Augsburg – Hannover 0:2 (koniec) | Mainz – Werder 1:1 (koniec) | Freiburg – Borussia M. 2:0 (koniec)
Schalke 04 – Hoffenheim 3:0 (koniec) | Stuttgart – Borussia D. 1:2 (koniec) | Düsseldorf – Bayer 1:4 (koniec)
Bayern – Hamburg 9:2 (koniec)
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
3:0 (0:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 30.03.2013, 15:30 • Veltins-Arena • Niemiecka Bundesliga

Sędzia nie doliczył nic do regulaminowego czasu gry, gdyż nie było dużo przerw w grze, zresztą wynik był rozstrzygnięty. Po niemożności zdobycia bramki przez 70 minut spotkania Schalke w końcówce meczu zaczęło zdobywać je seryjnie. Dużą rolę odegrali zmiennicy, którzy zdobyli 2 z 3 bramek, oraz notowali asysty. Goście grali dziś ambitnie i byli dobrze ustawieni, ale wydaję się, że nie starczyło im sił na pełne 90 minut walki z dobrze dysponowanym rywalem. Dziękujemy za bycie z nami podczas tej relacji! (17:20:04)

89
    Błąd komunikacji między Hildebrandem i jego obrońcą, obaj zawodnicy zderzyli się podczas próby wybicia piłki. Goście jednak tego nie wykorzystali.

87
    Gomes dobrze broni strzał głową Howedesa, stopera Schalke.

86
    Na spalonym Farfan.

85
    Uchida faulował bramkarza rywali.

83
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Draxler, na boisko wchodzi Barnetta.

83
    Gol dla Schalke
    Rozkręcili się zawodnicy Schalke! Raffael zagrał dobrą prostopadłą piłkę do PUKKIEGO, a ten umieścił ją w siatce, mimo iż na boisku przebywał od kilku minut!

83
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Williams, na boisko wchodzi Schipllock.

78
    RAFFAEL potrzebował zaledwie kilkunastu minut na boisku, aby zdobyć bramkę! Wykończył on bardzo ładną, składną akcję Schalke, w której asystę zaliczył Kolasinac, który obsłużył RAFFAELA dobrym, płaskim dośrodkowaniem z lewego skrzydła.

75
    Aut dla Hoffenheim na połowie rywali.

74
    Schalke z rzutu wolnego.

74
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Johnson, na boisko wchodzi Salihović.

74
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Marica, na boisko wchodzi Pukki.

71
    Szybka kontra Schalke, Farfan świetnie zagrał do HOGERA, a ten technicznym strzałem umieścił piłkę obok bezradnego Gomesa.

69
    Firmino – żółta kartka.

68
    Aut dla Schalke na ich własnej połowie.

66
    Firmino nieczysto trafił w piłkę. Jego strzał minął bramkę Hildebranda o kilka metrów.

65
    Uchida próbował wrzucić długą piłkę z autu w pole karne, ale żaden z partnerów do niej nie doszedł.

64
    Dośrodkowanie Farfana zostało zablokowane.

63
    Korner dla drużyny gości.

62
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Bastos, na boisko wchodzi Raffael.

61
    Goście od rzutu wolnego.

60
    Zółta kartka dla Neustadtera za atak od tyłu na nogi rywala.

59
    Piłka cofnięta do Hildebranda, a ten wznawia grę długim wykopem.

58
    Na boisku leży jeden z graczy Hoffenheim, ale Schalke nie wybija piłki. Brzydkie zachowanie gospdoarzy.

57
    Sędzia orzekł, że Joselu był na spalonym. Jeśli był offside to minimalny.

56
    Farfan zablokowany w ostatniej chwili przez dwóch defensorów gości!

55
    Aut dla gospodarzy.

55
    Volland z dystansu, Bardzo niecelny strzał.

54
    Farfan nie zdołał dojść do piłki i Gomes ją przejął.

53
    Strzał z dystansu Neustadtera i piłka wędruje w trybuny.

53
    Schalke utrzymuje się przy piłce pod polem karnym gości, ale nie może sforsować ich obrony.

51
    Aut dla Schalke na wysokości pola karnego rywali.

46
    Nieudany wykop bramkarza gości i piłkę przejmuje goalkeeper gospodarzy.

46
    Od bramki rozpoczyna Gomes.

46

W pierwszej połowie, szczególnie na jej początku, byliśmy świadkami dość szybkiego spotkania, z dużą ilością szybkich ataków i kontrataków. Schalke dobrze radzi sobie z rozegraniem piłki, ale brakuje tego ostatniego, wieńczącego wszystko podania. Miejmy nadzieję, że doczekamy się bramek w tym spotkaniu. Zapraszamy ponownie już za kilkanaście minut!

45
    Rzut rożny dla gospodarzy.

44
    Michel Bastos uderzył z powietrza, ale zrobił to stanowczo zbyt lekko, aby zaskoczyć Gomesa.

43
    Marica fauluje rywala. Od rzutu wolnego drużyna Hoffenheim.

42

41
    Volland zdołał utrzymać piłkę w boisku, ale chwilę później obrońca gospodarzy dopiął swego i odebrał mu futbolówkę.

40
    Gomes rozpoczął grę podaniem do najbliższego obrońcy.

39
    Johnson faulował Uchidę.

38
    Aut dla gości.

37
    Hoffenhiem ponownie traci piłkę po wymienieniu zaledwie kilku podań.

37
    Aut dla Schalke z ich własnej połowy.

36
    Farfan rozpędził się prawą flanką, ale nie miał szans oddać dobrego strzału, gdyż blokowało go dwóch obrońców.

36
    Piłka dla gości w środkowej strefie boiska.

35
    Dośrodkowanie Bastosa zostało zablokowane przez obrońcę.

35
    Bardzo nieudany drybling ofensywnego pomocnika gości.

34
    Firmino staje na piłce i w konsekwencji ją traci.

34
    Aut dla gości. Wykonawcą będzie Uchida.

33
    Świetne zagranie piętą Bastosa do Hogera, dośrodkowanie tego drugiego okazało się jednak zbyt mocne.

32
    Schalke praktycznie cały czas jest w natarciu, ale drużynie z Gelsenkirchen brakuje klarownych sytuacji.

31
    Kolasinac bezpardonowo potraktował rywala, ale sędzia uznał, że faulu nie było.

31
    Od bramki Timo Hildebrand, który jak na razie nie ma zbyt wiele pracy.

30
    Faulowany był obrońca gości, Beck.

30
    Rzut wolny dla gości z okolic środka boiska.

28
    Tym razem Schalke nie śpieszy się z rozegraniem tego ataku.

28
    Niedokładne zagranie Jeffersona Farfana i piłka ląduje poza boiskiem.

27
    Protestują gracze gospodarzy, ale niesłusznie: Gomes złapał piłkę jeszcze w obrębie boiska.

25
    Ale nie udaje im się sforsować ich obrony i wycofują piłkę na własną połowę.

25
    Gospodarze mają piłkę pod polem karnym rywala.

24
    Korner dla Hoffenheim. Tylko korner.

23
    Joselu dostał bardzo dobre prostopadłe podanie z głębi pola, był sam przed bramkarzem Schalke, ale strzelił prosto w niego!

23
    Długie zagranie do Joselu, ale ten nie miał szans dojść do piłki, kryty przez 2 obrońców.

22
    Howedes nieprzepisowo zabrał piłkę rywalowi.

22
    Uchida próbował oskrzydlić akcję kolegów, ale wywalczył tylko aut.

21
    Ostro grają dziś zawodnicy obu drużyn; żaden piłkarz nie ma zamiaru odpuszczać.

21
    Rzut wolny dla Schalke.

21
    Żółta kartka dla zawodnika gości, Vestergaarda.

20
    Draxler dyskutuje z arbitrem. Jego zdaniem nie faulował rywala, choć na powtórkach widać, jak wchodzi w niego nakładką.

20
    Od linii bocznej grę wznowi Schalke.

19
    Dobry przerzut do Bastosa.

19
    Na spalonym jeden z graczy drużyny przyjezdnej.

18
    Niezłe, silne uderzenie Bastosa z tej stojącej piłki. Futbolówka mija bramkę o kilkadziesiąt centymetrów.

17
    Rzut wolny dla gospodarzy. Ponad 30 metrów do bramki.

17
    Hoger leży na boisku. Był faulowany przez Williamsa.

16
    Bastos próbował minąć rywala samym przyjęciem piłki, ale obrońca Hoffenheim nie dał się ograć.

16
    Zbyt głębokie dośrodkowanie z tego stałego fragmentu.

15
    Rzut rożny dla Schalke.

14
    Która kończy się autem dla gości z ich własnej połowy.

14
    Lecz szybko ją traci i Schalke rozpoczyna swoją akcję.

14
    Hoffenheim rozgrywa piłę na własnej połowie.

13
    Volland zatrzymany na skrzydle.

13
    Od bramki Gomes.

13
    Marica domaga się odgwizdania rzutu karnego, ale pan Brych pozostaje niewzruszony.

12

12
    Dobry odbiór zawodników Schalke.

11
    Świetnie przedzierał się skrzydłowy gospodarzy, a Farfanowi zabrakło kilku centymetrów, aby dopaść do piłki!

10
    Faul na Japończyku Uchidzie. Od rzutu wolnego Schalke.

9
    Ależ okazja dla Schalke! Farfan świetnie zgrał piłkę do Bastosa, ten drugi jednak uderzył z powietrza nad bramką.

8
    Nie mieli pomysłu na tę akcję zawodnicy Hoffenheim i oddali piłkę bramkarzowi.

8

7
    Dobre wyjście z bramki Gomesa.

7
    Długa piłka od obrońcy gości nie doszła do napastników.

5
    Od linii bocznej gospodarze.

5
    Spięcie między dwoma zawodnikami. Ostatecznie nie było rzutu wolnego.