Hoffenheim – Freiburg 3:3 (koniec) | Mainz – Wolfsburg 2:0 (koniec) | Bayern – 1. FC Nurnberg 2:0 (koniec)
Bayer – Borussia M. 4:2 (koniec) | Hannover – Schalke 04 2:1 (koniec) | Hertha – Hamburg 1:0 (koniec)
FSV Mainz 05
2:0 (0:0)
VfL Wolfsburg
Sobota 24.08.2013, 15:30 • Coface Arena (Mainz) • Niemiecka Bundesliga

Mainz pokonuje Wolfsburg 2:0. Gospodarze pokazali w tym spotkaniu szybki i skuteczny futbol. Przez większą cześć meczu to Wolfsbrug przeważał i posiadał inicjatywę, jednak to piłkarze z Moguncji dzięki szybkim akacjom stwarzali większe zagrożenie pod bramką Benaglio i w konsekwencji zdobyli dwa gole. Graczem spotkania wybrany zostaje Nicolai Muller, który prócz zdobytej bramki, był motorem napędowym ofensywy Mainz. To wszystko na dziś. Dziękuję za uwagę. (17:35:17)

90
    Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry. Goście w ostatnich minutach próbowali jeszcze raz zaatakować, ale nie stworzyli żadnego zagrożenia. Defensywa Mainz spisuje się bez zarzutu.

90
    Trener gospodarzy chcąc zyskać cenny czas, dokonuje ostatniej zmiany. Boisko opuszcza strzelec drugiej bramki Moting, a w jego miejsce na boisku pojawia się Polter.

90
    Sprzed pola karnego uderzył Diego, ale obok bramki.

89
    Centra w pole karne Diego, ale tu góra są obrońcy gospodarzy, którzy wybijają piłkę.

89
    Hasebe faulowany na prawym skrzydle przez Mullera. Wolny dla Wolfsburgu.

87
    Druga zmiana w Mainz. W miejsce Zimlinga, na boisku pojawia się Sota.

86
    Diego próbował prostopadłego zagrania do wprowadzanego chwilę wcześniej Hasebe, jednak świetnie ustawiony jest Svensson, który przecina to podanie.

84
    Ostatnia zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Olic, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Hasebe.

84
    Brzydki faul Moritza i gracz gospodarzy ukarany żółtą kartką.

82
    Wygląda na to, że spotkanie jest rozstrzygnięte. Wolfsburg chyba stracił nadzieje na odrobienie strat i odpuścił. Zespół Mainz w posiadaniu piłki, rozgrywa ją spokojnie w środku pola i na własnej połowie, zyskując cenny czas.

78
    Gol dla Mainz!
    Bramkę zdobył N. MULLER.

To się musiało tak skończyć. Kolejny kapitalna kontra gospodarzy i mamy drugie trafienie. Świetna długa piłka Geisa, do MULLERA, ten przyjął piłkę na prawej stronie pola karnego, wpadł z nią w pole karne, oddał kapitalne uderzenie obok wychodzącego z bramki Benaglio i futbolówka wylądowała w lewym okienku bramki!

76
    Zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza Okazaki, a w jego miejsce na placu gry pojawa się Moritz.

75
    Do końca spotkania pozostało 15 minut. Goście pomimo gry w osłabieniu posiadają inicjatywę i próbują sforsować obronę gospoadarzy, ta jednak spisuje się bez zarzutu. Mainz czeka na własnej połowie i kąsa Wolfsburg szybkimi kontrami.

75
    Po chwili znowu szybka kontra Mainz. Piłka trafiła do niepilnowanego na prawym skrzydle Pospecha, temu jednak wyraźnie zabrakło szybkości, wpadł w pole karne uderzył, z bramki wyszedł Benaglio, ale nie musiał interweniować, strzał zablokował jeden z wracających obrońców Wolfsburgu.

74
    Koljeny szybki atak gospodarzy. Moting zagrywa do niepilnowanego na lewej stronie pola karnego Zimlinga, jednak gracz gospodarzy znajduje się na spalonym.

72
    Diego faulem przerywa kontrę gospodarzy, powalajac na boisko Nicolaia Mullera i zostaje ukarany przez sędziego żółtą kartką.

69
    Po chwili druga zmiana w Wolfsburgu. W miejsce Koo, na boisku pojawia się Marcel Schäfer.

Kamil Marut

Gole: 60. Choupo-Moting, 78. N. Muller

Kartki:   47. N. Muller (MAI), 51. Geis (MAI), 84. Moritz (MAI) – 28. Gustavo (WOL), 72. Diego (WOL)   63. Gustavo (MAI)

FSV Mainz 05: H. Muller- Pospech, Svensson, Noveski, Park- Baumgartlinger, Geis- N. Muller, Zimling (87' Sota), Choupo-Moting (90' Polter)- Okazaki (76' Moritz)
    VfL Wolfsburg: Benaglio- Trasch, Naldo, Knoche, Rodriguez- Koo (69' Schafer), Gustavo- Vierinha, Diego, Perisic (67' Polak)- Olic (84' Hasebe)

Sędziowie: T. Kinhöfer- W. Walz, C. Fischer