Pogoń Sdl. – Górnik Ł. 1:1 (koniec) | Zagłębie S. – Legia 1:2 (koniec) | Jeziorak Iława – Lechia 0:11 (koniec)
Lech P. – Chrobry 2:0 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
1:2 (1:1)
Legia Warszawa
Sobota 25.03.2017, 11:00 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Spotkania towarzyskie • Mecz towarzyski
    Po ciekawym spotkaniu minimalne zwycięstwo odniósł zespół Legii. Dobrą formę potwierdził Michał Kucharczyk.

90+1
    Koniec meczu. (12:55:44)

89
    Gospodarze ambitnie walczą do samego końca o gola wyrównującego. Legia natomiast umiejętnie broni wyniku.

87
    Kolejna doskonała okazja dla Zagłębia! Fabian Klama pobiegł w kierunku bramki i zdecydował się uderzyć w kierunku dalszego rogu! Na posterunku był jednak Malarz.

85
    Dawid Ryndak zmieniony przez Marcina Mączkę. Bohater ostatniej akcji opuszcza murawę.

84
    W bardzo dobrej sytuacji do zdobycia gola znalazł się Ryndak! Jednak w kluczowym momencie oddał bardzo niecelny strzał z bliskiej odległości.

82
    Kolejna zmiana w zespole gospodarzy. Martin Pribula został zmieniony przez Fabiana Klamę.

80
    Złe zagranie dobrze ustawionego Maticia w kierunku Kucharczyka. Przy piłce gospodarze.

79
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Łukasz Matusiak, na boisku pojawia się Wojciech Bała.

78
    Rzut rożny wywalczyli Legioniści. Dośrodkowuje Michał Kucharczyk, ale niecelnie.

77
    Dalekie zagranie w pole karne Legii Warszawa. Piłką wychwycił Arkadiusz Malarz.

76
    Teraz w pole karne gospodarzy wpadł Michał Kopczyński, ale wyłapał piłkę Wojciech Skaba, który był szybszy od rywala.

75
    Sam na sam z bramkarzem Zagłębia wyszedł Daniel Chima Chukwu. Próbuje on okiwać Skabę, ale Nigeryjczyk przegrywa ten pojedynek.

74
    Na strzał z granic pola karnego decyduje się Dawid Ryndak, ale piłka szybuje obok słupka.

73
    Uderzenie obok bramki Michała Kucharczyka.

71
    Faul taktyczny w środkowej strefie boiska. Rzut wolny ma Legia Warszawa.

70
    Główkuje Chima Chukwu, piłka trafia pod nogi Maticia, który zdobywa bramkę, ale był on na spalonym.

68
    Spokojna wymiana podań gospodarzy na połowie boiska. Czy Zagłębie pokusi się jeszcze o zdobycie gola? Czekamy z niecierpliwością.

67
    Złapany na ofsajdzie Tin Matić.

66
    Dominik Nagy uderza bezpośrednio z rzutu wolnego prosto w ręce Wojciecha Skaby.

65
    Teraz na połowie Zagłębia powalony na murawę Kasper Hämäläinen. Rzut wolny dla gości.

64
    Niedokładne zagranie Czerwińskiego do Malarza. Zmuszony golkiper Legii do wybicia piłki na aut wślizgiem.

63
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Thibault Moulin, na boisku pojawia się Michał Kopczyński.

61
    Wysoko nad bramką uderza teraz Michał Kucharczyk.

60
    Godzina spotkania za nami. Spodziewaliśmy się jeszcze ciekawszego meczu niż w pierwszej połowie, ale jak się okazuje po kwadransie drugiej części spotkania nadal w Sosnowcu nie dzieje się zbyt wiele.

59
    Gramy dalej. Dośrodkowanie z rzutu wolnego blokują defensorzy Zagłębia. Za moment wróci do gry węgierski gracz Legii.

58
    Faul na lewej stronie boiska. Opatrywany Dominik Nagy.

57
    Dośrodkowanie w pole karne, ale Wojciech Fabisiak dobrze interweniuje.Wojciech Skaba.

56
    Prostopadłe zagranie w pole karne do Daniela Chima Chukwu. Ten uderza piłkę po nodze rywala, a futbolówka wypada na rzut rożny.

54
    Walka w środku boiska. Zaangażowania nie można nikomu odmówić. Brakuje jednak pomysłu na skuteczny atak, szczególnie po stronie gospodarzy.

53
    Teraz na własnej połowie kolejny atak próbuje konstruować Legia.
    52. Kilka ujęć z pojedynku w Sosnowcu!

51
    Faul taktyczny w środku pola. Rzut wolny dla warszawskiej Legii.

50
    Nie dzieje się teraz zbyt wiele na murawie Stadionu Ludowego w Sosnowcu. Raz jedni, raz drudzy w posiadaniu piłki. Czekamy na akcje w ataku.

49
    Na połowie boiska wymieniają podania gospodarze, którzy chcą jeszcze powalczyć o doprowadzenie do remisu.

48
    Gorzej początku drugiej połowy gospodarze nie mogli sobie wyobrazić. Błąd indywidualny sprawił, że Zagłębie ma teraz o wiele bardziej pod górkę.

47
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki DOMINIK NAGY.

Fatalny błąd obrońcy Zagłębia, który zgrywa piłkę głową do golkipera na tyle fatalnie, że zza pleców wyskoczył mu DOMINIK NAGY, który nie mógł tego nie wykorzystać i w sytuacji sam na sam trafił do siatki!

46
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Radosław Cierzniak, Vadis Odjidja-Ofoe, Guilherme i Miroslav Radović, a na boisku pojawia się Arkadiusz Malarz, Tomasz Nawotka, Daniel Chima Chukwu oraz Tin Matić.

Zmiany w ekipie Zagłębia Sosnowiec: z boiska schodzi Wojciech Fabisiak, Žarko Udovičić oraz Arkadiusz Najemski, a na boisku pojawia się Wojciech Skaba, Łukasz Bogusławski i Kamil Wiktorski.

46

Do przerwy w Sosnowcu mamy bramkowy remis 1:1. Ciężko wskazać lepszych, bo jedni jak i drudzy mieli swoje okazje by wyjść na prowadzenie. Liczymy na to, że w drugiej części meczu zobaczymy jeszcze więcej akcji ofensywnych zakończonych bramkami.

45+1

45
    Wysoko nad bramką uderza z dystansu Odjidja-Ofoe.

44
    Akcja gości. Oddala jednak zagrożenie defensywa Zagłębia, która spisuje się w tym meczu całkiem nieźle.

43
    Świetna okazja dla Fidziukiewicza, który otrzymuje podanie na 11. metrze. Odwraca się w kierunku bramki Cierzniaka i uderza, ale fatalnie nad poprzeczką!

42
    Zbyt ostry wślizg Thibaulta Moulina na połowie rywali. Rzut wolny dla Zagłębia Sosnowiec.

41
    Dośrodkowanie w pole karne Legii Warszawa, ale pewnie interweniuje tam Radosław Cierzniak.

40
    Zawodnik Zagłębia, który przez dłuższy okres czasu był poza boiskiem wraca na murawę. Tymczasem rzut wolny na prawej flance mają gospodarze.

39
    Ależ to była szansa dla Legii by wyjść na prowadzenie. Wbiegł na prawej stronie w pole karne rywali niepilnowany Guilherme, który podaje po ziemi na dalszy słupek do Vadisa Odjidja-Ofoe przed którym była tylko pusta bramka, ale Belg nie trafia w piłkę!

38
    Sprytna akcja gości. Zagranie górą w pole karne Hämäläinena, ale świetnie wyczuł zamiary rywali Wojciech Fabisiak, który wyszedł z bramki i interweniował.

37
    Wpadł w pole karne rywali lewą stroną boiska Thibault Moulin i zdecydował się na strzał, który broni Wojciech Fabisiak.

36
    Gra zostaje wznowiona. Poza boiskiem będzie opatrywany sosnowiczanin.

35
    To chyba coś poważnego. Długo nie podnosi się z murawy zawodnik gospodarzy.

34
    Groźnie wyglądający faul w środku pola. Leży na murawie jeden z graczy Zagłębia. Potrzebna pomoc służb medycznych.

33
    Coraz śmielej atakują sosnowiczanie. Świetna piłka z lewego skrzydła na prawą stronę pola karnego do Michała Fidziukiewicza, który uderza w poprzeczkę!

32
    Dośrodkowanie na dalszy słupek z rzutu rożnego. Wybija piłkę głową Guilherme.

31
    Akcja gospodarzy. Wybijają piłkę na aut bramkowy Legioniści. Rzut rożny dla Zagłębia.
    30. Pół godziny gry za nami i ciężko wskazać lepszą drużynę, choć więcej dogodnych sytuacji stworzyła sobie Legia to nie były to zbyt groźne ataki!

28
    Kolejny faul na połowie Zagłębia. Rzut wolny dla gospodarzy.

27
    Długo na połowie rywali przebywała teraz Legia, ale w końcu tracą piłkę przyjezdni. Nieudane, prostopadłe zagranie i wyłapuje to golkiper Zagłębia Sosnowiec.

26
    Faulowany Sebastian Dudek przez Michała Kucharczyka przed własnym polem karnym. Rzut wolny dla Zagłębia Sosnowiec.
    25. Zainteresowanie spotkaniem dwóch zaprzyjaźnionych klubów jak na tą porę rozgrywania meczu jest całkiem niezłe!

24
    Dośrodkowuje piłkę w pole karne gospodarzy Dominik Nagy, ale wyłapuje pewnie to zagranie Wojciech Fabisiak.

23
    Teraz swoją akcję konstruuje Legia. Faul na lewej stronie boiska i rzut wolny dla gości z Warszawy.

22
    Prostopadła piłka od Łukasza Matusiaka do Dawida Ryndaka, ale skrzydłowy Zagłębia spalił.

21
    Centra na pole karne Legii, ale pewnie wychodzi z bramki i piąstkuje piłkę Radosław Cierzniak.

20
    Krótko rozegrany rzut rożny. Próba dośrodkowania Wojciecha Łuczaka zablokowana przez Guilherme. Kolejny róg dla sosnowiczan.

19
    Rzut rożny w lewym narożniku boiska wywalczyli piłkarze Zagłębia Sosnowiec.

18
    Na własnej połowie wymieniają podania gospodarze, którzy próbują nieco uspokoić swoją rwaną grę.

17
    Gra wznowiona. Szybki atak przyjezdnych, zagranie na prawe skrzydło do Guilherme, ale Brazylijczyk złapany na spalonym.

16
    Faul na lewej stronie boiska. Na murawie leży Dominik Nagy.
    15. Oto przedmeczowa propozycja kursów jednego z bukmacherów. Legioniści w roli faworyta!

14
    Ograł jednego z rywali na lewym skrzydle Žarko Udovičić i dośrodkował piłkę po ziemi w pole karne, ale pewnie wyłapuje to Radosław Cierzniak.

13
    Strzał z dystansu szybuje wysoko nad poprzeczką bramki gospodarzy.

12
    Kolejny atak Mistrzów Polski. Zagranie w pole karne, gdzie nogę dokłada Miroslav Radović, ale piłka zbyt lekko uderzona wpada w ręce golkipera Zagłębia.

11
    Goście w ataku. Prawym skrzydłem rusza Michał Kucharczyk, który próbuje dośrodkować w pole karne, ale fatalnie wybija piłkę poza plac gry. Nieudane zagranie strzelca bramki dla Legii.

10
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki MICHAŁ FIDZIUKIEWICZ.

Akcja gospodarzy prawym skrzydłem. Dośrodkowanie na pole karne odbija się od głowy jednego z obrońców Legii i spada pod nogi MICHAŁA FIDZIUKIEWICZA, który pięknym uderzeniem z około 16. metrów z pierwszej piłki zdobywa bramkę wyrównującą.

9
    Sosnowiczanie nieco poddenerwowani utratą gola decydują się na powolne konstruowania akcji na własnej połowie.

8
    Strzelcem bramki MICHAŁ KUCHARCZYK.

Składna akcja warszawskiej drużyny. Zagranie na prawą stronę do Guillherme, ten podaje do wychodzącego na pozycję Miroslava Radovicia, który dośrodkowuje piłkę w pole karne, a tam dopada do niej MICHAŁ KUCHARCZYK, który trafia do siatki rywali głową tuż przy prawym słupku!

6
    Vadis Odjidja-Ofoe ma dużo wolnego miejsca i decyduje się na uderzenie z dystansu. Zbyt słaby strzał wyłapuje Fabisiak.

5
    Niezbyt dobre dośrodkowanie Guilherme wybija jeden z defensorów Zagłębia.

4
    Próbował wbiec z piłką w pole karne rywali Vadis Odjidja-Ofoe, ale jest on blokowany. Sędzia używa gwizdka i wraca do faulu sprzed kilku sekund. Rzut wolny na prawej stronie boiska dla Legii.

3
    Akcja lewą stroną boiska gospodarzy, ale rozpędzony gracz Zagłębia za daleko wypuścił sobie futbolówkę i ta opuściła pole gry.

2
    Gospodarze na biało, legioniści w wojskowych trykotach. Od początku kontroluje spotkanie warszawska Legia.

1

Piłkarze pojawiają się na murawie! Za chwilę usłyszymy pierwszy gwizdek sędziego.

Przed chwilą zakończyła się przedmeczowa rozgrzewka. Obie ekipy zeszły do szatni. Mecz rozpocznie się z małym opóźnieniem.
    Poznaliśmy już wyjściową jedenastkę gospodarzy na dzisiejsze spotkanie!
    Wszystko jest już przygotowane do rozpoczęcia spotkania!

Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania w portalu Lajfy.com! Będziemy Państwa na bieżąco informować o przebiegu meczu.
    Wojskowi przebywają aktualnie na krótkim zgrupowaniu w Sosnowcu.

Do spotkania obu zespołów nie doszłoby, gdyby nie powołania zawodników Zagłębia Sosnowiec do młodzieżowych reprezentacji Polski. Robert Bartczak oraz Konrad Michalak otrzymali szansę reprezentowania U-20 na Turnieju Czterech Narodów, a nowy nabytek Sosnowiczan, Sebastian Milewski dostał powołanie do U-19. Z tego powodu mecz Zagłębia z Górnikiem Zabrze, wstępnie zaplanowany na 24 marca został przeniesiony na 12 kwietnia.

W ostatni ligowy weekend drużyna Legii Warszawa odniosła cenne zwycięstwo w Gdańsku, pokonując miejscową Lechię. Bohaterem tego spotkania został strzelec dwóch bramek, Michał Kucharczyk.

Zagłębie Sosnowiec natomiast po ciężkim meczu odniosło ważne zwycięstwo z zespołem GKS-u Katowice, który jest bezpośrednim rywalem w walce o awans.

W przerwie rozgrywek ligowych dojdzie do spotkania dwóch współpracujących ze sobą klubów. Pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec zmierzy się dzisiaj z zespołem aktualnego mistrza Polski – Legii Warszawa.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.