Augsburg – Hannover 0:2 (koniec) | Mainz – Werder 1:1 (koniec) | Freiburg – Borussia M. 2:0 (koniec)
Schalke 04 – Hoffenheim 3:0 (koniec) | Stuttgart – Borussia D. 1:2 (koniec) | Düsseldorf – Bayer 1:4 (koniec)
Bayern – Hamburg 9:2 (koniec)
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
3:0 (0:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 30.03.2013, 15:30 • Veltins-Arena • Niemiecka Bundesliga

Sędzia nie doliczył nic do regulaminowego czasu gry, gdyż nie było dużo przerw w grze, zresztą wynik był rozstrzygnięty. Po niemożności zdobycia bramki przez 70 minut spotkania Schalke w końcówce meczu zaczęło zdobywać je seryjnie. Dużą rolę odegrali zmiennicy, którzy zdobyli 2 z 3 bramek, oraz notowali asysty. Goście grali dziś ambitnie i byli dobrze ustawieni, ale wydaję się, że nie starczyło im sił na pełne 90 minut walki z dobrze dysponowanym rywalem. Dziękujemy za bycie z nami podczas tej relacji! (17:20:04)

89
    Błąd komunikacji między Hildebrandem i jego obrońcą, obaj zawodnicy zderzyli się podczas próby wybicia piłki. Goście jednak tego nie wykorzystali.

87
    Gomes dobrze broni strzał głową Howedesa, stopera Schalke.

86
    Na spalonym Farfan.

85
    Uchida faulował bramkarza rywali.

83
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Draxler, na boisko wchodzi Barnetta.

83
    Gol dla Schalke
    Rozkręcili się zawodnicy Schalke! Raffael zagrał dobrą prostopadłą piłkę do PUKKIEGO, a ten umieścił ją w siatce, mimo iż na boisku przebywał od kilku minut!

83
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Williams, na boisko wchodzi Schipllock.

78
    RAFFAEL potrzebował zaledwie kilkunastu minut na boisku, aby zdobyć bramkę! Wykończył on bardzo ładną, składną akcję Schalke, w której asystę zaliczył Kolasinac, który obsłużył RAFFAELA dobrym, płaskim dośrodkowaniem z lewego skrzydła.

75
    Aut dla Hoffenheim na połowie rywali.

74
    Schalke z rzutu wolnego.

74
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Johnson, na boisko wchodzi Salihović.

74
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Marica, na boisko wchodzi Pukki.

71
    Szybka kontra Schalke, Farfan świetnie zagrał do HOGERA, a ten technicznym strzałem umieścił piłkę obok bezradnego Gomesa.

69
    Firmino – żółta kartka.

68
    Aut dla Schalke na ich własnej połowie.

66
    Firmino nieczysto trafił w piłkę. Jego strzał minął bramkę Hildebranda o kilka metrów.