Śląsk II – Motor 1:1 (koniec) | Garbarnia – Bytovia 2:2 (koniec) | Skra – Chojniczanka 1:0 (koniec)
Błękitni – Stal Rz. 0:5 (koniec) | Pogoń Sdl. – Lech II P. 4:2 (koniec) | Olimpia G. – GKS K. 1:3 (koniec)
KKS – Wigry 0:3 (koniec)
Skra Częstochowa
1:0 (0:0)
Chojniczanka Chojnice
Środa 30.09.2020, 15:30 • Stolzle Stadion, Częstochowa • 2. Liga • 6. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Środa, 30 września – zapraszamy na relację ze spotkania rozgrywek o mistrzostwo 2 Ligi – spotkanie można określić meczem kolejki, bo zmierzą się w nim Skra Częstochowa z Chojniczanką Chojnice, czyli zespół z szóstego miejsca w tabeli podejmie dziś lidera.

1

1
    Mecz rozpoczął się pół godziny wcześniej niż wcześniej zapowiadano.

5
    Piłka w siatce, goście cieszyli się tylko przez chwilę z bramki – gwizdek i decyzja sędziego: spalony.

Skra Częstochowa: Biegański – Mesjasz, Nocoń, Niedbała, Zieliński, Napora, Noiszewski, Wojtyra, Sinior, Olejnik, Holik

Chojniczanka Chojnice: Sokół – Grolik, Czajkowski, Ziętarski, Mikołajczak, Wachowiak, Skrzypczak, Klabnik, Napolov, Mudra, Klichowicz

Sędziowie: Rafał Rokosz.

8
    Kolejna szansa dla drużyny z Chojnic: w pole karne wbiegł Mateusz Klichowicz i podawał z ostrego kąta – pewnie piłkę przejął i złapał Biegański.

10
    Krótko i nieudanie rozegrany rzut rożny przez gosci.

11
    Dwójkowa akcja na lewej stronie Mudra – Wachowiak, dośrodkowanie w pole karne, piłkę łapie Biegański.

12
    Pierwsza ofensywna akcja gospodarzy, dośrodkowanie w pole karne Niedbały – w górę wychodzi i piłkę łapie Sokół.

13
    Skra wyraźnie wycofana, nastawiona na grę z kontry.

14
    Ładnie piłkę z lewej strony na prawą przerzucił Napolov, pressingiem zagrała Skra i przejęła piłkę – faul zawodnika Chojniczanki.

15
    Faulowany na środku boiska był Piotr Nocoń. Długie podanie z rzutu wolnego do Wojtyry zbyt mocne – aut.

16
    Coraz szybsza gra Chojniczanki, mało brakło a odbita piłka wylądowałaby laptopie z którego piszę relację.

18
    Chojniczanka rozgrywała piłkę od bramki i straciła ją jeszcze na własnej połowie. Od autu rozpoczyna Skra.

19
    Najpierw lewą, potem prawą stroną próbowali zagrać goście: dośrodkowanie Mikołajczaka w pole karne zupełnie do nikogo.

20
    Dobrą piłkę na dwudziestym piątym metrze dostał Klichowicz i naciskany przez dwóch obrońców uderzył z powietrza – zbyt lekko, by pokonać Biegańskiego.

21
    Na strzał z 17 metra zdecydował się Napolov – mocne i dobre uderzenie, Biegański piąstkuje piłkę na rzut rożny!

22
    Kolejny raz w ataku goście, dośrodkowanie Mudry zablokowane.

22
    Próba kontrataku Skry nieudana – z dośrodkowaniem w pole karne radzi sobie obrona gości.

24
    Nieporozumienie w ataku, Ziętarski podaje zbyt mocno. Od autu na wysokości własnego pola karnego rozpoczyna Skra.

24
    Na spalonym był Skrzypczak.

26
    Szybki atak gości lewą stroną, w pole karne piłkę zagrał Wachowiak ale żaden z jego kolegów nie zakończył akcji strzałem.

27
    Rzut wolny dla Skry: piłkę w pole karne zagrywa Nocoń – zbyt mocno, zbyt wysoko. Od bramki rozpocznie gę Sokół.

28
    Skra przejęła piłkę na środku boiska, z prawej strony na lewą piłkę przerzucił Sinior, pod pressingiem przeciwnika Skrzacy wycofali piłkę na własną połowę.

29
    Duże błędy po obu stronach w ostatniej minucie, niedokładne podania.

30
    Na czystą pozycję wybiegał Napolov i gdyby nie przecięte do niego podanie przez Holika mogliśmy mieć 0:1.

31
    Zawodnik z numerem 17 Mikołajczak fauluje zawodnika z numerem 17 Naporę.

32
    Pograli Skrzacy chwilę piłką, stracili ją na wysokości pola karnego gości.

33
    Na własnej połowie faulowany był Kłabnik.

34
    W pole karne dośrodkował Wachowiak, uderzał z prawej strony Napolov – piłkarze gości reklamowali rękę, sędzia wskazał na narożnik boiska.

35
    Po dośrodkowaniu piłki w pole karne z rzutu rożnego gwizdek sędziego – faul w ofensywie.

36
    Przy narożniku boiska Niedbała fauluje Napolova: rzut wolny prawie jak rożny dla gości. Dośrodkowanie mocne, ale nieudane, wprost w pierwszego obrońcę Skry.

37
    Rzut karny dla gości – zagranie ręką w polu karnym!

38
    Biegański broni strzał z wapna Mikołajczaka!

39
    Nie poddają się goście, rozpoczęli ostrzał bramki Biegańskiego – pierwszy strzał obroniony, drugi niecelny.

41
    Przyspieszyła przez chwilę Skra, akcja prawą stroną – zbyt mocne podanie do Siniora.

41
    Tym razem gospodarze atakowali lewą stroną, dośrodkowanie w pole karne Napory wybite przez obrońcę gości.

43
    Zaatakowali goście lewą stroną i gdyby Klichowicz wrzucił w pole karne z pierwszej piłki po podaniu, to by gospodarze mieli nieciekawą sytuację w polu karnym; a tak to zanim przełożył piłkę, popatrzył to obrona Skry zdążyła się dobrze ustawić.

45
    Klichowicz fauluje Naporę – ma uwagi do sędziego, który nie odgwizdał chwilę wcześniej faulu w drugą stronę.

45

Ani jednej minuty nie doliczył sędzia do pierwszej połowy. Duża przewaga gości oraz obroniony przez Biegańskiego rzut karny. Skra ogranicza się głównie do kontrataków.

Rozpadało się w trakcie przerwy.

46

47
    Bez zmian w obu zespołach.

47
    Mudra wbiegał prawą stroną w pole karne – zablokowany przez obrońców Skry.

47
    Sygnalizowany strzał Siniora, bez problemów łapie piłkę Sokół.

48
    Ładna akcja gości lewą stroną, dogranie piłki po ziemi w pole karne – dobrze ustawił się Biegański i złapał piłkę.

49
    Trzech zawodników gości wraz z asystentem trenera udaje się na intensywną rozgrzewkę.

51
    Przewrócił się Mikołajczyk i złapał w ręce piłkę – sędzia uznał, że nie było faulu i odgwizdał rękę zawodnika gości.

52
    Rajd Napory prawą stroną boiska, wywalczony rzut rożny przez gospodarzy.

52
    Wojtyra po dośrodkowaniu w pole karne i chwilowym zamieszaniu uderzał z powietrza – potężnie, powalił strzałem przeciwnika. Reklamował rękę – sędzia uznał, że nie było przewinienia.

54
    Zmienił się obraz spotkania – w drugiej połowie Skra gra odważnie, ofensywnie.

55
    Cały czas gospodarze w ataku – raz lewą, raz prawą stroną.

56
    Chojniczanka też gra inaczej – zaczyna się gubić, często traci piłkę.

57
    Zbyt mocne podanie w kierunku Wojtyry wychodzącego na czysta pozycję. Piłkę złapał Sokół.

58
    Przycisnęli zawodnicy gości, w polu karnym do Zietarskiego zagrał Klichowicz, wyszedł niepotrzebnie Biegański i ratował się wślizgiem.

59
    Nieudane kontrataki z obu stron. Teraz Skrzacy w ataku pozycyjnym.

60
    Olejnik faulował Ziętarskiego. Od rzutu wolnego na własnej połowie rozpoczynają goście.

60
    Bardzo niecelny strzał Niedbały, wysoko ponad bramką.

61
    Zbyt mocne dośrodkowanie w pole karne Niedbały. Po chwili ponownie Skra w ataku, kolejne dośrodkowanie i strzał głową Noconia – niecelny.

62
    Długo rozgrywają piłkę na własnej połowie gospodarze.

63
    Nieporozumienie między Mudrą a Sokołem i z prostej sytuacji zrobił się rzut rożny dla Skry.

64
    Dośrodkowanie w pole karne Noconia – piłkę na aut wybijają zawodnicy Chojniczanki.

64
    Ładnie piłkę przed polem karnym klatką przyjął i z woleja uderzył Zieliński – pewna obrona Sokoła.

66
    Sporo walki po obu stronach – żadna z drużyn nie zbliżyła się jednak w ostatnich dwóch minutach do pola karnego.

67
    Na strzał z dystansu zdecydował się Zientarski – niecelnie.

67
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Zieliński, na boisku pojawia się Słomka.

68
    Faulowany Słomka, do bramki 25 metrów. Dwuosobowy mur gości.

70
    Dobre dośrodkowanie w pole karne Noconia, piłka muśnięta przez Holika – broni strzał Sokół!

71
    Lewą stroną zagrała teraz Skra, powalczył Słomka ale na koniec nieudanie zagrał piłkę. Aut dla gości.

72
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Olejnik, na boisku pojawia się Kazimierowicz.

73
    Żółtą kartkę otrzymuje Niedbała (Skra Częstochowa).

73
    Kartka za ostry i niebezpieczny wślizg.

74
    Napolov znacznie przesadził z siłą dośrodkowania z rzutu wolnego.

74
    Żółtą kartkę otrzymuje Grolik (Chojniczanka Chojnice).

74
    Kartka za niepotrzebne dyskusje i uwagi dla sędziego.

74
    Żółtą kartkę otrzymuje Czajkowski (Chojniczanka Chojnice).

74
    Kartka za kartką – kartka za taktyczny faul.

75
    Faulowany był Niedbała na środku boiska.

77
    Błąd popełniła obrona Skry, Napolov dopadł do piłki i uderzył z ostrego kąta – broni Biegański.

77
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Skrzypczak, na boisku pojawia się Pląskowski.
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Klichowicz, na boisku pojawia się Emche.

79
    Przyspieszyła znacznie grę Chojniczanka, szybkie i krótkie podania.

80
    Zbyt mocne podanie Mudry do Pląskowskiego w pole karne. Z piątego metra grę rozpocznie Biegański.

81
    Kolejny raz w ataku goście, po dośrodkowaniu w pole karne w boczną siatkę uderzył Mikołajczak.

82
    Faulowany zawodnik gości w środku boiska.

83
    Chojniczanka wywalczyła rzut rożny.

83
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka wybita poza pole karne, uderza z powietrza Mudra – Biegański piąstkuje piłkę na poprzeczkę; dobitka – znów górą bramkarz gospodarzy!

85
    Cały czas w ataku goście, gospodarze chwilę pograją i tracą piłkę.

85
    Żółtą kartkę otrzymuje Wojtyra (Skra Częstochowa).

85
    Kartka za ostry faul.

85
    Kartka także dla zawodnika z ławki rezerwowych gości.

85
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Napolov, na boisku pojawia się Trojanowski.

86
    Bronią się głownie gospodarze, goście cały czas przy piłce – popełniają jednak błędy przed bramką Biegańskiego.

88
    Gol dla Skry!
    Klasyczny kontratak Skry prawą stroną boiska, wycofanie piłki do wbiegającego PIOTRA NOCONIA i mocny strzał – Sokół pokonany!

89
    Pokrzyczeli między sobą członkowie sztabu szkoleniowego z Chojnic... niepotrzebne takie zachowanie w tej sytuacji.

90
    Sędzia dolicza jeszcze trzy minuty.

90+1
    Jeszcze walczą goście, jeszcze próbują – Skra bardzo mądrze w obronie, wysoki pressing.

90+2
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Wojtyra, na boisku pojawia się Rogala.

90+2
    Zablokowane dośrodkowania, walka w ostatniej minucie i rzut wolny dla gości do bramki 20 metrów, pozycja na dośrodkowanie.

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Sinior (Skra Częstochowa).

90+4
    Sokół wbiega w pole karne Skry.

90+4

Niewykorzystane sytuacje się mszczą – to powiedzenie idealnie pasuje do tego spotkania: dominująca zdecydowanie w pierwszej połowie Chojniczanka nie wykorzystała rzutu karnego, nie była w stanie pokonać Biegańskiego i w 88 minucie dostała cios w postaci kontry i bramki Noconia. Trzy punkty zostają w Częstochowie, a Skra zdobywa pozycję lidera.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas – relację dla Państwa przeprowadził Jan Starzomski. (17:23:03)

Jan Starzomski

Gole: 88. Nocoń

Kartki:   73. Niedbała (SKC), 85. Wojtyra (SKC), 90+3. Sinior (SKC) – 74. Grolik (CHO), 74. Czajkowski (CHO)

Spudłowany karny!: 38. Mikołajczak (CHO), bramkarz Biegański obronił

Skra Częstochowa: Biegański – Mesjasz, Nocoń, Niedbała, Zieliński (67' Słomka), Napora, Noiszewski, Wojtyra (90+2 Rogala), Sinior, Olejnik (72' Kazimierowicz), Holik
    Zmiany: Kowalczyk, Kos – Załucki, Bieniek, Kazimierowicz, Słomka, Rogala, Pietraszkiewicz, Pasiuk

Chojniczanka Chojnice: Sokół – Grolik, Czajkowski, Ziętarski, Mikołajczak, Wachowiak, Skrzypczak (77' Pląskowski), Klabnik, Napolov (85' Trojanowski), Mudra, Klichowicz (77' Emche)
    Zmiany: Banach – Pląskowski, Kona, Grobelny, Trojanowski, Orlik, Bartosiak, Sacharuk, Emche

Sędziowie: Rafał Rokosz