Ukraina U-19 – Polska U-19 0:0 (koniec) | Polska U-21 – Białoruś U-21 3:0 (koniec)
Ukraina U-19
0:0 (0:0)
Polska U-19
Sobota 26.03.2016, 13:00 • Sportpark Zuid, Groesbeek (Holandia) • Reprezentacja Polski

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Młodzi polscy piłkarze kontynuują walkę o awans do finałów Mistrzostw Europu U-19. W drugim spotkaniu turnieju rozgrywanego w Holandii zagrają z reprezentacją Ukrainy.

Inauguracja zmagań przez "biało-czerwonych" nie wypadła może efektownie, ale jak najbardziej efektywnie. Po dwóch bramkach Karola Świderskiego pokonaliśmy 2:1 reprezentację Irlandii Północnej. W przekroju całego meczu byliśmy drużyną znacznie lepszą o czym może świadczyć statystyka strzałów 13-2.

Dla Ukraińców będzie to z kolei mecz o życie. W spotkaniu z Holandią nasi wschodni sąsiedzi odrobili straty od stanu 0:2, ale decydujący cios zadali gospodarze i zgarnęli komplet punktów. Był to jednak wyrównany bój i nasi gracze muszą mieć się na baczności.

Przypomnijmy jeszcze drogę obu zespołów do tej fazy rozgrywek. Ukraińcy zajęli drugie miejsce w grupie – przegrali z Turcją, jednocześnie pokonując Azerbejdżan oraz Bośnię i Hercegowinę. Polacy okazali się lepsi od Bułgarii i Cypru, a w meczu o "pietruszkę" zremisowali z Luksemburgiem.

Przed nami naprawdę ciekawie zapowiadająca się konfrontacja – oby zwycięska dla naszej drużyny. Początek relacji ze spotkania od godziny 13:00 na lajfy.com.
    Nasza drużyna w drodze na mecz

Składy wyjściowe:

Ukraina U-19: Kucher (GK) – Shepeliev, Shchebetun, Pikhalonok, Korobenko, Chobotenko (C), Vakulko, Tymchyk, Fursov, Grachov, Shved

Polska U-19: Drągowski – Hołownia, Chruściel, Wieteska (C), Gumny – Purzycki, Piotrowski – Jóźwiak, Janicki, Kownacki – Świderski

Sędziowie: Główny: Alain Durieux (Luksemburg)
    Asystenci: Tom Hansen (Luksemburg), Roy De Nas (Holandia).

1

4
    Spokojne pierwsze minuty, aktywny u Ukraińców jest Shved. W naszym zespole najwyżej ustawiony Dawid Kownacki.

6
    Drągowski dobrym wyjściem z bramki uprzedził szarżującego Shepelieva.

7
    Szybka odpowiedź biało-czerwonych, uderzenie Świderskiego łapie bez problemu Kuczer.

8
    To powinna być bramka! Fatalny błąd bramkarza Ukraińców nie wykorzystany przez Świderskiego – tylko słupek!

10
    Pierwsze minuty zdecydowanie pod dyktando biało-czerwonych, oby tak dalej to powinniśmy doczekać się bramek.

13
    Kolejna okazja dla Polaków. Janicki dobrze wypuszcza Kownackiego, ale górą Kuczer.

14
    Po drugiej stronie z dobrej strony pokazuje się Shved, jednak jego wrzutka pada łupem Drągowskiego.

19
    Gra toczy się teraz głównie w środkowej strefie boiska, sporo pracy mają boczni obrońcy obu drużyn z ruchliwymi Shvedem i Kownackim.

23
    Dobra dwójkowa akcja graczy Lecha – Jóźwiaka i Kownackiego. Rzut rożny dla naszych reprezentantów.

25
    Strzał Kownackiego przewrotką zablokowany przez obrońców.

28
    Kilka rzutów rożnych dla Polaków w ostatnich minutach, nasza formacja ofensywna nie odpuszcza rywalom nawet na moment.

30
    Hołownia wzorowo zatrzymał atak skrzydłem Shveda.

33
    Groźna akcja rywali, Grachov jednak uderzał nad poprzeczką.

35
    Teraz swoich sił z dystansu spróbował Shved, nie zaskoczył tym Drągowskiego.

35
    Żółtą kartkę otrzymuje Gumny (Polska U-19).

36
    Żółtą kartkę otrzymuje Tymchyk (Ukraina U-19).

37
    Kolejna dobra okazja biało-czerwonych! Po podaniu Hołownii strzelał Kownacki, a świetną interwencją popisał się Kucher.

40
    Dwa kornery dla Ukraińców – nic groźnego z tego nie wynikło.

43
    Zepchnięci do defensywy nasi gracze w końcowych fragmentach pierwszej połowy.

45
    Rzut wolny dla Polaków w odległości pozwalającej zagrozić rywalom.

45+1
    Nieudany strzał Kownackiego.

45+1

Do przerwy nasi gracze bezbramkowo remisują z Ukrainą. Oba zespoły miały swoje okazje, ale nieco lepiej prezentowali się biało-czerwoni.

46

46
    Zmiana w drużynie Ukraina U-19: z boiska schodzi Shchebetun, na boisku pojawia się Hutsuliak.

48
    Niecelna próba strzału Janickiego.

50
    Wieteska powstrzymał Tymchyka, ale mamy korner dla Ukrainy.

52
    Ze stałego fragmentu nic nie wyszło, szybka akcja Polaków, ale Kownacki nie trafił w bramkę.

54
    Świetna okazja Wieteski! Kucher odbija jego strzał na róg.

55
    Kontra Ukaińców i zablokowane uderzenie Shveda.

58
    Pewna interwencja Drągowskiego po strzale Vakulki.

59
    Świderski faulowany przed polem karnym, może być dobra okazja dla naszego zespołu.

60
    Kucher broni uderzenie ze stałego fragmentu gry Kownackiego.

61
    Piłka w siatce, ale tym razem na pozycji spalonej złapany napastnik Lecha Poznań.

62
    Żółtą kartkę otrzymuje Chobotenko (Ukraina U-19).

64
    Trwa napór Polaków, tym razem formę Kuchera sprawdził Świderski.

66
    Zmiana w drużynie Ukraina U-19: z boiska schodzi Korobenko, na boisku pojawia się Melnyk.

70
    Do końca meczu pozostało 20 minut w strzałach 12:5 dla Polski, ale wynik wciąż bezbramkowy.

71
    Zmiana w drużynie Ukraina U-19: z boiska schodzi Vakulko, na boisku pojawia się Taranukha.

72
    Zmiana w drużynie Polska U-19: z boiska schodzi Janicki, na boisku pojawia się Sobków.

74
    Atak Ukraińców lewą stroną wykończył strzałem Taranukha, który jednak równocześnie faulował naszego bramkarza.

76
    Zmiana w drużynie Polska U-19: z boiska schodzi Piotrowski, na boisku pojawia się Górka.

80
    Coraz więcej niedokładności z obu stron, podobnie jak w pierwszej części spotkania napór biało-czerwonych maleje z upływem czasu.

81
    Shved złapany w pułapkę ofsajdową.

82
    Drągowski broni uderzenie Shepelieva.

83
    Uderzali Kownacki i Sobków, ale nie do pokonania jest dziś Kucher.

83
    Zmiana w drużynie Polska U-19: z boiska schodzi Świderski, na boisku pojawia się Adamczyk.

85
    Groźnie było pod naszą bramką, ale Drągowski broni strzał Pikhalonoka!

86
    Jest odpowiedź biało-czerwonych i Kucher wygrywa kolejny pojedynek z Kownackim.

88
    Zablokowany strzał Jóźwiaka i tylko korner dla Polaków.

90
    Trzy minuty doliczył sędzia.

90+3

W drugim meczu turnieju eliminacyjnego Polska remisuje bezbramkowo z Ukrainą. Taki wynik oznacza, że najprawdopodobniej do awansu trzeba będzie pokonać Holendrów. Ciężkie zadanie dla naszych chłopaków, ale wykonalne. Dziękuję za śledzenie relacji na lajfy.com. (14:54:08)