Lech II P. – Leśnik 4:0 (koniec) | Chwaszczyno – Kleczew 3:3 (koniec) | Pogoń II – Górnik K. 3:0 (koniec)
Toruń – Bałtyk G. 3:1 (koniec) | Wda – Świt Skolwin 3:2 (koniec) | Polonia Śr. – Chemik B. 3:0 (koniec)
Gwardia K. – Przodkowo 1:3 (koniec) | Jarota – KKS 0:0 (koniec) | Vineta – Pogoń Lęb. 1:1 (koniec)
Elana Toruń
3:1 (2:0)
Bałtyk Gdynia
Sobota 06.05.2017, 15:00 • Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego, Toruń • 3 liga, grupa II • 27. kolejka

Pojedynek w Toruniu właśnie dobiegł końca! Elana Toruń pewnie i zasłużenie zwycięża z Bałtykiem Gdynia 3:1, z czego z pewnością ucieszą się kibice liderującej Gwardii Koszalin. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne na naszym portalu! (16:52:30)

90+4

90+4
    Zaskakujące uderzenie Lenkewicza, ale piłka poleciała ponad poprzeczką bramki gdynian.

90+3
    Jeszcze próbują dośrodkowań przyjezdni, ale ich akcje nie kończą się strzałami na bramkę Piotrowskiego.

90+1
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Łukasz Zagdański, na boisku pojawia się Mateusz Piasecki.

90
    Niepewna interwencja Piotrowskiego, ale zażegnują niebezpieczeństwo torunianie.

90
    Zdaniem arbitra Grudziński nie trafił w piłkę przy wślizgu i Bałtyk będzie wykonywał rzut wolny na połowie rywali.

89
    Z połowy boiska uderzał Aleksander Tomaszewski, który próbował zaskoczyć Matysiaka. Torunianie zyskują niezwykle cenne sekundy.

87
    Nie trafił czysto w piłkę Zamiatowski, ale i tak zmusił Matysiaka do interwencji.

86
    W pułapkę ofsajdową skutecznie złapany został Zagdański.

85
    W ostatnich minutach sporo mieliśmy walki oraz przerw w grze. Miejmy nadzieję, że do końca meczu będziemy mogli skupić się już tylko na sportowych wyczynach obu zespołów.

83
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Michał Glanowski, na boisku pojawia się Dawid Zamiatowski.

82
    Za nieczyste zagranie w środku pola napomniany przez arbitra został Aleksander Atanacković (Bałtyk Gdynia).

81
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Marcin Trojanowski, na boisku pojawia się Mateusz Grudziński.

80
    A także Kewin Wesołowski (Bałtyk Gdynia).

80
    Ukarany został również Marcin Trojanowski (Elana Toruń).

79
    Pojawił się werdykt arbitra! Żaden z zawodników nie został wyrzucony z murawy. Za żywiołowe dyskusje żółtym kartonikiem ukarany kapitan gospodarzy, Michał Glanowski (Elana Toruń).

79
    Oj, zawrzało teraz na murawie! Rzucili się do gardeł zawodnicy obu drużyn po nieładnym zachowaniu jednego z piłkarzy Bałtyku, który przytrzymywał w brzydki sposób rywala.

78
    Szarża Kuzimskiego zakończona nieudanym uderzeniem na bramkę Elany. Grę wznawia Piotrowski.

76
    Z drugiej strony stały fragment gry wywalczyła Elana. Uderzał Aleksander Tomaszewski, ale i jego próba okazała się niecelna.

75
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Patryk Aleksandrowicz, na boisku pojawia się Krystian Tomaszewski.

74
    Bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego oddawał Kuzimski, ale piłka poszybowała ponad bramką rywali.

73
    Tuż przed polem karnym faulu na rywalu dopuścił się Damian Lenkiewicz (Elana Toruń), któremu arbiter pokazuje żółtą kartkę.

72
    Starają się powalczyć o drugiego gola gdynianie. Do końca spotkania pozostało jeszcze około dwudziestu minut. Z pewnością końcówka będzie obfitować w emocje!

70
    Karasiński nieprzepisowo zaatakowany w środkowym sektorze boiska.

68
    Gol dla Bałtyku!

Nie poddają się przyjezdni! PIOTR RUSZKUL otrzymał podanie na siedemnasty metr i pięknym uderzeniem z woleja pokonał Piotrowskiego!

68
    Gra zostaje wznowiona! Przy piłce Elana na własnej połowie.

67
    Ucierpiał w starciu we własnym polu karnym jeden z graczy Elany i mamy chwilę przerwy w grze.

65
    Gol dla Elany!

To już może być po zawodach! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z graczy Elany strzelił w słupek, a następnie dopadł do niej ŁUKASZ ZAGDAŃSKI i w ekwilibrystyczny sposób skierował do siatki!

65
    Zmiana w drużynie Bałtyk Gdynia: z boiska schodzi Dominik Klecha, na boisku pojawia się Tymur Pohranichnyi.

64
    Potężne uderzenie Stefanowicza z narożnika boiska, ale efektowną paradą broni jego strzał Matysiak! Próbował jeszcze dobijać Trojanowski, ale został zablokowany przez jednego z defensorów.

64
    Zbyt wysoko uniesiona noga Glanowskiego w walce o piłkę z Buławskim i arbiter odgwizduje przewinienie.

63
    Znajdują się przy piłce na połowie rywali gdynianie, ale zupełnie nic z tego nie wynika. Póki co nie zanosi się na zmianę wyniku.

61
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i podbiciu piłki głową przez jednego z zawodników gości futbolówkę pewnie wyłapuje Piotrowski.

60
    Trojanowski pognał na bramkę przyjezdnych, ale został powstrzymany czystym wślizgiem!

59
    Gdynianie rozpoczną od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

58
    Ruszkul uderzał głową, ale piłka spada jedynie na "dach" bramki torunian.

56
    Trojanowski popisał się ładnym przechwytem, następnie dryblingiem i dośrodkował w pole karne, ale piłkę wybili obrońcy Bałtyku.

54
    Indywidualną akcję mocnym strzałem zakończył Klecha, jednak zabrakło precyzji. Z piątego metra grę wznawiać będzie Piotrowski.

53
    Nieudana wrzutka w szesnastkę przyjezdnych. Chwilę później przewinienia dopuścił się Lenkiewicz.

51
    Bardzo grożna centra Lenkiewicza z prawej strony boiska, ale nadbiegający Zagdański został w ostatniej chwili uprzedzony przez defensora Bałtyku!

50
    Swoją okazję mieli teraz także torunianie, ale strzał głową Zagdańskie również okazał się niecelny.

49
    Z większej odległości uderzał na bramkę Sadowski, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką bramki Elany.

48
    Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie Zagdańskiego z rzutu rożnego. Gdynianie wyruszają z kontratakiem.

46
    Podwójnej zmiany dokonał Dariusz Mierzejewski. Sosnowskiego zastąpił Młynarczyk, z kolei w miejsce Rzepy na murawie zameldował się Buławski.

46

Arbiter nie zdecydował się doliczyć ani minuty i przed momentem zakończył pierwszą część spotkania. Bałtyk dobrze rozpoczął spotkanie, ale stracił gola po rzucie wolnym, co wyraźnie podcięło skrzydła piłkarzom z Gdynii. Przyjezdni przebudzili się w końcowej fazie pierwszej połowy, ale nie byli w stanie wygrać z solidną postawą defensywną torunian. Elana do przerwa zasłużenie prowadzi 2:0 i jest na dobrej drodze do sięgnięcia po komplet punktów.

Na drugą odsłonę tego pojedynku wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45

44
    Utrzymują się przy piłce torunianie. Elana z pewnością będzie chciała nie dopuścić rywali do futbolówki przez gwizdkiem arbitra.

43
    Aleksandrowicz na szesnastym metrze powstrzymany przez golkipera rywali, który interweniował nogami! Bardzo dobrze spisał się w tej sytuacji Matysiak.

42
    Coraz lepiej zaczyna wyglądać gra Bałtyku. Gdynianie muszą grać pewniej i skuteczniej, jeśli chcą znajdować się w korzystnej pozycji w walce o awans.

40
    Klecha bliski oddania strzału głową z piątego metra, ale zdołał strącić futbolówkę Piotrowski!

39
    Uderzenia z dystansu spróbował teraz Sosnowski, ale uderzenie okazało się zupełnie nieudane.

38
    Po dośrodkowaniu Lenkiewicza z woleja uderzał Zagdański. Po strzale snajpera Elany piłka poszybowała ponad poprzeczką przyjezdnych.

37
    Stefanowicz wykonał rajd w szesnastkę rywali, po czym odegrał do Zagdańskiego, który jednak nie poradził sobie z przyjęciem futbolówki.

35
    Przy piłce na połowie przeciwników gdynianie. Kibiców gości powinien jednak martwić brak koncpepcji na przedostanie się pod pole karne Elany.

34
    Znakomicie zapowiadała się teraz akcja Bałtyku, ale przerywa ją arbiter! Na wyraźnym ofsajdzie znajdował się Kuzimski.

32
    Bartosz Piotrowski bez najmniejszych kłopotów wyłapuje piłkę po uderzeniu jednego z rywali z dwudziestego metra.

30
    Arbiter dyktuje rzut wolny dla miejscowych w okolicach linii środkowej boiska.

28

Stało się to, na co się od dłuższego czasu zanosiło! Ładne dogranie Uszalewskiego w pole karne gdynian i MARCIN TROJANOWSKI pakuje piłkę do bramki!

27
    Sadowskie wślizgiem przecina prostopadłe zagranie do Zagdańskiego.

26
    Nieudane odegranie piłki przez Aleksandrowicza przy kontrze Elany.

24
    Przebudzili się nieco piłkarze prowadzeni przez Dariusza Mierzejewskiego. Bałtyk nie jest już całkowicie zepchnięty do defensywy i stara się kontruować własne akcje.

23
    Z kontratakiem wyruszli przyjezdni, ale nie udało się oddać strzału na bramkę rywali. Niewiele do roboty ma jak na razie Piotrowski.

21
    Nie udaje się to gościom. Bałtyk ma kłopoty ze sforsowaniem defensywy torunian. Przypomnijmy, że Elana nie straciła żadnego gola w ostatnich dwóch starciach.

20
    Na prawym skrzydle faulowany był Rzepa. Czy gdynianie stworzą zagrożenie po tym stałym fragmencie gry?

19
    Pachnie kolejnym golem dla drużyny z Torunia! Płaska centra Trojanowskiego i Zagdańskiemu brakowało centymetrów, aby skierować piłkę między słupki!

18
    Zamieszanie w polu karnym Bałtyku kończy się zabloowanym uderzeniem Trojanowskiego.

17
    Ruszkul otrzymał długie podanie w pole karne Elany, ale przegrał pojedynek z dwójką obrońców oraz golkiperem miejscowych.

15
    Jak właśnie poinformował spiker, gola numer jeden dla Elany zdobył jednak nie Łukasz Zagdański, a Patryk Aleksandrowicz.

14
    Jakiegoś urazu doznał jeden z zawodników, na szczęście wszystko jest już w porządku. Przy piłce gdynianie.

12
    Z prawego skrzydła dośrodkowywał Zagdański, ale futbolówkę przechwycił wychodzący na przedpole Matysiak.

11
    Nieporozumienie w ofensywie w szeregach przyjezdnych. Podopieczni Rafała Góraka wznowią grę od wrzutu z autu.

10
    Kolejna świetna okazji gospodarzy! Długie podanie Glanowskiego do Trojanowskiego, ale ten po przyjęciu futbolówki niecelne uderzał.

9
    Po płaskiej centrz uderzać próbował Zagdański, ale ostatecznie gospodarze będą mieli tylko rzut rożny.

8
    Mogło być już 2:0! Trojanowski znalazł się w wybornej sytuacji, ale przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Bałtyku!

7

Miejscowi wychodzą na prowadzenie! Znakomite dośrodkowanie Aleksandra Tomaszewskiego z rzutu wolnego i piłkę do bramki wbija PATRYK ALEKSANDROWICZ!

6
    Stefanowicz powalony na murawę niemal przy narożniku pola karnego przyjezdnych! Za spóźnione, ostre wejście ukarany żółtym kartonikiem został Szymon Sadowski (Bałtyk Gdynia).

5
    Z dystansu mocno uderzał Kuzimski, ale posłał piłkę obok słupka bramki Elany.

3
    Wesołowski skutecznie zatrzymał Trojanowskiego we własnym polu karnym. Torunianie utrzymują się jednak przy piłce.

2
    Goście szybko wywalczyli rzut wolny, ale jego wykonanie pozostawiło sporo do życzenia. Odgwizdana pozycja spalona i grę wznawia Piotrowski.

1

Kibice uczcili minutą ciszy pamięć Mariusza Kowalskiego, byłego zawodnika Elany, który zmarł w minionym tygodniu.
    Przed momentem zakończyła się rozgrzewka, za moment startujemy!

Protokół meczowy:

Elana Toruń:
    Piotrowski – Glanowski (C), A. Tomaszewski, Uszalewski, Zagdański, Aleksandrowicz, Lenkiewicz, Ciach, Stefanowicz, Trojanowski, Krawczun

Rezerwowi:
    Świtalski – Tarnowski, Grudziński, Zawierucha, K. Tomaszewski, Zamiatowski, Piasecki

Trener: Rafał Górak

Bałtyk Gdynia:
    Matysiak – Wypij (C), Sadowski, Karasiński, Wesołowski, Sosnowski, Atanacković, Rzepa, Ruszkul, Klecha, Kuzimski

Rezerwowi:
    Skrypoczka – Zyska, Szopiński, Pohranichnyi, Młynarczyk, Poręba, Buławski

Trener: Dariusz Mierzejewski

Sędziowie: Karol Arys.

Start spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra został zaplanowany na godzinę 15:00. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy około trzydziestu minut wcześniej. Koniecznie bądźcie z nami!

Bezpośrednie pojedynki:

Mecz rundy jesiennej pomiędzy tymi drużynami został rozegrany 4 grudnia. W Gdynii doszło wtedy do podziału punktów, a żadna z ekip nie zdołała pokonać bramkarza rywali. We wcześniejszych czterech pojedynkach zespoły zwyciężały po dwa razy.
    Oto rozjemca nadchodzącego starcia:

Przyjezdni słabo rozpoczęli rundę wiosenną, ale teraz wiedzie im się zdecydowanie lepiej. Bałtyk w ostatnio siedmiu starciach pięć razy triumfował, a pozostałe dwa mecze kończyły się podziałem punktów. Obecnie gdynianie znajdują się na trzeciej lokacie z dwoma oczkami straty do lidera z Koszalina.

Podopieczni Rafała Góraka wciąż czekają na powrót do swojej optymalnej dyspozycji. Elana wygrała niedawno 3:0 z Pogonią Lębork, ale przed kilkoma dniami zaledwie bezbramkowo zremisowała w derbowym pojedynku w Bydgoszczy. Mecz z Bałtykiem może się okazać ostatnią szansą, na włączenie się do walki o awans.

O meczu:

Czas na 27. kolejki II grupy trzeciej ligi! W Toruniu dojdzie do hitowego starcia pomiędzy miejscową Elaną a Bałtykiem Gdynia. Szykuje się sporo emocji na boisku, a także doping z trybun dla obu stron!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.
    Zostań redaktorem Lajfy.com! Poszukujemy osób do przeprowadzania relacji ze stadionów 1, 2 oraz 3 ligi polskiej. Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie. Więcej szczegółów: piotr.pawlak@lajfy.com. Podejmiemy także współpracę z klubami niższych lig. Udostępnimy nieodpłatnie nasz panel do przeprowadzania relacji na żywo, z poziomu telefonu komórkowego, czy laptopa.

Gole: 7. Aleksandrowicz, 28. Trojanowski, 65. Zagdański – 68. Ruszkul

Kartki:   73. Lenkiewicz (ELA), 79. Glanowski (ELA), 80. Trojanowski (ELA) – 6. Sadowski (BAG), 80. Wesołowski (BAG), 82. Atanacković (BAG)

Piotrowski – Glanowski (C) (83. Zamiatowski), A. Tomaszewski, Uszalewski, Zagdański (90+1. Piasecki), Aleksandrowicz (75. K. Tomaszewski), Lenkiewicz, Ciach, Stefanowicz, Trojanowski (81. Grudziński), Krawczun