Schalke 04 – Augsburg 1:1 (koniec) | Borussia M. – Bayer 2:1 (koniec) | Hamburg – Wolfsburg 0:1 (koniec)
Stuttgart – Mainz 1:3 (koniec) | Eintracht – Borussia D. 1:0 (koniec) | FC Koln – Werder 0:0 (koniec)
Hannover – Hoffenheim 1:0 (koniec) | Hertha – Darmstadt 1:2 (koniec) | Ingolstadt – Bayern 1:2 (koniec)
1. FC Koln
0:0 (0:0)
Werder Brema
Sobota 07.05.2016, 15:30 • RheinEnergieStadion, Kolonia • Niemiecka Bundesliga • Runda 33

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na pozostałe. Do zobaczenia na lajfy.com! (17:34:33)
    Zespół FC Köln podziękował swoim fanom za tegoroczny sezon. "Kozły" ostatni mecz rozegrają na wyjeździe z Borussią Dortmund.

Bezbramkowy remis w Koloni staje się faktem. Więcej akcji stworzyła drużyna Werderu Brema, choć nie zostały one należycie wykorzystane. Najwięcej pretensji kibice miejscowych mogą mieć do Modeste. Francuz nie wykorzystał co najmniej trzech fantastycznych okazji. Nie pozostaje nic innego jak pogodzić się z podziałem punktów.

90+5

90+5
    Wrzutka w pole karne, Modeste i górna siatka. To już koniec tego spotkania. Nie zobaczymy dzisiaj bramek w Koloni.

90+5
    Być może Djilobodji uratował remis swojemu zespołowi. Perfekcyjnie zablokowany strzał Hectora. Corner, a mogło już być po sprawie.

90+4
    Ostatnie minuty należą do przyjezdnych. Cały czas trwa poszukiwanie "Świętego Graala", który da gościom zwycięstwo i szanse na utrzymanie.

90+3
    Eggestein za Pizarro. Do końca spotkania około 120 sekund.

90+3
    Znów Pizarro. Tym razem główkuje Peruwiańczyk. Kilkadziesiąt centymetrów obok słupka. To był ostatni strzał napastnika Werderu. Za moment nastąpi zmiana.

90+2
    Świetnie uderzył Pizarro. Futbolówka trafiła w Maroha i to prawdopodobnie uratowało "Kozły" przed stratą gola!

90+1
    W związku z licznymi przerwami w grze sędzia doliczył aż 5 minut do podstawowego czasu. Atakuje Werder – to może być ich ostatnia szansa.

90
    Fatalnie Hartel! Wiedwald był źle ustawiony, co dawało sporą szansę na bramkę. Hartel zmarnował idealną sytuację.

90
    Pogubili się gospodarze. Komunikacja zaczyna poważnie szwankować. Werder wraca do defensywnego ustawienia.

88
    Zwiększamy tempo. Junuzović rozciąga grę. Zbyt mocno, bowiem kolega z zespołu nie zdołał opanować podania.

87
    W roli głównej ponownie Modeste. Francuz po raz kolejny wyszedł niemal sam na sam z bramkarzem. Brakuje celności i to zdecydowanie. Napastnik z Kolonii miał już kilka dogodnych okazji. Wszystkie zostały zmarnowane.

86
    Przejęli futbolówkę gracze "Kozłów". Nie spieszą się oni z rozegraniem akcji. Prawdopodobnie taka wymiana podań ma zmusić gości do biegania.

85
    Werder w ofensywie. Czy przyjezdni zdołają cokolwiek wyczarować i polepszą swoją sytuację ligową?

84
    Garcia Santiago opuszcza boisko na noszach. Przyjęcie tak potężnego uderzenia na głowę jest naprawdę niebezpieczne. Na plac gry wchodzi Sternberg.
    Przerwa się przedłuża, zatem rzućmy okiem na inne rezultaty. W Stuttgarcie wszystko jest już jasne. Inaczej sprawa wygląda we Frankfurcie. Wynik 0:0 w Kolonii, kontuzja Garcii i gra rywali powoduje, że Werder ma coraz większe problemy.

81
    Dośrodkowywali miejscowi. Piłkę na głowę przyjął Garcia. Uderzenie było dość mocne. Zawodnik z Bremy potrzebuje pomocy sztabu medycznego.

79
    Akcja za akcją, faul za faulem. Ponownie goście, choć tym razem Bartels, w dodatku w ataku. Niemiec ukarany żółtą kartką. Mogło obyć się bez kary, gdyby nie niepotrzebne gestykulacje.

78
    Przewinienie gości blisko pola karnego. Odepchnął rywala Gebre Selassie.

77
    Modeste! Rozkręcają się "Kozły". Niekryty Francuz uderza z pierwszej piłki. Wprost w goalkeepera z Bremy. Napastnik miejscowej drużyny aż złapał się za głowę.

76
    Znów postraszyli gospodarze. Mały chaos pod bramką Wiedwalda w porę opanowany. Pachniało otwarciem wyniku.

75
    Roszady w obu teamach. FC Köln: Ujah zastąpi Öztunali. W Werderze Brema Hartel za Bittencourta.

74
    Głębokie dośrodkowanie gospodarzy. Nie zdołał uderzyć głową napastnik z Kolonii.

72
    Maroh upada w polu karnym! Kibice i piłkarze "Kozłów" domagają się rzutu karnego. Djilobodji szybko odciągnął nogę na bok, więc ciężko ocenić jaka decyzja w tej sytuacji byłaby sprawiedliwa. Gramy dalej!

70
    Błędu nie ustrzegli się również goście. Piłkarze Werderu walczyli na lewym skrzydle tuż pod bramką gospodarzy. Fatalne dośrodkowanie sprawiło, że to miejscowi cieszą się z rzutu rożnego.

69
    FC Köln marnuje kolejną okazję. Jak zwykle z przodu został Modeste, który otrzymał niepierwsze dogodne podanie. Przekombinował Francuz w tej sytuacji.

67
    Bartels i Vogt zaliczają bolesne starcie w powietrzu. Chwila przerwy dla poszkodowanych graczy.

66
    Przewinienie w ataku "Kozłów". Firtz szuka szansy na dogodne podanie.
    65. Dobra wiadomość dla przyjeymanie - VfB Stuttgard - przegrzdnych. Ich bezpośredni rywal w walce o utrzywa u siebie z zespołem Mainz 05.

64
    Modeste w pole karne. Automatycznie wybija piłkę Djilobodji, który zdołał włożyć spory wkład w dzisiejsze spotkanie.

62
    Widowisko znowu zaczyna nam się rozkręcać! Kontratak miejscowych jak najbardziej udany. Co prawda skończyło się na rzucie rożnym, ale "Kozły" zdołały obudzić swoich kibiców.

62
    Lekki pressing piłkarzy z Bremy. Gospodarze musieli wycofać do bramkarza.

61
    Bez pardonu przecina drogę przeciwnikowi Sørensen. Arbiter biegnie, aby pokazać Duńczykowi żółtą kartkę.

60
    Risse na moment rozgrzał publiczność. Niemiec postawił na indywidualny rajd. Sam nie był w stanie nic zdziałać. Przejmują "Zielono-Biali".

58
    W końcu zrobiło się ciekawie! Wydawałoby się, że to kolejny nic nie znaczący corner. Tymczasem Djilobodji wyskoczył do główki jak rasowy napastnik. Niewiele brakowało!

56
    Minęło 10 minut od gwizdka rozpoczynającego drugą część rywalizacji. Akcji jak na lekarstwo. Nie obejrzeliśmy ani jednego celnego uderzenia, aczkolwiek piłkarze dzielnie walczą o piłkę w okolicach linii środkowej.

55
    Odważnie do główki wyskoczył Bartels. Sędzia odgwizduje faul w ataku.

54
    Modeste i Vestergaard w bezpośrednim pojedynku w polu karnym. Piłka o metry ponad poprzeczką. Wznowi Wiewald.

52
    Większość boiskowych wydarzeń ma miejsce w środkowej strefie. Nieco lepiej prezentują się "Kozły", które najwyraźniej dobrze przeanalizowały pierwszą połowę swojej gry.

51
    Hector zbyt mocno zaatakował rywala. Żółta kartka dla reprezentanta Niemiec.

50
    Od przerwy minęło około 5 minut. Bez większej presji, bez pośpiechu. Jak na razie nie oglądamy brawurowych szarż.

48
    Obudzili się już piłkarze z Bremy. Pierwsza akcja już za przyjezdnymi, aczkolwiek nie zakończyła się ona bezpośredni uderzeniem na bramkę.

46
    Przed drugą połową nastąpiły dwie roszady wśród miejscowych. Vogt za Gerhardta oraz Osako za Zollera.

46
    Gospodarze nieco lepiej weszli w drugą część rywalizacji. Niecała minuta i rzut rożny dla FC Köln.

46

Wrócimy zaraz po przerwie. Zostańcie z lajfy.com!
    Nie zabrakło również odważnych wejść. Arbiter Zwayer jak na razie pokazał dwie żółte kartki - po jednej dla obu ekip.

Po 46 minutach gry na tablicy wynik 0:0. Zdecydowanie lepsze wrażenie pozostawili po sobie piłkarze Werderu Brema, którzy nie ustawali w atakach. Jedna nieuznana bramka i słupek vs. akcja sam na sam Modeste'y w końcówce. Tak w skrócie można opisać najważniejsze akcje pierwszej połowy. 46 minut gry wskazuje na gości. Czy w drugiej połowie FC Köln się przebudzi?

45+1

45+1
    Piorunująca końcówka! Werder nie wykorzystał należycie rzutu rożnego. Piekielnie szybki kontratak na sekundy przed końcem wyprowadzili gospodarze. Modeste był praktycznie sam na sam z goalkeeperem przyjezdnych. Wiedwald wyczuł intencję strzelca i zmienił tor lotu piłki nogą.

45
    Praktycznie nie mieliśmy przestojów w grze, dlatego sędzia dolicza tylko jedną minutę. Przy futbolówce goście, choć nie śpieszą się oni z rozegraniem tej akcji.

44
    Im bliżej końca, tym ciekawiej! Najpierw Brema, a teraz "Koziołki". Szybki kontratak gospodarzy nie przyniósł bramki, ale nagrodą pocieszenia powinien być rzut rożny.

43
    To mogła być znakomita bramka! Vestergaard znajduje dalekim podaniem Junuzovića. Austriak ofiarnie dokłada nogę i mamy słupek! Kto by się tego spodziewał?!

41
    Rzut rożny dla FC Köln. Drobne zamieszanie w polu karnym i piłka wraca do przyjezdnych.

40
    Coraz więcej nerwów na boisku. Arbiter musi uspokajać graczy. Pizzaro, Junuzović, Sørensen. Cała trójka nieco się zagotowała.

38
    Sędzia wraca do sytuacji w której zastosował przywilej korzyści. Faulował Grillitsch.

38
    Gospodarze dochodzą do głosu. Znakomicie bronią się piłkarze Werderu. Nie można mieć zastrzeżeń do obrony gości.

36
    Mizerne wykonanie stałego fragmentu gry. Bez pomysłu, bez energii. Wiedwald bez problemu łapie futbolówkę i za moment wznowi grę.

35
    Garcia nieprzepisowo chciał odebrać piłkę Modeste'owi. Rzut wolny dla FC Köln. Może to okazja na przełamanie?

33
    Tylko przez moment gra toczyła się na połowie gości. Werder po raz kolejny pokazuje pazur i męczy defensywę miejscowego zespołu.

32
    Próbowali przerwać swoją złą passę gospodarze. Modeste nie opanował podania. Wznowi Wiedwald.

31
    Przy piłce zawodnicy FC Köln. W ostatnich minutach rzadko się to zdarzało. Gospodarze nie wychodzą nawet z własnej połowy. Zdecydowaną przewagę uzyskali piłkarze Werderu.

29
    Zoller autorem kolejnego przewinienia. Do bramki gospodarzy około 30 metrów. Przyjezdni stawiają na dośrodkownie.

27
    Ataki Werderu nie ustają. Na murawie leży Bittencourt, który starł się z Djilobodjiem. To daje chwilę wytchnienia gospodarzom.
    26. Nieuznany gol Werderu Brema.

26
    Ależ się dzieje! Najpierw rzut wolny, po chwili corner. Piłka wpada do siatki, lecz sędzia nie uznaje bramki! Jeden z graczy FC Köln był według sędziego faulowany w polu karnym.

25
    Pierwszy kartonik w tym spotkaniu. Maroh atakuje rywala wślizgiem tuż przed polem karnym. Nie mogło być innej decyzji niż żółta kartka.

24
    Modeste na metrowym spalonym. To już co najmniej 3 off-side miejscowego zespołu. Podopieczni trenera Stöger dają się łapać w pułapki off-sideowe jak dzieci.

22
    FC Köln zepchnięte do defensywy. Ostatnie chwile należą do Werderu. Dawno nie widzieliśmy, aby gospodarze znaleźli się blisko jedenastki Wiedwalda.

21
    W pole karne gospodarzy wpada Öztunali. Niemiec postraszył rywala. Skończyło się na rzucie rożnym.

19
    Gra ponownie się uspokoiła. Tempo rozgrywania piłki zmalało. Częściej przy piłce znajdują się piłkarze Werderu, choć nie wykorzystują swojego potencjału w tym spotkaniu.

17
    Stały fragment gry nie przyniósł oczekiwanego rezultatu. W polu karnym FC Köln starli się Vestergaard i Maroh.

16
    Ponownie przenosimy się pod bramkę miejscowego zespołu. Faul blisko prawego narożnika boiska. Dwuosobowy mur. Egzekutorem będzie Junuzović.

14
    Junuzović przekracza swoje uprawnienia. Faulowany Gerhardt. Sędzia stawia na upomnienie słowne.

13
    Corner dla Werderu. Goście świetnie rozciągnęli grę na prawe skrzydło, po czym zdołali wywalczyć stały fragment gry.

11
    Blisko błyskawicznej kontry byli gospodarze. Wystarczyło jedno niedokładne podanie na własnej połowie, aby nie tylko stracić piłkę, ale i podnieść ciśnienie własnemu goalkeeperowi.

10
    FC Köln przez moment zamknięte na własnej połowie. Gospodarze ostatnimi czasy stawiają na długie podania, lecz te najczęściej kończą się off-sidem.

9
    Spotkanie zaczyna się robić coraz ciekawsze. Obie ekipy grają odważniej, agresywniej i częściej szukają okazji do ataku.

8
    Vestergaard ostrym wejściem powala na murawę Modeste. Zapachniało żółtą kartką. Ostatecznie arbiter nie sięgnął do swojej kieszonki.

7
    Zrobiło się gorąco! Wszystko zaczęło się od zwodów Risse, który zdołał wyprowadzić znakomitą akcję. Kilka podań i strzał Modeste. Broni Wiedwald, ale nie bez problemów.

5
    Heintz urządził sobie prawdziwy rajd na prawej flance. Gracz gospodarzy został w porę zatrzymany przez defensywę z Bremy.

4
    Przyśpieszają przyjezdni. Fauluje Grillitsch. Piłka znów po stronie FC Köln.

2
    Rzut wolny dla Werderu w okolicy linii środkowej. Długie dośrodkowanie. W polu karnym Horna przyjezdni nie zdołali właściwie się ustawić. Wracamy na środek boiska.

1
    Pierwsze 60 sekund upłynęło w iście spacerowym tempie. Czekamy, aż zawodnicy się rozkręcą i zaserwują nam prawdziwy football.

1

Rozpoczyna się prezentacja zespołów. Za kilka chwil pierwszy gwizdek.
    Na słabą frekwencję nie można dzisiaj narzekać. Za 10 minut startujemy!

Oficjalne zestawienia:

1. FC Köln
    Horn – F. Sørensen, Maroh, Mavraj, Heintz – Risse, Gerhardt, Hector, Bittencourt, Zoller – Modeste.

Rezerwowi: Kessler – Olkowski, Mladenović, Vogt, Jojic, Hartel, Ōsako.

Werder Brema:
    Wiedwald – Gebre Selassie, Vestergaard, Djilobodji, Santiago García – Öztunali, Fritz, Grillitsch, Junuzović, Bartels – Pizarro.

Rezerwowi: Tremmel – Ujah, Lorenzen, Eggestein, Fröde, Gálvez, Sternberg.

Gorąco zapraszamy na finał sezonu Bundesligi. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30. Do zobaczenia na lajfy.com

1. FC Köln

Kibicom w Kolonii nie pozostaje nic innego jak pogodzić się z miejscem w środkowej części klasyfikacji. Gospodarze prędzej stracą 8. pozycję, aniżeli wyprzedzą FSV Mainz 05. W końcówce sezonu FC Köln czekały mecze z kategorii tych łatwiejszych. Miejscowy zespół zremisował bezbramkowo z FC Augsburg, a rundę wcześniej pokonał SV Darmstadt 98. Forma drużyny nie jest zła, ale czy starczy sił na zdesperowanych piłkarzy Werderu?

Przyjezdni mają przysłowiowy nóż na gardle. Od strefy spadkowej Werder dzieli zaledwie jeden punkt. Goście z niepokojem będą spoglądali na wynik spotkania w Stuttgarcie i Frankfurcie. Bezpośredni rywale w walce o utrzymanie nie trafili na łatwych przeciwników. Nie najłatwiejsze zadanie czeka też zespół z Bremy. Werder musi zmobilizować wszystkie możliwe siły i pokazać się z tak dobrej strony, jak w meczu przeciwko Wolfsburgowi czy VfB Sttutgart. Utrzymanie jest na wyciągnięcie ręki. Kluczowe będzie spotkanie w ostatniej kolejce, kiedy to Werder Brema zagra z Eintrachtem Frankfurt.

Czas na małą lekcję historii. W obecnym sezonie drużyny stanęły naprzeciwko siebie dwukrotnie. Pierwszy pojedynek odbył się w październiku 2015 roku, w ramach Pucharu Niemiec. Wówczas 1:0 wygrali dzisiejsi goście. Ligowa potyczka obu teamów w Bremie zakończyła się podziałem punktów. Pierwszą bramkę już w 4. minucie meczu zdobył Vestergaard. W 79. minucie stan rywalizacji wyrównał Słowak – Dušan Švento.
    Rzućmy okiem na tabelę po 32 rozegranych kolejkach. Gospodarze chcąc czy nie chcąc, zajmą miejsce w środkowej części klasyfikacji. Werder ma przed sobą piekielnie istotne dni.

To już przedostatnia kolejka zmagań w niemieckiej Bundeslidze w sezonie 2015/16. Przenosimy się do Koloni, gdzie miejscowy zespół podejmie drużynę Werderu Brema. Spotkanie to będzie szczególnie ważne dla przyjezdnych, którzy wciąż muszą uciekać przed strefą spadkową. Dla FC Köln będzie to mecz o przysłowiową pietruszkę.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Bartosz Bednarek

Gole:

Kartki:   25. Maroh (KLN), 51. Hector (KLN), 61. F. Sørensen (KLN) – 38. Grillitsch (BRM), 79. Bartels (BRM)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 9:8. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 8:7. Spalone: 7:0. Foule: 20:20.
    1. FC Koln: Horn – F. Sørensen, Maroh, Mavraj, Heintz – Risse, Gerhardt (46. Vogt), Hector, Bittencourt (75. Hartel), Zoller (46. Ōsako) – Modeste.
    Zmiany: Kessler – Olkowski, Mladenović, Vogt, Jojic, Hartel, Ōsako.

Werder Brema: Wiedwald – Gebre Selassie, Vestergaard, Djilobodji, Santiago García (84. Sternberg) – Öztunali (75. Ujah), Fritz, Grillitsch, Junuzović, Bartels – Pizarro (90+3. Eggestein).
    Zmiany: Tremmel – Ujah, Lorenzen, Eggestein, Fröde, Gálvez, Sternberg.

Sędziowie: Zwayer – Steuer, Achmüller – Ittrich