Bologna – Cagliari 2:1 (koniec) | Atalanta – Torino 2:1 (koniec) | Chievo – Lazio 1:1 (koniec)
AC Milan – Udinese 0:1 (koniec) | AS Roma – Sampdoria 3:2 (koniec) | Pescara – Inter 1:2 (koniec)
AS Roma
3:2 (1:2)
UC Sampdoria
Niedziela 11.09.2016, 15:00 • Olimpico, Roma • Włoska Serie A • Runda 3

Prawdziwy Rollercoaster na Stadionie Olimpijskim w Rzymie! W pierwszej połowie to Sampdoria była drużyną znacznie lepszą. Problemy pogodowe sprawiły, że przerwa w spotkaniu trwała ponad 40 minut. Po zmianie stron Roma zupełnie odmieniona zdołała zdominować to spotkanie całkowicie po to, by w doliczonym czasie jej legenda – Francesco Totti strzelił decydującą bramkę na wagę trzech punktów. Warto było czekać i obejrzeć ten mecz do końca. (17:58:27)

90+4

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Francesco Totti (AS Roma).
    90+3. Francesco Totti (ASR) - 3:2

90+3
    Gol dla Romy!
    Strzelcem bramki FRANCESCO TOTTI.

Coś niesamowitego! W swoim pierwszym meczu w 24. sezonie Francesco Totti wykorzystuje rzut karny w końcówce i zapewnia Romie 3 punkty.

90+2
    Rzut karny.

Faulowany był Edin Dżeko. Na minutę przed końcem Roma może wyjść na prowadzenie!

90+1
    Dośrodkowanie Tottiego wybite niedaleko przez obrońcę. Dobitka Iturbe poszybowała wysoko ponad bramką.

90
    Do tego spotkania sędzia doliczył 3 minuty.

89
    Sampdoria zdaje się grać już na remis. Konsekwentnie oddala piłkę od własnej bramki.

88
    Podanie dołem Salaha w pole karne wybite przez Silvestre'a.

87
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła na Tottiego skoczyło w rękach Viviano..

86
    Niecierpliwość wkradła się w poczynania Romy. Gospodarze zaczęli grać agresywnie i faulować rywala zupełnie niepotrzebnie.

84
    Niedokładne podanie prostopadłe Dżeko do Salaha kończy swoją przygodę za linią końcową boiska.

84
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Radja Nainggolan, na boisku pojawia się Juan Manuel Iturbe.

84
    Po dośrodkowaniu z narożnika piłka ląduje w rękawicach polskiego bramkarza Romy.

83
    Piłkę z własnego pola karnego wybija jeden z obrońców Romy. Zagrożenie nie opuszcza bramki Szczęsnego. Kolejny rzut rożny.

82
    Wybicie obrony Romy piłki z pola karnego i rzut rożny mają goście.

81
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Dodô, na boisku pojawia się Milan Škriniar.

80
    Bardzo dobry drybling Alvareza i strzał w środek bramki. Bez problemu broni Szczęsny.

79
    Żółtą kartkę otrzymuje Juan Jesus (AS Roma).

79
    Kontratak zwolnił i zamienił się w atak pozycyjny. Romie zaczyna brakować cierpliwości i na spalonym znalazł się Edin Dżeko.

78
    Dośrodkowanie wybite przez obronę Romy i szansa na szybką kontrę.

77
    Rzut wolny dla Sampdorii. Szansa na wrzucenie piłki z prawej strony w pole karne.

76
    Strzał z dystansu Tottiego przelatuje obok lewego słupka bramki Viviano.

75
    Na boisku leży Quagiarella. Napastnik Sampdorii nie musiał jednak opuścić boiska i szybko wrócił do gry.

75
    Gol dla Romy zdaje się być kwestią czasu. Gospodarze tworzą sobie kolejną akcję.

73
    Genialna okazja Salaha, który stanął sam na sam z Viviano. Bramkarz Sampdorii obronił strzał wybijając piłkę na korner.

73
    Jęk zawodu na Stadionie Olimpijskim. Świetna akcja Tottiego i podanie do Dżeko, który posyła piłkę wysoko ponad bramką.

72
    Składna akcja Romy prawym skrzydłem i dośrodkowanie aktywnego Salaha ląduje w rękach Viviano.

71
    Próba prostopadłego podania do Quagiarelli zbyt mocna. Piłka ląduje za linią końcową.

70
    Żółtą kartkę otrzymuje Daniele De Rossi (AS Roma).

69
    Zupełnie odmieniona Roma zaczęła kontrolować to spotkanie. Marzenia o komplecie punktów Sampdorii po trzech meczach stają się odległe.

68
    Jedna z pierwszych akcji Sampdorii w drugiej połowie. Prawą stroną atakowali goście, ale nie zdołali zagrać piłki w pole karne.

67
    Rzut rożny bity przez Romę. Obrońcy Sampdorii przytomnie wybijają piłkę na aut.

66
    Genialne podanie Salaha do Dżeko i strzał w środek bramki. Viviano musiał wykazać się wielkim refleksem. Obronił to fenomenalnie.

66
    Przed wymarzoną szansą znalazł się Salah. Zamykający akcję skrzydłowy nie zdołał celne uderzyć piłki z powietrza.

65
    Po dość szybkim zdobyciu gola Rzymianie uspokoili swoją grę. Mają jeszcze dużo czasu by wyjść na prowadzenie. Pierwsza poowa jednak również zaczęła się dla nich lepiej. Muszą stale uważaj więc na kontry ze strony gości.

64
    Żółtą kartkę otrzymuje Jacopo Sala (UC Sampdoria).

62
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Luis Muriel, na boisku pojawia się Ante Budimir.
    61. Edin Džeko (ASR) - 2:2

61
    Strzelcem bramki EDIN DŽEKO.

Świetna piłka do Edina Dżeko, który minął bramkarza rywali i strzelił do pustej bramki. Świetna zmiana Bośniaka i Roma wraca do walki o 3 punkty.

60
    Całe zamieszanie wyraźnie źle wpłynęło na drużynę Sampdorii. W tym momencie stoją pod ścianą a Roma konstruuje co raz to nowe ataki.

59
    Dośrodkowanie nie przyniosło żadnych rezultatów i piłka wylądowała w rękawicach Viviano.

59
    Świetne podanie i strzał Dżeko świetnie obroniony. Rzut rożny dla gospodarzy.

57
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła na Edina Dżeko umiejętnie wyłapane przez Viviano.

56
    Piłkarze wyraźnie zmęczeni i poirytowani całym zamieszaniem związanym z pogodą. Gra obu ekip powoli układa się w solidną całość.

55
    Po załatwieniu wszelkich problemów i zmianie stron to Roma stała się stroną przeważającą. Przynajmniej przez pierwsze 10 minut drugiej połowy.

54
    Szansa pojawiła się przed wprowadzonym Edinem Dżeko. Mamy tylko rzut rożny dla Rzymian.

52
    Swoją akcję długim podaniem do Salaha chciała przeprowadzić Roma. Wspomniany skrzydłowy był jednak na spalonym.

50
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Diego Perotti, na boisku pojawia się Edin Džeko.
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Stephan El Shaarawy, na boisku pojawia się Francesco Totti.
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Daniel Pavlovic, na boisku pojawia się Dodô.

46
    Mało wiarygodne stało się faktem. Mecz został wznowiony.

Mało kto wierzy już, że mecz zostanie dokończony dzisiaj. Panująca burza oraz padające deszcz i grad nie pozwolą na grę w piłkę. Renowacja stadionu potrwała by zbyt długo. Miejmy nadzieję, że termin rozegrania drugiej połowy tego spotkania będzie ustalony jak najszybciej.
    Stadio Olimpico płynie.

Trybuny pustoszeją, a miejsce piłkarzy na boisku zajęła woda. Mecz prawdopodobnie dokończony zostanie w innym terminie. Takie komplikacje są niestety również częścią tego sportu.

Stan nawierzchni uniemożliwia rozpoczęcie drugiej połowy. Nie wiadomo kiedy padnie ostateczna decyzja dotycząca dokończenia meczu. Stadio Olimpico zamieniło się dosłownie w basen Olimpijski.
    Bardzo dobra pierwsza połowa dała nam aż 3 bramki. Luis Muriel mimo problemów kondycyjnych był najlepszym zawodnikiem na boisku.

45+2

45+1
    Rzut rożny dla Romy, ale zagrożenie zażegnane przez Silvestre'a.

44
    Ze straszną pogodą lepiej radzi sobie Sampdoria, która konstruuje kolejną akcję. Podczas deszczu łatwiej jest jednak bronić i skutecznie robią to defensorzy Romy.

43
    Piękne podanie do Quagiarelli, który krzyżakiem próbował pokonać Szczęsnego. Polak świetnie interweniował, ale napastnik Sampdorii tak czy inaczej był na spalonym.

42
    Nad Stadio Olimpico nagromadziły się ciemne chmure, które powodują ulewę i burzę. Jedno ze spotkań Serie A zostało właśnie przerwane. Miejmy nadzieję, że podczas przerwy aura nieco się uspokoi.
    41. Fabio Quagliarella (SMD) - 1:2

41
    Gol dla Sampdorii!
    Strzelcem bramki FABIO QUAGLIARELLA.

Gol ze stałego fragmentu gry. Wojciech Szczęsny może niepotrzebnie wyszedł do tej piłki, a Quagiarella pewnym strzałem umieszcza piłkę w dolnym rogu bramki Romy.

40
    Podanie Alvareza do Torreiry i niecelny strzał. Jedna z szybszych akcji w końcówce 1. połowy.

39
    Do linii końcowej schodzi Perotti. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane i mamy rzut rożny dla Romy.

38
    Podczas akcji Sampdorii piłka wędruje jak po sznurku. Nie wszystko grają jednak idealnie i gdy przychodzi moment przyspieszenia akcji, obrońcy Romy zdołają odebrać piłkę.

37
    Niecelne dośrodkowanie Peresa. Piłka wybita i Sampdoria wywalczyła aut.

36
    Gra uspokoiła się. Obie drużyny mają za sobą 35 minut na najwyższych obrotach. Teraz w rozegraniu jest Roma.

35
    Kolejna akcja Romy zakończona spalonym Perottiego.

34
    Rozgrzewkę rozpoczął Francesco Totti. Jeśli dziś Włoch wejdzie na boisko, rozpocznie swój 24. sezon w Romie. Absolutny rekord na poziomie europejskim.

34
    Piłka wzdłuż bramki Alvareza do Quagiarelli. Napastnik nie zdołał przeciąć piłki i akcję trzeba zaczynać od nowa.

33
    Genialna piłka Strootmana do Salaha, który nie skorzystał z błędu bramkarza. Piłka ląduje poza boiskiem i o bramce Rzymianie mogą zapomnieć.

31
    Długa piłka do Salaha, który nie potrafił opanować piłki. Akcja zakończona faulem na obrońcy gości.

30
    Kolejne dośrodkowanie Salaha i ponownie za krótkie. Silvestre nie miał żadnego problemy, by je wybić. Przy piłce jednak wciąż Roma.

29
    Gra Sampdorii to dokładne podania i mądrze tworzone akcje. Roma nie potrafi sobie z tym poradzić a w ofensywie wygląda jeszcze słabiej.

28
    Roma narzuca delikatny pressing. Stara się odzyskać dominację w tym meczu.

27
    Salah próbuje dośrodkowania ale zrobił to za krótko. Dobrze ustawiony Torreira wybija piłkę.

26
    Przez pierwsze 25 minut bardziej podoba nam się drużyna Sampdorii, która jest bardziej konkretna w swoich poczynaniach. Tym razem przy piłce Roma. Rzymianie muszą się otrząsnąć i zacząć stwarzać zagrożenia pod bramką gości jak na początku meczu.

24
    Gra wznowiona. Długa piłka obrońcy Sampdorii i bez trudu przejął to podanie Wojciech Szczęsny.

23
    Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

22
    Roma przyspieszyła swoją akcję ale na spalonym znalazł się Perotti. Piłka dla gości.

22
    Piłkę odbiera Roma i stara się cierpliwie stworzyć swoją akcję.

21
    Bardzo dobry moment Sampdorii, a w szczególności Muriela, który co minutę próbuje wykreować akcję. Tym razem zatrzymany przed De Rossiego.

20
    Kolejna akcja Muriela i obrona Szczęsnego. Kolejny rzut rożny i szansa dla Sampdorii. Roma jest pod ścianą.
    18. Luis Muriel (SMD) - 1:1

18
    Strzelcem bramki LUIS MURIEL.

Genialne uderzenie Muriela i bardzo szybkie wyrównanie. Ten mecz da nam jeszcze dziś bardzo wiele emocji. Piękny gol!

17
    Piłka wybita przez Manolasa ale przy piłce utrzymuje się Sampdoria. Faul na Linettym daje gościom rzut wolny.

17
    Kolejny rzut rożny dla drużyny z Genui po wybiciu piłki przez Szczęsnego.

16
    Dośrodkowanie na pole karne wybite przez De Rossiego.

15
    Tym razem to Sampdoria utrzymuje się dłużej przy piłce. Alvarez strzela i wywalcza rzut rożny.

14
    Akcja zapoczątkowana przez Linetty'ego. Niedokładne dośrodkowanie Alvareza zakończyło wszystkie starania.

13
    Próba strzału z dystansu Naingolana. Jego uderzenia zawsze są bardzo groźne. Tym razem Belg posyła piłkę obok bramki.

12
    Akcja za akcją Rzymian, ale tym razem w ich poczynania wkradła się niedokładność. Niedokładne podanie Salaha ale przy piłce pozostają gospodarze.

10
    Kolejna akcja Romy zakończona błędem Strootmana. Roma zdeterminowana by jak najszybciej zamknąć nam ten mecz.

9
    Roma chce iść za ciosem. Po chwili kolejny groźny strzał El Shaarawy'ego. Zakończona jednak niepowodzeniem.
    8. Mohamed Salah (ASR) - 1:0

8
    Strzelcem bramki MOHAMED SALAH.

Bardzo mądrze skonstruowany atak Rzymian, podanie w pole karne i bardzo precyzyjnie akcję kończy Salah. Świetny początek Romy.

6
    Pierwszy strzał. Niecelna próba uderzenia Muriela na bramkę Po chwili kolejny strzał Pereiry i tym razem piłkę łapie Szczęsny.

5
    Gra została uspokojona. Piłka rozgrywana w tym momencie przez Sampdorię na własnej połowie.

4
    Szybko przemieściliśmy się w pole karne Romy, ale gospodarze nie pozwolili stworzyć rywalowi większego zagrożenia pod bramką.

3
    Dobra piłka za place obrońców do Salaha. Atakujący znalazł się na pozycji spalonej.

2
    Pierwsza akcja Sampdorii zatrzymana już w środku pola przez Naingolana. W poczynaniach Romy już czuć koncentrację.

1
    Pierwsza akcja El Sharrawy'ego. Skrzydłowy powstrzymany przez obrońcę Sampdorii.

1
    Rozpoczęli Rzymianie i to oni teraz w rozegraniu.

1

Zawodnicy i sędziowie wyszli już z tunelu i witają się z kibicami. Rozbrzmiewa hymn Serie A.
    Kończy się rozgrzewka i za kilka minut piłkarze wyjdą z tunelu na boisko.

Znamy już składy obu drużyn na dzisiejsze spotkanie w Rzymie.

Wspomnienie bramki legendy Romy - Francesco Tottiego przeciwko Sampdorii.

Zawodnicy Sampdorii wysiadający z samolotu na lotnisku w Rzymie.

KOGO ZABRAKNIE?

W drużynie z Rzymu na to spotkanie dysponowani nie będą: Nura, Rui oraz Rudiger. Wszyscy oni zmagają się z kontuzjami nogi. W zespole gości natomiast z podobnych powodów nie obejrzymy Tozzo i Djuricicia.

POLSKI AKCENT

Podczas letniego okienka transferowego Sampdoria zakontraktowała Karola Linetty'ego. Reprezentant Polski wystąpił jak dotąd w obu wygranych przez drużynę meczach rozpoczynając je od pierwszej minuty. Spodziewamy się więc, że również na Stadio Olimpico były grach Lecha Poznań wybiegnie w wyjściowym składzie.
    Po przeciwnej stronie, w barwach AS Romy kolejne spotkanie rozegra polski bramkarz – Wojciech Szczęsny.

SAMPDORIA

Drużyna trenera Giampaolo zanotowała świetny start w kampanii wygrywając dwa pierwsze spotkania. Tym razem czeka na nich czołowa drużyna ligi włoskiej, jaką bez wątpienia jest AS Roma. Po spotkaniach z takim rywalem aspiracje drużyn są dla nas bardziej jasne. Wygrywając na Stadio Olimpico Sampdoria stanie się zespołem wzbudzającym jeszcze większy respekt wśród innych. Zdobędą wtedy bowiem komplet punktów w trzech meczach. To nigdy nie jest dziełem przypadku, ale wynikiem ogromnych starań, które dziś muszą osiągnąć jak najwyższy poziom.

AS ROMA

Rzymianie rozpoczęli swój sezon w Serie A od zwycięstwa i remisu. Jako drużyna, która ma ambicje, by dotrzymać kroku Juventusowi, muszą złapać kontakt już na początku rozgrywek. Do tego niezbędne jest zwycięstwo w meczu z Sampdorią na Stadio Olimpico. Dzięki trzem punktom zdobytym w tym spotkaniu, Roma miałaby szanse wskoczyć z miejsca piątego nawet na drugie.

Mecz Romy z Sampdorią na Stadio Olimpico zostanie rozegrany w ramach 3. kolejki Serie A. Obie drużyny znajdują się w górnej połowie tabeli po dobrym początku sezonu. Ten etap rozgrywek, w którym tabela dopiero nabiera kształtów i drużyny walczą o zajęcie jak najlepszego miejsca od początku jest bardzo ciekawy. Dziś w Rzymie czeka nas bój o zachowanie miejsca w pierwszej piątce.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.