Piast Tuczempy – Lublinianka 1:1 (koniec) | Resovia – Izolator 2:0 (koniec) | Chełmianka – Karpaty K. 1:3 (koniec)
Motor – Tomasovia 3:1 (koniec)
Piast Tuczempy
1:1 (1:1)
Lublinianka Lublin
Sobota 19.03.2016, 12:30 • Stadion KS Piast Tuczempy • 3 Liga lubelsko - podkarpacka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.

Rozpoczyna się piłkarska wiosna na boiskach trzeciej ligi lubelsko-podkarpackiej! Jako pierwsi na boiska po przerwie wyjdą właśnie piłkarze Piasta oraz Lublinianki.

Piast Tuczempy, to beniaminek tegorocznych rozgrywek trzeciej ligi. Piłkarze trenera Marka Strawy są niezwykle groźni w starciach na własnym boisku, bo przecież w Tuczempach poległ obecny lider tych rozgrywek a więc lubelski Motor po bramce Wojciecha Tołpy. Jedynym zespołem, który wygrał z Piastem u siebie to są Orlęta Radzyń Podlaski. Remisowali natomiast dwukrotnie podczas derbów powiatu jarosławskiego z Wólczanką a także JKS 1909 Jarosław. W Tuczempach remisował także Lewart Lubartów.
    Bilans spotkań na własnym stadionie: 5-4-1
    Punkty ogółem / miejsce: 22 punkty / 15

Piast dokonał kosmetycznych zmian w swojej kadrze. Jak informuję oficjalna strona Piasta zespół zasilili Dawid Pigan, Maciej Nasiewicz oraz Kamil Kwaśny, z kolei z trzecioligowcem rozstali się Roman Bobak z Ukrainy a także Maciej Sobczak.

Z kolei – Lublinianka Lublin to zespół, który trzeci sezon gra na boiskach trzeciej ligi. Marek Sadowski, który prowadzi zespół ze stolicy województwa Lubelskiego zajmuję wraz ze swoim zespołem piątą pozycję w tabeli. Na wyjeździe przegrali tylko dwa razy – w derbach Lublina z Motorem oraz z JKS-em 1909 Jarosław. Remisowali w Przeworsku z Orłem, z Wólczanką oraz z Sokołem Sieniawa. Tak więc ten teren nie jest zbyt gościnny dla piłkarzy z Lublina, gdyż na terenie OZPN Jarosław jeszcze nie wygrali w tym sezonie ani razu.
    Bilans spotkań na wyjeździe: 4-3-2
    Punkty ogółem / miejsce: 32 punkty / 5

O ile, zmiany u gospodarzy były kosmetyczne, tak dużo zmian zaszło w drużynie Marka Sadowskiego. Piątą drużynę po ubiegłej rundzie opuścili m.in Rafał Kursa, Paweł Socha, Stefan Kucharzewski, Karol Kalita, Rafał Stępień, Kamil Witkowski. W miejsce tych zawodników, pozyskano m.in Oskara Wróbla z duńskiego Nexo Boldklub, Pawła Lipca, który ostatnio grał w Sokole Sieniawa a także po kontuzji wrócił Dawid Skoczylas.

Spotkanie zapowiada się ciekawie, a faworyta wytypować ciężko gdyż Piast świetnie spisuje się u siebie, a Lublinianka przegrała tylko dwa razy na wyjeździe. Wszystko wskazuje na to że pogoda nie pokrzyżuje szyków piłkarzom, a więc nic, tylko rozpocząć arcyciekawą rundę wiosenną.

Mecz rozpocznie się o godzinie 12:30 a naszą relację rozpoczniemy tuż po godzinie 12.00. Spotkanie poprowadzi trójka sędziów z Zamościa na czele z Arkadiuszem Łaszkiewiczem. Bądźcie z nami na LAJFY.COM!

Witamy ze stadionu w Tuczempach. Już za moment składy obu zespołów.

Piast Tuczempy: Strawa – Jaroch, Kubas, Kwaśny, Noga, Aab, Karkovsky, Wota, Sas, Pigan, Tołpa.
    Rezerwowi: Gil, Kud, Nasiewicz, Stopyra, Wielgosz, Zając. Trener: Marek Strawa Kierownik drużyny: Robert Dudek

Lublinianka Lublin: Lipiec – Kosiarczyk, Mazurek, Świech, Wołos, Sobiech, Czułowski, Dobrowolski, Kaganek, Pułka, Majewski.
    Rezerwowi: Żuber – Gutek, Sadowski, Stefański, Wróbel, Buzała, Banachiewicz. Trener: Marek Sadowski. Kierownik drużyny: Radosław Muszyński

Sędziowie: Arkadiusz Łaszkiewicz – Rafał Łyś, Mariusz Słoboda (OKS Zamość).

Na boisku w Tuczempach trwa rozgrzewka obu zespołów.

W zespole gości na ławce jest ściągnięty w ostatnim momencie były piłkarz Lechii Gdańsk, GKS-u Bełchatów i Górnika Łęczna – Paweł Buzała.

Sędziowie zapraszają zawodników do szatni. Już za ok. 10 minut początek pierwszego spotkania tej rundy Piast Tuczempy – Lublinianka Lublin.

Obserwatorem z ramienia LZPN jest Pan Jacek Walczyński. Obserwator szczebla centralnego.

Piłkarze wraz z sędziami wychodzą na boisko. Gospodarze w strojach pomarańczowo-czarnych z kolei goście cali na zielono.

Trwa losowanie i za moment zaczynamy!

1

1
    Rozpoczęli goście.

1
    Groźna wrzutka za obrońców gospodarzy ale czujnie na przedpolu Strawa.

2
    Groźne zagranie do Aaba ale dobrze interweniowali gracze gości

5
    Rzut karny dla Piasta! Faulowany Pigan przez Świecha.

5
    Do piłki podchodzi Karkovsky.

5
    Gol dla Piasta!
    Pewnie rzut karny wykonany przez BOHDANA KARKOVSKIEGO. Bez szans był Lipiec!

7
    Goście rzucają się do odrobienia strat i mają rzut rożny.

8
    Gol dla Lublinianki!
    I mamy wyrównanie! MATEUSZ MAJEWSKI głową pokonał Strawę. Uprzedził bramkarza Piasta przed interwencją po wrzutce z rzutu rożnego.

11
    Oba zespoły od początku nie oszczędzają się w tą słoneczną pogodę w Tuczempach.

12
    Faulowany Pułka w środku pola.

13
    Strzał Aaba broni bez problemów Paweł Lipiec.

15
    Dobra interwencja Strawy na przedpolu.

15
    Zła próba prostopadłego zagrania przez Pułkę.

17
    Oglądamy dużo walki z obu stron, faulowany gracz gości na własnej połowie.

18
    Bardzo aktywny jest Jakub Pułka. Kolejny faul i goście będą wrzucać piłkę w pole karne gospodarzy – dobra interwencja Strawy w bramce.

20
    Groźny, lecz niecelny strzał Dobrowolskiego.

22
    Faulowany przy próbie kontry Wojciech Tołpa.

25
    Obecnie mamy okres dość szarpanej gry z obu stron.

26
    Żółtą kartkę otrzymuje Dobrowolski (Lublinianka Lublin). Ostro sfaulował piłkarza gospodarzy przy próbie przechwytu piłki w polu karnym.

27
    Faulowany Aab w okolicach pola karnego.

27
    Bardzo groźna wrzutka, ale nikt jej nie przeciął z będących w polu karnym piłkarzy Piasta.

29
    Drugi rzut rożny dla gości.

30
    Strzał Kaganka minimalnie mija bramkę Strawy! Kolejny "corner" dla gości. Jednak nic z tego nie wynikło.

33
    Okres przewagi piłkarzy z Lublina. Często zagrażają bramce Patryka Strawy.

35
    Na pozycji spalonej Kamil Aab.

38
    Faulowany Pułka i będą mieli szansę goście na dobrą wrzutkę w pole karne gospodarzy.

38
    Dobrze w obronie piłkarze Piasta.

39
    Strzał Aaba odbija Paweł Lipiec. Przerwa w grze, na boisku leżał Kosiarczyk ale wszystko w porządku z graczem Lublinianki.

41
    Indywidualny błąd Tołpy spowodował to że nie wyszedł sam na sam z Lipcem!

42
    Wrzucał Pigan do Aaba a ten nie trafił dobrze w piłkę, która minęła bramkę Lipca.

44
    Końcówka pierwszej połowy w Tuczempach.

45
    Sędzia Łaszkiewicz dolicza minutę do regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie.

45+1
    Kolejna nieudana wrzutka w pole karne Strawy.

45+1

Zakończyła się pierwsza połowa w Tuczempach. Piast na początku spotkania objął prowadzenie, ale bardzo szybko goście odpowiedzieli miejscowym i tak o to po pierwszej połowie w Tuczempach mamy remis. Wracamy z naszą relacją za ok. 15 minut.

Oba zespoły już na boisku. Jest zmiana w zespole gości.

46

46
    Zmiana w drużynie Lublinianki: z boiska schodzi Pułka, na boisku pojawia się Buzała.

46
    Zmiana w drużynie Piast Tuczempy: z boiska schodzi Noga, na boisku pojawia się Gil.

49
    Strzał Mazurka broni Strawa.

50
    Strzał Dobrowolskiego z trudem łapie Strawa!

54
    Zmiana w drużynie Piast Tuczempy: z boiska schodzi Tołpa, na boisku pojawia się Wielgosz.

55
    Strzał Mazurka obok bramki.

58
    Groźnie w kontrataku Majewski ale obrońcy gospodarzy przerywają akcję.

64
    Okres spokojnej gry na boisku w Tuczempach.

64
    Groźnie próbował zgrywać piłkę Majewski ale piłka nie dotarła do adresata tylko do Strawy.

65
    Rzut rożny dla gości. Złe wykonanie – od bramki Strawa.

69
    Zgrywał Majewski do Dobrowolskiego który z pierwszej piłki oddał groźny strzał z którym poradził sobie Strawa.

73
    Zmiana w drużynie Lublinianka Lublin: z boiska schodzi Kosiarczyk, na boisku pojawia się Stefański.

76
    Żółtą kartkę otrzymuje Czułowski (Lublinianka Lublin). Za faul zawodnika Piasta wychodzącego do kontry.

76
    Zmiana w drużynie Piast Tuczempy: z boiska schodzi Pigan, na boisku pojawia się Nasiewicz.

77
    Zmiana w drużynie Lublinianka Lublin: z boiska schodzi Czułowski, na boisku pojawia się Gutek.

80
    Zmiana w drużynie Lublinianka Lublin: z boiska schodzi Majewski, na boisku pojawia się Banachiewicz.

80
    Druga połowa znacznie słabsza od pierwszej.

82
    Zrobiło się dość gorąco po wejściu Sobiecha w Karkovskiego, który dość ostro zareagował.

83
    Dla Sobiecha, za faul na Karkovskym

85
    Żółtą kartkę otrzymuje Kaganek (Lublinianka Lublin). Faulował mijającego go Kwaśnego.

87
    Zmiana w drużynie Piast Tuczempy: z boiska schodzi Aab, na boisku pojawia się Zając.

88
    Końcowe minuty tego spotkania, które w drugiej połowie jest po prostu słabe.

90
    Arkadiusz Łaszkiewicz doliczył co najmniej cztery minuty do drugiej połowy tego spotkania.