Bastia – Angers 1:0 (koniec) | Toulouse – Troyes 1:0 (koniec) | Bordeaux – Lorient 3:0 (koniec)
Nantes – Caen 1:2 (koniec) | GFC Ajaccio – PSG 0:4 (koniec) | Lille – Guingamp 0:0 (koniec)
Montpellier – Rennes 2:0 (koniec) | Nice – Saint-Étienne 2:0 (koniec) | Olympique – Reims 1:0 (koniec)
Lyon – Monaco 6:1 (koniec)
Montpellier HSC
2:0 (0:0)
Stade Rennes
Sobota 07.05.2016, 21:00 • Stade de la Mosson (Montpellier) • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 37
    Gospodarze mogą dziś być z siebie zadowoleni- w efektowny sposób pożegnali się ze swoimi kibicami.

Po bezbarwnej pierwszej połowie trener gości chciał zmienić coś w drugiej odsłonie meczu i zdjął z boiska zdecydowanie najlepszego gracza- Dembele (być może być do tego zmuszony), ale na pewno nie musiał ściągać z boiska bocznego obrońcy- Danze. Zastąpił go ofensywny pomocnik- Pedro Henrique i była to katastrofa, bo jego strefą cały czas przedzierali się zawodnicy Montpellier. Szkoda też, że nie sięgnięto po Kamila Grosickiego, który na pewno walczyłby do końca o bramkę. Rennes ostatecznie żegna się z marzeniami o grze w europie! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze relacje z ostatniej kolejki Ligue 1! (22:52:10)

90+3

90+2
    Strzał z dystansu gracza Rennes- dzisiaj tylko na takie mogą pozwolić sobie goście. Żeby chociaż nie posyłali piłek kilka metrów od bramki...

90
    3 minuty doliczył arbiter do regulaminowego czasu gry. To będą dodatkowe 3 minuty męki dla gości!

88
    Zmiana w drużynie Montpellier HSC: z boiska schodzi Ryad Boudebouz, na boisku pojawia się Morgan Sanson.

86
    Ta akcja pokazała całą bezradność Rennes w tym spotkaniu! Montpellier założyło nieudaną pułapkę ofsajdową, Sio wybiegł sam na sam, minął już bramkarza, ale długo przekładał nogi nad piłką, w końcu zaplątał się w zupełnie niepotrzebnym dryblingu, a gdy wreszcie strzelił, to prosto w nogi obrońcy! Jak można było tego nie strzelić?!

84
    Jourdren przechwycił piłkę po niecelnym podaniu. Już po kilku sekundach od wznowienia gry Boudebouz wrzucał piłkę w pole karne, ale tym razem nie udało się oddać strzału.

82
    Niezła kombinacja gospodarzy, ale zabrakło dokładności ostatniego podania. Od bramki Costil.

80
    10 minut do końca meczu. Montpellier całkowicie dominuje nad rywalami, w drugiej połowie także jeśli chodzi o posiadanie piłki.

78
    Henrique faulował rywala. To był spóźniony wślizg i sędzia upomniał gracza Rennes.

76
    Miejscowi raz po raz przecinają obronę rywali prostopadłymi piłkami, ale tym razem jeden z ich graczy został złapany na spalonym.

75
    Kwadrans do końca, ale Rennes straciło już chyba wszelkie nadzieje. Na pewno będzie to wielkie rozczarowanie, że goście nie zagrają w przyszłym sezonie w Lidze Europy.

72
    Rennes próbowało odpowiedzieć strzałem z dystansu, ale to już chyba tylko łabędzie śpiew.
    70. Ryad Boudebouz (MON) - 2:0

70
    Gol dla Montpellier!
    Gospodarze zdominowali drugą połowę i teraz to potwierdzają drugą bramką! Kolejna szybka akcja, obrona Rennes była całkiem zagubiona gdy Ninga podawał do RYADA BOUDEBOUZA, który mocnym strzałem z kilku metrów nie dał szans Costilowi!

68
    Piłka po dośrodkowaniu przechodzi przez całe pole karne, trafia do Deplagne, ten uderza potężnie pod poprzeczkę, ale w środek bramki i Costil przenosi futbolówkę nad poprzeczką!

67
    Kolejne niepewne zagranie Henrique w obronie- chciał zgrać głową do bramkarza, ale zrobił to na tyle mocno i na takiej wysokości, że Costil miał spore problemy ze złapaniem piłki i mogło się to skończyć samobójem!

Mariusz Dygant

Gole: 58. Ninga, 70. Boudebouz

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 5:1. Strzały niecelne: 12:5. Rzuty rożne: 10:2. Spalone: 5:1. Foule: 10:3.
    Montpellier HSC: Jourdren – Deplagne, Congré, Hilton (C), Roussillon – Skhiri, Dabo (59. M. Yatabaré), Martin – Boudebouz (88. Sanson) – Ninga, Camara (65. Bérigaud).
    Zmiany: Pionnier – J. Marveaux, Sanson, S. Wüthrich, M. Yatabaré, Sotoca, Bérigaud.

Stade Rennes: Costil – Danzé (C) (46. Henrique), Diagné, Mexer, Baal (66. Zeffane) – Gnagnon, Fernandes, Mendes – Sylla, Dembèlé (46. Boga), Sio.
    Zmiany: Gertmonas – Zeffane, Salles Lamonge, Henrique, Grosicki, Erasmus, Boga.

Sędziowie: S. Moreira – A. Bremont, F. Hebrard