Arsenal – West Bromwich 4:1 (koniec) | Aston Villa – Burnley 0:1 (koniec) | Chelsea – Sunderland 3:1 (koniec)
Crystal Palace – Swansea 1:0 (koniec) | Everton – Tottenham 0:1 (koniec) | Hull – Man Utd 0:0 (koniec)
Leicester – Queens Park 5:1 (koniec) | Man City – Southampton 2:0 (koniec) | Newcastle – West Ham 2:0 (koniec)
Stoke – Liverpool 6:1 (koniec)
Hull City A.F.C.
0:0 (0:0)
Manchester United
Niedziela 24.05.2015, 16:00 • KC Stadium, Kingston upon Hull • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Czas na ostatnią kolejkę angielskiej Premier League. O 16 zmierzą się Hull City oraz Manchester United!

Poprzednia kolejka nie była udana dla Tygrysów. Wycieczka na White Hart Lane zakończyła się porażką 0:2. Dla Kogutów bramki zdobywali Nacer Chadli oraz Danny Rose. Drużyna z KC Stadium znajduje się w strefie spadkowej i musi wygrać ostatnie spotkanie, by zostać w BPL.
    Steve Bruce wie, że ten mecz jest stawką o życie. Tylko zwycięstwo nad Czerwonymi Diabłami i porażka Newcastle da Tygrysom utrzymanie.

A Manchester United zremisował 1:1 na Old Trafford z Arsenalem. Zespół Louisa van Gaala był zdecydowanie lepszy i wyszedł na prowadzenie po bramce Andera Herrery. W drugiej połowie kontuzjowanego De Geę zmienił Victor Valdes. Hiszpan nie był w stanie zachować czystego konta. Samobójcze trafienie zaliczył Tyler Blackett.
    W 2013 roku Wayne Rooney zdobył swoją 150. bramkę w barwach United właśnie przeciwko Tygrysom. Piękne trafienie!

Sytuacja Hull jest nam już znana. Muszą wygrać ten mecz i liczyć na porażkę Newcastle w starciu z West Ham United. Manchester United jest niezagrożone na 4. pozycji i na tym miejscu zakończy sezon.

Początek spotkania o godzinie 16:00. Bądźcie z nami na lajfy.com!

Hull City A.F.C.: Harper – Chester, Dawson (C), McShane – Elmohamady, Meyler, Huddlestone, Quinn, Brady – N'Doye, Jelavić.
    Rezerwowi: McGregor – Aluko, Bruce, Hernández, Robertson, Rosenior, Sagbo.

Manchester United F.C.: Valdés – A. Valencia, Smalling, Jones, Rojo – Blind – Mata, A. Herrera, Di María, Young – Rooney (C).
    Rezerwowi: Lindegaard – Blackett, Fellaini, Januzaj, McNair, van Persie, Wilson.

Sędziowie: L.Probert – H.Lennard, D.Cann – A.Marriner.

Nie ma w składzie gości Davida de Gei oraz Radamela Falcao. Ten pierwszy jest kontuzjowany, więc Louis van Gaal do bramki wstawił Victora Valdesa. Kolumbijczyk zaś prawdopodobnie ostatnim meczem pożegnał się z klubem.
    Angel di Maria po raz pierwszy w podstawowej 11 od marca.

Oba zespoły są już gotowe i czekają w tunelu!

Gromkie brawa witają oba zespoły. Czas na przywitanie obu jedenastek, losowanie i zaraz będziemy mogli zacząć ostatnią kolejkę!

1

1
    Chris Smalling przerywa pierwszą akcję Tygrysów.

2
    Dośrodkowanie Brady'ego znalazło w polu karnym N'Doye. Napastnik Hull uderza głową, a na linii bramkowej interweniuje Valdes.

3
    Nieoczekiwanie na lewym skrzydle znalazł się Marcos Rojo, który nie zdecydował się na dośrodkowanie, podał na środek do Rooneya. Kapitan United uderza tuż nad poprzeczką. Ładne uderzenie!

4
    Di Maria posłał piłkę w pole karne gospodarzy, lecz Chester przejmuje ją i wybija.

5
    Manchester United robi to, co uwielbia od paru spotkań. Totalna dominacja w posiadaniu piłki i mnóstwo podań. Louis van Gaal próbuje zrobić drugą Barcelonę?

6
    Cała linia defensywna United podniosła rękę do góry licząc na spalonego Jelavića. Sędzia jednak nie podniósł chorągiewki i wyjść z bramki musiał Valdes. Nie udało się napastnikowi Tygrysów przelobować Hiszpana!

7
    Di Maria walczył o piłkę z Elmohamadym. Obaj panowie ucierpieli przy tym starciu. Krótka przerwa dla nich.

8
    Większy grymas bólu pojawił się na twarzy Argentyńczyka. Nie powinniśmy jednak doczekać się zmiany.

9
    Smalling podcina Chestera. Sędzia wskazuje na rzut wolny. Jest okazja dla gospodarzy.

10
    Przekombinowali teraz zawodnicy Hull. Huddlestone podaje do Meylera, a ten szukał w polu karnym innego kolegi. Wywalczyły jednak Tygrysy rzut rożny.

11
    Na trybunach widać również prezesa klubu Hull City. Wielka presja nad zawodnikami i trenerem.

12
    Daley Blind przecina podanie Dawsona i United znów zaczęło kontrolować środek boiska.

13
    Tom Huddlestone sprytnie zachodzi Andera Herrerę i przejmuje piłkę.

14
    Smalling nie dopuścił, by podanie Meylera doszło do N'Doye.

16
    Zawodnicy United często podają piłkę do Valdesa. Chyba chcą, by Hiszpan poczuł się pewnie w bramce. To jego pierwszy występ(nie licząc paru minut w meczu z Arsenalem) w bramce Czerwonych Diabłów.

17
    Nieudana akcja argentyńskiego duo Rojo-Di Maria na lewym skrzydle. Czerwone Diabły nadal kontrolują piłkę.

18
    Ależ ulżyło gościom! Dośrodkowanie Hull z rzutu wolnego powinno być pewnie wyłapane przez Valdesa, a Hiszpan... wypuszcza piłkę z rąk. McShane wbija piłkę do siatki, lecz był na spalonym!

19
    Victor Valdes odkupuje swoje winy tą interwencją! Były bramkarz Barcelony w fantastyczny sposób broni strzał Elmohamadiego!

20
    Co się tam dzieje w polu karnym Czerwonych Diabłów?! Piłka znów w ich siatce, lecz ponownie dwóch zawodników Hull znalazło się na spalonym. Wielki pech Hull czy mega szczęście przyjezdnych? Chyba oba!

21
    Dawson przerywa akcję Czerwonych Diabłów na skrzydle.

22
    Angel di Maria usiadł na murawie. Prawdopodobnie kontuzja! Do wejścia na boisko szykuje się Adnan Januzaj!

23
    No i mamy zmianę. Argentyńczyk zmieniony przez młodego Belga.

24
    A teraz Jelavić upada na murawę po przypadkowym kontakcie z Antonio Valencią. Robi nam się szpital na KC Stadium.

25
    Goście bronią się przed daleką wrzutką Huddlestone'a. Jelavić wrócił już na boisko.

26
    N'Doye z Jelavićem wybiegali na czystą pozycję, lecz obaj zostali złapani na pułapkę ofsajdową przez defensywę United.

27
    Quinn podcina Andera Herrerę na 35. metrze.

28
    Nieudane prostopadłe podanie Herrery w stronę Valencii.

29
    Sędzia daje słowne ostrzeżenie N'Doyi za ten faul na Philu Jonesie.

30
    To wejście Meylera w nogi Marcosa Rojo zostało uznane jako nieprzepisowe zagranie. Rzut wolny dla United.

31
    Jones przypadkowo trafia w sędziego, jego zespół traci piłkę. Hull po raz pierwszy od dawna w jej posiadaniu.

33
    Złe wybicie piłki przez Chestera. United rozpocznie grę z autu.

34
    Była teraz pod presją para stoperów United wraz z Valdesem. Nie udało się jednak Quinnowi zaskoczyć gości.

35
    Bardzo ważna interwencja Blinda. Holender przepchał Meylera i tym samym nie pozwolił Irlandczykowi na oddanie strzału. Cała akcja miała miejsce w szesnastce gości.

36
    Zdaniem sędziego tym razem holenderski defensywny pomocnik faulował przeciwnika.

38
    Rooney przegrywa starcie o piłkę z Chesterem, a parę sekund później brzydko powala na murawę McShane'a. Powinna być żółta kartka.

39
    Wysokim pressingiem odpowiadają Tygrysy na te spokojne rozgrywanie piłki przez Czerwone Diabły.

40
    Uderzenie Marcosa Rojo "przeszło" po nodze jednego z gospodarzy, co tylko ułatwiło obronę Harperowi.

41
    Poślizgnięcie Dawsona mogło wiele kosztować gospodarzy. Szybko jednak naprawia swój błąd i zabiera piłkę Juanowi Macie.

42
    Zdecydowanie za mocny przerzut futbolówki przez N'Doye do Elmohamadiego. Od własnej bramki rozpocznie Victor Valdes.

43
    Hiszpański bramkarz United nie popełnia tego samego błędu co 20 minut temu i pewnie wyłapuje futbolówkę po tym dośrodkowaniu gospodarzy.

44
    Meyler pociągał Matę za koszulkę, co uniemożliwiło Hiszpanowi kontynuowanie akcji swojego zespołu.

45
    Antonio Valencia był pod presją, lecz nie dał się łatwo postraszyć trzem Tygrysom.

45+1
    Najpierw zablokowane uderzenie Januzaja zatrzymało akcję United, a po chwili Belg oddaje piłkę Youngowi. Anglik miękko ją wrzuca w pole karne, a tam znajduje ją Ander Herrera, lecz nie dał rady oddać strzału.

45+2
    Wayne Rooney "zaspał" i zmarnował akcję Marcosa Rojo. Zaraz kończymy pierwszą połowę.

45+3

Koniec pierwszej części spotkania. Po 45. minutach mamy 0:0. Odsłona raczej bez historii, choć Tygrysy miały swoją szansę na zdobycie gola. Wracamy po przerwie!

46

47
    Elmohamady rozgrywa piłkę z Chesterem.

48
    Ander Herrera mógł uszczęśliwić fanów United, lecz w ostatnim momencie wślizgiem blokuje uderzenie Dawson!

48
    A po drugiej stronie boiska Meyler otrzymał świetne podanie na 11 metr, lecz fatalnie pudłuje!

50
    Tom Huddlestone powalony przez Blinda tuż przed polem karnym. Było groźnie!

51
    N'Doye dostał niezłe podanie w pole karne, lecz nie potrafił opanować piłki. Od bramki rozpocznie Valdes.

52
    Jones lekko ucierpiał interweniując przy końcowej linii. Opłaciło się Anglikowi walczyć do końca, rozpocznie jego kolega z bramki.

53
    Tygrysy odpowiadają wysokim pressingiem. Muszą walczyć, to może być ich ostatnie 45 minut w BPL!

54
    Newcastle United właśnie zdobyło gola! A to oznacza, że na tę chwilę Hull City spada do Championship...

55
    Defensywa United nie śpieszy się z wyprowadzeniem akcji. Manchester United jest znany z tego, że lubi utrzymywać długo piłkę.

56
    Daleki wykop piłki od własnej bramki w wykonaniu Harpera.

57
    Blind nie pozwalał gospodarzom szybko rozpocząć rzutu wolnego, więc sędzia wręczył mu żółtą kartkę.

58
    Szykuje się zmiana w zespole Czerwonych Diabłów. Na boisku pojawi się Fellaini.

59
    Belg zastąpi Ashleya Younga!

60
    Ander Herrera uderza sprzed pola karnego. Futbolówka mija dalszy słupek bramki Harpera. Było blisko!

61
    Kolejne niepewne wyjście z bramki Valdesa przy rzucie rożnym! Blind ratuje swój zespół. Kolejny korner dla Tygrysów!

62
    A na murawie leży Wayne Rooney. Czy Anglik będzie w stanie kontynuować dalej grę?

63
    Kapitan United został przypadkowo trafiony łokciem przez Victora Valdesa. Rooney jest lekko zamroczony.

64
    Brady nieźle wrzucił piłkę w pole karne gości, a tam McShane ucieka Smallingowi. Futbolówka po jego uderzeniu mija słupek bramki przyjezdnych!

65
    N'Doye ląduje na murawie w szesnastce Czerwonych Diabłów. Sędzia nakazuje mu szybko wstać.

67
    Źle rozrzuca piłkę Rooney w stronę Herrery. Tygrysy prezentują się lepiej po przerwie.

68
    United dobrze rozgrywa piłkę, lecz nie potrafi dobrze uderzyć na bramkę Harpera.

69
    N'Doye naciskał na Valdesa, lecz doświadczony bramkarz łatwo wybił futbolówkę.

70
    Podwójna zmiana w zespole Hull. Schodzą N'Doye oraz Chester, a na murawie pojawili się Aluko oraz Hernandez!

71
    Kolejna dobra sytuacja dla gospodarzy, lecz znów zabrakło tak niewiele!

72
    Na wyraźnym spalonym złapany Jelavić.

73
    Ostatnia zmiana w zespole United. Wilson zastępuje Matę!

73
    Kapitalny refleks Valdesa. Aluko podaje w pole karne do Meylera, a ten natychmiast uderza. Hiszpan paruje jego uderzenie na rzut rożny!

75
    Małe spięcie pomiędzy Jonesem, a Hernandezem. Arbiter wyjaśnił całą sytuację.

76
    Do końca spotkania pozostał kwadrans. Newcastle nadal prowadzi 1:0 z West Ham United, a tutaj mamy remis. Hull spada do Championship!

77
    Brutalny faul Fellainiego na rywalu. Co sobie myślał Belg? Brzydkie zachowanie byłego zawodnika Evertonu. Czerwona kartka!

79
    Fellaini ostro wszedł nogą w interweniującego McShane'a. Obrońca Hull jest opatrywany. United kończy mecz w osłabieniu!

80
    Nadal trwa przerwa. Oczywiście arbiter doliczy parę minut na końcu tego spotkania.

81
    Opatrzony McShane wstał i sam opuścił plac gry. Zobaczymy czy będzie w stanie kontynuować spotkanie!

82
    Paul McShane z powrotem na boisku. Tygrysy rozpoczynają.

83
    Valdez paruje piłkę po mocnym uderzeniu. Na 11 metrze pogubił się Hernandez, który nie był w stanie od razu dobić futbolówki!

84
    Dośrodkowanie Brady'ego znalazło swój koniec w rękawicach Valdesa.

85
    Wilson dobiega do prostopadłego podania, lecz łatwo przegrywa pojedynek bark w bark z Elmohamadym.

86
    Jonas Gutierrez trafia na 2:0 w meczu z West Ham United! Hull City spada z Premier League...

86
    Meyler zastąpiony przez Robertsona na te ostatnie minuty.

88
    Brady uderza mocno z lewej nogi. Dobrze broni Victor Valdes.

89
    Hernandez złapany na spalonym przez linię defensywy United.

90
    Dawson powala Januzaja tuż przed polem karnym swojego zespołu. Szansa dla Czerwonych Diabłów.

90+1
    Miękkie uderzenie Rooneya leciało pod poprzeczkę, lecz świetnie podbił futbolówkę Harper! Sędzia doliczył aż 7 minut.

90+2
    Nieprzepisowe wejście Smallinga zakończyło się żółtą kartką.

90+3
    Przed chwilą pokazany był w telewizji właściciel Hull City. Jego mina mówi wszystko!

90+4
    Zakończył się mecz w Newcastle. Tygrysy żegnają się z Premier League!

90+5
    United gra w osłabieniu, lecz kompletnie nie widać tego na boisku.

90+6
    Jeden ze stoperów Hull wybija piłkę po dośrodkowaniu Rooneya ze stałego fragmentu gry.

90+7
    Huddlestone nie zrozumiał się z kolegami i "za darmo" wybija piłkę. Od bramki rozpocznie Victor Valdes. To już ostatnie sekundy tego spotkania.

90+7

Koniec spotkania! Hull City remisuje 0:0 z Manchesterem United. Taki wynik oznacza, że Tygrysy zajmują trzecie miejsce od końca, a to oznacza spadek!

Dziękuję, że byliście z nami. Powrócimy z Premier League w następnym sezonie! (17:57:07)