Augsburg – Hannover 0:2 (koniec) | Mainz – Werder 1:1 (koniec) | Freiburg – Borussia M. 2:0 (koniec)
Schalke 04 – Hoffenheim 3:0 (koniec) | Stuttgart – Borussia D. 1:2 (koniec) | Düsseldorf – Bayer 1:4 (koniec)
Bayern – Hamburg 9:2 (koniec)
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
3:0 (0:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 30.03.2013, 15:30 • Veltins-Arena • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

W ramach 27 kolejki Bundesligi na stadion Schalke 04, Veltins-Arena (dawniej Arena Auf Schalke) zawita drużyna z Hoffenheim.

Gospodarze zajmują 5 miejsce w lidze, goście zaś są na 17, przedostatnim miejscu.

W zeszłym sezonie zespół TSG Hoffenheim zakończył wprawdzie rozgrywki w dolnej części tabeli, ale nie musiał martwić się o utrzymanie. W obecnych rozgrywkach tracą zaś 9 punktów do bezpiecznego miejsca w tabeli, a zostało już tylko 8 kolejek do końca sezonu. Na pewno podopiecznym Marco Kurz'a nie będzie łatwo o choćby punkt w meczu z Schalke, które walczy o zupełnie inne cele.

Zespół z Zagłębia Ruhry traci 10 punktów do odwiecznego rywala z Dortmundu (nie wspominając o kosmicznej stracie do lidera z Monachium- 30 punktów!). Jeśli zespół prowadzony przez Jensa Keller'a chcę grać w Lidze Mistrzów bez kwalifikacji musi zacząć zdobywać po 3 punkty seriami. Ponadto aż 3 drużyny (Mainz, Monchengladbach, Hamburger) mają do nich tylko jeden punkt straty i na pewno czekają tylko na potknięcie bardziej utytułowanego rywala.

Spotkanie poprowadzą: F. Brych jako arbiter główny, oraz M. Borsch
    i M. Achmüller jako liniowi.

1

1
    Schalke dość długo utrzymuje się przy piłce.

5
    Spięcie między dwoma zawodnikami. Ostatecznie nie było rzutu wolnego.

5
    Od linii bocznej gospodarze.

7
    Długa piłka od obrońcy gości nie doszła do napastników.

7
    Dobre wyjście z bramki Gomesa.

8
    Aut dla gości.

8
    Nie mieli pomysłu na tę akcję zawodnicy Hoffenheim i oddali piłkę bramkarzowi.

9
    Ależ okazja dla Schalke! Farfan świetnie zgrał piłkę do Bastosa, ten drugi jednak uderzył z powietrza nad bramką.

10
    Faul na Japończyku Uchidzie. Od rzutu wolnego Schalke.

11
    Świetnie przedzierał się skrzydłowy gospodarzy, a Farfanowi zabrakło kilku centymetrów, aby dopaść do piłki!

12
    Dobry odbiór zawodników Schalke.

12
    Aut dla gospodarzy.

13
    Marica domaga się odgwizdania rzutu karnego, ale pan Brych pozostaje niewzruszony.

13
    Od bramki Gomes.

13
    Volland zatrzymany na skrzydle.

14
    Hoffenheim rozgrywa piłę na własnej połowie.

14
    Lecz szybko ją traci i Schalke rozpoczyna swoją akcję.

14
    Która kończy się autem dla gości z ich własnej połowy.

15
    Rzut rożny dla Schalke.

16
    Zbyt głębokie dośrodkowanie z tego stałego fragmentu.

16
    Bastos próbował minąć rywala samym przyjęciem piłki, ale obrońca Hoffenheim nie dał się ograć.

17
    Hoger leży na boisku. Był faulowany przez Williamsa.

17
    Rzut wolny dla gospodarzy. Ponad 30 metrów do bramki.

18
    Niezłe, silne uderzenie Bastosa z tej stojącej piłki. Futbolówka mija bramkę o kilkadziesiąt centymetrów.

19
    Na spalonym jeden z graczy drużyny przyjezdnej.

19
    Dobry przerzut do Bastosa.

20
    Od linii bocznej grę wznowi Schalke.

20
    Draxler dyskutuje z arbitrem. Jego zdaniem nie faulował rywala, choć na powtórkach widać, jak wchodzi w niego nakładką.

21
    Żółta kartka dla zawodnika gości, Vestergaarda.

21
    Rzut wolny dla Schalke.

21
    Ostro grają dziś zawodnicy obu drużyn; żaden piłkarz nie ma zamiaru odpuszczać.

22
    Uchida próbował oskrzydlić akcję kolegów, ale wywalczył tylko aut.

22
    Howedes nieprzepisowo zabrał piłkę rywalowi.

23
    Długie zagranie do Joselu, ale ten nie miał szans dojść do piłki, kryty przez 2 obrońców.

23
    Joselu dostał bardzo dobre prostopadłe podanie z głębi pola, był sam przed bramkarzem Schalke, ale strzelił prosto w niego!

24
    Korner dla Hoffenheim. Tylko korner.

25
    Gospodarze mają piłkę pod polem karnym rywala.

25
    Ale nie udaje im się sforsować ich obrony i wycofują piłkę na własną połowę.

27
    Protestują gracze gospodarzy, ale niesłusznie: Gomes złapał piłkę jeszcze w obrębie boiska.

28
    Niedokładne zagranie Jeffersona Farfana i piłka ląduje poza boiskiem.

28
    Tym razem Schalke nie śpieszy się z rozegraniem tego ataku.

30
    Rzut wolny dla gości z okolic środka boiska.

30
    Faulowany był obrońca gości, Beck.

31
    Od bramki Timo Hildebrand, który jak na razie nie ma zbyt wiele pracy.

31
    Kolasinac bezpardonowo potraktował rywala, ale sędzia uznał, że faulu nie było.

32
    Schalke praktycznie cały czas jest w natarciu, ale drużynie z Gelsenkirchen brakuje klarownych sytuacji.

33
    Świetne zagranie piętą Bastosa do Hogera, dośrodkowanie tego drugiego okazało się jednak zbyt mocne.

34
    Aut dla gości. Wykonawcą będzie Uchida.

34
    Firmino staje na piłce i w konsekwencji ją traci.

35
    Bardzo nieudany drybling ofensywnego pomocnika gości.

35
    Dośrodkowanie Bastosa zostało zablokowane przez obrońcę.

36
    Piłka dla gości w środkowej strefie boiska.

36
    Farfan rozpędził się prawą flanką, ale nie miał szans oddać dobrego strzału, gdyż blokowało go dwóch obrońców.

37
    Aut dla Schalke z ich własnej połowy.

37
    Hoffenhiem ponownie traci piłkę po wymienieniu zaledwie kilku podań.

38

39
    Johnson faulował Uchidę.

40
    Gomes rozpoczął grę podaniem do najbliższego obrońcy.

41
    Volland zdołał utrzymać piłkę w boisku, ale chwilę później obrońca gospodarzy dopiął swego i odebrał mu futbolówkę.

42
    Na spalonym Farfan.

43
    Marica fauluje rywala. Od rzutu wolnego drużyna Hoffenheim.

44
    Michel Bastos uderzył z powietrza, ale zrobił to stanowczo zbyt lekko, aby zaskoczyć Gomesa.

45
    Rzut rożny dla gospodarzy.

W pierwszej połowie, szczególnie na jej początku, byliśmy świadkami dość szybkiego spotkania, z dużą ilością szybkich ataków i kontrataków. Schalke dobrze radzi sobie z rozegraniem piłki, ale brakuje tego ostatniego, wieńczącego wszystko podania. Miejmy nadzieję, że doczekamy się bramek w tym spotkaniu. Zapraszamy ponownie już za kilkanaście minut!

46

46
    Od bramki rozpoczyna Gomes.

46
    Nieudany wykop bramkarza gości i piłkę przejmuje goalkeeper gospodarzy.

51
    Aut dla Schalke na wysokości pola karnego rywali.

53
    Schalke utrzymuje się przy piłce pod polem karnym gości, ale nie może sforsować ich obrony.

53
    Strzał z dystansu Neustadtera i piłka wędruje w trybuny.

54
    Farfan nie zdołał dojść do piłki i Gomes ją przejął.

55
    Volland z dystansu, Bardzo niecelny strzał.

55

56
    Farfan zablokowany w ostatniej chwili przez dwóch defensorów gości!

57
    Sędzia orzekł, że Joselu był na spalonym. Jeśli był offside to minimalny.

58
    Na boisku leży jeden z graczy Hoffenheim, ale Schalke nie wybija piłki. Brzydkie zachowanie gospdoarzy.

59
    Piłka cofnięta do Hildebranda, a ten wznawia grę długim wykopem.

60
    Zółta kartka dla Neustadtera za atak od tyłu na nogi rywala.

61
    Goście od rzutu wolnego.

62
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Bastos, na boisko wchodzi Raffael.

63
    Korner dla drużyny gości.

64
    Dośrodkowanie Farfana zostało zablokowane.

65
    Uchida próbował wrzucić długą piłkę z autu w pole karne, ale żaden z partnerów do niej nie doszedł.

66
    Firmino nieczysto trafił w piłkę. Jego strzał minął bramkę Hildebranda o kilka metrów.

68
    Aut dla Schalke na ich własnej połowie.

69
    Firmino – żółta kartka.

71
    Gol dla Schalke
    Szybka kontra Schalke, Farfan świetnie zagrał do HOGERA, a ten technicznym strzałem umieścił piłkę obok bezradnego Gomesa.

74
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Marica, na boisko wchodzi Pukki.

74
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Johnson, na boisko wchodzi Salihović.

74
    Schalke z rzutu wolnego.

75
    Aut dla Hoffenheim na połowie rywali.

78
    RAFFAEL potrzebował zaledwie kilkunastu minut na boisku, aby zdobyć bramkę! Wykończył on bardzo ładną, składną akcję Schalke, w której asystę zaliczył Kolasinac, który obsłużył RAFFAELA dobrym, płaskim dośrodkowaniem z lewego skrzydła.

83
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Williams, na boisko wchodzi Schipllock.

83
    Rozkręcili się zawodnicy Schalke! Raffael zagrał dobrą prostopadłą piłkę do PUKKIEGO, a ten umieścił ją w siatce, mimo iż na boisku przebywał od kilku minut!

83
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Draxler, na boisko wchodzi Barnetta.

85
    Uchida faulował bramkarza rywali.

86

87
    Gomes dobrze broni strzał głową Howedesa, stopera Schalke.

89
    Błąd komunikacji między Hildebrandem i jego obrońcą, obaj zawodnicy zderzyli się podczas próby wybicia piłki. Goście jednak tego nie wykorzystali.

Sędzia nie doliczył nic do regulaminowego czasu gry, gdyż nie było dużo przerw w grze, zresztą wynik był rozstrzygnięty. Po niemożności zdobycia bramki przez 70 minut spotkania Schalke w końcówce meczu zaczęło zdobywać je seryjnie. Dużą rolę odegrali zmiennicy, którzy zdobyli 2 z 3 bramek, oraz notowali asysty. Goście grali dziś ambitnie i byli dobrze ustawieni, ale wydaję się, że nie starczyło im sił na pełne 90 minut walki z dobrze dysponowanym rywalem. Dziękujemy za bycie z nami podczas tej relacji! (17:20:04)