AC Milan – Torino 3:2 (koniec) | Atalanta – Lazio 3:4 (koniec) | Bologna – Crotone 1:0 (koniec)
Chievo – Inter 2:0 (koniec) | Empoli – Sampdoria 0:1 (koniec) | Genoa – Cagliari 3:1 (koniec)
Pescara – Napoli 2:2 (koniec) | US Palermo – Sassuolo 0:1 (koniec)
US Città di Palermo
0:1 (0:1)
US Sassuolo Calcio
Niedziela 21.08.2016, 20:45Włoska Serie A • Runda 1

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Czas rozpocząć rywalizację w Serię A! W jednym z niedzielnych spotkań pierwszej kolejki US Palermo na własnym terenie podejmie Sassuolo. Zapraszam do lektury krótkiej zapowiedzi!

Gospodarze w poprzednim sezonie z ledwością utrzymali się w Serie A. Miejscowi zajęli szesnastą lokatę z zaledwie jednym punktem przewagi nad zagrożonym spadkiem miejscem osiemnastym. Czy w tym sezonie będzie lepiej? Częściowo odpowiedź poznamy dziś późnym wieczorem!

Rywale Palermo spisywali się o niebo lepiej i zakończyli rozgrywki na szóstym miejscu. Goście wyprzedzili między innymi takie kluby jak Milan czy Lazio, a dzięki wysokiej lokacie wywalczyli możliwość gry w kwalifikacjach Ligi Europy. W pierwszym meczu czwartej rundy Włosi wygrali u siebie 3:0 z Crveną Zvezda.

Ostatni bezpośredni mecz tych drużyn został rozegrany 7 lutego bieżącego roku. Na terenie Sassuolo doszło do niezwykle wyrównanego pojedynku. Obie drużyny strzeliły po dwa gole i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 20:45. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy kwadrans wcześniej. Bądźcie z nami!

Zestawienia obydwu drużyn:

US Città di Palermo: Posavec – Cionek, Vitiello (C), Rajković – Rispoli, Hiljemark, Gazzi, Aleesami – Balogh, Quaison, Bentivegna.

Rezerwowi: Marson, Fulignati – Anđelković, Goldaniga, Embalo, G. González, Čočev, Sallai, Jajalo, Nestorovski, Pezzella, Lo Faso.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Gazzola, Antei, Acerbi, Peluso – L. Mazzitelli, Magnanelli (C), Sensi – D. Berardi, Defrel, Politano.

Rezerwowi: Pomini, Pegolo – Biondini, Falcinelli, Matri, Lirola, Cannavaro, Trotta, Sbrisa, Letschert, Adjapong..

1

2
    Dobry początek przyjezdnych. Wywalczony rzut rożny, ale jeden z graczy Sassuolo niecelnie uderzał głową.

3
    Na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Mazzitelli, ale zdecydowanie zabrakło precyzji.

4
    Niewiele mogą zrobić obecnie miejscowi. Głęboko zepchnięci do defensywy są zawodnicy Palermo.

6
    Utrzymują się teraz przy piłce miejscowi, ale nie za bardzo mają pomysł na to, jak wyprowadzić zaskakujący atak.

8
    W środkowej strefie wymieniają się podaniami zawodnicy Sassuolo. Liczymy na przyspieszenie gry.

9
    Koronkowa akcja przyjezdnych przerwana przez arbitra. Udana pułapka ofsajdowa defensywy Palermo.

11
    Bardzo ładne uderzenie Mazzitelliego z dystansu, ale znów nie udało się trafić mu w światło bramki.
    11. Stefano Sensi (SAS)

12
    Ponownie akcja miejscowych przeprowadzona zupełnie bez pomysłu. Spokojnie futbolówkę odzyskują gracze Sassuolo.

13
    Zablokowane uderzenie na bramkę Palermo i kolejny korner dla drużyny przyjezdnych.

15
    Ucierpiał w starciu z rywalem Bentivegna. Krótka przerwa w grze.

16
    W środku pola faulowany jeden z zawodników drużyny gospodarzy, arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie.

18
    Posavec pewnie wyłapuje piłkę po zbyt czytelnym uderzeniu Politano.

20
    Kolejne przewinienie w środkowej strefie boiska. Niewiele dzieje się dotychczas na murawie.

21
    Wydawało się, że w końcu gospodarze wyruszą z ciekawą ofensywną akcją, ale i tym razem skończyło się to prostą utratą futbolówki.

23
    Balogh otrzymał idealne podanie za plecy obrońców, ale niepotrzebnie wdał się w drybling i stracił panowanie nad piłką!

25
    Posavec wyłapuje piłkę po centrze jednego z rywali z lewej strony boiska.
    25. Matteo Politano (SAS)

26
    Gospodarze wywalczyli rzut wolny w okolicach linii środkowej boiska.

28
    Zamknięci niemal we własnym polu karnym są miejscowi. Póki co ogromna przewaga gości nie przekłada się jednak na wynik.

30
    Rzut karny dla Sassuolo! Ogromne zamieszanie w polu karnym gospodarzy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i arbiter wskazuje na wapno!

30
    Żółtą kartkę otrzymuje Slobodan Rajković (US Città di Palermo).

31
    Gol dla Sassuolo!

Przyjezdni wychodzą na prowadzenie! Pewnie wykonany rzut karny i DOMENICO BERARDI otwiera wynik tego spotkania!
    31. Domenico Berardi (SAS) - 0:1

33
    Cionek faulowany przez rywala we własnym polu karnym. Od rzutu wolnego rozpoczną miejscowi.

35
    Nie schodzą z połowy rywali zawodnicy Sassuolo. Czy przyjezdni zdołają wbić kolejnego gola jeszcze przed przerwą?

36
    Spokojna wymiana podań w środku pola przez zawodników drużyny gości. Bardzo słabo prezentuje się w dniu dzisiejszym drużyna Palermo.

38
    Pierwszy tym spotkaniu korner dla gospodarzy nie przyniósł im większych korzyści.

39
    Z dystansu uderzał Rispoli, ale zabrakło skuteczności. Z piątego metra grę wznowi Consigli.
    39. Andrea Rispoli (PLM)

41
    Nieprzepisowym wślizgiem kontratak rywali przerwał Mazzitelli i arbiter słusznie pokazuje mu żółty kartonik.

42
    Strzał głową Gazziego po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i fantastyczna parada golkipera rywali!
    42. Norbert Balogh (PLM)

44
    Cionek skutecznie przerywa akcję rywali wybiciem piłki na aut.

45
    Jedną minutę doliczył arbiter.

45+1

Niezbyt ciekawe pierwsze trzy kwadranse za nami. Jak na razie zasłużenie prowadzą goście, dzięki bramce zdobytej przez Berardiego z rzutu karnego. Wracamy za niecały kwadrans!

46

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

47
    Indywidualna akcja Plitano zakończona mocnym, płaskim strzałem wybronionym przez golkipera rywali.

49
    Przewinienie Gazziego na połowie rywali, arbiter słusznie odgwizduje rzut wolny.

50
    Consigli pewnie wychwytuje piłkę po płaskiej centrze a prawego skrzydła.

51
    Lepiej po przerwie prezentują się zawodnicy Palermo. Zapowiada się ciekawa druga połowa, liczymy na więcej goli!

52
    Obraz gry uległ zmianie w porównaniu do pierwszej połowy. Przy piłce na połowie rywali utrzymują się obecnie miejscowi.

53
    Prawym skrzydłem próbowali zaatakować miejscowi, ale Rispoli nie zdołał opanować futbolówki, która wyszła poza linię boczną.

54
    Strzał Berardiego z narożnika pola karnego ofiarnie zablokowany przez jednego z obrońców! Sporo szczęścia miejscowych.

56
    Zmiana w drużynie US Città di Palermo: z boiska schodzi Norbert Balogh, na boisku pojawia się Ilja Nestorovski.

58
    Kolejny raz Mazzitelli zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale i tym razem dobrze zaprezentował się golkiper rywali.

60
    Berardi upada na murawę w polu karnym Palermo, ale arbiter nie decyduje się na użycie gwizdka.

61
    Po zbyt wysokim wgraniu piłki w szesnastkę rywali futbolówkę wyłapuje Posavec.

62
    Niezbyt udane wybicie piłki przez Gazziego i rywale przyjezdni po raz piąty w tym spotkaniu będą wykonywać rzut rożny.

64
    Ponownie do ofensywy przeszli goście. Palermo nieco odpuściło, chociaż i tak prezentuje się lepiej, niż przed zejściem do szatni.

65
    Quaison w walce o górną piłkę faulował Berardiego. Rzut wolny dla Sassuolo w środku pola.

67
    Sporo zamieszania w polu karnym gospodarzy, ale ostatnie futbolówka spokojnie ląduje w objęciach golkipera gospodarzy.

68
    Quaison przegrał walkę bark w bark z Mannellim i gospodarze tracą okazję na dokończenie akcji.

69
    Zmiana w drużynie US Città di Palermo: z boiska schodzi Accursio Bentivegna, na boisku pojawia się Roland Sallai.
    69. Roland Sallai (PLM)

70
    Consigli znakomicie wybronił uderzenie jednego z rywali zza pola karnego.

72
    Zmiana w drużynie US Sassuolo Calcio: z boiska schodzi Luca Mazzitelli, na boisku pojawia się Davide Biondini.

73
    Antei ofiarnym wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu rywali z prawego skrzydła.

75
    Zmiana w drużynie US Sassuolo Calcio: z boiska schodzi Grégoire Defrel, na boisku pojawia się Diego Falcinelli.

77
    Zupełnie nieudane uderzenie Quaisona po długo budowanej akcji Palermo.

78
    Lewym skrzydłem przedzierał się Falcinelli. Zawodnikowi Sassuolo udało się wywalczyć wrzut z autu dla swojego zespołu.

80
    Spóźnione wejście Quaisona i arbiter pokazuje zawodnikowi Palermo żółtą kartkę.

81
    Niecałe dziesięć minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry! Miejmy nadzieję, że w końcówce drużyny nie skupią się na grze obronnej i spotkanie się otworzy!

82
    Zmiana w drużynie US Città di Palermo: z boiska schodzi Roberto Vitiello, na boisku pojawia się Apna Carlos Embalo.
    82. Domenico Berardi (SAS)

83
    Poprzeczka uratowała teraz gospodarzy przed utratą kolejnego gola! Znakomite uderzenie z dystansu oddał Berardi!

85
    Zmiana w drużynie US Sassuolo Calcio: z boiska schodzi Domenico Berardi, na boisku pojawia się Claud Adjapong.

87
    Próbują jeszcze odwrócić losy spotkania miejscowi, ale w ich poczynaniach jest za mało zdecydowania.

89
    Ogromny napór ze strony gospodarzy! Zawodnicy Sassuolo są obecnie zamknięci na własnej połowie boiska.

90
    Aż o cztery minuty przedłużone zostaje to spotkanie!

90+1
    Zdecydowanie spóźniony wślizg Rajkovicia! Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla zawodnika gospodarzy!

90+3
    Za opóźnianie gry żółtym kartonikiem ukarany przez arbitra został Magnanelli.

90+4

Spotkanie właśnie się zakończyło! Po niezbyt ciekawym widowisku Sassuolo zwyciężyło z Palermo 1:0. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje! (22:47:21)

Gole: 31. D. Berardi (kar.)

Kartki:   30. Rajković (PLM), 80. Quaison (PLM) – 41. L. Mazzitelli (SAS), 90+3. Magnanelli (SAS)   90+1. Rajković (PLM)

US Città di Palermo: Posavec – Cionek, Vitiello (C) (82. Embalo), Rajković – Rispoli, Hiljemark, Gazzi, Aleesami – Balogh (56. Nestorovski), Quaison, Bentivegna (69. Sallai).
    Zmiany: Marson, Fulignati – Anđelković, Goldaniga, Embalo, G. González, Čočev, Sallai, Jajalo, Nestorovski, Pezzella, Lo Faso.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Gazzola, Antei, Acerbi, Peluso – L. Mazzitelli (72. Biondini), Magnanelli (C), Sensi – D. Berardi (85. Adjapong), Defrel (75. Falcinelli), Politano.
    Zmiany: Pomini, Pegolo – Biondini, Falcinelli, Matri, Lirola, Cannavaro, Trotta, Sbrisa, Letschert, Adjapong.