Schalke 04 – Augsburg 1:1 (koniec) | Borussia M. – Bayer 2:1 (koniec) | Hamburg – Wolfsburg 0:1 (koniec)
Stuttgart – Mainz 1:3 (koniec) | Eintracht – Borussia D. 1:0 (koniec) | FC Koln – Werder 0:0 (koniec)
Hannover – Hoffenheim 1:0 (koniec) | Hertha – Darmstadt 1:2 (koniec) | Ingolstadt – Bayern 1:2 (koniec)
1. FC Koln
0:0 (0:0)
Werder Brema
Sobota 07.05.2016, 15:30 • RheinEnergieStadion, Kolonia • Niemiecka Bundesliga • Runda 33

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na pozostałe. Do zobaczenia na lajfy.com! (17:34:33)
    Zespół FC Köln podziękował swoim fanom za tegoroczny sezon. "Kozły" ostatni mecz rozegrają na wyjeździe z Borussią Dortmund.

Bezbramkowy remis w Koloni staje się faktem. Więcej akcji stworzyła drużyna Werderu Brema, choć nie zostały one należycie wykorzystane. Najwięcej pretensji kibice miejscowych mogą mieć do Modeste. Francuz nie wykorzystał co najmniej trzech fantastycznych okazji. Nie pozostaje nic innego jak pogodzić się z podziałem punktów.

90+5

90+5
    Wrzutka w pole karne, Modeste i górna siatka. To już koniec tego spotkania. Nie zobaczymy dzisiaj bramek w Koloni.

90+5
    Być może Djilobodji uratował remis swojemu zespołowi. Perfekcyjnie zablokowany strzał Hectora. Corner, a mogło już być po sprawie.

90+4
    Ostatnie minuty należą do przyjezdnych. Cały czas trwa poszukiwanie "Świętego Graala", który da gościom zwycięstwo i szanse na utrzymanie.

90+3
    Eggestein za Pizarro. Do końca spotkania około 120 sekund.

90+3
    Znów Pizarro. Tym razem główkuje Peruwiańczyk. Kilkadziesiąt centymetrów obok słupka. To był ostatni strzał napastnika Werderu. Za moment nastąpi zmiana.

90+2
    Świetnie uderzył Pizarro. Futbolówka trafiła w Maroha i to prawdopodobnie uratowało "Kozły" przed stratą gola!

90+1
    W związku z licznymi przerwami w grze sędzia doliczył aż 5 minut do podstawowego czasu. Atakuje Werder – to może być ich ostatnia szansa.

90
    Fatalnie Hartel! Wiedwald był źle ustawiony, co dawało sporą szansę na bramkę. Hartel zmarnował idealną sytuację.

90
    Pogubili się gospodarze. Komunikacja zaczyna poważnie szwankować. Werder wraca do defensywnego ustawienia.

88
    Zwiększamy tempo. Junuzović rozciąga grę. Zbyt mocno, bowiem kolega z zespołu nie zdołał opanować podania.

87
    W roli głównej ponownie Modeste. Francuz po raz kolejny wyszedł niemal sam na sam z bramkarzem. Brakuje celności i to zdecydowanie. Napastnik z Kolonii miał już kilka dogodnych okazji. Wszystkie zostały zmarnowane.

86
    Przejęli futbolówkę gracze "Kozłów". Nie spieszą się oni z rozegraniem akcji. Prawdopodobnie taka wymiana podań ma zmusić gości do biegania.

85
    Werder w ofensywie. Czy przyjezdni zdołają cokolwiek wyczarować i polepszą swoją sytuację ligową?

84
    Garcia Santiago opuszcza boisko na noszach. Przyjęcie tak potężnego uderzenia na głowę jest naprawdę niebezpieczne. Na plac gry wchodzi Sternberg.
    Przerwa się przedłuża, zatem rzućmy okiem na inne rezultaty. W Stuttgarcie wszystko jest już jasne. Inaczej sprawa wygląda we Frankfurcie. Wynik 0:0 w Kolonii, kontuzja Garcii i gra rywali powoduje, że Werder ma coraz większe problemy.

Bartosz Bednarek

Gole:

Kartki:   25. Maroh (KLN), 51. Hector (KLN), 61. F. Sørensen (KLN) – 38. Grillitsch (BRM), 79. Bartels (BRM)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 9:8. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 8:7. Spalone: 7:0. Foule: 20:20.
    1. FC Koln: Horn – F. Sørensen, Maroh, Mavraj, Heintz – Risse, Gerhardt (46. Vogt), Hector, Bittencourt (75. Hartel), Zoller (46. Ōsako) – Modeste.
    Zmiany: Kessler – Olkowski, Mladenović, Vogt, Jojic, Hartel, Ōsako.

Werder Brema: Wiedwald – Gebre Selassie, Vestergaard, Djilobodji, Santiago García (84. Sternberg) – Öztunali (75. Ujah), Fritz, Grillitsch, Junuzović, Bartels – Pizarro (90+3. Eggestein).
    Zmiany: Tremmel – Ujah, Lorenzen, Eggestein, Fröde, Gálvez, Sternberg.

Sędziowie: Zwayer – Steuer, Achmüller – Ittrich