Wolfsburg – Augsburg 0:2 (koniec) | Stuttgart – Borussia D. 0:3 (koniec) | FC Koln – Darmstadt 4:1 (koniec)
Hertha – Bayern 0:2 (koniec) | Ingolstadt – Hannover 2:2 (koniec) | Schalke 04 – Bayer 2:3 (koniec)
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
2:3 (2:0)
Bayer Leverkusen
Sobota 23.04.2016, 18:30 • Veltins-Arena, Gelsenkirchen • Niemiecka Bundesliga • Runda 31

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Kontynuujemy 31. serię gier w niemieckiej Bundeslidze! Na Veltins-Arena Schalke 04 Gelsenkirchen podejmie Bayer Leverkusen! Szykuje się bardzo gorące widowisko!

W lidze jest kilkupunktowa różnica między oboma zespołami.
    Bayer Leverkusen aktualnie zajmuje 3. pozycję i wciąż walczy o europejskie puchary! "Aptekarze" mają na swoim koncie 51 punktów.
    Schalke jest nieco niżej, bowiem na 7. miejscu z liczbą 45 "oczek". Końcówka sezonu zapowiada się bardzo emocjonująco!
    Walka o Europę będzie pasjonująca!

Awans na podium "Aptekarzom" zapewniło zwycięstwo w ostatniej kolejce. Bayer podejmował Eintracht Frankfurt i wygrał pewnie, 3:0.
    Schalke natomiast grało w wyjazdowym spotkaniu przeciwko liderowi, Bayernowi Monachium, i dostało 3 bramki "w plecy". Wcześniej był również remis z Dortmundem oraz wysoka porażka z Ingolstadt. Najwyższy czas na przełamanie drużyny z Gelsenkirchen!

Na uwagę zasługuje fakt, że Bayer Leverkusen nie stracił gola w sześciu(!) ostatnich oficjalnych spotkaniach! Defensywa "Aptekarzy" gra naprawdę stabilnie, a to stwarza jeszcze trudniejsze zadanie dla gospodarzy!
    Przypomnijmy, że do końca sezonu zostały już tylko 4 serie gier.
    Brandt jest ostatnio w wyśmienitej formie, jak cały Bayer.

Rywalizacja tych drużyn zawsze przynosi wiele emocji oraz futbol na wysokim poziomie! Mamy nadzieję, że nie inaczej będzie i dzisiaj.
    Bądźcie z lajfy.com i wspólnie przeżywajmy jedne z ważniejszych wydarzeń w końcówce Bundesligi!
    Jest skład Schalke!

Ustawienie Bayeru na grafice:

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann – Caiçara, Matip, Neustädter, Kolašinac – Geis, Højbjerg – Sané, Meyer, Choupo-Moting – Huntelaar (C)

Rezerwowi: Nübel – Höwedes, Goretzka, Belhanda, Aogo, Schöpf, Riether.

Bayer 04 Leverkusen: Leno – Jedvaj, Tah, Toprak, Wendell – Bender (C), Aránguiz – Bellarabi, Kampl, Brandt – J. Hernández

Rezerwowi: Krešić – Ramalho, Çalhanoğlu, Kießling, Kramer, Jurczenko, Henrichs.

Sędziowie: Wolfgang Stark.
    Do meczu już tylko 20 minut!

Obie jedenastki są już na murawie i piłkarze witają się ze sobą! Przed nami losowanie stron. Rozjemcą zawodów będzie Wolfgang Stark!

1

1
    Rozpoczynają dzisiejsze zawody przyjezdni, którzy grają w czerwonych strojach! Schalke w niebieskich koszulkach. Liczymy na świetny mecz w Gelsenkirchen!

1
    Pierwsza akcja lewym skrzydłem Bayeru, jednak goście "palą" swój oskrzydlający rajd. Czy Schalke będzie w stanie wyjść z dołka przy rozpędzonych "Aptekarzach"?

3
    Schalke w początkowych momentach spotkania raczej przebywa w defensywie. Gospodarze mają problem wyjść z własnej połowy, lecz starają się utrzymywać przy piłce.

4
    Miejscowi ruszają do ofensywy! Hojbjerg znalazł sobie trochę wolnego miejsca przed polem karnym Bayeru i postanowił uderzyć! Niewiele obok bramki Leno!

5
    Rzut karny dla Schalke!!!

Toprak fauluje Sane w polu karnym i powoduje jedenastkę już w 5. minucie! Oczywiście żółta kartka.
    5. Żółta kartka

6
    Huntelaar nie wykorzystuje rzutu karnego! Kapitalnie broni Leno i wciąż mamy bezbramkowy remis!
    6. Rzut karny

7
    Bardzo dobry początek spotkania i widzimy, że Schalke jednak nastawione jest na ciężki bój! Leverkusen stara się uspokoić nieco grę, bowiem początek był chaotyczny.
    A tak było przed pierwszym gwizdkiem!

9
    Schalke już na dobre zadomowiło się na połowie Bayeru. Dłuższa akcja, którą uderzeniem z dystansu kończy Sane! Pewnie łapie piłkę Leno, ale strzał był bardzo lekki.

10
    Nieporozumienie w defensywie Schalke i mogło się to skończyć bardzo źle dla miejscowych! Brandt dopadł do futbolówki, ale próba przelobowania Fährmanna kończy się obok bramki!

10
    Kolasinac rozpędza się lewym skrzydłem i bardzo ładnie dośrodkowuje! Sane bardzo kiksuje i posyła piłkę w trybuny! To jest bardzo ciekawy mecz, z wieloma akcjami!

12
    Pozytywnie zaskakuje drużyna z Gelsenkirchen! Choupo-Moting pędzi lewym skrzydłem, po czym podaje na 5. metr! Uderzenie po rykoszecie, ale broni Leno, który na razie jest bohaterem Bayeru!

14
    Gol dla Schalke

Gospodarze potwierdzają chętkę na jakże ważne 3 punkty! MAXIM CHOUPO-MOTING dostał świetne podanie, a po przebiegnięciu kilku metrów decyduje się na strzał! Lekki rykoszet od obrońcy i Leno zupełnie zmylony! Seria pięciu meczów bez straty gola Bayeru już zakończona!
    14. Maxim CHOUPO-MOTING - 1:0

15
    Właśnie takiego spotkania oczekiwaliśmy! Faworyt już od początku ma spore problemy, ale przyjezdni na pewno nie odpuszczą. Na razie jednak brylują gospodarze!

16
    Pierwszy, bardzo ciekawy kwadrans gry już za nami! "Aptekarze" od początku praktycznie nie mogą znaleźć sposobu na przedarcie się przez obronę Schalke.

18
    Ależ akcja Leverkusen! To Bellarabi wszystko zapoczątkował, a następnie podawał w stronę Kampla! Caiçara blokuje to uderzenie i ratuje swoją ekipę przed utratą gola!
    Szybkie 1:0 dla Schalke!

19
    Takie mecze bardzo dobrze się ogląda! Obie drużyny są nastawione ofensywnie i na strzelanie bramek. To spotkanie na pewno nie zakończy się takim wynikiem, moim zdaniem to jest pewne! Teraz to goście mają serię rzutów rożnych.

20
    Kolejne dośrodkowania nawiedzają szesnastkę Schalke, ale gospodarze bardzo dobrze radzą sobie z tymi wrzutkami. Sane rozpoczyna także kontratak!

21
    Niewiele wynikło z tej szybkiej kontry, bowiem jeden z obrońców Bayeru oddalił futbolówkę poza linię boczną boiska.

22
    W ostatnich minutach mamy lekkie zwolnienie tempa, ale tym nie trzeba się martwić. Widać, że obie drużyny nie chcą zbytnio ryzykować, bo ten prestiżowy mecz ma spore znaczenie!

23
    Nieco lepiej prezentują się teraz przyjezdni i głównie to oni utrzymują się w posiadaniu. Niewiele jednak z tego wynika, brakuje strzałów z obu stron.

25
    "Aptekarze" uspokajają grę i wymieniają bardzo dużą ilość podań na własnej połowie. Schalke także nie kwapi się do agresywniejszego pressingu.

26
    Bayer wychodzi poza linię środkową, a tam następuje strata! Piłka wędruje w pole karne do Choupo-Motinga i ten miał okazję do zdobycia drugiego gola! Niestety strzelił prosto w defensora!

27
    Caiçara jest kolejnym piłkarzem, który notuje się w notesie sędziego. Taktyczny faul przy kontrataku Bayeru i zasłużona kara.
    No nieźle. Choupo-Moting w końcu się przełamał.

29

Pięknie zaczyna się to spotkanie dla gospodarzy! Meyer otrzymuje podanie, a potem świetnie wypatrzył LEROY'A SANÉ! Młodziutki Niemiec był na czystej pozycji i pozostało mu tylko wykończyć!
    29. Leroy Sané (SCH) - 2:0

30
    Jakiegoś urazu nabawił się jeden z graczy Bayeru i nie wiadomo, czy nie będzie konieczna zmiana. Pół godziny gry za nami!
    Jakoś zareagować musi Leverkusen!

32
    Jedvaj nie jest w stanie kontynuować gry. Mamy pierwszą, wymuszoną roszadę i w jego miejsce wbiega Benjamin Henrichs.

33
    Kolejne kary od arbitra. Tym razem to Lars Bender powala jednego z rywali na murawę i słabsze są te ostatnie minuty. Sporo przerw oraz fauli.

34
    Choupo-Moting jest dziś bardzo widoczny w ofensywnych akcjach Schalke! Kolejne podanie wędruje do tego zawodnika, ale tym razem broni Leno! Trzeba przyznać, że bardzo dużo błędów popełnia obrona Bayeru.

36
    Tym razem faulował Choupo-Moting, a Bayer zyskuje stały fragment gry w dogodnej odległości do celnego dośrodkowania. Jak będzie?

37
    Niestety nic nie będzie, bowiem wrzutka zatrzymuje się na pierwszym z obrońców Schalke. "Aptekarze" w dalszym ciągu nie mają recepty na defensywę przeciwników! Zupełnie niewidoczny z przodu jest Javier Hernández.

38
    Kolejne faule po stronie Schalke! Sane wraca bardzo ofiarnie, ale popełnia przewinienie od tyłu, a w dodatku arbiter pokazuje mu żółtą kartkę.

39
    Oj przydałby się teraz Çalhanoğlu Bayerowi! Rzut wolny przed polem karnym wykonuje Aranguiz, ale uderza on po murze! Będzie korner dla przyjezdnych.

40
    Cała seria kornerów dla Leverkusen w tych ostatnich minutach pierwszej odsłony. Z każdym razem górą są obrońcy, którzy ponownie oddalają zagrożenie z 5. metra!

41
    Trzeba pochwalić dzisiaj ekipę z Gelsenkirchen, bowiem po ostatnich meczach mało kto spodziewałby się takiego meczu w ich wykonaniu! Spadek formy notuje dziś jednak Bayer.

42
    Przyjezdni starają się jednak zdobyć gola kontaktowego jeszcze przed zejściem do szatni. Konstruują oni kolejne ataki pozycyjne, ale znów to obrońcy Schalke są o krok szybsi!

43
    Niebezpieczne podania po stronie Bayeru i Schalke zaczęło wybiegać dwójką zawodników! Ostatni defensor "Aptekarzy" wyjaśnia sytuację i wywala futbolówkę na aut!

45
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu pierwszej połowy! To gospodarze przechodzą do ataku, jednak arbiter odgwizduje faul Choupo-Motinga w polu karnym Bayeru! No nie wiem!

45+1
    2 minuty doliczone do pierwszej części gry.

45+1
    Czy zobaczymy kolejne emocje jeszcze przed przerwą? Choupo-Moting jest dziś po prostu wszędzie i wygrywa większość swoich pojedynków o piłkę.

45+2
    Chyba już nic wielkiego się nie wydarzy. Schalke szanuje posiadanie piłki i sędzia gwiżdże po raz ostatni w tych 45 minutach!

45+2
    To była połowa Schalke! 2:0 na Veltins-Arenie!

Schalke rozpoczęło świetne spotkanie już od 5. minuty, kiedy zyskało rzut karny! Niestety nie wykorzystał tego Huntelaar, ale to nie był koniec ataków gospodarzy. Dwie bramki włożyli Choupo-Moting oraz Sane i Bayer jest w sporych opałach!
    Czyżby kapitalną serię Leverkusen miało zakończyć dzisiejsze spotkanie?
    Zostańcie z nami na drugie 45 minut!
    Schalke już bardzo dawno nie przegrało, wygrywając pierwszą odsłonę!

Powoli wracamy na Veltins-Arenę. Do wejścia na boisko szykuje się Kießling.

46

46
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Lars Bender, na boisku pojawia się Stefan Kießling.

46
    Grę wznawiają piłkarze Schalke, którzy będą chcieli dowieźć to prowadzenie do samego końca! Czy ekipa z Leverkusen będzie w stanie coś odrobić?

47
    Huntelaar znalazł się przed dwójką obrońców, ale w okolicach pola karnego upadł na murawę! Arbiter twierdzi, że żadnego przewinienia nie było.

48
    Teraz to "Aptekarze" przechodzą do przodu i dośrodkowują raz za razem w pole karne rywali. Z bramki lekko wychodzi Fährmann, który wyjaśnia wszystkie wątpliwości.

49
    Wendell wpada rozpędzony w szesnastkę przeciwników, ale tam zderzył się z obrońcą! Sędzia przypatruje się sytuacji, ale nie decyduje się na wskazanie na wapno!

50
    Schalke z każdą minutą będzie starało się uspokajać poczynania boiskowe. A Bayer wcale nie może być pewny trzeciej pozycji w Bundeslidze i gościom zacznie się spieszyć.

51
    Bellarabi przedziera się w końcu przez defensywę Schalke! Strzał już z pola karnego, a futbolówka wpada na słupek! Szczęście i obrona Fährmanna broni teraz gospodarzy przed utratą gola!

52
    Arbiter wraca do wcześniejszej akcji i postanawia ukarać Højbjerga żółtą kartką. W powtórkach widzimy, że było brzydkie przewinienie w nogi.

53
    Fährmann wychodzi teraz na główną postać drużyny z Gelsenkirchen! Kolejna obrona, a Bayer zdecydowanie się rozpędza! Będzie ciekawie w kolejnych minutach!

54
    Gol dla Bayeru!

Ten chłopak jest niesamowity! Piąty gol w piątym meczu z rzędu JULIANA BRANDTA! Niemiec dostał idealne podanie w pole karne i zdołał wbić futbolówkę między słupki z dość ostrego kąta! Bayer łapie kontakt!
    54. Julian BRANDT - 2:1

55
    Niesamowitą akcję przeprowadza teraz Bayer Leverkusen, który wymienia podania w polu karnym, a cała ofensywa kończy się na poprzeczce!
    55. Poprzeczka ratuje Schalke!

56

Niesamowite minuty w wykonaniu piłkarzy Bayeru, którzy już doprowadzają do wyrównania! KARIM BELLARABI uderza z powietrza z lewej strony i trafia między słupek, a Fährmanna! Bardzo duży błąd bramkarza i mamy remis!
    56. Karim BELLARABI - 2:2

58
    Jak zareagują na takie wydarzenia gospodarze?! Bayer ma wiatr w żaglach i to będzie kapitalne widowisko do samego końca!

60

To jest nie do pomyślenia! 6 minut pogoni "Aptekarzy" i już trzecia bramka! Wszystko odwraca się do góry nogami i Bayer jest już na prowadzeniu! Schalke miało korner, ale kontrę wyprowadziła trójka zawodników gości! JAVIER HERNÁNDEZ dostaje ostateczne podanie i je wykorzystuje!
    60. Javier HERNÁNDEZ - 2:3
    A kto będzie następny?!

62
    Schalke na pewno się nie podda i spróbuje jeszcze doprowadzić do wyrównania! Widzimy jednak, że Bayer wcale nie stracił kapitalnej formy z ostatnich spotkań.

63
    Bayer ma kolejną kontrofensywę, ale Schalke powala Bellarabiego poza polem karnym. Będzie rzut wolny dla gości i kolejna szansa na gola!

64
    Toprak nie daje już rady. Siada on na murawie i oddycha rękawami. Natychmiastowa zmiana będzie w drużynie Leverkusen.

65
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Ömer Toprak, na boisku pojawia się André Ramalho.

66
    Aránguiz podchodzi do rzutu wolnego i decyduje się na bezpośrednie uderzenie! Piłka leci nad ręką Fährmanna, a piłka spada na poprzeczkę! Ależ szczęście ma Schalke!
    66. Aránguiz i kolejna poprzeczka!

67
    Kolejna ofensywa ekipy z Leverkusen! Kampl zgarnia piłkę przed polem karnym i próbował zaskoczyć rywali technicznym uderzeniem na dalszy słupek! Zabrakło chyba centymetrów!

68
    W pierwszej odsłonie chwaliliśmy tylko Schalke, a teraz gospodarze zupełnie stanęli! Wiatr w żaglach zdecydowanie mają przyjezdni, którzy chyba nie oddadzą prowadzenia!

68
    Huntelaar dostaje kapitalne dogranie między dwójkę obrońców! Jego strzał świetnie broni Leno i piłka wypada poza boisko! Powinno być 3:3!

69
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Pierre Højbjerg, na boisku pojawia się Younés Belhanda.

70
    Widzimy chyba jedno z lepszych spotkań w tegorocznym sezonie! Wydawało się, że to Schalke przełamie swoją złą passę, a tu wcale się na to nie zanosi! Przed nami jednak jeszcze sporo czasu!

71
    Wendell upada na murawę i zwija się z bólu. Bayer nie ma już do dyspozycji żadnych zmian, więc arbiter nakazuje mu szybkie pozbieranie się z boiska.

73
    Schalke szuka swoich okazji, ale Bayer jest bardzo zmobilizowany! Nie będzie łatwo, a zmęczenie powoli daje się we znaki!

74
    Kolejna świetna kontra w wykonaniu gości i dwójką wybiegają Chicharito oraz Brandt! Ten drugi starał się pokonać bramkarza, ale Fährmann jest górą w tym starciu!

75
    Sane jest teraz królem prawego skrzydła! Kapitalny rajd, w którym minął dwóch obrońców! W polu karnym było jednak zbyt tłoczno! Zostaje ostatni kwadrans tego świetnego spotkania!

76
    Schalke będzie szukało wyrównania do samego skutku! Belhanda oddaje bardzo dobry strzał z prostego podbicia, ale futbolówka leci nad poprzeczką bramki Leno!

77
    Futbolówka ponownie wpada do bramki Fährmanna, ale bramka nie zostaje uznana! Kießling nie zdołał skierować piłki do siatki, a dobitkę wykończył Bellarabi! To właśnie ten drugi był na spalonym!

78
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Johannes Geis, na boisku pojawia się Leon Goretzka.

79
    Schalke przechodzi do ofensywy i zyskuje jeszcze jeden rzut rożny. Niestety z dośrodkowania nie wynikło zbyt wiele i Bayer oddala zagrożenie. Wszystko wisi tu w powietrzu, coś czuję, że jeszcze padnie jakiś gol!
    To była akcja meczowa!

81
    Decydujące 10 minut przed nami! Schalke przechodzi do ofensywy i ponownie pokazywał się tam niezmordowany Sane! Podanie do Meyera, ale ten uderza obok słupka!

82
    Spalony po stronie Huntelaara, który zbyt szybko wybiegł za linię obrońców. No nie można powiedzieć, Schalke należą się ogromne brawa za walkę – tylko co z tego, jeśli przegrają?

84
    Sane jest jednym z lepszych zawodników Schalke! Ten chłopak jest dzisiaj wszędzie! Kolejne uderzenie zostaje jednak zablokowane i nici pozostały z akcji gospodarzy.

85
    Choupo-Moting także jest jedną z głównych postaci miejscowej drużyny! Bardzo kąśliwy strzał dosłownie mija się ze słupkiem bramki Leno!

86
    Do wejścia szykuje się Höwedes! Tego piłkarza zdecydowanie brakowało po stronie Schalke w ostatnich spotkaniach!

86
    Dośrodkowanie w pole karne gości i tam znalazło się dwóch zawodników Schalke! Ani Sane, ani Meyer nie zdołał skierować piłki do bramki, a było bardzo gorąco!

87
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Roman Neustädter, na boisku pojawia się Benedikt Höwedes.

88
    Wszystkie roszady wykorzystane, a więc gramy te ostatnie minuty piłkarzami, którzy aktualnie są na boisku! Schalke przechodzi do gry trzema obrońcami! Höwedes zostaje z przodu i już ma okazję do strzału – niecelnie!
    Höwedes doznał kontuzji w meczu 17. kolejki! Czas na powrót.

90
    4 minuty dłużej potrwa to kapitalne widowisko!

90+1
    Popularny "Chicharito" zgarnia jeszcze żółtą kartkę w końcówce spotkania. Nie ma to jednak teraz większego znaczenia!

90+2
    Kolejne faule i końcówka jest dość brzydka. Na murawie leży jeden z graczy Bayeru, który ukradnie kilka cennych sekund.

90+4
    Niesamowita seria Bayeru trwa! Szóste zwycięstwo z rzędu!

Takie mecze można oglądać każdego weekendu!

Schalke rozegrało świetną pierwszą połowę, gdy do przerwy prowadziło już 2:0, a na samym początku Huntelaar nie wykorzystał jeszcze rzutu karnego!
    Kto by się spodziewał, że gospodarze zupełnie staną po wyjściu z szatni. Bayer dosłownie rzucił się do odrabiania strat i w 6 minut dołożył 3 bramki!
    To chyba podłamało ekipę z Gelsenkirchen, która wciąż ma olbrzymi problem ze zdobywaniem punktów. (20:32:12)