Ruch – Termalica 4:1 (koniec) | Śląsk – Podbeskidzie 1:1 (koniec) | Cracovia – Jagiellonia 1:1 (koniec)
Śląsk Wrocław
1:1 (1:0)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Sobota 22.08.2015, 18:00 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • Runda 6

Na ten moment to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Życzymy spokojnej nocy, a także udanej niedzieli. Nie żegnamy się jednak, ale mówimy do usłyszenia! (19:56:20)

W dziesiątym meczu tych dwóch drużyn na poziomie Ekstraklasy po raz ósmy padł remis! Niesamowita statystyka. Wydaje się, że Śląsk powinien to spotkanie wygrać, jednak tak się nie stało. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego nie zdołali podkreślić swojej dominacji w pierwszej połowie, nie wykorzystali także jedenastki, co okazało się niesłychanie bolesne w skutkach. Cóż tu więcej dodawać... Bielszczanie próbowali odnotować trafienie, które dałoby im triumf, ale bezskutecznie.

90+5

90+3
    Biedny Chmiel, kolejny raz był faulowany, kolejny raz leżał na murawie. Tym razem obowiązujące przepisy przekroczył Hateley. Arbiter bez najmniejszej chwili zastanowienia pokazał żółtą kartkę.

90+2
    Trener Tadeusz Pawłowski jeszcze próbuje zmobilizować swoich podopiecznych, jednak wydaje się, że nie przynosi to oczekiwanego rezultatu. Tutaj już nikt nie chce zbytnio zaryzykować.

90+1
    Bielszczanie już zbytnio się nie spieszą, chyba nie mają sił na wyprowadzanie jakichś groźniejszych ataków. Dość nużąca końcówka tego jakże zaciętego starcia.

90
    Sędzia doliczył do przewidzianego okresu rywalizacji pięć minut. Śląsk nadal usiłuje zaatakować, jednak bielszczanie nie popełniają nawet najmniejszych błędów w obrębie defensywy.

89
    Mecz niebawem się zakończy. Wszystko wskazuje na to, że tym razem zwycięzca nie zostanie wyłoniony. Zawodnicy obu drużyn nie forsują już zbytnio tempa, bielszczanie dobrze neutralizują próby rywali.

87
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Kamil Biliński, na boisku pojawia się Michał Bartkowiak.

86
    Zaostrzyło nam się to spotkanie. Kolejna zasłużona żółta kartka. Tym razem ciśnienia nie wytrzymał Tomasz Hołota, który brzydko kopnął przeciwnika. Sędzia momentalnie tonuje zapędy zawodników.

85
    Paweł Zieliński otrzymał "żółtko" za bezpardonowy wślizg w nogi Chmiela. Pan Daniel Stefański ponownie podjął słuszną decyzję, nie można tutaj dyskutować.

84
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Jakub Kowalski, na boisku pojawia się Fabian Hiszpański.

83
    Kołodziej obejrzał żółtą kartkę za nieregulaminowy wślizg w nogi rywala. Wydaje się, że sędzia podjął jak najbardziej słuszną decyzję. Wykroczenie było widoczne jak na dłoni, cóż tu więcej dodawać...

82
    Kiełb znów próbował zaatakować, jednak tym razem został zatrzymany przez dość dobrze dysponowaną w dniu dzisiejszym obronę bielszczan. "Górale" nadal szukają szansy na bramkę.

81
    Przewaga nadal po stronie wrocławskiego Śląska. Przed momentem niezłą akcję Podbeskidzia zaprzepaścił Adam Deja. Powinien zachować się zdecydowanie lepiej, to była świetna szansa na zdobycie gola!

80
    Jakaż magia po stronie Zubasa! Po raz trzeci w tym spotkaniu ratuje go poprzeczka. Niesamowicie. Gospodarze mogli już prowadzić co najmniej 4:1. Tymczasem mamy zaledwie remis 1:1! Niesłychane!

79
    Cóż tu dużo mówić... Obecnie możemy narzekać na naprawdę sporo nudą. Na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych emocji, do czego zostaliśmy już dziś przyzwyczajeni.

78
    Kolejna porcja zmian za nami. Zobaczymy, czy nowe twarze wniosą na murawę jakieś nowe emocje. Trzeba bowiem zauważyć, że przez ostatnie dziesięć minut nie doświadczyliśmy jakichś wielkich wrażeń.

77
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Mariusz Pawelec, na boisku pojawia się Paweł Zieliński.

76
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Lukáš Janič, na boisku pojawia się Dariusz Kołodziej.

76
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 6742 widzów.

75
    Niebawem dojdzie do zmiany. Posiadanie piłki niewiele się zmienia, nadal mamy bardzo dużą przewagę po stronie wrocławskiego Śląska: 62% – 38%, ale trzeba pamiętać, że jest to też efekt tego, że Podbeskidzie organizuje dość szybkie akcje.

74
    Takich obrazków oglądać nie lubimy. Janić został zniesiony z murawy na noszach. Oby to nie skończyło się jakimś groźniejszym urazem. Tymczasem Śląsk nadal pozostaje w natarciu. Gorąco pod bramką Zubasa!

73
    Mariusz Pawełek bez najmniejszego problemu przeciął centrę, której adresatem był Robert Demjan. Janić poprosił o zmianę. Coś mu się stało, upadł i się nie podnosi. Jak zareaguje szkoleniowiec Dariusz Kubicki? Zobaczymy.

72
    Mateusz Szczepaniak odegrał do Demjana, ten podał do Chmiela, który popisał się niedokładnym dośrodkowaniem. Piłka poszybowała w stronę Celebana, który bez chwili namysłu oddalił zagrożenie.

71
    Dla obu zespołów sprawa ostatecznego wyniku jest jeszcze otwarta. Niczego nie możemy zbyt wcześnie przesądzać. Zarówno gospodarze, jak i goście mają możliwość odnotowania triumfu.

70
    Niezły rajd Jacka Kiełba został zakończony totalnie niecelnym uderzeniem. Chciał dobrze, próbował poszukać któregoś z kolegów, ale ostatecznie zdecydował się na bezpośredni strzał.

69
    Decyzja Tadeusza Pawłowskiego nikogo nie powinna dziwić. W ostatnich minutach Robert Pich kompletnie przygasł. Wydaje się, że troszeczkę zaczęło mu doskwierać zmęczenie, co mocno wpłynęło na jego postawę.

68
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Róbert Pich, na boisku pojawia się Jacek Kiełb.

67
    Trwają dyskusje na ławce rezerwowych Podbeskidzia. Jedno trzeba jednak przyznać – z tym wprowadzeniem Demjana trener Kubicki trafił "w dziesiątkę". Gracz ten rozgrywa naprawdę dobre spotkanie. Tymczasem do wejścia na murawę gotowy jest Jacek Kiełb.

66
    Trzeba przyznać, że poziom sędziowania dzisiejszego starcia jest naprawdę zacny. Daniel Stefański nie popełnia zbyt wielu błędów, można nawet rzec, iż jest nieomylny. Tymczasem znów zaczyna przeważać Śląsk.

65
    Są emocje w tym spotkaniu! Teraz oba zespoły bardzo dobrze reagują. Naprawdę jesteśmy świadkami interesującego starcia. Na nudę narzekać nie można, to byłby spory grzech.

63
    Śląsk naciera niezwykle mocno, jednak piłkarze Podbeskidzia pozostają nieomylni. Mamy potężne emocje w tej drugiej połowie, naprawdę się nie nudzimy, dobry futbol we Wrocławiu!
    62. Niewykorzystana jedenastka.

62
    Kapitalna interwencja Zubasa! Flavio Paixao nie zdołał zamienić jedenastki w bramkę. Ależ fenomenalnie spisał się teraz goalkeeper Podbeskidzia. To jest jego dzień, to jest jego mecz!
    61. Żółta kartka - Adu Kwame.

61
    Rzut karny dla zespołu Śląska Wrocław! We własnym polu karnym przepisy przekroczył Adu Kwame, na którego konto powędrowała żółta kartka.

61
    Emocje, wielkie emocje! Przed nami jeszcze trzydzieści minut fantastycznej walki. Czy któraś z drużyn zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść? Zobaczymy!

60
    Ajaj! Znów zrobiło się gorąco. O milimetry pomylił się teraz Pawelec. To mogła być bramka, a może nawet powinna. Ostatecznie skończyło się jedynie na wznowieniu z narożnika boiska.

59
    Chmiel próbował oszukać defensywę Śląska, a oszukał sam siebie. W konsekwencji tego grę od własnej bramki wznowił Mariusz Pawełek. Wrocławianie ponownie znaleźli się w posiadaniu inicjatywy.

58
    Trzeba przyznać, że jesteśmy świadkami dość "czystego" spotkania. Dotychczas nie odnotowaliśmy zbyt wielu przewinień. Liczbowo statystyka nieregulaminowych zagrań przedstawia się następująco: 10-9.

57
    Ponownie zrobiło się gorąco, ale ta piłka jak zaczarowana – do siatki Zubasa nie chce wpaść. Tym razem Paixao uderzał... plecami. Minimalne chybienie. I jedni, i drudzy próbują odnotować kolejne trafienie!

56
    Ci kibice, którzy zrezygnowali z wybrania się na wrocławski Stadion Miejski powinni żałować. Zawodnicy obu drużyn fundują nam fantastyczny spektakl. Emocji nie brakuje. Przed momentem korner wywalczyli miejscowi.

55
    Po przerwie podopieczni Kubickiego grają zupełnie inaczej niż w pierwszej połowie. Przed momentem podanie do Chmiela przeciął Pawelec. Demjan powinien to przewidzieć i nieco opóźnić zagranie do kolegi.

54
    Na pewno ta bramka dla zespołu Podbeskidzia otworzy nam ten mecz, sprawi, że stanie się on jeszcze ciekawszy. Bielszczanie są na fali, ich gra wygląda naprawdę nieźle. Nic dodać, nic ująć.
    52. Poprzeczka Bilińskiego!

52
    Coś niesamowitego! Biliński huknął prosto w poprzeczkę. Zubas ponownie uratowany. Ależ tempo, ależ emocje. Czuwają emocje nad Podbeskidziem, inaczej tego nazwać nie można!

50
    Dopiero pięć minut drugiej połowy za nami, a tu już tyle się wydarzyło! Oby tak dalej, oby tak dalej. Takich emocji oczekiwaliśmy. Idzie, idzie Podbeskidzie! Znów zrobiło się groźnie. Rykoszet i ogromne problemy Pawełka!
    49. Marek SOKOŁOWSKI - 1:1

49
    Gol dla Podbeskidzia!
    Precyzyjne uderzenie w róg bramki Mariusza Pawełka i mamy wyrównanie! Bardzo dobre uderzenie MARKA SOKOŁOWSKIEGO. Kapitan Podbeskidzia nie pozostawił złudzeń.
    48. Przewinienie Kokoszki.

48
    Mamy rzut karny! Mariusz Pawełek rozkłada ręce, ale sędzia jest nieugięty. Kokoszka przypadkowo trafił Demjana. Jak najbardziej słuszna jedenastka. Nie można mieć pretensji do sędziego.

47
    Początek drugiej połowy dość spokojny, na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Minimalnie częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się podopieczni Kubickiego, którzy dość swobodnie wymieniają się podaniami.

46
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Kōhei Kato, na boisku pojawia się Róbert Demjan.

46

Po pierwszej części spotkania we Wrocławiu mamy jak najbardziej zasłużone prowadzenie miejscowego Śląska. Jedno trafienie na koncie gospodarzy zapisał w szesnastej minucie Robert Pich. Bielszczanie próbowali kontratakować, jednak ich wysiłki nie przynosiły pożądanego efektu w postaci wyrównania. Niewykluczone, że w drugiej połowie piłkarze szkoleni przez Dariusza Kubickiego zdołają odnotować chociażby jednego gola. Czy tak się stanie? Zobaczymy. Tymczasem pora na krótką przerwę!

45

44
    Trzeba przyznać, że Biliński prezentuje się dziś naprawdę dobrze. Jest bardzo aktywny, często włącza się w akcje swojego zespołu. Niezły mecz rozgrywa także Krzysztof Danielewicz.

43
    Flavio Paixako dobrze podał do Pawelca, który dobrym dośrodkowaniem odnalazł Bilińskiego. Ten bez chwili zastanowienia główkował w kierunku bramki Zubasa. Kolejna dobra interwencja bielszczanina.

42
    Chmiel odegrał do Szczepaniaka, jednak ten nie zdołał dośrodkować do Janicia. Ładnie to wyglądało, tylko bielszczanie nie zdołali wywalczyć terenu. Chwilę później z dystansu uderzał Nowak. Pewna obrona Pawełka.

41
    Dość nudna ta końcówka pierwszej połowy. Bielszczanie zupełnie się nie spieszą z przechodzeniem na połowę przeciwnika. Zachowują się tak, jakby to oni byli na prowadzeniu.

39
    Chwilowo tempo rywalizacji minimalnie siadło. Sporo niedokładnych podań po obu stronach. Gospodarze radzą sobie minimalnie słabiej, co próbują wykorzystać goście z Bielska-Białej.

37
    Momentalna odpowiedź Śląska! Tomasz Hołota otrzymał podanie na 25. metr, a następnie próbował uderzać. Ostatecznie futbolówka powędrowała prosto w ręce Zubasa, który znów wykazał się dobrą postawą.
    36. Zmarnowana szansa Adu Kwame.

36
    Niesamowity kiks Adu Kwame! Jak on tego nie wykorzystał?! Coś niesamowitego. Kompletnie zniweczona dobra akcja Podbeskidzia. Trener przyjezdnych nie bez przyczyny zareagował bardzo żywiołowo.

35
    Do zakończenia pierwszej odsłony dzisiejszego starcia pozostało już tylko dziesięć minut. Wydaje się, że do przerwy będziemy mieli jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.

33
    Kompletnie niecelne uderzenie Dudu Paraiby. Chyba ten zawodnik powinien popracować nad swoim celownikiem. Futbolówka poszybowała prosto w trybunę okalającą bramkę Zubasa.

32
    Bielszczanie zaczynają nabierać wiatru w żagle. Kolejna świetna akcja Podbeskidzia! Tym razem znakomitą piłkę otrzymał Chmiel, który soczyście uderzał prosto w objęcia Mariusza Pawełka.

31
    Kowalski zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Futbolówka poszybowała prosto w objęcia Pawełka, który doskonale wyczuł intencje strzelającego. Znakomita koncentracja kapitana wrocławian.

30
    Następny rzut rożny również nie przyniósł miejscowym korzyści. Bielszczanie w mgnieniu oka oddalili potencjalne zagrożenie, ruszając z kontratakiem.

29
    Rzut wolny nie przyniósł gospodarzom żadnych korzyści prócz wznowienia z narożnika boiska. Hołota próbował główkować, aczkolwiek uderzył tuż obok bramki Zubasa. Piłka odbiła się jeszcze od Adu Kwame. Kolejny korner.

28
    Marek Sokołowski dość brzydko faulował Dudu Paraibę. Wydawało się, że pan Daniel Stefański śmiało mógł sięgnąć po żółtą kartkę, aczkolwiek tego nie uczynił. Śląsk będzie egzekwował rzut wolny.
    26. Przeciętna próba Bilińskiego.

26
    Flavio Paixao zostawił piłkę Bilińskiemu, który ładnie zwiódł obrońców, wypracowując sobie czystą pozycję. Tym razem zabrakło dobrego wykończenia. Zubas wyłapał lekkie uderzenie ze stoickim spokojem.

25
    Do zakończenia pierwszej odsłony dzisiejszego starcia na Stadionie Miejskim we Wrocławiu pozostało już tylko dwadzieścia minut. Póki co na tablicy wyników widnieje jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.

24
    Wrocławianie grają dosyć agresywnie na połowie rywala, nie przebierają w środkach. Śmiało można rzec, że miejscowi zawiesili bielszczanom poprzeczkę bardzo, ale to bardzo wysoko.

23
    Zdecydowanie częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się podopieczni Tadeusza Pawłowskiego. Procentowo przedstawia się to następująco: 66% – 34%. Dominacja miejscowych.

22
    Na poziom meczu nie można narzekać. Na murawie dzieje się całkiem sporo. Jedynie początek był troszeczkę bardziej pasywny. Teraz notujemy pokaźną liczbę ataków, a także dokładnych podań, z czym był problem.

21
    Śląsk nie zwalnia nawet przez moment, cały czas wypracowując sobie nowe akcje bramkowe. Wrocławianie prezentują się naprawdę zacnie. Cóż tu więcej dodawać... "Górale" mają spory kłopot z równorzędną rywalizacją.

20
    Szczepaniak zwlekał z oddaniem strzału, co skrzętnie wykorzystali przeciwnicy. Wrocławianie momentalnie zagrozili potencjalne uderzenie. Źle podprowadzona piłka zniweczyła cały trud bielszczanina.

19
    Ta bramka dla Śląska wisiała w powietrzu już od kilku chwil. Widać sporą różnicę klas pomiędzy grą Podbeskidzia a miejscowych. Dariusz Kubicki musi pozbierać "do kupy" swój zespół.

18
    Na Twitterze już pojawiły się pierwsze opinie, że Śląsk gra znakomicie. To prawda. Wrocławianie prezentują się dziś naprawdę zacnie. Tadeusz Pawłowski ma powody do zadowolenia.
    16. Róbert PICH - 1:0

16
    Gol dla Śląska!
    Flavio Paixao kapitalnie odegrał do ROBERTA PICHA, który z wielkim spokojem pokonał Zubasa. Świetna akcja w wykonaniu wrocławian zakończona jeszcze lepszym wykończeniem. Obrońcy Podbeskidzia mogli zachować się zdecydowanie lepiej.

15
    Podbeskidzie mocno się wycofało, czeka na jakąś okazję, a wrocławianie są bezlitośni i ciągle próbują konstruować groźne ataki. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego grają naprawdę dobrze.
    14. Tym razem Krzysztof Danielewicz huknął w poprzeczkę!

14
    Flavio Paixao kapitalnie podał do Krzysztofa Danielewicza. Wydawało się, że piłka wpadnie do siatki. Napastnik huknął jak z armaty, jednak finalnie futbolówka uderzyła prosto w poprzeczkę! Gdyby leciała ciut niżej, Zubas nie miałby nic do powiedzenia.

13
    Trener Tadeusz Pawłowski bardzo żywiołowo reaguje na zagrania swoich podopiecznych, którzy chyba złapali małą zadyszkę. Od kilku chwil wrocławianie mają kłopot z przedarciem się w okolice szesnastki "Górali".

12
    Robert Pich ponownie centrował w pole karne przyjezdnych, jednak ci wykazali kapitalny spokój i czujność, dzięki czemu zdołali oddalić potencjalne zagrożenie. Bielszczanie próbują usystematyzować swą grę.
    10. Próba Danielewicza zwieńczona dobrą interwencją Zubasa.

10
    Krzysztof Danielewicz miał dobrą okazję strzelecką, jednak nie zdołał jej zamienić na trafienie. Świetną paradą bramkarską wykazał się Emilijus Zubas, który w porę wyłapał futbolówkę!

10
    Na razie mamy bezbramkowy remis i nic nie wskazuje na to, by ten rezultat miał się zmienić. Ani gospodarze, ani goście nie forsują zbytnio tempa rywalizacji. Trochę lepiej prezentują się gospodarze.

9
    Mimo niskiej frekwencji, na wrocławskim Stadionie Miejskim prowadzony jest całkiem donośny doping. Śląsk może liczyć na wsparcie najzagorzalszych kibiców, którzy zaczynają domagać się pierwszego trafienia.

8
    Póki co jesteśmy świadkami dość kiepskiego pojedynku. Na murawie dzieje się naprawdę niewiele. Bielszczanie mają niemały kłopot z opuszczeniem własnej połowy. Wrocławianie są niesłychanie czujni i spokojnie zatrzymują rywali.

7
    Celeban faulował Chmiela, w konsekwencji czego arbiter postanowił podyktować rzut wolny. Janić centrował w szesnastkę rywala, jednakże nie przyniosło to żadnego rezultatu.

6
    Kiepskie dośrodkowanie Dudu Paraiby. Piłka poszybowała prosto w objęcia Zubasa. Goalkeeper Podbeskidzia ze stoickim spokojem i dziecinną łatwością zneutralizował potencjalne zagrożenie. Nadal brakuje jakiś większych emocji.

5
    Gospodarze czują, że Robert Pich jest w gazie. Sporo piłek kierowanych do tegoż zawodnika. Tymczasem futbolówkę zdołali wyłuskać podopieczni Kubickiego, ale nie trwało to zbyt długo. Szybka odpowiedź Śląska.

4
    Zdecydowanie częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się piłkarze szkoleni przez Tadeusza Pawłowskiego. Na razie wrocławianie zbytnio się nie spieszą, wymieniając niezliczoną ilość podań na własnej połowie.

3
    Robert Pich jest całkiem niezłym graczem, jeśli chodzi o mobilność i uciekanie przeciwnikom. Spory pożytek ma z niego zespół wrocławskiego Śląska. Nie bez przyczyny zainteresowanie tym zawodnikiem zgłosiła Legia.

2
    Futbolówka bardzo często zmienia właściciela. Sporo niedokładnych podań w wykonaniu obydwu ekip. Przed momentem było dość groźnie. Pich centrował w pole karne, jednak Flavio Paixao nie zdołał tego wykorzystać.

1
    Sędzia Daniel Stefański zagwizdał po raz pierwszy i zaczęli! Goście zagrają dziś w granatowych odzianiach, natomiast miejscowi prezentować się będą w białych kompletach. Początek spotkania dość chaotyczny.

1

Spotkanie zostało poprzedzone minutą ciszy, w związku ze śmiercią wieloletniego pracownika Śląska Wrocław. Za kilka chwil początek rywalizacji. Mecz rozpoczną zawodnicy drużyny przyjezdnej.

Znamy już składy obu ekip:

Śląsk Wrocław: Pawełek – Pawelec, Celeban, Kokoszka, Dudu Paraíba – Hołota, Hateley – F. Paixão, Danielewicz, Pich – Biliński.

Rezerwowi: Wrąbel – Bartkowiak, Dankowski, Ostrowski, Machaj, Zieliński, Kiełb.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Zubas – Sokołowski, Kolčák, K. Nowak, Adu Kwame – Kowalski, Kato, Deja, Janič, Chmiel – Szczepaniak.

Rezerwowi: Kaczmarek – Lazarus, Hiszpański, Możdżeń, Kołodziej, Jonkisz, Demjan.

Sędziowie: Daniel Stefański – Rafał Rostkowski, Jakub Ślusarski – Marcin Szrek..

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Śląsk Wrocław – Podbeskidzie Bielsko-Biała. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 18:00. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obydwu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Co ciekawe, cztery ostatnie spotkania tych dwóch ekip kończyły się remisami! 4 kwietnia bieżącego roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu padł rezultat 0:0, natomiast 3 października 2014 starcie w Bielsku-Białej zakończyło się wynikiem 2:2. Wówczas gole dla Podbeskidzia wywalczyli Damian Chmiel i Krzysztof Chrapek, z kolei po przeciwnej stronie barykady na listę strzelców wpisali się Piotr Celeban oraz Flavio Paixao.

Obsada sędziowska:
    Sędzia główny: Daniel Stefański (Bydgoszcz)
    Sędzia asystent #1: Rafał Rostkowski (Piaseczno)
    Sędzia asystent #2: Jakub Ślusarski (Kraków)
    Sędzia techniczny: Marcin Szrek (Kielce)

Natomiast Śląsk Wrocław rundę jesienną zainaugurował remisem z Pogonią Szczecin, natomiast później było już tylko lepiej. W swoim ostatnim meczu ligowym podopieczni Tadeusza Pawłowskiego stoczyli zacięty bój z Górnikiem Łęczna. Po wyrównanej batalii wrocławianie zdołali wywieźć z trudnego terenu trzy punkty. Gole dla Śląska zdobywali Robert Pich, Kamil Biliński, a także Flavio Paixao. Dotychczas zielono-biało-czerwoni dwukrotnie wygrywali i remisowali, natomiast raz byli zobligowani do przełknięcia goryczy porażki.

Podbeskidzie Bielsko-Biała w trwającym sezonie spisuje się bardzo słabo. Obecnie bielszczanie plasują się na przedostatniej lokacie w zestawieniu ligowym. To chyba mówi samo za siebie. Do tej pory ekipa prowadzona przez Dariusza Kubickiego odnotowała trzy porażki oraz dwa remisy. W zeszłej kolejce czerwono-biało-niebiescy przegrali ze szczecińską Pogonią. Po zaciętej rywalizacji mecz zakończył się rezultatem 2:3. Trafienia dla "Górali" wyłuskali Damian Chmiel oraz Mateusz Szczepaniak. Czy dziś Podbeskidzie zdoła przełamać beznadziejną passę bez zwycięstwa? Zobaczymy. Na pewno nie będzie to łatwe.

Trwa szósta kolejka rundy jesiennej naszej rodzimej Ekstraklasy. Podczas tej relacji będziemy gościć na wrocławskim Stadionie Miejskim, gdzie miejscowy Śląsk zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Początek tegoż starcia zaplanowano na godzinę 18:00. Wierzymy, że emocji nie zabraknie!