Lens – Bordeaux 1:2 (koniec) | Bastia – Montpellier 2:0 (koniec) | Caen – Nantes 1:2 (koniec)
Évian TG – Nice 1:0 (koniec) | Toulouse – Metz 3:0 (koniec)
SM Caen
1:2 (1:1)
FC Nantes
Sobota 08.11.2014, 20:00 • Stade Michel d'Ornano, Caen • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Dziękuję za uwagę i zapraszam na następne relacje na żywo! (21:59:03)
    Nantes wywiązało się z roli faworyta i pokonało 2:1 Caen. Kluczowymi zawodnikami meczu byli Veretout oraz Riou. Ten pierwszy, pomocnik dał sygnał do ataku po trudnym dla Nantes początku, w którym przewagę optyczną i statystyczną mieli gospodarze, a nawet udokumentowali ją pięknym golem Duhamela. Veretout wywalczył rzut rożny, po którym Vizcarrondo wyrównał, a po przerwie strzelił na 2:1 po kombinacyjnym rozegraniu. Bramkarz Remy Riou popisał się w kluczowych momentach ważnymi interwencjami i absolutnie królował we własnym polu karnym, czego nie można powiedzieć o Vercoutre. Zwycięstwo zawodników Nantes pozwala im ugruntować własną pozycję w czołówce tabeli Ligue 1. Caen pozostaje na dole.

90+5

90+4
    Riou podsumował swój bardzo dobry występ pewnym chwytem w gąszczu zawodników.

90+3
    Trwają ostatnie, zgodne z hasłem "na chaos" ataki Caen, jednak stoperzy Nantes królują we własnym polu karnym!

90
    Doliczone 5 minut.

90
    Bedoya trafił szybko do rubryki "żółte kartki" w notesie arbitra.

89
    Koszmarna strata Fereta na własnej połowie. Następnie zamiast wracać ile tchu w płucach, to "zawiadował" spalonego. Na szczęście dla pomocnika Caen Shechter zepsuł kontratak.

87
    Caen jakby bez pomysłu i energii na ostatni ofensywny zryw w tym spotkaniu. Stać zawodników Garande'a na wyrównanie?

86
    Ostatnia zmiana u gospodarzy. Appiah za zdobywcę na razie jedynego gola dla Caen – Duhamela.

85
    Veigneau wybił na aut bez zbędnego ryzyka przed nacierającym rywalem.

83
    Schechter to trzeci zmiennik w zespole Nantes. Zastąpił Bammou, który długo grał bezbarwnie, ale miał ważny udział przy drugim golu.

81
    Koita popełnił prosty błąd w przyjęciu prostym podbiciem, a na dodatek został złapany w pułapkę offsidową.

81
    Bedoya za mocno już zmęczonego Gakpe.

78
    Nangis wniósł na boisko dużo witalności, ale chyba źle korzysta z tych zasobów. Sędzia musiał przerwać gwizdkiem jego nieprzepisową walkę o piłkę.

76
    Kwadrans szans na doprowadzenie do remisu dla zawodników Caen. W przeciwnym razie ich sytuacja w tabeli zrobi się trudna.

74
    Piękne uderzenie Calve z rzutu wolnego z około 22 metrów i cudowna parada Riou, który pofrunął i sparował na rzut rożny zmierzające w samo okienko uderzenie!

Gole: 23. Duhamel – 40. Vizcarrondo, 60. Veretout

Kartki:   67. Gomis (NNT), 73. Hansen (NNT), 90. Bedoya (NNT)

SM Caen: Vercoutre – Calve, Da Silva, Musavu-King, Imorou – Raspentito (74' Nangis), Kante, Feret, Bazile (70' Privat) – Duhamel (86' Appiah), Koita.

Zmiany: Perquis – Raineau, Adeoti, Pierre.

FC Nantes: Riou – Cissokho, Vizcarrondo, Djilobodji, Veigneau – Gakpe (81' Bedoya), Hansen, Gomis (72' Deaux), N'Koudou – Veretout – Bammou (83' Shechter).

Zmiany: Dupe – Alhadhur, Bessat, Aristeguieta.

Sędziowie: Chapron – Debart, Jouannaud.