Termalica – Arka 1:1 (koniec) | Wisła Pł. – Dolcan 1:1 (koniec) | Bytovia – Olimpia G. 0:3 (koniec)
Stomil – Zagłębie L. 1:4 (koniec) | Flota – GKS T. 1:0 (koniec) | Miedź – Widzew 6:1 (koniec)
Pogoń Sdl. – Chrobry 0:2 (koniec) | Chojniczanka – Sandecja 2:1 (koniec) | Wigry – GKS K. 2:0 (koniec)
Chojniczanka Chojnice
2:1 (1:0)
Sandecja Nowy Sącz
Sobota 04.04.2015, 16:00 • Stadion Miejski, Chojnice • Fortuna 1 Liga

Po emocjonujących 90 minutach Chojniczanka wygrywa z Sandecją 2:1. Ostatnie chwile meczu to prawdziwa walka o każdy centymetr boiska. Ozdobą spotkania były piękne trafienia Zawistowskiego z rzutów wolnych. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relację do Lajfy.com. (18:01:15)

90+3

90+2
    Centrę Pietruszki wyłapał Radliński. Goście pędzą na bramkę Podleśnego, który wychwycił kontrę Sobotki.

90+1
    Radliński wybiegł na połowę gospodarzy. Grzelak chciał szybko wznowić grę z autu, ale arbiter cofnął zawodnika Chojniczanki o kilka metrów.

90
    Arbiter dolicza 3 minuty.

89
    Gol dla Sandecji!
    Goście od kilku minut rzucają się do ataku i przyniosło to efekt. Gola kontaktowego zdobył BARTŁOMIEJ DUDZIC po ogromnym zamieszaniu w polu karnym.

88
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Gancarczyk, na boisku pojawia się Gałązka.

86
    Niedziela ładnie wycofał futbolówkę do Gancarczyka. Były gracz Śląska Wrocław kropnął z pierwszej piłki, ale pomylił się.

84
    Ależ okazja dla Dudzica! W zamieszaniu pod bramką Podleśnego zawodnik Sandecji z pięciu metrów posyła piłkę na boczne boisko Chojniczanki.

83
    Gdy Bębenek znajduje się przy piłce kibice donośnie na niego buczą. Znów faul na kapitanie Sandecji. Tym razem nieprzepisowo zatrzymał go Markowski.

81
    Niane bardzo ostro potraktował Gancarczyka i otrzymał żółtą kartkę.

79
    Sandecja rzuca się do ataku. Jednak liczne dośrodkowania są wybijane przez obrońców gospodarzy.

78
    Żółtą kartkę otrzymuje Podleśny (Chojniczanka Chojnice).

76
    Dobre uderzenie z dystansu Bartkowa. Piłka mija bramkę Podleśnego.

75
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Fałowski, na boisku pojawia się Piszczek.

73
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Mikołajczak, na boisku pojawia się Siemaszko.

71
    Zaiskrzyło na boisku. Decyzją sędziego Kieruzel udaje się do szatni.

69
    Gol dla Chojniczanki!
    Jeśli mowa o rzucie wolnym dla Chojniczanki to może być tylko jeden wykonawca – PAWEŁ ZAWISTOWSKI! Pomocnik gospodarzy ma świetnie ułożoną nogę do stałych fragmentów gry. Drugie trafienie z rzutu wolnego byłego zawodnika Górnika Łęczna!

68
    Szufryn faulował Mikołajczaka tuż przed linią pola karnego! Szansa dla Chojniczanki na kolejne trafienie.

68
    Żółtą kartkę otrzymuje Szufryn (Sandecja Nowy Sącz).

66
    Żółtą kartkę otrzymuje Dudzic (Sandecja Nowy Sącz).

65
    Sandecja zamknęła Chojniczankę na połowie gospodarzy. Brakuje jednak dośrodkowania w pole karne Podleśnego. Rzut rożny dla gości.

63
    Żółtą kartkę otrzymuje Bębenek (Sandecja Nowy Sącz).

62
    Po raz kolejny Dudzic zatrzymany przez obronę Chojniczanki. Sędzia odgwizduje przewinienie.

60
    Żółtą kartkę otrzymuje Pietruszka (Chojniczanka Chojnice).

59
    Niebezpieczne zagrania Mikołajczaka na Szufrynie. Radliński wznawia grę od rzutu wolnego.

57
    Bramkarz Chojniczanki wychwytuje strzał Bębenka.

57
    Tym razem to Sandecja ma rzut wolny na 30. metrze od bramki Podleśnego.

56
    Żółtą kartkę otrzymuje Kieruzel (Chojniczanka Chojnice).

54
    Stały fragment gry dla Chojniczanki. Mikołajczak faulowany przez Słabego.

52
    Niane nieprzepisowo powstrzymany przez Zawistowskiego. Dudzić strzelał z woleja na 7. metrze. Markowski wybija futbolówkę.

50
    Piłkarze Dariusza Wójtowicza utrzymują się przy piłce, ale nie mogą sforsować obrony Chojniczanki.

48
    Rzut wolny dla Sandecji. Sobotka centrował w pole karne, ale jeden z zawodników gości faulował Kieruzela.

47
    Strzał z dystansu Lisowskiego. Piłkę wyłapał Radliński.

46
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Urban, na boisku pojawia się Niane.

46

Po 45 minutach Chojniczanka prowadzi z Sandecją 1:0 po trafieniu Zawistowskiego z rzut wolnego. Zawodnicy nie oszczędzają się nawet w święta. Lekarze mają pełne ręce roboty. Karetka z Natherem opuściła stadion. Piłkarzowi gości życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Samo spotkanie przebiega pod przewagą Chojniczanki. Sandecja straszy licznymi wrzutkami z rzutów wolnych. Jednak defensywa gospodarzy do tej pory nie dała się pokonać. Na drugą połowę zapraszamy za kilka minut.

45+2

45+2
    Sandecja nie wykorzystała dwóch rzutów wolnych ze sporej odległości. Sędzia kończy pierwszą połowę.

45
    Żółtą kartkę otrzymuje Mikołajczak (Chojniczanka Chojnice).

45
    Niestety Mrozik również nie zaliczy tych świąt do udanych. Zmienia go Feciuch.

44
    Znów Mrozik ucierpiał w starciu. Tym razem zostanie zniesiony na noszach.

42
    Dyskusyjny rzut wolny dla Sandecji. Gancarczyk cofnął nogę od Szczepańskiego, ale zdaniem sędziego zawodnik Chojniczanki faulował.

41
    Jednak na murawie znajduje się karetka. Nather zostanie przetransportowany do szpitala! Miejmy nadzieję, że uraz nie jest bardzo poważny.

39
    Mrozik i Słaby grają dalej!

37
    Obaj zawodnicy utykając opuszczają plac gry. Za chwilę się okaże czy wrócą na boisko.

36
    Nie oszczędzają się piłkarze w Wielką Sobotę. Mrozik i Słaby znów oczekują na interwencje lekarzy.

34
    Grzelak próbował piętką zagrać do Zawistowskiego. Przeszkodził mu w tym Bartków. Sandecja rusza z atakiem.

31
    Kontuzjowanym piłkarzem okazał się być Nather. Za niego na boisku melduje się Sobotka.

29
    Goście muszą wykonać wymuszoną zmianę. Jeden z gracy z Nowego Sącza leży na noszach i jest opatrywany przez sztab medyczny Chojniczanki i Sandecji.

27
    Uderzał Zawistowski! Piłkę przed siebie "wypluł" Radliński, ale Sandecja oddala grę na połowę Chojniczanki.

25
    Grzelak faulowany przez Nathera. Rzut wolny w tym samym miejscu, gdzie gola zdobył Zawistowski. Znów szansa dla Chojniczanki.

24
    Ładne uderzenie z woleja pokazał Mrozik. Po interwencji obrony gości kolejny rzut rożny.

23
    Kolejna okazja dla gospodarzy. Lisowski wysoko centruje w pole karne. Mrozik atakował piłkę "szczupakiem". Futbolówka poleciała obok bramki Sandecji.

21
    Niepozorne wybicie Pietruszki rozpoczyna akcję Chojniczanki! Dwójkowa akcja Grzelak – Mikołajczak. Pierwszy z zawodników gospodarzy ruszył na bramkę Radlińskiego! Będąc sam na sam trafił w nogę bramkarza Sandecji. Chojniczanie w natarciu.

20
    Sandecja na krótko rozegrała rzut rożny. Po dośrodkowaniu Urbana znów z futbolówką mija się Podleśny!

19
    Goście próbują zaskoczyć rywali z rzutu rożnego. Ponownie Bębenek.

18
    Odpowiada Sandecja. Centra Bębenka z 25. metrów. Zagrożenie oddala Kieruzel.

16
    PAWEŁ ZAWISTOWSKI genialnie przymierzył ze stałego fragmentu gry! Uderzenie na bliższy słupek bramki strzeżonej przez Radlińskiego. Goalkeeper Sandecji próbował parować piłkę na aut, ale ta znalazła się w siatce.

15
    Gospodarze ruszają do ataku. Rzut wolny na 20. metrze dla Chojniczanki.

14
    Gancarczyk świetnie podaje do Niedzieli. Ten odwrócił się z piłką. Jednak atakowany przez trzech rywali nie zdołał oddać strzału na bramkę Radlińskiego.

13
    Wysoki pressing Grzelaka i Mikołajczaka opłacił się. W niegroźnej sytuacji Niedziela faulowany przez Nathera.

11
    Piłkarze nadal znajdują się głównie w środkowej strefie boiska. Do tej pory mecz nie obfituje w sytuacje strzeleckie.

10
    Rzut wolny dla Chojniczanki z ostrego kąta. Grzelak wrzucał w okolice 5. metra. Ponownie Szufryn oddala zagrożenie.

8
    Bardzo dobre górne podanie Pietruszki do Niedzieli. Były piłkarz Górnika Łęczną znalazł się w polu karnym, ale Szufryn wybija piłkę.

6
    Chwila przerwy. Zawistowski leży na murawie i potrzebuje pomocy lekarzy. Za moment zawodnik gospodarzy wróci na boisko.

4
    Zamieszanie pod bramką gospodarzy. Dośrodkowanie Bębenka, Podleśny mija się z tym zagraniem. Na szczęście dla bramkarza Chojniczanki asekurował go Kieruzel, który wybija futbolówkę.

4
    Gancarczyk próbował wypuścić Grzelaka. Piłka nie dociera do byłego zawodnika Floty. Dobrze znalazł się Niedziela, który wbiegł w pole karne. Jednak interweniuje obrona Sandecji.

2
    Znakomity przerzut gry w wykonaniu Markowskiego. Za lewej stronie futbolówkę otrzymał Pietruszka, który źle centrował w pole karne. Mrozik zagrywa głową do Mikołajczaka. Najlepszy strzelec Chojniczanki w tym sezonie był na spalonym.

2
    Gra w środku boiska. Pierwsze przewinienie. Niedziela faulowany przez Słabego.

1

Spotkanie rozpocznie Sandecja Nowy Sącz.

Obie ekipy wychodzą na murawę. Czekamy na pierwszy gwizdek.

Pogoda nie rozpieszcza piłkarzy. Na Pomorzu silnie wieje. Może to utrudnić zawodnikom w prezentacji miejmy nadzieję dobrego widowiska.
    Zawodnicy Chojniczanki i Sandecji za moment kończą rozgrzewkę. Za 20 minut pierwszy gwizdek sędziego Złotnickiego.

Chojniczanka Chojnice: Podleśny – Lisowski, Markowski, Kieruzel , Pietruszka – Niedziela, Mrozik – Grzelak, Zawistowski, Gancarczyk – Mikołajczak

Rezerwowi: Misztal – Siemaszko, Suchocki, Feciuch, Laskowski, Piechowiak, Gałązka

Sandecja Nowy Sącz: Radliński – Szarek, Szufryn, Bartków, Słaby – Bębenek, Nather, Szczepański, Urban – Fałowski, Dudzic

Rezerwowi: Kozioł – Kuźma, Makuch, Niane, Piszczek, Sobotka, Danek

Sędziowie: Mateusz Złotnicki – Marek Arys, Andrzej Zbytniewski – Łukasz Karski.

Obie ekipy starają się o spokojne utrzymanie w 1. ligowych szeregach. Zawodnicy i trenerzy jakiej drużyny w lepszych humorach udadzą się na świąteczny urlop? Początek spotkania w Wielką Sobotę o 16:00. Natomiast 30 minut przed pierwszym gwizdkiem zapraszamy na relację na żywo ze Stadionu Miejskiego w Chojnicach. Wówczas poznamy wyjściowe składy.

Dotychczas oba kluby mierzyły się trzykrotnie. W Chojnicach gospodarze wygrali po golu Macieja Ropiejki. Natomiast w Małopolsce dwa razy padał remis 1:1. W 7. kolejce Sandecja i Chojniczanka urządziły sobie mini konkurs jedenastek. Rzuty karne skutecznie wykonywali Traore i Mikołajczak.

"Biało-czarni" plasują się niżej od sobotnich przeciwników – są na 12. pozycji z 29. "oczkami". Po walkowerze z Widzewem Łódź Sandecja odnotowała dwie wysokie porażki z Termaliką 0:3 i z Miedzią 0:4. Po tych przegranych meczach Dariusz Wójtowicz dokonał kilku roszad w składzie i przyniosły one efekt. Okazała wygrana z Flotą 1:0 pozwoliła Sandecji odskoczyć od grupy spadkowej. Pod koniec rundy jesiennej dobrze wszedł w zespół Ella Ken. Jeden z największych talentów FC Barcelony strzelił trzy bramki w sześciu spotkaniach.

Gospodarze sobotniego spotkania nadal są niepokonani w tym roku. Chojniczanka wyraźnie lubi przełamywać passę rywali. To po meczach z żółto – biało – czerwonymi doszło do zmian na posadzie trenera w czterech klubach: Arce Gdynia, Miedzi Legnica, Widzewie Łódź i Pogoni Siedlce. W dodatku podopieczni Mariusza Pawlaka jako pierwsi w sezonie pokonali Termalikę Bruk – Bet Nieciecza. W poprzedniej serii gier do bardzo dobrej grze ugrali trzy punkty w meczu z Dolcanem. Ząbki po raz pierwszy zostały zdobyte w tej kampanii. Chojniczanka do tej pory zgromadziła 32 punkty, które dają jej 8. miejsce w tabeli.

Po emocjach związanymi z eliminacjami ME wracamy na krajowe boiska. Na zapleczu ekstraklasy w ramach 24. kolejki Chojniczanka Chojnice zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.