Termalica – Górnik Ł. 2:1 (koniec) | Śląsk – Lechia 0:0 (koniec) | Korona – Lech P. 4:1 (koniec)
Korona Kielce
4:1 (1:1)
Lech Poznań
Sobota 06.08.2016, 20:30 • Kolporter Arena, Kielce • PKO Ekstraklasa • 4. runda
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Spotkanie zakończyło się jak najbardziej zasłużonym triumfem kieleckiej Korony. Poznaniacy popełniali za dużo prostych błędów w defensywie, co rywale bezlitośnie wykorzystywali. Honorową bramkę na koncie Kolejorza zainkasować zdołał Marcin Robak. Po przeciwnej stronie barykady na listę strzelców wpisywali się Sekulski (2), Palanca oraz Grzelak. (22:34:51)
    Wielka radość po stronie Korony. Płacz w szeregach Lechitów.

90+4

90+4
    Jeszcze jedna kartka dla zawodnika Lecha Poznań. Tym razem "żółtko" zarobił Łukasz Trałka. Puszczają nerwy przyjezdnym, oj puszczają.

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Maciej Wilusz (Lech Poznań).

90+3
    Większość kibiców Lecha opuściło już swój sektor. Przed momentem Cebula zgrywał piłkę w pole karne, ale żaden z jego partnerów nie zdołał posłać jej w kierunku bramki strzeżonej przez Buricia.

90+2
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 5 989 widzów.

90+1
    Sędzia postanowił przedłużyć ten pojedynek o trzy minuty.

90
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Mateusz Możdżeń, na boisku pojawia się Marcin Cebula.

88
    Formella znów leży na murawie, ponownie trzeba mu udzielić pomocy medycznej. Sporo pecha ma w tych ostatnich minutach ten Lechita. Dwukrotnie został mocno poturbowany przez rywali.
    86. Żółta kartka dla Pyłypczuka.

86
    Niedawny mistrz Polski jest na dnie. Trudno się nie zgodzić z tą opinią. Lech gra coraz gorzej. Proszę sobie wyobrazić, że Kolejorz zdobył w tym sezonie tylko jedną bramkę. Tymczasem żółtą kartkę za sfaulowanie Formelli dostał Pyłypczuk.
    85. Trudno się nie zgodzić z tą opinią.

84
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Jacek Kiełb, na boisku pojawia się Vladislavs Gabovs.

82
    Jeszcze jedna żółta kartka. Tym razem ukarany został Radosław Majewski. Brzydki wślizg w nogi Aankoura. Sędzia bez chwili zawahania przerwał grę i sięgnął po "żółtko".

80
    Lech ma na swym koncie zaledwie dwa celne uderzenia. Tak się bramek na pewno nie zdobywa. Pamiętamy, że goście grają w dziesiątkę, jednak to nie powinno wpływać na celność strzałów.
    79. Rafał GRZELAK - 4:1

79
    Gol dla Korony!
    Strzelcem bramki RAFAŁ GRZELAK. To już jest pogrom. Grzelak otrzymał doskonałe dośrodkowanie w szesnastkę rywala i pewnym uderzeniem głową pokonał Jasmina Buricia. Łzy w oczach zawodników Kolejorza.

79
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Marcin Robak, na boisku pojawia się Nicki Bille Nielsen.

78
    Zarząd Lecha Poznań ma na pewno sporo do myślenia. To już czwarty mecz w tym sezonie, a Kolejorz nadal ma na swym koncie zaledwie jedno "oczko". Fatalnie spisuje się na razie ekipa ze stolicy Wielkopolski.

77
    To mogła być kolejna bramka dla kieleckiej Korony, jednak ostatecznie Palanca został zatrzymany przez jednego z Lechitów. Zakotłowało się w polu karnym przyjezdnych.

75
    Gumny runął na ziemię po mocnym starciu z jednym z rywali. Sędzia momentalnie przerwał grę i podbiegł do Lechity. Wyglądało to naprawdę niedobrze. Na szczęście zawodnik Kolejorza podniósł się z boiska o własnych siłach.

74
    Posiadanie piłki: 45-55.

73
    Niezła wrzutka Jevticia, ale Pesković był na posterunku. Bardzo pewna interwencja golkipera kieleckiej Korony. Nie pozostawił najmniejszych złudzeń. Lechici częściej znajdują się przy piłce, ale nic z tego nie wynika.

72
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Maciej Makuszewski, na boisku pojawia się Darko Jevtić.
    70. Miguel PALANCA - 3:1

70
    Strzelcem bramki MIGUEL PALANCA. Ależ fenomenalne trafienie z dystansu! Palce lizać. Jasmin Burić ponownie nie miał zbyt wiele do powiedzenia. To chyba będzie gol kolejki!

70
    Za około dwadzieścia minut dzisiejszy pojedynek na Kolporter Arenie w Kielcach zostanie zakończony. Nadal mamy jednobramkowe prowadzenie gospodarzy. Natarcia Lecha nie przynoszą efektu.

68
    Kielczanie próbowali przyspieszyć grę prawą flanką, ale na niewiele się to zdało. Właściwie zachowali się defensorzy poznańskiej Lokomotywy. Zagrożenie zostało zneutralizowane.

67
    Faule: 15-7.
    66. Kolejne migawki z poziomu murawy.

65
    Najmocniejsze ogniwo Korony w dniu dzisiejszym opuściło murawę. Przypomnijmy, że Łukasz Sekulski dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców. Wpierw pokonał Buricia strzałem z rzutu karnego, a później oddał precyzyjne uderzenie głową.

64
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Łukasz Sekulski, na boisku pojawia się Miguel Palanca.

63
    Marcin Robak ponownie posłał piłkę wzdłuż bramki kieleckiej Korony, chcąc umieścić ją w siatce tuż przy dalszym słupku, ale tym razem pomylił się stanowczo mocniej niźli nieco wcześniej.

62
    Strzały ogółem: 10-8
    Strzały celne: 3-1

61
    Przed nami ostatnie pół godziny rywalizacji. Kolejorz egzekwował korner, ale nie przyniosło to przyjezdnym żadnych korzyści. Beznadziejnie główkował Wilusz. Piłka poszybowała wysoko pond poprzeczką.

60
    Można powiedzieć, że trzeci gol Korony to byłby taki gwóźdź do trumny przyjezdnych. Aktualnie goście mają kontakt, ale "Scyzory" miały już kilka okazji, aby to zmienić.

59
    Tutaj już nie ma miejsca na kalkulacje. Kolejorz musi postawić wszystko na jedną kartę i groźnie zaatakować. Jeżeli gospodarze zdobędą trzecią bramkę, to podopieczni Jana Urbana znajdą się już w niezwykle ciężkim położeniu.

57
    Kielczanie egzekwowali rzut rożny, lecz nie przyniosło im to żadnych korzyści. Dobrze spisała się defensywa Kolejorza. Po chwili Korona znów odzyskała piłkę. Mocno uderzał Możdżeń, ale futbolówka poszybowała obok słupka.

56
    Lechici coraz śmielej przedostają się do ataku. Przed momentem uderzać próbował Dariusz Formella, ale piłka trafiła prosto w jednego z defensorów kieleckiej Korony. Mogło być groźnie, jednak obrona Korony była na posterunku.
    55. A co tam słychać na trybunach?

53
    Lechici próbują prowadzić równorzędną rywalizację z rywalem, który ma przewagę liczebną. Podopieczni Jana Urbana podkręcają tempo, lecz na razie niewiele z tego wynika.
    52. Strzał Robaka.

52
    Robak uderzał w kierunku dalszego słupka, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki. Zabrakło naprawdę niewiele. Całkiem zacny pomysł napastnika poznańskiego Kolejorza!
    50. Łukasz SEKULSKI - 2:1

50
    Strzelcem bramki ŁUKASZ SEKULSKI, który wykorzystał dobre dośrodkowanie w pole karne i pewnym uderzeniem głową pokonał Jasmina Buricia. Bośniak nie miał większych szans na odnotowanie skutecznej interwencji.

50
    Tempo rywalizacji siadło. Ponadto obserwujemy bardzo dużo niedokładności oraz chaosu. Nieco lepiej prezentują się zawodnicy kieleckiej Korony, którzy śmielej przedostają się do ataku.

49
    Możdżeń starał się ze wszystkich sił dojść do podania od Kiełba, ale to się nie powiodło. Inicjatywa znalazła się po stronie poznańskiej Lokomotywy. Kolejorz próbuje nieco uspokoić swe poczynania.
    48. A jak będzie tym razem?

47
    W przerwę doszło do jednej zmiany. Jak już poinformowaliśmy, Macieja Gajosa zastąpił Dariusz Formella. Trzeba przyznać, że ta pierwsza połowa w wykonaniu Gajosa była całkiem niezła.

46
    Druga połowa rozpoczęta! Tutaj jeszcze wszystko zdarzyć się może. Rywalizację wznowili gospodarze, którzy mozolnie próbują przedostawać się w okolice pola karnego poznańskiego Lecha.

46
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Maciej Gajos, na boisku pojawia się Dariusz Formella.

46

Póki co mamy remis 1:1. Przypomnijmy, że w szesnastej minucie wynik spotkania otworzył Marcin Robak, natomiast kilka chwil później do wyrównania doprowadził Sekulski. Kielczanin zainkasował gola z rzutu karnego.

Generalnie pierwsza połowa była całkiem emocjonująca i wyrównana. Lechici grali całkiem przyzwoicie, choć musieli sobie radzić w dziesiątkę. Przypomnijmy bowiem, że już w szóstej minucie czerwoną kartkę zgarnął Tetteh. Kielczanie również wyprowadzili kilka zacnych ataków.
    Statystyki po I połowie.

45+3

45+2
    Kallaste z żółtym kartonikiem. Ostre widowisko serwują nam dziś piłkarze obu ekip, a sędzia jest dość drobiazgowy. Cóż, taki poziom sobie wyznaczył. Inicjatywa po stronie poznańskiego Lecha.

45
    Sędzia postanowił przedłużyć tę pierwszą połowę o dwie minuty!

43
    Rymaniak nieźle zainicjował akcję swojego zespołu, ale ostatecznie kielczanie nie zdołali zagrozić bramce strzeżonej przez Jasmina Buricia. Tym razem zabrakło zimnej krwi. Ponadto doszła presja ze strony defensorów Kolejorza.

42
    Faule: 13-6.

41
    Tamas Kadar brzydko faulował Sekulskiego. Mamy kolejną żółtą kartkę. Jesteśmy świadkami dość ostrej rywalizacji. Niewykluczone, że na jednym "czerwie" się dzisiaj nie skończy.

41
    Do zakończenia pierwszej partii dzisiejszego pojedynku na Kolporter Arenie pozostało już niespełna pięć minut. Obecnie obserwujemy sporo walki w środku pola. Żadna z drużyn nie forsuje tempa.
    40. Tak Lechici cieszyli się z gola Robaka.

38
    Mamy kolejną żółtą kartkę. Za faul na Gumnym ukarany został Bartosz Rymaniak. Spóźniona interwencja gracza kieleckiej Korony. Inicjatywa powróciła w posiadanie Kolejorza. Goście spokojnie wymieniają się podaniami na własnej połowie.

37
    Makuszewski był faulowany przez Kallaste. Brzydka interwencja kielczanina. Dobrą decyzję podjął sędzia Piotr Lasyk. Za moment poznaniacy będą egzekwować rzut wolny na wysokości pola karnego rywala.

36
    Kiepski strzał Pyłypczuka. Futbolówka poszybowała dość daleko obok bramki strzeżonej przez Buricia. Po chwili podopieczni Jana Urbana ruszyli z kontratakiem. Kielczanie organizują się w okolicach własnej szesnastki.

34
    Dobrze słyszalni są kibice poznańskiego Lecha. W Kielcach zameldowała się całkiem pokaźna grupa fanów Kolejorza. Tymczasem rzut rożny wywalczyli gospodarze. Kotłuje się w polu karnym ekipy ze stolicy Wielkopolski.
    33. Czy sędzia powinien przerwać grę?

33
    Maciej Gajos oddał mocne uderzenie z dystansu, ale futbolówka trafiła prosto w rękę Mateusza Możdżenia. Lechita domagał się kolejnego rzutu wolnego, ale sędzia pozostał niewzruszony.

32
    Lechici nadal grają całkiem przyzwoicie. Kielczanie również nie odstają. Bardzo zacięty pojedynek. Za moment przyjezdni będą egzekwować kolejny rzut wolny. Futbolówkę ustawił sobie Radosław Majewski.

30
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostał już tylko kwadrans. Na razie więcej podań notują podopieczni Jana Urbana. Gospodarze zdecydowanie rzadziej wymieniają się piłką.

29
    Trałka stoczył zaciętą walkę z Grzelakiem. Tym razem arbiter nie użył gwizdka, uznając, że wszystko działo się zgodnie z przepisami. Prawdę rzecz ujmując, obydwoje użyli tych samych argumentów.
    28. Żółta kartka dla Robaka.

28
    Pyłypczuk upadł na murawę po faulu Marcina Robaka. Sędzia przerwał grę i upomniał poznaniaka żółtym kartonikiem. Czy zasłużenie? Trudno stwierdzić. Kielczanin chyba lekko przyaktorzył.

27
    Przypomnijmy, że od szóstej minuty goście ze stolicy Wielkopolski grają w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartką za faul na Jacku Kiełbie ukarany został Abdul Azziz Tetteh. Na razie brak tego zawodnika nie jest zbytnio widoczny.

26
    Kielczanie znów zaatakowali, ale tym razem kompletnie bezowocnie. Utrzymuje się wynik remisowy, choć obie ekipy pokazują, że mają ochotę na zainkasowanie kolejnego gola.

25
    Bardzo ciekawy jest ten dzisiejszy pojedynek w Kielcach, choć trzeba też przyznać, że nie brakuje brzydkich interwencji. Sędzia Piotr Lasyk ma dziś sporo pracy, często musi używać gwizdka.
    24. Bomba Pyłypczuka!

24
    Ależ silne uderzenie Pyłypczuka! Jasmin Burić wyciągnął się jak struna, dzięki czemu sparował strzał kielczanina. Niesłychanie gorąco zrobiło się teraz pod bramką zespołu przyjezdnych.

23
    Posiadanie piłki: 41-59%.

22
    Fani Kolejorza bardzo krótko cieszyli się z pierwszej bramki w tym sezonie. Na tablicy wyników już 1:1. Goście ze stolicy Wielkopolski szybko zaprzepaścili prowadzenie. Kielczanie nabierają wiatru w żagle, już szukają kolejnego gola!
    21. Łukasz SEKULSKI - 1:1

21
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa ŁUKASZ SEKULSKI. Bardzo precyzyjne uderzenie zawodnika kieleckiej Korony. Jasmin Burić wyczuł intencje rywala, jednak nie zdołał sparować futbolówki.
    19. Faul Kędziory.

19
    Rzut karny dla kieleckiej Korony! Tomasz Kędziora spóźnił się z interwencją w polu karnym. Sędzia Piotr Lasyk natychmiast gwizdnął i wskazał na wapno. Faulowany był Kallaste.

18
    Szybko otworzył się nam wynik tego spotkania. Czy goście prowadzą zasłużenie? Trudno stwierdzić. Na pewno z początku lepiej spisywali się kielczanie. Przewaga "Scyzorów" była bardzo widoczna.
    16. Marcin ROBAK - 0:1

16
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki MARCIN ROBAK, który świetnie dobiegł do centry Majewskiego i pewnym uderzeniem po ziemi przechytrzył golkipera kieleckiej Korony. Kolejorz na prowadzeniu. Goście z Wielkopolski zdobyli pierwszego gola w tym sezonie!

16
    Dziwne wykonanie stałego fragmentu gry. Radosław Majewski popisał się bardzo mocną centrą w pole karne. Żaden z jego partnerów nie zdołał doskoczyć do tej piłki.

15
    Kolejorz w końcu przedarł się pod pole karne Korony. Nieopodal szesnastki rywala faulowany był Robert Gumny. Sędzia bez większego zawahania podyktował rzut wolny, którego egzekutorem będzie Radosław Majewski.

13
    "Scyzory" nastawiają się na grę z kontry po każdym odzyskaniu piłki. Lechici natomiast nie mają żadnej koncepcji na konstruowanie akcji. Na razie przyjezdni są bardzo opieszali, a na pewno też dobici utratą Tetteha.
    12. Żółta kartka dla Grzelaka.

12
    Grzelak bezpardonowo wszedł w nogi Makuszewskiego, za co został ukarany żółtym kartonikiem. Słuszna decyzja sędziego głównego, ewidentne przewinienie. Po chwili z kiepską akcją wyruszyli kielczanie.

11
    Na trybunach panuje wyborna atmosfera. Zgromadzeni kibice głośno dopingują swoich ulubieńców. Na Kolporter Arenie zasiedli zarówno fani Korony, jak i Kolejorza.

10
    Od pierwszego gwizdka sędziego Piotra Lasyka minęło już dziesięć minut. Na razie mamy bezbramkowy remis. Zdecydowanie częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się żółto-krwiści. Przyjezdni nie mają zbyt wiele do powiedzenia.

9
    Kielczanie są coraz groźniejsi. Lechici muszą być bardzo czujni w obrębie własnej bramki, bowiem "Scyzory" nabierają wiatru w żagle. Aktualnie podopieczni Urbana mają problem z wyprowadzeniem składnej akcji.

8
    Ależ kiepsko rozpoczęli ten pojedynek zawodnicy poznańskiej Lokomotywy. Wielkopolanie mocno skomplikowali swoją sytuację i już do ostatniej minuty będą musieli walczyć w dziesiątkę.
    6. Czerwona kartka dla Tetteha.

6
    Abdul Azziz Tetteh brzydko faulował Jacka Kiełba, który już go przechytrzył i praktycznie miał prostą drogę do bramki strzeżonej przez Jasmina Buricia. Mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam. Czerwona kartka dla zawodnika Kolejorza!

5
    Radosław Majewski całkiem nieźle centrował piłkę z rzutu rożnego. Kotłowało się w polu karnym, ale finalnie żaden z zawodników Kolejorza nie doskoczył do tej futbolówki. Korona rusza z kontrą!

4
    Kolejorz wymienia się podaniami na własnej połowie. Goście ze stolicy Wielkopolski nie forsują tempa. Gospodarze nie grają zbyt wysokim pressingiem, więc rywale mają sporą swobodę.

3
    Radosław Majewski sprytnie próbował przechytrzyć defensorów, ale tym razem został zatrzymany przez Rymaniaka. Następnie podopieczni Urbana egzekwowali jeszcze jeden korner, co nie przyniosło im żadnych korzyści.

2
    Kędziora próbował poszukać Majewskiego, ale ten przegrał walkę o piłkę z Grzelakiem. Dobrze interweniował teraz zawodnik kieleckiej Korony. Za moment Kolejorz wznowi grę z narożnika boiska.

1
    Spotkanie rozpoczęli podopieczni Jana Urbana, którzy zagrają dziś w niebiesko-białych strojach. Gospodarze natomiast prezentować się będą w żółto-czerwonych koszulkach i czerwonych spodenkach. Początek rywalizacji dość dynamiczny.

1
    Ciekawa infografika.

Trwa przedmeczowy rozruch.

Wyjściowe jedenastki w formie graficznej.

Z przymrużeniem oka :)

Znamy już składy obu ekip:

Korona Kielce: Pesković – Rymaniak, Dejmek, Wierchowcow, Kallaste – Grzelak, Możdżeń – Kiełb, Aankour, Pyłypczuk – Sekulski.

Rezerwowi: Gostomski – Gabovs, Palanca, Marković, Zając, Cebula, Trafford.

Lech Poznań: Burić – Kędziora, Wilusz, Kádár, Gumny – Trałka, Tetteh – Makuszewski, Majewski, Gajos – Robak.

Rezerwowi: Putnocký – Nielsen, Bednarek, Jóźwiak, Formella, Jevtić, Nielsen.

Sędziowie: Piotr Lasyk – Marcin Lisowski, Bartłomiej Lekki.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Korona Kielce – Lech Poznań. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 20:30. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Obsada sędziowska:
    Sędzia główny: Piotr Lasyk
    Sędzia liniowy #1: Marcin Lisowski
    Sędzia liniowy #2: Bartłomiej Lekki

Do ostatniej konfrontacji pomiędzy tymi drużynami doszło 5 grudnia 2015 roku, również w Kielcach. Wówczas minimalnie lepiej zaprezentowała się drużyna ze stolicy Wielkopolski. Lechici triumfowali w stosunku 1:0. Gola na koncie Kolejorza zainkasować zdołał Kasper Hamalainen, który aktualnie broni barw Legii Warszawa.
    Kielczanie mają ogromną ochotę na zainkasowanie pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

Korona Kielce również nie błyszczy, zatem śmiało można stwierdzić, że dziś dojdzie do konfrontacji outsiderów. "Scyzory" mogą się jednak pochwalić minimalnie lepszym dorobkiem punktowym, aniżeli drużyna z Poznania. Po trzech kolejkach żółto-krwiści mają na swym koncie dwa "oczka". Przypomnijmy, że na inaugurację Korona doznała wysokiej porażki w Lubinie (0:4). Później "Scyzory" zainkasowały dwa remisy. Mowa o meczach z Pogonią Szczecin (1:1), a także Piastem Gliwice (1:1).

Chyba nikt nie spodziewał się, że Lech Poznań po trzech meczach będzie czerwoną latarnią ligowych zmagań. Obecnie podopieczni Jana Urbana plasują się na szesnastej lokacie w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Poznaniacy mają na swym koncie zaledwie jedno "oczko", które wywalczyli w pierwszym meczu ze Śląskiem Wrocław (0:0). Następnie Kolejorz zaliczył dwie porażki na Inea Stadionie – z Zagłębiem Lubin (0:2) oraz Jagiellonią Białystok (0:2). Wielkopolanie nie zdobyli w tym sezonie ani jednej bramki. Czy dziś zdołają przerwać tę mizerną passę? Zobaczymy!
    Tak prezentuje się tabela LOTTO Ekstraklasy po trzech kolejkach.

Trwa czwarta kolejka naszej rodzimej LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy na kieleckiej Kolporter Arenie, gdzie miejscowa Korona zmierzy się z Lechem Poznań. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 20:30. Emocji z pewnością nie zabraknie!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.