Belgia – Walia. 0:0 (koniec) | Cypr – Andora 5:0 (koniec) | Holandia – Lotwa 6:0 (koniec)
Azerbejdżan – Norwegia 0:1 (koniec) | Izrael – Bośnia i Herc. 3:0 (koniec) | Czechy – Islandia 2:1 (koniec)
Turcja – Kazachstan 3:1 (koniec) | Bułgaria – Malta 1:1 (koniec) | Włochy – Chorwacja 1:1 (koniec)
Belgia
0:0 (0:0)
Walia.
Niedziela 16.11.2014, 18:00 • King Baudouin Stadium, Bruksela • Eliminacje Mistrzostw Europy

Niesamowite emocje na stadionie w Brukseli, co za mecz! Niestety, nie obejrzeliśmy dziś bramek, ale spotkanie stało na naprawdę wysokim poziomie! Remis ten sprawia, że Belgowie spadają w tabeli na czwartą pozycję, a Walijczycy cały czas pozostają na pierwszym miejscu.

Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne mecze eliminacyjne relacjonowane na Lajfy.com! (19:56:40)

90+7

90+7
    Ależ było blisko! Ogromne zamieszanie w polu karnym Walijczyków, ale z linii bramkowej piłkę wybija golkiper przyjezdnych!

90+6
    Januzaj wślizgiem powstrzymany na prawym skrzydle, gospodarze mają rzut rożny!

90+5
    Zmiana w drużynie Walii: z boiska schodzi Robson-Kanu, na boisku pojawia się Huws.

90+4
    Żółtą kartką za opóźnianie gry ukarany został golkiper reprezentacji Walii, Wayne Hennessey!

90+3
    Kolejna przerwa w grze, tym razem nieco krótsza. Na skurcze narzekał Ledley, ale już wszystko w porządku.

90+2
    Świetne zagranie Januzaja, ale defensorzy Walijscy w ostatniej chwili wybijają piłkę sprzed własnej bramki!

90+1
    Sześć minut dłużej potrwa to spotkanie!

90
    Niecałe piętnaście minut spędził dziś Mertens na boisku. W 74. minucie zmienił Origiego, ale niestety już dwanaście minut później jasne było, że nie dokończy spotkania.

89
    Zmiana w drużynie Belgii: z boiska schodzi Mertens, na boisku pojawia się Januzaj.

88
    Gorące wsparcie od własnych fanów otrzymuje cierpiący zawodnik Belgii, który właśnie jest znoszony na noszach.

87
    Służby medyczne próbują pomóc reprezentantowi Belgii, ale przerwa trwa nadal. Mertens najprawdopodobniej zostanie zniesiony na noszach, a w jego miejsce wejdzie Januzaj.

86
    Zdecydowanie zasłużona żółta kartką dla Georga Williamsa za to ostre wejście! Powtórki są przerażające, Mertens momentalnie utracił przytomność!

85
    Kolejna przerwa w grze. W pojedynku główkowym bardzo mocno ucierpiał George Williams oraz Dries Mertens.
    Curtois na posterunku!

85
    Ekspresowa odpowiedź gości! Bale fantastycznie odegrał piłkę do Robsona-Kanu, ale jego uderzenie fantastycznie wybronił Courtois!

84
    Coś nieprawdopodobnego! Hazard dośrodkował piłkę prosto na głowę Benteke, ale ten trafił prosto w bramkarza! Jak się jednak okazuje, gol i tak nie zostałby uznany, ponieważ reprezentant Belgii znajdował się na minimalnym spalonym.

83
    Vanden Borre ostro potraktował teraz na własnej połowie Garetha Bale'a, ale arbiter nie zdecydował się przerwać gry.

82
    Benteke oddał bardzo dobry strzał głową, ale piłka po jego uderzenie nieznacznie minęła bramkę Walijczyków.

80
    Vanden Borre dośrodkowuje z prawego skrzydła, ale zagrożenie skutecznie zażegnuje Ashley Williams.

79
    Mertens dopadł do futbolówki upadającej na czternasty metr pola karnego Wyspiarzy, ale jego strzał z woleja okazał się niecelny.

78
    Walijczycy spokojnie wymieniają między sobą podania na własnej połowie boiska. Upływający czas jest ich sprzymierzeńcem, remis w Belgii to dla nich zdecydowanie korzystny wynik!

76
    Mertens dogrywał z prawego skrzydła, ale piłka ląduje w objęciach bardzo dobrze interweniującego Hennesseya.

75
    Jeszcze tylko kwadrans do końca spotkania w Belgii! Okazji bramkowych bardzo dużo, ale na tablicy wyników wciąż widnieje rezultat bezbramkowy!

74
    Zmiana w drużynie Belgii: z boiska schodzi Origi, na boisku pojawia się Martens.

73
    Tym razem Joe Allen nieprzepisowo wszedł w nogi rywala i zasłużenie zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

72
    Przed chwilą ładnie przy piłce utrzymał się Joe Allen. Bardzo dobrze, że kontuzja nie okazała się na tyle groźna, aby musiał zakończyć to spotkanie!

71
    Niesamowite dośrodkowanie Hazarda! Zawodnik Chelsea "krzyżakiem" wrzucał piłkę w pole karne Walijczyków!

70
    Kevin De Bruyne oddaje groźne uderzenie zza pola karnego, ale piłka mija słupek bramki rywali o dobre kilka metrów.

69
    Fellaini upada w polu karnym Walijczyków, ale arbiter nie daje się na grać i nakazuje grac dalej. Goście wyruszają z kontratakiem.

67
    Poważny krwotok z nosa ma właśnie reprezentant z Walii. Murawę opuszcza samemu, ale ten mecz dla niego prawdopodobnie dobiega końca.

66
    Mamy teraz przerwę na boisku. Joe Allen ucierpiał w starciu z rywalem w środku pola i na murawie pojawiają się służby medyczne.

65
    Neil Taylor zdecydował się na uderzenie z około dwudziestu metrów, ale po atomowym strzale piłka szybuje ponad poprzeczką bramki Belgów.

64
    Hennessey nie miał kłopotów z wyłapaniem piłki po zbyt mocnym dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Coraz mniej pomysłów na ofensywną grę mają gospodarze.

63
    Cypryjczycy prowadzą w starciu z Andorą już 4:0!

62
    Zmiana w drużynie Belgii: z boiska schodzi Chadli, na boisku pojawia się Benteke.

61
    Gareth Bale zdecydował się na bezpośrednie uderzenie na bramkę rywali, ale jego mocne uderzenie pewnie wybronił Courtois.

60
    Fellaini powala na murawę jednego z zawodników gości. Walijczycy rozpoczną od rzutu wolnego blisko pola karnego rywali!

59
    Rośnie przewaga Walijczyków! Tym razem świetnie szarżował George Williams, ale po minięciu trzech rywali zatrzymał się na czwartym, ostatnim defensorze Belgii!

58
    Dobre dośrodkowanie Bale'a z prawego skrzydła, ale w odpowiednim miejscu znajdował się Alderweireld, który bezbłędnie oddalił zagrożenie.

57
    Niesamowity kontratak Walijczyków! Gareth Bale przebiegł z futbolówką kilkadziesiąt metrów, a po wbiegnięciu w pole karne minimalnie chybił!

56
    Ramsey świetnie przerwał akcję rywali, jednocześnie posyłając fantastyczne podanie do Origiego. Ten jednak w prosty sposób dał ogrćc się obrońcom rywali.

55
    Robson-Kanu zbyt mocno wypuścił sobie piłkę na prawym skrzydle i ta wyszła poza linię końcową. Od bramki zacznie Courtois.

54
    Kevin De Bruyne dopadł do futbolówki na prawym skrzydle, a następnie zdecydował się na dośrodkowanie. Nie wyszło mu ono jednak kompletnie, od bramki zacznie Hennessey.

53
    Belgowie cały czas w natarciu, ale poza posiadaniem piłki nic im to nie daje. Skuteczność nie jest dziś mocną stroną uczestnika mundialu w Brazylii.

52
    Do piłki wrzucanej z narożnika boiska najwyżej wyskoczył Lombaerts, ale strzałem głową przeniósł futbolówkę ponad bramkę.

51
    Belgowie szybko wyprowadzają kontratak, ale dośrodkowanie Chadliego zostaje zablokowane. Korner dla Czerwonych Diabłów.

50
    Robson-Kanu walczył o piłkę z Alderweireldem przy narożniku boiska, ale popchnął rywala i sędzia zdecydował się odgwizdać przewinienie.

49
    Origi nieprzepisowo walczył o górną piłkę w okolicach środka pola i arbiter bez wahania przerwał grę, a następnie podyktował rzut wolny dla gości.

48
    Nieudane zagranie Kevina De Bruyne i Walijczycy przejmują futbolówkę.

47
    Mocne uderzenie Edena Hazarda z siedemnastu metrów, ale Hennessey świetnie się wyciągnął i wyłapał futbolówkę.

46
    Zmiana w reprezentacji Walii: z boiska schodzi Cotterill, na boisku pojawia się George Williams.

46

Za nami pełne emocji i sportowych wrażeń pierwsze 45 minut! Póki co bez bramek, ale piłkarze zaprezentowali nam naprawdę ciekawy futbol. Oglądaliśmy wiele akcji oraz fantastycznych sztuczek technicznych.

Na druga połowę wracamy za niecały kwadrans, koniecznie zostańcie z nami!

45+1

45
    Zawodnik niemieckiego VFL Wolfsburg uderza jednak zbyt lekko i Hennessey spokojnie wyłapuje futbolówkę.

44
    Eden Hazard faulowany tuż przed polem karnym Walijczyków, będzie groźnie pod bramką gości! Do piłki podchodzi De Bruyne.

43
    Belgowie zaczną od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali. Czy tym razem uda im się zagrozić bramce Walijczyków?

42
    Thibaut Courtois bez większych kłopotów wyłapuje futbolówkę po zbyt lekkim dośrodkowaniu z narożnika boiska.

41
    Axel Witsel w ostatniej chwili wybija piłkę na rzut rożny po groźnym dograniu w pole karne przez Geretha Bale'a. Korner dla przyjezdnych.

40
    Hennessey pewnie wyłapuje piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu ze skrzydła w pole karne Walijczyków.

39
    Vander Borre przerwał akcję rywali na prawym skrzydle, jednocześnie wywalczając wrzut z autu dla swojego zespołu. Bardzo dobrze prezentuje się jak na razie prawym obrońca zespołu gospodarzy.

37
    Od 31. minuty Cypryjczycy prowadzą w starciu z Andorą już 2:0. Dla Walii ten wynik dziś nie ma wielkiego znaczeniu, ale Belgów na ten moment spycha na czwartą pozycję.

36
    Krótka przerwa w grze po tym, jak w pojedynku główkowym z Gunterem ucierpiał Vertonghen. Na szczęście po chwili gra zostaje wznowiona!

35
    Do piłki dośrodkowanej z narożnika boiska najwyżej wyskoczył Marouane Fellaini, ale jego uderzenie okazało się niecelne.

34
    Edez Hazard zdecydował się na bezpośrednie uderzenie, ale piłka odbija się od muru i wychodzi poza linię końcową. Kolejny korner dla Czerwonych Diabłów.

33
    Joe Ledley ostro potraktował jednego z rywali w pojedynku główkowym tuż przed linią szesnastego metra i zostaje ukarany żółtym kartonikiem. Belgowie mają rzut wolny bardzo blisko pola karnego swoich rywali!

32
    De Bruyne był ciągnięty za koszulkę i ostatecznie upadł na murawę przed polem karnym Walii, ale arbiter nie zdecydował się użyć gwizdka.

30
    Groźna centra autorstwa Hazarda na piąty metr pola karnego Walijczyków, ale na rzut rożny piłkę wybija ofiarnie interweniujący kapitan gości.

29
    Od dłuższego czasu Belgowie utrzymują się przy piłce na połowie rywali. Czy ich przewaga przyniesie w końcu jakiś skutek?

28
    Vander Borre po raz kolejny pojawia się w ofensywnej akcji swojego zespołu, ale tym razem jego podanie jest niedokładne i rywale przejmują futbolówkę.

27
    Vander Borre ryzykownie zagrywał teraz do swojego bramkarza, ale na szczęście dla Belgów Courtois się nie pomylił i spokojnie wybił piłkę.
    Poprzeczka ratuje gości!

26
    Jak to nie wpadło?! Nicolas Lombaerts świetnie dopadł do piłki w polu karnym rywali, ale ta po jego atomowym uderzenie odbija się od poprzeczki! Dużo szczęścia mieli teraz Walijczycy!

25
    Ładne ofensywne wyjście zaliczył Vanden Borre, ale Origi został świetnie przyblokowany przez obrońców. Tylko korner dla gospodarzy.

24
    Dośrodkowanie z narożnika boiska nie przyniosło gospodarzom żadnej korzyści, ale to oni wciąż znajdują się przy piłce na połowie rywali.

23
    To powinien być gol! Nacer Chadli znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, ale golkiper rywali świetnie go wyczekał i perfekcyjnie wybronił to uderzenie! Mistrzowską asystę mógł zaliczyć Origi, który pięta wystawił piłkę Chadliemu!

22
    Eden Hazard znowu dzielnie szarżował na skrzydle, ale tym razem nie był w stanie przebić się przez dwóch defensorów Walii.

21
    Fellaini sfaulował w środku pola Allena i arbiter bez wahania zdecydował się podyktować rzut wolny dla Wyspiarzy. Tym razem obyło się jeszcze bez indywidualnej kary.

20
    Vanden Borre bardzo dobrze przerywa kontratak rywali wybiciem piłki w aut. Jego koledzy mają czas na powrót do tyłu, a Walijczycy również zwolnili tempo tej akcji.

19
    Dwa groźne dośrodkowania z lewego skrzydła w pole karne Walii. Przy obu wrzutkach lepiej zachowali się jednak defensorzy Walii, którzy pewnie wybijają futbolówkę poza szesnastkę.

18
    Vanden Borre w prosty dał sobie odebrać piłkę Ledleyowi i akcja Belgów została przerwana. Chwilę później Walijczycy również nie popisali się dokładnością i przy piłce znowu są gospodarze.

17
    Napór Belgów trwa, seria wrzutów z autu na wysokości pola karnego reprezentacji Walii.

16
    W równolegle rozgrywanym meczu Grupy B Cypr już prowadzi z Andorą 1:0. Oznacza to tyle, że przy aktualnym wyniku w Brukseli to Cypryjczycy, a nie Belgowie, znajdują się na trzecim miejscu.

15
    Szybka odpowiedź gospodarzy! Eden Hazard w pojedynkę rozprawił się z niemal pięcioma zawodnikami gości w ich polu karnym, ale jego strzał na raty wybronił Hennessey!

14
    Gareth Bale! Fantastyczne uderzenie Walijczyka z rzutu wolnego, ale świetną interwencją popisał się także Courtois!

13
    Lombaerts zbyt wysoko podniósł nogę blisko własnego pola karnego i rywale będą mieli rzut wolny. Do piłki podchodzi Gareth Bale!

12
    Świetna wrzutka Hazarda i Fellaini niemal pakuje piłkę do siatki! Centymetrów zabrakło zawodnikowi Manchesteru United na zdobycie pierwszej bramki w tym spotkaniu!

11
    Ogromne gwizdy na trybunach dla jednego z Walijczyków, który bardzo ostro potraktował wychodzącego z kontratakiem Chadliego. Rzut wolny dla Belgów.

10
    Dziesięć minut gry już za nami! Minimalną przewagą mają jak na razie gospodarze, ale ostatnie minuty pokazały, że przyjezdni nie przyjechali jedynie się bronić.

9
    Kolejna wrzutka w pole karne gospodarzy, tym razem jednak zbyt głęboka i futbolówka ląduje w objęciach wychodzącego z bramki Courtoisa.

8
    Do ofensywy przeszli teraz goście, ale Ramsey zbyt głęboko dośrodkował ze skrzydła i żaden z jego kolegów nie zdołał doskoczyć do futbolówki.

7
    Vertonghen z pełnym poświęceniem zagrał teraz w defensywie. Kapitan Czerwonych Diabłów w ostatniej chwili wybił rywalowi piłkę spod nóg wślizgiem.

6
    Świetna szarża Hazarda, który zwiódł aż trzech defensorów, ale Chadli po otrzymaniu od niego podania uderzył wysoko ponad bramką rywali.

5
    Fellaini wywalczył wrzut z autu na wysokości środkowej linii boiska dla swojego zespołu. Walijczycy zepchnięci do defensywy.

4
    Przy piłce cały czas znajdują się Belgowie. Czerwone Diabły wymieniają się teraz podaniami na własnej połowie boiska.

3
    Chadli ładnie uciekł rywalom na prawym skrzydle, ale defensorzy gości ostatecznie zablokowali jego dośrodkowanie.

2
    Nie zwlekają z atakami gospodarze i już od pierwszego gwizdka wyruszają pod pole karne rywali.

1

Belgia: Courtois – Vanden Borre, Alderweireld, Lombaerts, Vertonghen (C) – Chadli, Fellaini, Witsel, De Bruyne, Hazard – Origi

Rezerwowi: Gillet, Mignolet – Benteke, Ciman, Dembele, Denayer, De Bock, Januzaj, Lukaku, Mertens, Meunier, Nainggolan

Walia: Hennessey – Gunter, Chester, Taylor, Ledley – Allen, A. Williams (C), Ramsey – Cotterill, Robson-Kanu, Bale

Rezerwowi: Ward, O. Williams – Collins, Davies, Dummett, Gabbidon, Huws, Lawrence, Matthews, Ricketts, Taylor, G. Williams

Sędziowie: Kralovec (Czechy) – Slysko (Słowacja), Wilczek (Czechy) – Kordula (Czechy).

Witam Państwa serdecznie! Spotkanie w stolicy Belgii rozpocznie się już za nieco ponad dziesięć minut! Za moment zaprezentujemy Wam składy obu drużyn!

Na relację z tego spotkania gorący zapraszamy tylko do naszego portalu! Pierwszy gwizdek arbitra równo o godzinie 18:00, ale bądźcie z nami już dużo wcześniej, aby zapoznać się ze składami obu zespołów!

Obie reprezentacje mierzyły się ze sobą w trakcie eliminacji do Mundialu w Brazylii. Belgia pewnie zwyciężyła wtedy swoją grupę, zaś Walijczycy okazali się lepsi jedynie od Macedończyków. W bezpośrednich starciach również górą byli piłkarze z Beneluksu. na Wyspach goście zwyciężyli 2:0, a w Belgii padł remis 1:1.

Walijczycy gromadzenie punktów rozpoczęli 9 września wyjazdowym spotkaniem z Andorą. Mimo, że na prowadzenie już w 6. minucie wyszli gospodarze, to ostatecznie zespół z Wielkiej Brytanii zwyciężył 2:1. 10 października reprezentacja Walii bezbramkowo zremisowała u siebie z Bośnią i Hercegowiną, a trzy dni później, również na własnym terenie, zwyciężyła 2:1 w starciu z Cyprem.

Czerwone Diabły rozegrały jak na razie jedynie dwa spotkania eliminacyjne. 10 października zwyciężyły one na własnym terenie aż 6:0 z Andorą, a trzy dni później, w wyjazdowym pojedynku z Bośnią i Hercegowiną padł remis 1:1.

Obie ekipy rywalizują ze sobą w Grupie B. Jak na razie lepiej spisują się Walijczycy, którzy z dorobkiem siedmiu punktów zajmują pierwszą pozycję. Ich dzisiejsi rywale są aktualnie na trzeciej pozycji z czterema punktami na koncie.

Serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie eliminacji EURO 2016! Na King Baudouin Stadium w Brukseli reprezentacja Belgii zmierzy się z drużyną narodową Walijczyków!

Gole:

Kartki:   33. Ledley (WAL), 73. Allen (WAL), 86. Williams (WAL), 90+4. Hennessey (WAL)

Belgia: Courtois – Vanden Borre, Alderweireld, Lombaerts, Vertonghen (C) – Chadli (62. Benteke), Fellaini, Witsel, De Bruyne, Hazard – Origi (74. Martens, 89. Januzaj)

Zmiany: Gillet, Mignolet – Benteke, Ciman, Dembele, Denayer, De Bock, Januzaj, Lukaku, Mertens, Meunier, Nainggolan

Walia.: Hennessey – Gunter, Chester, Taylor, Ledley – Allen, A. Williams (C), Ramsey – Cotterill (46. G. Williams), Robson-Kanu (90+5. Huws), Bale

Zmiany: Ward, O. Williams – Collins, Davies, Dummett, Gabbidon, Huws, Lawrence, Matthews, Ricketts, Taylor, G. Williams