Arsenal – Swansea 1:2 (koniec) | West Ham – Tottenham 1:0 (koniec) | Stoke – Newcastle 1:0 (koniec)
Liverpool – Man City 3:0 (koniec) | Man Utd – Watford 1:0 (koniec)
Liverpool F.C.
3:0 (2:0)
Manchester City
Środa 02.03.2016, 21:00 • Anfield, Liverpool • Angielska Premier League • Runda 28

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

O meczu:

Serdecznie zapraszam Państwa na jedno z ciekawiej zapowiadających się spotkań 28. kolejki angielskiej Premier League. Na Anfield miejscowy Liverpool F.C. podejmie drużynę Manchesteru City. Zapowiada się ciekawe widowisko!

Liverpool FC:

Gospodarze tego pojedynku wciąż nie mogą być zadowoleni z tego, co prezentują w krajowych rozgrywkach. Podopieczni Jurgena Kloppa okupują środek tabeli i z 38 punktami na koncie plasują się obecnie na dziewiątej lokacie. Warto jednak dodać, że zarówno Liverpool, jak i City mają do rozegrania jedno zaległe spotkanie. W poprzedniej meczu ligowym piłkarze z Anfield rozbili na wyjeździe Aston Villę aż 6:0.
    Opiekun LFC zapowiadał na przedmeczowej konferencji, że jego zespół już niebawem wróci do wysokiej dyspozycji:

Manchester City FC:

Nieco inaczej wygląda sytuacja przyjezdnych. Piłkarze prowadzeni przez Manuela Pellegriniego z dorobkiem 47 punktów zajmują czwartą lokatę i cały czas utrzymują kontakt z czołówką. Ostanie dwa ligowe mecze to jednak niepowodzenia Manchesteru. City przegrało u siebie 1:3 z Leicester i 1:2 z Tottenhamem.

Okazja do rewanżu:

Obie drużyny przed kilkoma dniami spotkały się w finale Pucharu Ligi. W niezwykle emocjonującym spotkaniu doczekaliśmy się karnych, ponieważ w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1, a w dogrywce żadnej z drużyn nie udało się pokonać golkipera rywali. Konkurs jedenastek to przede wszyscy fenomenalna dyspozycja bramkarza City, który stał się głównym bohaterem zwycięskiego dla Manchesteru finału.

Start meczu:

Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 21:00. Składy obydwu zespołów podamy około trzydziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami, zapowiada się futbol na najwyższym poziomie!

Witam Państwa serdecznie! Spotkanie wystartuje dokładnie za pół godziny. Niebawem zaprezentujemy Wam zestawienia obydwu zespołów. Zapraszam na relację!

Tak prezentują się składy obu drużyn:

Liverpool F.C.: Mignolet – Clyne, K. Touré, Lovren, Flanagan – Milner, Can, Henderson (C) – Lallana, Origi, Firmino.
    Rezerwowi: Ward – Škrtel, Moreno, Coutinho, Benteke, Allen, Ibe.

Manchester City F.C.: Hart – Zabaleta, Otamendi, Kompany (C), Clichy – Fernando, Fernandinho – Navas, Silva, Sterling – Agüero.
    Rezerwowi: Caballero – Sagna, Kolarov, Bony, Mangala, Demichelis, Iheanacho.

Główny: Martin Atkinson
    Asystenci: Mike Mullarkey, Stephen Child
    Techniczny: Craig Pawson.

1

1
    Już w pierwszej akcji gospodarze wywalczyli stały fragment gry nieopodal pola karnego zespołu z Manchesteru.

2
    Zbyt nisko dośrodkowywał Henderson i piłka trafiła w mur. Mimo to przy piłce cały czas znajdują się podopieczni Kloppa.

3
    Po zbyt mocnej centrze w pole karne przyjezdnych piłka ląduje bezpiecznie w objęciach dobrze ustawionego Harta.

4
    Zdaniem arbitra Firmino nieprzepisowo walczył o piłkę ze Sterlingiem i od rzutu wolnego rozpocznie City. Sterling otrzymuje dziś sporą porcję gwizdów, gdy tylko znajduje się przy piłce.

5
    Fernandinho powalił na murawę rozpędzonego Origiego i arbiter bez wahania odgwizdał przewinienie. Tym razem skończyło się jeszcze na słownym upomnieniu.

6
    Po zbyt mocnym zagraniu Lallany piłka wychodzi poza linię końcową. Z piątego metra grę wznowi golkiper Manchesteru.

8
    Za nami nieco wolniejszy okres gry. Żadna z drużyn nie potrafi na dłużej utrzymać się przy piłce, nie mówiąc już o wyprowadzeniu jakiegoś ciekawego ataku.

9
    Podopieczni Jurgena Kloppa z ogromnym spokojem wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska.

11
    Sterling przewracany na lewym skrzydle przez jednego z defensorów Liverpoolu i goście będą mieli rzut wolny niedaleko pola karnego rywali.

12
    W okazji strzeleckiej po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry znalazł się Fernandinho, ale jego uderzenie głową było zupełnie nieudane.

13
    Zbyt mocno dogrywał piłkę Emre Can w pole karne do Milnera i futbolówka opuściła boisko.

14
    Zupełnie nieudane dośrodkowanie Milnera z prawego skrzydła po ładnej akcji Liverpoolu. Od własnej bramki grę wznowi Hart.

16
    Nieśmiało do ofensywy przechodzą przyjezdni. Manchester niezbyt dobrze wszedł w to spotkanie i ma kłopot z przeprowadzaniem okazji.

17
    Gospodarze wywalczyli wrzut z autu na połowie swoich rywali. W pierwszych kilkunastu minutach przeważają miejscowi.

18
    Kolejne zbyt mocne zagranie na lewe skrzydło do Firmino, który nie zdołał opanować futbolówki. Z piątego metra grę wznowi Hart.

20
    Dwadzieścia minut gry już za nami! Cały czas przeważają miejscowi, którzy od początku wyraźnie przejęli inicjatywę.

21
    Lewym skrzydłem swoją akcję próbowali przeprowadzić teraz zawodnicy City, ale skończyło się to prostą utratą futbolówki.

22
    Na strzał z dystansu zdecydował się Firmino, ale jego uderzenie bez większych kłopotów wybronił dobrze ustawiony golkiper Manchesteru.

23
    Zabaleta dośrodkowywał piłkę w szesnastkę Liverpoolu, ale bardzo dobrym piąstkowaniem popisał się Mignolet.

24
    Było groźnie w polu karnym Liverpoolu! Z ostrego kąta uderzał Jesus Navas, ale piłka po minięciu Mignoleta jedynie pomknęła wzdłuż bramki.

26
    Teraz to piłkarze prowadzeni przez Manuela Pellegriniego wymieniają się podaniami w środkowej strefie boiska.

27
    Can nie najlepiej wyrzucił piłkę z autu i futbolówkę błyskawicznie przejęli zawodnicy Manchesteru.

28
    Na strzał zza pola karnego zdecydował się Sterling. Były gracz Liverpoolu źle złożył się jednak do uderzenia i piłka poszybowała obok bramki "The Reds".

29
    Groźnie zapowiadała się teraz akcja City! Czwórką ruszyli zawodnicy Manchesteru pod pole karne rywali, ale w obrębie szesnastki rywali nieco przekombinował David Silva i piłkę przejął jeden z defensorów Liverpoolu.

31
    Coraz śmielej pod szesnastkę Liverpoolu podchodzą podopieczni Pellegriniego. Czy Manchester zacznie prezentować się tak, jak kilka dni temu na Wembley?

32
    Zbyt mocne prostopadłe podanie w szesnastkę Liverpoolu do Silvy i piłkę wyłapał ofiarnie rzucający się Mignolet.

33
    Zamknięci na własnej połowie boiska są teraz podopieczni Jurgena Kloppa. Obraz gry zaczyna ulegać zmianie.

34
    Gol dla Liverpoolu!

Gospodarze wychodzą na prowadzenie! ADAM LALLANA zdecydował się na uderzenie z okolic 25. metra. Piłka po jego płaskim uderzeniu poleciała tuż przy słupku i Hart nie zdołał jej sięgnąć!
    34. Adam Lallana (LIV) - 1:0

36
    Chcą pójść za ciosem gospodarze. Teraz trójką ruszyli "The Reds", ale pogubił się w dryblingu Firmino.

37
    Po zablokowanym dośrodkowaniu od rzutu rożnego grę wznowią piłka Manchesteru.

39
    Powoli przebudzają się po utracie bramki przyjezdni. Do końca pierwszej części gry pozostało sześć minut. Czy "The Citizens" zdołają odrobić straty?

41

Podwyższają swoje prowadzenie miejscowi! Firmino zagrał na szesnasty metr do JAMESA MILNERA, któy wbiegł z piłką w pole karne, a następnie strzałem tuż przy słupku nie dał szans Hartowi!
    41. James Milner (LIV) - 2:0

42
    Nakręceni są teraz podopieczni Kloppa. Wyraźna przewaga miejscowych, a rywale nie bardzo potrafią odpowiedzieć.

43
    Jesus Navas próbował piętą odegrać piłkę do kolegi z zespołu, ale źle obliczył jej lot i nie trafił w nią. Radość na Anfield, a miejscowi rozpoczną od autu.

44
    Dobrze zapowiadająca się akcja Liverpoolu przerwana przez arbitra. W momencie podania na pozycji spalonej znajdował się Firmino.

45
    Jedną minutę doliczył arbiter.

45+1
    Silva faulowany na lewym skrzydle, to może być dobra okazja dla przyjezdnych.

45+1
    Po strzale głową Aguero klatką piersiową piłkę zmierzającą do siatki zatrzymał Milner!

45+2

Pierwsza część gry za nami! To były bardzo ciekawe trzy kwadranse. Od początku przeważał Liverpool, który zdołał to udokumentować dwiema zdobytymi bramkami. Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Raheem Sterling, na boisku pojawia się Wilfried Bony.

47
    Druga połowa podobna do pierwszej. Przy piłce głównie utrzymują się gospodarze, którzy wyraźnie mają chrapkę na kolejnego gola.

48
    No i było groźnie! Origi zagrywał na piąty metr do kolegi z zespołu, ale w ostatniej chwili kapitalną interwencją popisał się Hart!

49
    Fernandinho faulowany przez Lallanę w okolicach środka pola i od rzutu wolnego rozpocznie Manchester.

50
    Kąśliwa wrzutka Zabalety w szesnastkę Liverpoolu, ale przytonie wybił piłkę jeden z defensorów.

52
    Milner czysto powstrzymywany na lewym skrzydle przez obrońcę City i Liverpool traci okazję na przeprowadzenie groźnej akcji.

53
    Ładną szarżą popisał się przed momentem Lallana, ale ostatecznie przyjezdnym udało się przejąć futbolówkę.

54
    Po zbyt mocnym zagraniu w pole karne Manchesteru piłkę pewnie wyłapuje wychodzący z bramki Joe Hart.

55
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Fernandinho, na boisku pojawia się Kelechi Iheanacho.

56
    Bardzo mądrze grają podopieczni Jurgena Kloppa. Przy piłce znajdują się przyjezdni, którzy jednak nie mają zbyt wielu możliwość na zaatakowanie.

57

Dobijający City piłkarze "The Reds"! Lallana zagrał w pole karne do ROBERTO FIRMINO, który płaskim uderzeniem na dłuższy słupek pokonał bramkarza Manchesteru!

59
    W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami Liverpool wygrał 4:1. Czy dziś będziemy mieli powtórkę? Zwycięstwo gospodarzy jest już naprawdę blisko.

60
    Na strzał z szesnastego metra zdecydował się Milner, ale fantastyczną paradą popisał się Hart! Tylko korner dla Liverpoolu!

61
    David Silva faulowany niemal na linii środkowej boiska i Martin Atkinson przyznaje Manchesterowi rzut wolny.

63
    Kolejny raz w pułapkę ofsajdową złapany został Lallana. Od stałego fragmentu gry rozpoczną podopieczni Pellegriniego.

64
    Milner znakomicie przecisnął się przez blok defensywny City, ale jego uderzenie z czternastego metra okazało się minimalnie niecelne!

66
    Po zbyt głębokim dośrodkowaniu w pole karne Liverpoolu piłkę bez najmniejszych kłopotów wyłapuje Simon Mignolet.

67
    Do małego zamieszania doszło po starciu Navasa z Lallaną. Wydaje się, że arbiter po raz pierwszy w tym spotkaniu sięgnie po kartki.

68
    Za starcie z Lallaną żółtym kartonikiem ukarany został gracz Manchesteru City, Jesus Navas.

69
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Divock Origi, na boisku pojawia się Christian Benteke.

71
    Indywidualna akcja Aguero, ale po wbiegnięciu w pole karne Argentyńczyk został znakomicie powstrzymany przez Yaya Toure.

72
    Aguero uprzedzony przez jednego z defensorów Liverpoolu po dalekim zagraniu z połowy Manchesteru.

74
    Wilfried Bony popychany przez kilku zawodników Liverpoolu na połowie gospodarzy i arbiter słusznie przerywa grę.

75
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Gaël Clichy, na boisku pojawia się Aleksandar Kolarov.

75
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Roberto Firmino, na boisku pojawia się Joe Allen.

77
    Do ofensywy przeszli teraz przyjezdni. Ich akcje nie są jednak groźne, Manchester jak na razie nie jest w stanie zdobyć honorowego gola.

78
    Goście łatwo utracili futbolówkę na połowie rywali i Liverpool będzie miał okazję na wyprowadzenie kontrataku.

79
    Dobre piąstkowanie Harta, który wybił piłkę przed nadbiegający Benteke.

81
    Benteke przytrzymywany przez Kompany'ego na połowie Manchetseru i arbiter przyznaje Liverpoolowi rzut wolny.

82
    Zupełnie nieudany centrostrzał Kolarova i piłka szybuje wysoko ponad poprzeczką bramki "The Reds". Z piątego metra grę wznowi Mignolet.

83
    Kolejny stały fragment gry dla podopiecznych Jurgena Kloppa, tym razem w okolicach linii środkowej boiska.

84
    Benteke po raz kolejny faulowany przez Kompany'ego niedaleko pola karnego City. To może być groźny rzut wolny dla Liverpoolu.

85
    Henderson zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, a piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek bramki Manchesteru!

86
    Toure znakomicie wyprzedził Kolarova we własnym polu karnym i uniemożliwił graczowi City oddanie strzału.

88
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi James Milner, na boisku pojawia się Jordon Ibe.

89
    Walczą cały czas przyjezdni, ale dziś im po prostu nie wychodzi. To nie jest dzień podopiecznych Manuela Pellegriniego.

90
    Goście wywalczyli korner, ale dośrodkowanie z narożnika boiska nie przyniosło im żadnej korzyści.

90
    Uderzał Bony zza pola karnego, ale ten strzał był zupełnie niegroźny. Piłka w objęciach Mignoleta.

90+1
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90+1
    Ależ odpowiedź Liverpoolu! Joe Allen uderzał z woleja z dystansu, ale po jego zaskakującym strzale piłka spada jedynie na "dach" bramki Manchesteru!

90+2
    Gra w szybkim tempie przechodzi teraz spod jednej bramki pod drugą. Wydaje się jednak, że w tym spotkaniu nie doczekamy się już goli.

90+3

Spotkanie w Liverpoolu właśnie dobiegło końca! Po znakomitym spotkaniu w wykonaniu "The Reds" miejscowi pokonują naszpikowany gwiazdami Manchester City 3:0 i inkasują niezwykle istotny komplet punktów. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (22:52:23)

Gole: 34. Lallana, 41. Milner, 57. Firmino

Kartki:   68. Navas (MAC)

Liverpool F.C.: Mignolet – Clyne, K. Touré, Lovren, Flanagan – Milner (88. Ibe), Can, Henderson (C) – Lallana, Origi (69. Benteke), Firmino (75. Allen).
    Zmiany: Ward – Škrtel, Moreno, Coutinho, Benteke, Allen, Ibe.

Manchester City: Hart – Zabaleta, Otamendi, Kompany (C), Clichy (75. Kolarov) – Fernando, Fernandinho (55. Iheanacho) – Navas, Silva, Sterling (46. Bony) – Agüero.
    Zmiany: Caballero – Sagna, Kolarov, Bony, Mangala, Demichelis, Iheanacho.

Techniczny: Craig Pawson