Ursus – Pogoń Sdl. 1:0 (koniec) | Skra – Motor 1:0 (koniec) | Garbarnia – Siarka T. 1:2 (koniec)
Hetman – Rozwój 1:1 (4:5 po rz. karnych) | Puszcza – Chojniczanka 2:0 (koniec) | Wigry – Znicz 1:0 (koniec)
Ursus Warszawa
1:0 (0:0)
Pogoń Siedlce
Środa 17.07.2013, 17:00 • Boisko ze sztuczną nawierzchnią ul. Sosnkowskiego 3 • Fortuna Puchar Polski

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Ursus Warszawa dostał się do rozgrywek centralnych Pucharu Polski poprzez wygranie zmagań na Mazowszu. Traktorki w finale na szczeblu MZPN pokonali Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:0.

W rundzie przedwstępnej prowadzony od niedawna przez Ariela Jakubowskiego Ursus ograł Jarotę Jarocin 2:0. Bramki dla klubu z Warszawy zdobyli: Patryk Kamiński i Jakub Kabala.

Pogoń Siedlce w przedbiegach Pucharu Polski ograła Wisłę w Puławach 3:1. Dla siedlczan trafiali: Wiktor Lach, Cezary Demianiuk i Mariusz Dzienis.

Na zwycięzcę starcia Ursusa z Pogonią czeka w I rundzie Pucharu Polski I-ligowa Bogdanka Łęczna.

Ławka Ursusa: Barański – Jankiewicz, Ofmański, Zaradny, Rytel, Wietrak

Ławka Pogoni: Budzikur – Ł. Wójcik, Guzek, Lach, Paczkowski, Tarachulski, Kaszubowski

Na trybunach trener Dolcanu Ząbki Robert Podoliński.

Piłkarze Ursusa i Pogoni gotowi do gry.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Kamiński w pierwszej akcji oddał strzał, ale został zablokowany.

3
    Kamiński dośrodkowuje z wolnego, Kozaczyński broni tuż przed linią bramkową.

3
    Wysocki odbija barkiem piłkę na rożny po łatwym dograniu głową swojego kolegi z zespołu.

4
    Kontra Ursusa. Kabala strzela obok słupka Pogoni.

5
    Gol dla Pogoni. Dybiec trafił w bramkarza w prostej sytuacji, potem celnie dobijał Zaniewski, ale był na spalonym.

9
    Ursus gra agresywnie już na połowie Pogoni. Jak na razie przynosi to efekty.

10
    Dybiec faulowany na 18 metrze przed bramką Ursusa.

11
    Krystian Wójcik przeniósł piłkę ze stałego fragmentu nad bramką gospodarzy.

13
    Faul Krystiana Wójcika w środku boiska. Od dłuższej chwili tam toczy się gra.

15
    Kabala ograł Stecia i strzelił z kilku metrów, ale dobrze obronił Kozaczyński.

18
    Pogoń buduje akcje od tyłu. Na razie bez efektów.

20
    Ursus nie przebiera w środkach i kończy akcje Pogoni faulem już w zarodku.

21
    Ratajczak dośrodkowuje z wolnego na głowę kolegi z zespołu, który był jednak na spalonym.

23
    Pogoń wciąż spokojnie w tyłach, ale groźnej akcji nie ma.

24
    Korner dla Pogoni. Wójcik dośrodkowuje nieźle, ale piłka po głowie jego kolegi z zespołu wychodzi na aut bramkowy.

26
    Jarczak w sytuacji jeden na jeden przegrał pojedynek ze Steciem.

28
    Strzał Zaniewskiego zablokowany przez Sztybrycha.

30
    Akcja Pogoni dobrze się zapowiadała, ale Dzienis znajdował się na spalonym.

33
    Jarczak do Sztybrycha. Defensywny pomocnik strzela z trudnej pozycji wysoko nad bramką.

37
    Okres bez ciekawych akcji obu stron.

40
    Zawodnik Pogoni po raz kolejny złapany na spalonym.

43
    Gra wyraźnie straciła na tempie.

45
    Sztybrych z 20 metrów po ziemi obok słupka.

Ursus rzucił się na Pogoń w pierwszym kwadransie, ale mimo kilku niezłych okazji nie zdobył gola. Potem gra straciła na szybkości. Siedlczanie budowali akcję od tyłu, ale nie wpłynęło to na klarowne sytuacje bramkowe.

46
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Rodak, na boisku pojawia się Lach.

46

47
    Kabala leżał na boisku po faulu Stecia, ale już jest gotowy do gry.

47
    Sztybrych strzelał głową, ale Kozaczyński był na posterunku.

50
    Jeden z kibiców głośno ziewnął. Dobry komentarz do pierwszych minut drugiej połowy.

51
    Demianiuk strzelił niecelnie z narożnika pola karnego.

52
    Ratajczak wybija piłkę na rzut rożny.

53
    Dośrodkowanie Łowickiego wzdłuż pola bramkowego i Kabala główkuje nad poprzeczką. Najlepsza sytuacja dla Ursusa w drugiej połowie.

56
    Sikora płasko z 20 metrów prosto w ręce Kozaczyńskiego.

58
    Dybiec ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

62
    Zmiana w drużynie Ursus Warszawa: z boiska schodzi Łowicki, na boisku pojawia się Rytel.

63
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Demianiuk, na boisku pojawia się Guzek.

65
    Dobre dośrodkowanie z lewej strony Ursusa, ale piłka mija wszystkich zawodników.

67
    Rytel zagubił się w polu karnym, a miał niezłą sytuacje.

72
    Zapowiada się na dogrywkę.

74
    Zmiana w drużynie Ursus Warszawa: z boiska schodzi Kabala, na boisku pojawia się Jankiewicz.

74
    Kozaczyński wyłapuje dośrodkowanie w zamieszaniu po rzucie wolnym.

76
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Zaniewski, na boisku pojawia się Tarachulski.

77
    Urbański wyrzucony z boiska za faul wychodzącego na czystą pozycję Jankiewicza.

79
    Dybiec zajmuje miejsce na środku defensywy. Pogoń przechodzi na ustawienie 4-4-1.