Troyes – Saint-Étienne 2:2 (koniec) | Ajaccio – Toulouse 2:3 (koniec) | Évian TG – Reims 2:2 (koniec)
Bordeaux – Lorient 1:1 (koniec) | Rennes – AS Nancy 0:2 (koniec) | Valenciennes – Bastia 3:4 (koniec)
Évian Thonon Gaillard
2:2 (0:1)
Stade de Reims
Sobota 30.03.2013, 20:00 • Parc des Sports (Annecy) • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Przed nami spotkanie 30 kolejki Ligue 1 w którym Evian TG, podejmować będzie Reims.

Wystarczy spojrzeć na tabelę by przekonać się, że czeka nas niezwykle wyrównane spotkanie o ogromnym ciężarze gatunkowym. Oba zespoły sąsiadują ze sobą na dole tabeli, mając taki sam dorobek punktowy tj. 30 punktów oraz bramkowy -9. Evian jest 15, a Reims 16 i mają nad strefą spadkową zaledwie 2 oczka przewagi. Dlatego też czeka nas zażarta walka o trzy punkty, które mogą okazać się bezcenne w walce o utrzymanie.

Forma gospodarzy w ostatnich tygodniach zdecydowanie rośnie i przystępują oni do spotkania w optymistycznych nastrojach. 5 ostatnich meczów to początkowo dwie porażki, następnie remis, aż w końcu w dwóch minionych kolejkach 2 zwycięstwa. Szczególnie spotkanie sprzed tygodnia powinno dodać gospodarzom skrzydeł. Evian pokonało w wyjazdowym spotkaniu znajdujące się w czubie tabeli Lille 2:1.

Goście w ostatnich tygodniach prezentują się wybornie na własnym boisku, ale maja problem na wyjazdach. W ostatnich 2 spotkaniach u siebie Reims zdobyło komplet punktów i to z nie byle kim. Zespół Grzegorza Krychowiaka pokonał wielkie PSG 1:0 oraz przed tygodniem Rennes w takim samym stosunku. Na obcych stadionach wygląda to gorzej po wygranej z Nancy, przyszły dwie porażki z rzędu z Troyes i Nicea.

Lista nieobecności w obu zespołach jest długa. W zespole gospodarzy za kartki pauzują F. Ehret oraz C. Barbosa. Prócz tego z powodu urazów wątpliwy jest występ B. Dja Dje Dje, H.Bugneta, E. Tie Bi, D. Kone oraz Sidney'a Govou. Wśród gości za kartki pauzuje P. Souare, a kontuzje mają J. Ramare, M. Tacalfred, A. Mandi, F. Ghisolfi.

3 ostatnie spotkania między oboma zespołami kończyły się takim samym wynikiem 2:1. W zeszłym sezonie, jeszcze na zapleczu Ligue 1 oba zespoły pokonały siebie nawzajem w meczach wyjazdowych. W pierwszym z tego sezonowych meczów na stadionie w Reims góra było Evian. Czyżby prawem serii tym razem górą miał się okazać zespół Grzegorza Krychowiaka?

Odpowiedź poznamy już dziś. Początek spotkania o godzinie 20:00. Sędziować będzie C. Turpin. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji na lajfy.com!

Skład startowy:

Évian Thonon Gaillard: Laquait – Betão, Wass, Youssef, Cambon – Rabiu, Lacour, Ninkovic, Sorlin – Khlifa, Berigaud

Stade de Reims: Agassa – Fofana, Signorino, Weber, Glombard – Krychowiak, Devaux, Ramare, Diego – Ayité, Courter

Sędziowie: C. Turpin- J. Perruaux, N. Danos.

1

2
    Gospodarze rozgrywają piłkę na połowie Reims, ale na razie nie są w stanie stworzyć żadnej okazji.

5
    W polu karnym w dobrej okazji znalazł się Adnane Youssef, ale jego strzał z bliskiej odległości fantastycznie broni Agassa!

7
    Zespół Evian nadal w przewadze, ale jak na razie nie wiele z tego wynika.

10
    Krychowiak przerywa akcje środkiem pola Ninkovica.

12
    Gol dla Reims!
    Bramkę zdobył AYITE.

Przez pierwsze 10 minut to gospodarze przeważali, a tu niespodziewanie bramkę zdobywają goście! Kapitalnie zagranie Devauxa do AYITE, który znalazł się na czystej pozycji i precyzyjnym strzałem pakuje piłkę do bramki obok interweniującego Laquaita.

14
    Gracze Evian są wyraźnie wstrząśnięci stratą gola.

15
    Niesamowita sytuacja. 3 minuty po zdobyciu gola Ayite, brutalnie fauluje Ninkovica i zostaje przez sędziego wyrzucony z boiska!

16
    Gracz Evian doznał urazu podczas tego starcia i jest opatrywany przez fizjoterapeutów poza boiskiem.

19
    Ninkovic jest zdolny do dalszej gry i powraca na boisko.

22
    Centra z prawego skrzydła Rabiu na 11 metr, tam najwyżej wyskoczył Khalifa i uderzył głową, ale dobrą interwencją popisuje się Agassa.

24
    Nieudany przerzut na lewe skrzydło Cambona. Piłka ląduje na aucie.

26
    Lacour fauluje w prawym narożniku Diego. Wolny dla gości.

27
    Nieudane wykonanie wolnego i piłkę wybijają obrońcy gospodarzy.

29
    Z własnej połowy piłkę wybija Agassa, długie zagranie leci pod pole karne gospodarzy, błąd popełnia Cambon mijając się z futbolówką i na sam na sam z Laquaitem wychodzi Courter. Napastnik gości przerzuca piłkę nad wybiegającym bramkarzem Evian, ale ta ląduje obok bramki!

33
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła Sorlina, ale piłkę głową wybijają obrońcy gości.

35
    Glombard zostaje ukarany przez sędziego żółtą kartką

37
    Akcje prawym skrzydłem Adnane Youssefa przerywają obrońcy gości. Rożny dla Evian.

38
    Ale nie stworzył on żadnego zagrożenia.

39
    Niecelne uderzenia Wassa z prawej strony pola karnego. Piłka leci wysoko ponad bramką gości.

40
    Rożny dla gości. Centra na 5 metr tam piłkę zgrał jeden z napastników Reims i ta trafiła do wbiegającego na długi słupek kompletnie niepilnowanego Krychowiaka. Polak fatalnie przestrzela w świetnej sytuacji!

42
    W doskonałej sytuacji na lewej stronie pola karnego znalazł się Adnane Youssef, ale jego strzał minimalnie mija prawy słupek bramki Agassy.

45
    Sędzia dorzuca minutę do pierwszej połowy.

Po pierwszej połowie na stadionie w Evian po bramce Ayite prowadzą goście. To gospodarze lepiej zaczęli mecz, częściej przebywali na połowie Reims, ale wystarczyła jedna akcja i to goście wyszli na prowadzenie. Po paru minutach strzelec gola Ayite dopuścił się brutalnego ataku i został wyrzucony z boiska. Od tego momentu napór Evian wzrósł, ale to goście z Reims mieli lepsze okazje na podwyższenie wyniku. Świetna okazje zmarnowali Courter oraz Krychowiak. Pod koniec pierwszej połowy w końcu gospodarze stworzyli czystą okazję, ale zmarnował ją Adnane.
    Zapraszamy po przerwie z pewnością jeszcze wiele ciekawego nas czeka w tym spotkaniu.

46

47
    Na prawej stronie pola karnego piłkę otrzymał Rabiu zagrał na piąty metr, tam na piłkę nabiegał Adnane, ale uprzedza do Agassa, który odważnym wyjściem przerywa podanie.

48
    W dobrej okazji w polu karnym znalazł się Berigaud, ale jego strzał na bramkę trafia w Webera. Rożny dla gospodarzy.

50
    Niecelne dośrodkowanie i piłkę wybijają obrońcy gości.

51
    Niecelnie sprzed pola karnego uderzał Khelifa, piłka leci ponad bramką Agassy.

53
    Gospodarze zamknęli Reims we własnym polu karnym. Seria wrzutek w szesnastkę, ale wszystkie padły łupem obrońców gości.

55
    Ninkovic pada przed polem karnym i domaga się odgwizdania rzutu wolnego. Sędzia jest głuchy na te protesty.

57
    Na strzał z dystansu zdecydował się Wass, piłka ląduje obok prawego słupka bramki Agassy.

58
    Zmiana w zespole gości. Z boiska schodzi Ramare, a pojawia się na nim Bocundji Cá.

59
    Rzut wolny dla gości na 40 metrze. Zbyt głęboka centra Diego i piłka ląduje w rękach Laquaita.

60
    Gospodarze również dokonują roszady. Plac gry opuszcza Adnane Youssef, a pojawia się na nim Yannick Sagbo.

63
    Wolny gospodarzy z około 40 metra. Zbyt krótkie dośrodkowanie i piłką z linii pola karnego wybijają obrońcy gości.

65
    Ostre zagranie z lewego skrzydła Sorlina na 5 metr, tam na piłkę czyhali już gracze Evian, ale w ostatniej chwili podanie przecina Fofana. Rożny dla gospodarzy.

66
    Ale nie wiele z niego wynikło.

67
    Bramkę zdobył COURTER.

Kapitalna wrzutka z prawego skrzydła Glombarda na 5 metr, tam wyżej od obrońców wyskoczył COURTER i pięknym strzałem głową posłał piłkę do bramki Laquaita!

68
    Gol dla Évian!
    Bramkę zdobył SAGBO.

Ale gospodarze od razu odpowiadają. Świetna centra Berigauda i SAGBO strzałem głową zdobywa kontaktowego gola!

71
    Trener gospodarzy od razu reaguje i dokonuje zmiany. Z boiska schodzi Rabiu, a pojawia się na nim N'Sikulu.

74
    Sagbo znalazł się na dobrej pozycji, ale sędzia odgwizduje spalonego. Gracz Evian wyraźnie nie może pogodzić się z tą decyzją.

76
    Evian w natarciu! Najpierw świetną okazję na 5 metrze zmarnował Sagbo, a po chwili w doskonałej okazji w polu karnym znalazł się Berigaud, ale jego strzał ofiarną interwencją blokuje Weber.

77
    Druga zmiana w Reims. W miejsce Diego, na boisko wchodzi Nicolas de Préville.

78
    Ca ostro fauluje na prawym skrzydle Sagbo i zostaje ukarany przez sędziego żółtą kartką.

80
    Z prawego skrzydła w pole karne dośrodkował Wass i Fofana nie chcąc ryzykować wybija piłkę głową na rzut rożny.

81
    Ale zbyt krótka centra i z krótkiego słupka piłkę wybijają obrońcy gości.

81
    Ostatnia zmiana w zespole Reims. Devauxa zastępuje Aissa Mandi.

83
    Berigaud przerywa kontratak gości ostro faulując Signorino i otrzymuje żółta kartkę.

84
    Ostatnia zmiana w meczu. Lacoura zastępuje Baouia.

85
    Z dystansu uderzał Khelifa, ale ponad bramką.

88
    Groźne uderzenie z 20 metrów Ninkovica, Agassa z najwyższym trudem odbija piłkę na rzut rożny.

89
    Ale nie stworzył on żadnego zagrożenia pod bramką gości.

90
    de Preville ostro fauluje w prawym narożniku Sagbo i zostaje ukarany przez sędziego żółtą kartką. Wolny dla gospodarzy.

90
    Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Małe zamieszenia pod bramką gości po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale ostatecznie piłką wybijają obrońcy Reims.

90+2
    Bramkę zdobył N'SIKULU.

Gospodarze wyrównują w ostatnich sekundach spotkania! Długie zagranie z własnej połowy Cambona w pole karne gości, niecelnie głową piłkę odbił na lewą stroną pole karnego jeden z obrońców Reims, tam znalał się kompletnie niepilnowany N'SIKULU i strzałem z woleja zdobywa pięknego gola, wyrównując stan meczu!

90+3
    Kolejne długie piłki w pole karne Reims, ale tym razem goście sobie z nimi dobrze radzą.

Byliśmy świadkami emocjonującego, pełnego dramaturgii i zwrotów akcji spotkania. Goście pomimo grania w osłabieniu wyszli na dwubramkowe prowadzenie i wydawało się, że zdobędą jakże cenne trzy punkty w spotkaniu z sąsiadami z tabeli. Jednak Evian natychmiast zdobyło kontaktowego gola, który dodał im wiatru w żagle i do końca meczu nękali atakami obronę Reims. W końcu w ostatnich sekundach spotkania udało im się wyrównać, dzięki czemu sytuacja w tabeli nie ulegnie zmianie i oba zespoły nadal będą miały tyle samo punktów oraz podobny bilans bramkowy.
    To wszystko na dziś. Dziękuje za uwagę. (22:03:38)