Troyes – Saint-Étienne 2:2 (koniec) | Ajaccio – Toulouse 2:3 (koniec) | Évian TG – Reims 2:2 (koniec)
Bordeaux – Lorient 1:1 (koniec) | Rennes – AS Nancy 0:2 (koniec) | Valenciennes – Bastia 3:4 (koniec)
Stade Rennes
0:2 (0:0)
AS Nancy-Lorraine
Sobota 30.03.2013, 20:00 • Stade de la Route de Lorient (Rennes) • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

W jednym z meczy w ramach 30 kolejki Ligue1 spotkają się drużyny Stade Rennais oraz AS Nancy-Lorraine.

Stade Rennais

Drużyna gospodarzy aktualnie plasuje się na 10 pozycji z dorobkiem 42 punktów. Jest to wynik na miarę możliwości tej drużyny całkiem okazały, jednakże forma z ostatnich meczy woła o pomstę do nieba. 2 punkty na 5 spotkań to zdecydowanie zbyt mało. Czy zawodnicy ze
    Stade de la Route de Lorient przełamią fatalną passe?

Stade Rennais wystąpi bez kontuzjowanych Montaño i
    Alessandriniego.

Drużyna gości to czerwona latarnia Ligue1. Dorobek 24 punktowy nie pozwala patrzeć na przyszłość w różowych barwach. Do strefy bezpiecznej brakuje im 5 punktów. W ostatnich 5 meczach zdobyli 6 punktów dzięki 2 zwycięstwom. Mają szansę wyjść z dołka, bo zespół z Rennes nie jest w wybitnej formie.

Goście zagrają bez kontuzjowanych: Assambe, Muratori i Samiego.

W pierwszym spotkaniu tego sezonu górą była ekipa sobotnich gospodarzy, która wygrała na wyjeździe 3:1. W zeszłym sezonie 2 razy drużyny dzieliły się punktami.
    W pucharze francji rozgrywanym we wrześniu 2012 roku górą byli również gracze z Rennais.

Skład startowy:

Stade Rennais FC: Costil- Theophile Catherine, Mavinga, Kana Biyik, Boye- Pitroipa, Feret, Sadio Diallo, Makoun, Pajot- Diarra

AS Nancy-Lorraine: Gregorini- Jebbour, Loties, Karaboue, Sane, Puygrenier- Mangani, Moukandjo, Bakar, Ayasse- Efoulou

Sędziowie: Cailleux- Danizan, Henninot.

1

2
    Moukandjo fauluje Pajota. Rzut wolny dla gospodarzy.

3
    Tym razem to Moukandjo był faulowany przez Diallo.

4
    Wzdłuż pola karnego z piłką poszedł Pitroipa, podał do Diarry a ten płasko po ziemi wprost w bramkarza.

7
    Korner dla Rennais. Z kontrą wychodzą Nancy.

8
    Kontra zakończona strzałem Efoulou.Ma róg wybija bramkarz gospodarzy- Costil.

8
    Korner a po nim jeszcze jeden...

12
    Rzut wolny dla ASNL wykona na własnej połowie Gregorini.

13
    Strzał Diarry obok dalszego słupka przechodzi kilka centymetrów obok bramki. Asysta Makouna.

15
    Na minimalnym spalonym złapany Diarra.

16
    Podanie w pole karne od Fereta do Diarry przecina jeden z obrońców Nancy.

16
    Strzał z przed pola karnego Efoulou przechodzi z dala od słupka bramki gospodarzy.

18
    Pitroipa faulowany przez Sane.

18
    Rzut wolny dla Rennais.

20
    Z pierwszej piłki uderzał Pitroipa po zgraniu od Diarry. Piłka po jego strzale poszybowała w trybuny.

22
    Na własnej połowie piłkę wyłuskał Efoulou i pociągnął akcję na połowę gospodarzy. Tam zagrał piłkę do kolegów, którzy zniweczyli jego trud w defensywie.

24
    Za faul na Cheicku Diarrze, kartkę ogląda Puygrenier.

24
    Strzał z rzutu wolnego Feret bez problemu łapie Gregorini.

26
    Akcja Fereta zakończona dośrodkowaniem wzdłuż linii bramkowej. Do piłki doszedł Pajot, jednak na strzał miał już za ciężką pozycję.

27
    Rzut wolny dla ASNL. Dośrodkowaną bardzo wysoko piłkę w wyskoku pewnie chwyta Costil.

29
    Boye przerywa idącą po lewym skrzydle kontrę Nancy.

29
    Na włąsnej połowie rzut wolny wywalczył Sane.

31
    W doskonałej sytuacji znalazł się Pitroipa, który strzałem zza 16stki trafił wprost w Gregoriniego.

33
    Strzał Bakara z około 20 metrów wysoko nad poprzeczką bramki Rennasi.

33
    Akcja Rennais. W pole karny próbował dogrywać do Diarry Pitroipa, jednak jego podanie było na tyle niedokładne, że piłka wyszła za linię końcową.

33
    Dobra akcja Pitroipy, jednak do niezbyt celnego podania z jego strony nie doszedł Diarra.

37
    Rzut wolny i dośrodkowanie Fereta. Dobrze grają jednak obrońcy Nancy.

39
    Korner dla Nancy, ale nie został zbyt dobrze rozegrany.

43
    Dość śmiało atakują gracze Nancy. Przed wchwilą groźna kontra w ich wykonaniu.

46

46
    Wznowili gracze Nancy.

46
    Długa piłka na lewą stronę do Diallo, ale uprzedzony był on przez Karaboue.

48
    Jebbour leży na boisku po starciu z przeciwnikiem.

48
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Mavingi łapie Gregorini.

49
    Kolejna szansa dla Rennais. Nikt jednak nie przecina podania Makouna w polu karnym.

50
    Od mocnego uderzenia zaczęli gracze gospodarzy. W przeciągu kilku minut stworzyli więcej sytuacji niż w pierwszej połowie meczu.

51
    Strzał Diarry po nodze Puygreniera wychodzi na róg. Korner dla gospodarzy.

53
    Odpowiedź Nancy na ataki gospodarzy to strzał Jebboura, ale nad bramką.

53
    Strzał Pajot obok bramki Gregoriniego. Asysta Sadio Diallo.

55
    Na linii 16 metra faulowany Pitroipa. Rzut wolny dla Rennais.

56
    Do piłki podszedł Feret. Strzał prosto w mur a dobitka Biyika też niecelna.

59
    Ayasse fauluje na połowie rywali. Rzut wolny na własnej połowie będą mieli gracze gospodarzy.

60
    Dobra interwencja Kana Biyika, który przerwał ofensywne zapędy Nancy.

63
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Diallo, na boisko wchodzi Danze.

64
    Rzut wolny dla Nancy po faulu na Karaboue.

67
    Rzut wolny dla Rennais. Dośrodkowuje Feret, ale po raz kolejny bez problemów interweniuje Gregorini.

68
    Pitroipa faulowany przez zawodnika Nancy. Kolejny rzut wolny, tym razem z drugiej strony boiska.

68
    Strzał głową Theophile Catherina po dośrodkowaniu z rzutu rożnego od Fereta . Piłka jednak nie szła w światło bramki.

Posiadanie piłki:

Stade Rennais FC 53%- 47% AS Nancy-Lorraine.

71
    Za brzydki faul kartką ukarany Loties.

73
    Ayasse wybija lecącą w kierunku bramki piłkę.

73
    Strzał Pitroipy broni Gregorini, choć zdaję się że jego interwencja była zbędna bo piłka leciała dobre 50 cm od bramki.

75
    Pitroipa upada przy stykowej sytuacji z obrońcą, jednak gwizdek sędziego milczy.

75
    Kwadran pozostał do końca spotkania.

77
    Strzał Diarry broni bez problemu po raz kolejny Gregorini.

77
    Sporo interwencji miał Gregorini, jednak trzeba przyznać że gracze Rennais strzelają w tym meczu wprost w niego.

79
    Gol dla Nancy!
    AYASSE huknął z pierwszej piłki bez namysłu po dośrodkowaniu Jebboura. Piłka poszła jeszcze po rękach Costila.

80
    Takiego obrotu spraw nie spodziewał się nawet najbardziej optymistycznie nastawiony kibic Nancy.

80
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Diarra, na boisko wchodzi Erding.

83
    Rzut wolny dla Nancy z prawej strony boiska. Dośrodkowanie pewnie chwyta Costil.

84
    Faul na połowie rywali zaliczył Efoulou, który w drugiej połowie jest nieco mniej widoczny.

85
    Korner dla Rennais. Feret dośrodkowuje, Biyik głową uderza na bramkę. Może kogoś to zdziwi, ale znów wprost w bramkarza...

86
    Rzut wolny dla Nancy. Danze faulował Puygreniera.

86
    Za faul ukarany żółtą kartką Danze.

88
    Na końcowy gwizdek czekają gracze Nancy, którzy spokojnie rozgrywają piłkę.

89
    BAKAR wpisuje się na listę strzelców. Uderzył z pierwszej piłki po podaniu partnera. Piłka poszła po nodze Boye, czym zupełnie zmyliła bramkarza. Uderzyła jeszcze w słupek i wpadła do bramki.

90+1
    Mavinga ukarany żółtą kartką za faul na graczu Nancy.

90+2
    Erding w tańcu z piłką w okolicy 16 metra od bramki Nancy. Dobrą akcję zakończył słabym pod względem siły i jakości strzałem.

Choć mecz był bardzo wyrównany i stroną przeważającą była drużyna Stade Rennais, to jednak goście będą cieszyli się z kompletu punktów. Zawodnicy gospodarzy oddali bardzo dużo strzałów na bramkę Nancy, jednak w większości w bramkarza. Fatalna passa Rennais nie została przerwana.

Gracze Nancy stworzyli sobie zdecydowanie mniej okazji jednak byli bardziej skuteczni. Mieli też nieco szczęścia w sytuacjach bramkowych, ale o tym nikt za niedługo będzie pamiętał. Ważne są 3 punkty i fakt że drużyna jeszcze walczy o utrzymanie, a te 3 punkty dźwigną póki co drużynę Nancy z ostatniego miejsca tabeli. (21:56:22)
    Gole: 79. Ayasse, 89. Bakar

Kartki:   86. Danze (REN), 90+1. Mavinga (REN) – 24. Puygrenier (NAN), 71. Loties (NAN)

Stade Rennes: Costil- Theophile Catherine, Mavinga, Kana Biyik, Boye- Pitroipa, Feret, Sadio Diallo (63' Danze), Makoun, Pajot- Diarra (80' Erding)

Sędziowie: Cailleux- Danizan, Henninot