Man Utd – Crystal Palace 2:0 (koniec) | Aston Villa – Newcastle 1:2 (koniec) | Fulham – West Bromwich 1:1 (koniec)
Hull – Cardiff 1:1 (koniec) | Stoke – Man City 0:0 (koniec) | Sunderland – Arsenal 1:3 (koniec)
Tottenham – Norwich 2:0 (koniec) | Everton – Chelsea 1:0 (koniec)
Aston Villa
1:2 (0:1)
Newcastle United
Sobota 14.09.2013, 16:00 • Villa Park (Birmingham) • Angielska Premier League

Za nami ciekawe widowisko na Villa Park. Szczególnie mogła się podobać druga połowa. W pierwszej lepsi byli goście, w drugiej natomiast to gospodarze od początku zdominowali Sroki, spychając ich do defensywy. W 67 minucie Villa wyrównała i gdy wydawało się, że pójdzie za ciosem i wygra spotkanie to Newcastle wyszło ze znakomitą kontrą i zdobyło zwycięskiego gola. Po tym trafieniu Sroki pokazały klasę. Podopieczni A. Pardew bardzo mądrze się bronili, nie dopuszczając gospodarzy pod własne pole karne, dowożąc niezwykle cenna wygraną 2:1. Biorąc pod uwagę przebieg całego spotkania, trzeba przyznać, że jest to zasłużone zwycięstwo Srok. Graczem meczu zostaje wybrany Hatem Ben Arfa, który zdobył pierwszego gola, a także walnie przyczynił się do drugiego trafienia. Francuz zresztą przez cały mecz był niezwykle groźny i swoimi indywidualnymi akcjami siał spustoszenie w obronie gospodarzy. To wszystko na dziś. Dziękuje za uwagę. (18:30:00)

90+4
    Goście pokazali w doliczonym czasie gry klasę, nie dopuścili gospodarzy pod własnej pole karne, utrzymując cieżar gry w środku pola.

90+1
    Gouffran brzydkim faulem przerywa akcje gospodarzy i zostaje ukarany przez sędziego żółtym kartonikiem.

90
    Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

88
    Ostatnie zmiany w obu zespołach. W zespole gospodarzy w miejsce Weimanna, na boisku pojawia się znany z Polskich boisk były gracz Lecha Poznań Aleksander Tonev, wśród gości Sammy Ameobi zmienia Cabaye.

85
    Ładne wyjście z własnej połowy gości. Piłka trafia do Gouffrana, który decyduje się na uderzenie sprzed z dystansu, jednak pewnie broni Guzan.

84
    W ostatnich minutach gra toczona głównie w środku pola. Villa stara się zepchnąć Newcastle do defensywy, goście jednak dobrze się bronią, umiejętnie odpierając ataki na 40 metrze od własnej bramki.

80
    Gra szybko przenosi się pod drugie pole karne, z dystansu uderzał Delph, ale obok bramki.

79
    Po chwili ładne uderzenie z dystansu Tiote, jednak świetnie w bramce spisuje się Guzan.

78
    Świetne dośrodkowanie Gouffrana po którym w polu karnym głową uderzał Cisse, jednak minimalnie obok prawego słupka bramki Guzana.

75
    Do końca spotkania pozostał kwadrans. Gospodarze spisywali się w tej połowie rewelacyjnie, całkowicie zdominowali Newcastle, wyrównali i gdy wydawało się, że pójdą za ciosem i rozstrzygnął mecz na swoją korzyść nadziali się na kontrę i cały ich wysiłek poszedł na marne. Teraz to Newcastle ma przewagę psychologiczną. Villa musi się wznieść ponownie na wyżyny aby wyrównać.

74
    Druga zmiana w Newcastle. Boisko opuszcza Anita, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Tiote.

73
    Gol dla Newcastle!
    Bramkę zdobył YOAN GOUFFRAN.

Gospodarze opromienieni wyrównaniem ruszyli do szaleńczych ataków, zapominając o obronie i zostają skarceniu przez Sroki świetną kontrą! Piłką na prawym skrzydle otrzymał Ben Arfa, który popisał się świetnym rajdem. Francuz zszedł do środka i oddał precyzyjne uderzenie na bramkę, Guzan z trudem odbija piłkę przed siebie, tam dopada do niej YOAN GOUFFRAN, który z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki!

71
    Na lewym skrzydle Debuchy brzydko fauluje szarżującego Kozaka i zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

69
    Gospodarze idą za ciosem i nadal szturmują pole karne gości...

67
    Gol dla Aston Villi!
    Bramkę zdobył CHRISTIAN BENTEKE.

Gospodarze dopięli swego i wyrównują! Świetne dośrodkowanie z kornera Westwooda, do piłki na 11 metrze najwyżej wyskakuje CHRISTIAN BENTEKE, który popisuje się świetnym uderzeniem z głowy i pakuje piłkę w bramce!

67
    Nim do niego dojdzie drugia zmiana w Villi. P. Lambert decyduje się wzmocnić atak. W miejsc El Ahmadiego, na boisku pojawia się nowy nabytek Libor Kozak.