Troyes – Saint-Étienne 2:2 (koniec) | Ajaccio – Toulouse 2:3 (koniec) | Évian TG – Reims 2:2 (koniec)
Bordeaux – Lorient 1:1 (koniec) | Rennes – AS Nancy 0:2 (koniec) | Valenciennes – Bastia 3:4 (koniec)
Stade Rennes
0:2 (0:0)
AS Nancy-Lorraine
Sobota 30.03.2013, 20:00 • Stade de la Route de Lorient (Rennes) • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Choć mecz był bardzo wyrównany i stroną przeważającą była drużyna Stade Rennais, to jednak goście będą cieszyli się z kompletu punktów. Zawodnicy gospodarzy oddali bardzo dużo strzałów na bramkę Nancy, jednak w większości w bramkarza. Fatalna passa Rennais nie została przerwana.

Gracze Nancy stworzyli sobie zdecydowanie mniej okazji jednak byli bardziej skuteczni. Mieli też nieco szczęścia w sytuacjach bramkowych, ale o tym nikt za niedługo będzie pamiętał. Ważne są 3 punkty i fakt że drużyna jeszcze walczy o utrzymanie, a te 3 punkty dźwigną póki co drużynę Nancy z ostatniego miejsca tabeli. (21:56:22)

90+2
    Erding w tańcu z piłką w okolicy 16 metra od bramki Nancy. Dobrą akcję zakończył słabym pod względem siły i jakości strzałem.

90+1
    Mavinga ukarany żółtą kartką za faul na graczu Nancy.

89
    Gol dla Nancy!
    BAKAR wpisuje się na listę strzelców. Uderzył z pierwszej piłki po podaniu partnera. Piłka poszła po nodze Boye, czym zupełnie zmyliła bramkarza. Uderzyła jeszcze w słupek i wpadła do bramki.

88
    Na końcowy gwizdek czekają gracze Nancy, którzy spokojnie rozgrywają piłkę.

86
    Za faul ukarany żółtą kartką Danze.

86
    Rzut wolny dla Nancy. Danze faulował Puygreniera.

85
    Korner dla Rennais. Feret dośrodkowuje, Biyik głową uderza na bramkę. Może kogoś to zdziwi, ale znów wprost w bramkarza...

84
    Faul na połowie rywali zaliczył Efoulou, który w drugiej połowie jest nieco mniej widoczny.

83
    Rzut wolny dla Nancy z prawej strony boiska. Dośrodkowanie pewnie chwyta Costil.

80
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Diarra, na boisko wchodzi Erding.

80
    Takiego obrotu spraw nie spodziewał się nawet najbardziej optymistycznie nastawiony kibic Nancy.

79
    AYASSE huknął z pierwszej piłki bez namysłu po dośrodkowaniu Jebboura. Piłka poszła jeszcze po rękach Costila.

77
    Sporo interwencji miał Gregorini, jednak trzeba przyznać że gracze Rennais strzelają w tym meczu wprost w niego.

77
    Strzał Diarry broni bez problemu po raz kolejny Gregorini.

75
    Kwadran pozostał do końca spotkania.

75
    Pitroipa upada przy stykowej sytuacji z obrońcą, jednak gwizdek sędziego milczy.

73
    Strzał Pitroipy broni Gregorini, choć zdaję się że jego interwencja była zbędna bo piłka leciała dobre 50 cm od bramki.