Lech P. – Pogoń 3:1 (koniec) | Jagiellonia – Wisła K. 2:1 (koniec)
Jagiellonia Białystok
2:1 (1:0)
Wisła Kraków
Niedziela 11.09.2016, 18:00 • Stadion Miejski, Białystok • PKO Ekstraklasa • 8. kolejka
    Białystok znowu na prowadzeniu!

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Dobrego wieczoru! (19:54:55)

Koniec spotkania! Cóż to był za mecz. Końcówka jak w horrorach. Jagiellonia Białystok odnosi zwycięstwo nad Wisłą Kraków i powraca na fotel lidera! Bramka Chomczenowskiego, kapitalne trafienie Vassilejeva, odpowiedź Małeckiego i rzut karny obroniony przez Miśkiewicza! No i jeszcze obrona Kelemena z 93. minuty – kto nie śledził meczu, ten niech żałuje!

90+4
    90+3. Kelemen ratuje drużynę przed utratą gola!

90+3
    Kelemen broni strzał zawodnika Wisły Kraków! To mogła być wymarzona bramka dla gości na 2:2, Słowak mówi jednak "nie"!!!
    90+2. Rzut karny obroniony przez Miśkiewicza!

90+2
    Miśkiewicz wyczuwa intencje strzelającego Tomasika! Gramy dalej!!!
    90+1. Nieprzepisowe wejście Sadloka.

90+1
    Rzut karny dla Jagiellonii! Sadlok fauluje Tomasika!

90
    Piłka do przodu do osamotnionego Górskiego, który przegrywa starcie ze stoperami Wisły Kraków.

88
    Małecki czarował na skrzydle, aż w końcu... nie wywalczył nawet rzutu rożnego. Widać jednak, że jemu chce się grać i walczyć o remis, czego nie można powiedzieć o wszystkich zawodnikach Wisły.

87
    Odważne wejście Mystkowskiego, który minął dwóch zawodników i został w ostatniej chwili zablokowany przez rywala. No i jeszcze faulował.

86
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Konstantin Vassiljev, na boisku pojawia się Damian Szymański.
    85. Patryk MAŁECKI - 2:1

85
    Gol dla Wisły!
    Strzelcem bramki PATRYK MAŁECKI.
    Świetna akcja Patryka Małeckiego, który przyjął sobie piłkę, zszedł do środka i oddał bardzo mocne uderzenie. Celny strzał przynosi kontaktowe trafienie dla Wisły! Drugie trafienie "Małego" w tym sezonie!
    Zdecydowanie tak!

82
    Wysoko wyskoczył w szesnastce gospodarzy Rafał Boguski do tej górnej piłki. Niecelne uderzenie, na spokojnie "z "piątki" rozpocznie Kelemen.

81
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Przemysław Frankowski, na boisku pojawia się Przemysław Mystkowski.

80
    Niecelne zagranie Mączyńskiego do Małeckiego, kolejna nieudana akcja Wisły.

79
    Akcja Wisły Kraków, w której na małej przestrzeni wymienili trzy kontakty z piłką, a strzałem zakończył to Mączyński. Zablokowane uderzenie. Vassiljev kontra Sadlok w kontrataku, to jedyni zawodnicy na połowie Wisły! Obrońca wygrywa te starcie, Estończyk jest już zmęczony.

78
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Mateusz Zachara, na boisku pojawia się Krzysztof Drzazga.

76
    Beznadziejne zagranie Boguskiego do tyłu otworzyło gospodarzom szansę na stworzenie kontry. Psuje całą akcję Górski, który za długo holuje piłkę!

75
    Rzut wolny dla Białej Gwiazdy na połowie rywala. Przy piłce Mączyński i Popović.
    73. Konstantin VASSILJEV - 2:0

73
    Gol dla Jagiellonii!
    Strzelcem bramki KONSTANTIN VASSILJEV.
    Co za bramka! Chomczenowski podaje do Vassiljeva, który od razu uderza. Futbolówka leci w okienko bramki Miśkiewicza, bez żadnych szans na obronę tego strzału golkiper Wisły Kraków. Przepiękna bramka, chyba najładniejsza w tym sezonie. Estończyk jest niesamowity!!!
    Jeszcze 20 minut takiej gry i Wisła przegra siódmy mecz.

70. Pewna obrona Kelemena.

70
    Wystawienie piłki do Krzysztofa Mączyńskiego, który uderza ją tak, że ta przelatuje między nogami rywala. Kelemen pewnie broni dostępu do bramki!

68
    Chyba nie warto pisać teraz nic o rzucie wolnym wykonanym przez Konstantina Vassiljeva. Estończyk chyba nie życzyłby tego sobie...
    67. Żółta kartka dla Jovića.

67
    Tomasik powalony wślizgiem przez Jovića na lewej stronie, tuż przed polem karnym. Kartka dla zawodnika gości!

66
    Świetna szarża Frankowskiego, który wypuścił sobie daleko piłkę, a i tak zdołał przejść obok rywala. Pozostawił ją Vassilevowi, by ten odwdzięczył się dobrym dośrodkowaniem. Pomylił się najlepszy obecnie zawodnik Lotto Ekstraklasy.

65
    Ma problemy obecnie Marian Kelemen, widać, że boli go kolano. Słowak pozostanie na murawie, to dobra informacja dla Michała Probierza.
    63. Akcja Wisły.

63
    Dośrodkowanie Popovića w kierunku pola karnego, gdzie wyszedł zza pleców rywali Jović. Dołożył nogę boczny obrońca i trafił prosto w Kelemena, również piłką. Sędzia przerywa akcję, obaj zawodnicy nie podnoszą się z murawy.

62
    Boban Jović wygrywa pojedynek główkowy w polu karnym Jagiellonii z Chomczenowskim, lecz akcję przerywa arbiter. Faul bocznego obrońcy Wisły.

61
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Karol Świderski, na boisku pojawia się Maciej Górski.

60
    Małecki zatrzymany na skrzydle, odepchnęli podopieczni trenera Probierza rywali z własnej połowie. Za linią boczną przygotowany do wejścia na murawę jest Górski.

59
    Drobny faul Vassiljeva na Popoviću na połowie Jagiellonii.

58
    Ostatnie minuty to kolejne próby gry skrzydłami w wykonaniu Białej Gwiazdy. Adam Mójta idzie do narożnika boiska, mamy korner.

57
    Vassiljev otrzymał podanie z lewej strony, przyjął sobie piłkę i na szybko kalkulował co ma zrobić – podać do kolegi przed pole karne czy zrobić obrót i uderzać. Opcja numer dwa nieudana!

56
    Bardzo mocna i niecelna wrzutka Macieja Sadloka. Michał Probierz nakazuje swoim zawodnikom, by wyszli do przodu, nie można bronić jednobramkowej przewagi w 56. minucie spotkania.

55
    Wisła obecnie gra w osłabieniu, Paweł Brożek znajduje się za boczną linią. Jakieś problemy zgłasza kaptan Białej Gwiazdy.

54
    Małecki minął jednego zawodnika i jeszcze chciał obiec Góralskiego, lecz ten już nie pozwolił się ograć skrzydłowemu. Od bramki zacznie Kelemen.

52
    Rafał Grzyb przerywa akcję Małeckiego. Wisła Kraków zdobywa rzut rożny.
    51. Żółta kartka dla Patryka Małeckiego.

51
    Nieporozumienie na linii Sadlok-Małecki. Skrzydłowy musiał przerwać kontratak Frankowskiego faulem, by nie zrobiła się z tego akcja bramkowa. Kartka!

50
    Za daleko wypuścił sobie piłkę Grzyb na skrzydle, zdołał jednak dośrodkować w pole karne Wisły. Góralski czystym wślizgiem wybija piłkę spod nóg Popovića, lecz arbiter i tak przerywa grę.

49
    Dwóch zawodników Białej Gwiazdy upadło w ataku, w obu przypadkach nie miał żadnych pretensji do gospodarzy pan Raczkowski. Gramy dalej.

48
    Świderski holował piłkę na 16. metrze i wystarczyło ją wystawić do dobrze ustawionego Vassiljeva. Napastnik odgrywa jednak prosto pod nogi Boguskiego.

47
    Za daleki wykop spod własnej bramki wykonał Michał Miśkiewicz. Piłkę przejmuje defensywa Jagiellonii, która powoli będzie zaczynała akcję gospodarzy.

46
    I rozpoczęli już drugą połowę tego spotkania zawodnicy Wisły Kraków. Bez zmian po obu stron. Liczymy na duże emocje!

46
    Wisła bliska kolejnej porażki? Zobaczymy za około godzinę!

Przerwa dla obu drużyn, wracamy za około 15 minut, bądźcie z nami!

Koniec pierwszej części spotkania. Żywiołowe spotkanie w Białymstoku, jesteśmy zadowoleni z przebiegu pierwszej odsłony meczu. Tylko jedno trafienie, ale jesteśmy zadowoleni! Jagiellonia schodzi do szatni na prowadzeniu po bramce Chomczenowskiego.

45

45
    Zgranie piłki głową w polu karnym do Gutiego, który przyjął sobie futbolówkę i posłał ją wysoko nad bramką Miśkiewicza. Szkoda tej sytuacji!

44
    Guzmics uprzedza Gutiego przy tej wrzutce Vassiljeva. Bardzo dobra interwencja Węgra. Jagiellonia wciąż będzie okupowała pole karne rywala.
    43. Żółta kartka dla Sadloka.

43
    Brzydkie wejście Sadloka, który nadepnął na stopę Świderskiego. Czwarta żółta kartka w tym sezonie dla Sadloka, będzie pauzował w kolejnym meczu.
    41. Odbiór Góralskiego, podanie Frankowskiego i uderzenie wślizgiem Świderskiego!

41
    Świetny odbiór piłki w wykonaniu Górlaskiego i natychmiastowa akcja skrzydłem, znowu w wykonaniu Frankowskiego. Bliski zdobycia bramki Świderski, ale Miśkiewicz dobrze broni!

40
    Chomczenowski dobrze wspiera dzisiaj Tomasika na skrzydle, lecz obaj muszą uważać, bo cała lewa strona obejrzała już żółte kartki. Korner dla Wisły Kraków.

38
    Dokładnie było widać, o co chodziło obecnie Popovićowi. Pociągał za koszulkę Vassiljeva, a na końcu trafił go w lewą nogę. Nie chciał przejąć piłki, jego celem był zawodnik gospodarzy. Zasłużona kartka.
    37. Żółta kartka dla Chomczenowskiego.

37
    Żółta kartka dla strzelca jedynej bramki w tym spotkaniu. Chomczenowski za bardzo pracował rękoma w powietrznym starciu.

36
    Kolejna akcja Frankowskiego na skrzydle, podoba nam się dzisiaj jego gra. Bardzo mocna próba z prawej nogi, piłka przelatuje około trzy metry obok słupka bramki Miśkiewicza.
    Kryzys na boisku, kryzys również i na trybunach.

34
    Boban Jović złapany na spalonym. Zdecydowanie lepiej wygląda obecnie gra Wisły Kraków. Oglądamy już wyrównane spotkanie.

33
    Wielu zawodników ustawił w murze Kelemen. Opłaciło mu się takie rozwiązanie, Mójta uderzył prosto w drużynę Michała Probierza.

32
    Krzysztof Mączyński przyjął sobie piłkę przed polem karnym Jagiellonii, zastawił się i dał się sfaulować rywalowi. Będzie stały fragment gry dla Białej Gwiazdy.
    30. Kontratak zakończony strzałem!

30
    Kontratak Jagi! Akcja Frankowskiego, zejście do środka i podanie na prawą stronę do wchodzącego Świderskiego. Napastnik przełożył sobie piłkę na prawą nogę i uderzył prosto w Miśkiewicza!

29
    Miękkie dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Bobana Jovića. Najlepiej w szesnastce gospodarzy zachował się Runje, który oddala zagrożenie.

28
    Za mocna wrzutka Patryka Małeckiego z lewego skrzydła. Musimy pochwalić "Małego", bo to on jest najlepszym punktem w drużynie Wisły w ostatnich minutach.

27
    Mateusz Zachara powalony na murawę przez rywala na połowie Jagiellonii.

26
    Sędzia przerwał przed chwilą akcję gospodarzy, bo na murawie leżał Popović. Pomocnik Wisły ucierpiał w polu karnym rywala przy próbie oddania strzału.
    25. Poprzeczka!

25
    Świetna akcja Wisły. Ucieka lewym skrzydłem Małecki i dośrodkowuje do Mączyńskiego. Zawodnik reprezentacji Polski przedłuża tor lotu do Zachary, który uderza z woleja prosto w poprzeczkę!

23
    Odebranie piłki przez gości i natychmiastowa strata jej. Na spalonym złapany Patryk Małecki.

22
    Dobry pressing Popovića i Mączyńskiego, obaj szczelnie pilnują środka boiska. Prawą stroną ucieka Frankowski, schodzi do środka i uderza niezbyt mocno z lewej nogi. Dobra interwencja golkipera Wisły.

21
    Spokojna wymiana podań pomocników i obrońców Jagiellonii. A procentowe posiadanie piłki nieznacznie na korzyść Wisły Kraków.

20
    Defensywa Wisły wydaje się być nieskoncentrowana, olbrzymie problemy mają obecnie defensorzy. Miśkiewicz też nie jest dzisiaj pewnym punktem.

18
    Kolejna akcja Jagiellonii, bardzo łatwo przychodzi dzisiaj gospodarzom tworzenie ich, a mamy dopiero 18. minutę spotkania! Niecelny strzał Świderskiego.

17
    Bardzo dobre wejście wślizgiem w wykonaniu Mójty. Przerywa w ten sposób akcję Góralskiego. Niepewna interwencja Miśkiewicza.

16
    Widać już zdenerwowanie na twarzy Dariusz Wdowczyka, który wstał ze swojego krzesła i już coś pokazuje zawodnikom. Rafał Boguski poślizgnął się w akcji swojego zespołu. Od bramki rozpocznie Kelemen.

15
    Dłuższy okres gry z piłką w wykorzystaniu gości. Jagiellonia nie oddaje jednak ani kawałka boiska, wszyscy pilnują swojej pozycji.
    14. Załuska broni słabo, tak samo Miśkiewicz. Olbrzymie problemy w Wiśle.

13
    Kolejna bramka stracona przez Wisłę w tym sezonie. To już 18. trafienie przeciwko Białej Gwieździe!
    12. Dmytro CHOMCZENOWSKI - 1:0

12
    Strzelcem bramki DMYTRO CHOMCZENOWSKI.
    Prosta, podręcznikowa akcja Jagiellonii daje pierwszą bramkę gospodarzom! Wrzutka z prawej strony do walczącego o górną piłkę Chomczenowskiego. Ukrainiec uderza niezbyt mocno z główki, a Miśkiewicz przepuszcza piłkę między rękoma. Guzmics stał obok niego, lecz nie potrafił zatrzymać futbolówki!

10
    Trzeci już rzut rożny w tym spotkaniu dla Jagiellonii. Dośrodkowanie na głowę Romanczuka, który przenosi piłkę wysoko nad poprzeczką.

9
    Przypadkowe odegranie głową jednego z Wiślaków, Rafał Boguski musiał zainterweniować wybijając futbolówkę na korner. Zdecydowanie za mocna wrzutka Vassiljeva.

8
    Bardzo dobrze przesuwa się cała drużyna Wisły. Już z góry można zauważyć, że utrzymywana jest stała formacja 4-3-3.

7
    Wszyscy zawodnicy Białej Gwiazdy na własnej połowie. Gospodarze są w posiadaniu piłki i wymieniają sporo podań. Przygotowują w ten sposób kolejną akcję ofensywną.

6
    Kelemen pewnie wyłapał wrzutkę lecącą w pole karne Jagiellonii. Dośrodkowywał Adam Mójta.
    5. Żółta kartka dla Tomasika.

5
    Kartka dla Tomasika za faul na Boguskim. Właśnie w ten sposób boczny obrońca przerwał groźnie zapowiadającą się akcję Wisły.
    4. Świetna akcja zespołu Michała Probierza!

4
    Kapitalna okazja dla Jagiellonii! Wrzutka do wchodzącego prawą stroną Romanczuka, który zgrywa głową do Góralskiego, a ten, równiez z główki, oddaje uderzenie. Miśkiewicz instynktownie broni!

3
    Głośny doping w Białymstoku. Nie mamy jeszcze informacji o liczbie kibiców, ale spodziewamy się, że frekwencja jest na wysokim poziomie!

2
    Pierwszy strzał w tym spotkaniu należy do ekipy gospodarzy. Chomczenowski przyjął sobie trudną piłkę na klatkę piersiową, a potem uderzył z półwoleja. Miśkwiewicz bez problemu obronił ten strzał.

1
    Mecz rozpoczęli podopieczni Michała Probierza, którzy ubrani są w swoje tradycyjne barwy. Na biało dzisiaj zawodnicy Białej Gwiazdy. Gramy!

1

Zawodnicy obu drużyn pojawili się już na murawie stadionu w Białymstoku!
    Wczoraj wygrane derby Manchesteru, a dzisiaj powrót do Białegostoku... :)

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Grzyb, Runje, Guti Tomelin, Tomasik – Romanczuk, Góralski – Frankowski, Vassiljev, Chomczenowski – Świderski.
    Rezerwowi: Węglarz – Straus, Mystkowski, Wasiluk, Górski, Szymonowicz, Szymański.

Wisła Kraków: Miśkiewicz – Jović, Guzmics, Sadlok, Mójta – Mączyński, Popovič – Boguski, Małecki – Zachara, Paweł Brożek.
    Rezerwowi: Załuska – Pietrzak, Uryga, Głowacki, Drzazga, Cywka, Brlek.

Sędziowie: Paweł Raczkowski – Michał Obukowicz, Tomasz Listkiewicz.
    Liczymy na dobre widowisko i świetną atmosferę na trybunach!

Na to spotkanie zapraszamy na godzinę 18 na naszą stronę!

Na pocieszenie dla Wisły, przypomnijmy sobie ostatnie 3 spotkania obu ekip w zeszłym sezonie. Wszystkie te mecze wygrała drużyna z Krakowa! Najpierw na wyjeździe 4:1, a potem 5:1 i 1:0 u siebie.

Przyjrzyjmy się teraz jak wygląda sytuacja obu ekip w tabeli po sobotnich starciach w 8. kolejce. Jagiellonia jest na 4. pozycji. Do liderującej Lechii tracą trzy punkty. Wisła Kraków okupuje ostatnią lokatę. Seria 6 porażek z rzędu kłuje w oczy, niestety.
    Kiedy ujrzymy przełamanie Wisły?

Kryzys w Krakowie wciąż trwa. Wisła, dla której ostatnie tygodnie to głównie rozmowy o właścicielach klubu, ale to również czas fatalnych wyników. Wielkie problemy w klubie sprawiły, że zawodnicy są bez formy i grają beznadziejnie. Dowodem na to była ostatnia ligowa porażka 1:5 ze Śląskiem Wrocław.
    Tabela nie kłamie, obecnie to Jagiellonia jest na fali, a Wisła... zdecydowanie nie.

Ostatnie spotkanie Jagiellonia rozegrała w Lublinie, gdzie walczyła o punkty z Górnikiem Łęczna. Gospodarze ulegli ekipie Michała Probierza 0:2. Obie bramki dla Jagi padły w 24. i 29. minucie. Strzelili je Cernych oraz Romanczuk.

Zapraszamy na przedostatnie spotkanie 8. kolejki Lotto Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok podejmie na własnym stadionie Wisłę Kraków!