Korona – Podbeskidzie 2:1 (koniec) | Śląsk – Piast 0:0 (koniec) | Górnik Z. – Lechia 0:0 (koniec)
Korona Kielce
2:1 (0:0)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Sobota 14.12.2013, 15:30 • Stadion Miejski, Kielce • PKO Ekstraklasa

PODSUMOWANIE

Koniec! Po bardzo dobrym meczu Korona Kielce pokonuje Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1! Trzy bramki w tym spotkaniu padły w trzy minuty! Najpierw strzelił Maciej Korzym, minutę później wyrównał Fabian Pawela, a jeszcze minutę później prowadzenie i, jak się później okazało zwycięstwo gospodarzom strzelając bramkę samobójczą zapewnił Fabian Pawela!

MVP MECZU

Na to miano zasłużyć mógł jedynie Richard Zajac, który był dziś w kapitalnej dyspozycji! Podbeskidzie z innym golkiperem w bramce przegrało kilkoma bramkami więcej!

Dziękuję za uwagę, żegna się Paweł Szymański! (17:27:03)

90+1
    Michał Janota ukarany żółtym kartonikiem.

90
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

89
    Ostatnia zmiana w tym meczu. Za Pyłypczuka pojawia się na murawie Janiec.

88
    Korona teraz głównie się broni. Gospodarze chcą, żeby trzy punkty zostały w Kielcach.

85
    Centra z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy wybita i już z kontrą rusza Korona!

84
    Żółty kartonik również dla Dejmka.

83
    Tym razem uderzał Dariusz Kołodziej, który trafił w mur. Piłkę przejęli gospodarze i faulem musiał powstrzymać akcję Korony Kołodziej. Żółta kartka.

82
    Zawodnik gości faulowany 29 metrów od bramki Korony. Będzie rzut wolny.

79
    Uderzenie z dystansu Dariusza Kołodzieja zablokowane przez Dejmka.

77
    Akcja Podbeskidzia na lewym skrzydle powstrzymana przez Sylwestrzaka.

75
    Ostatnia zmiana w zespole Podbeskidzia. Za Piotra Malinowskiego na boisku pojawia się Dariusz Kołodziej.

75
    Faul taktyczny Golańskiego, żółta kartka dla obrońcy gospodarzy.

73
    W miejsce Macieja Korzyma na murawie melduje się Daniel Gołębiewski.

71
    Wodecki wywalczył piłkę na lewym skrzydle, zagrał do Paweli, który szybko futbolówkę stracił. Już ruszają z kontrą gospodarze!

68
    Zmiana w drużynie Korony Kielce: z boiska schodzi Jacek Kiełb, na boisku pojawia się Michał Janota.

67
    Znów centra z lewej strony na głowę Telichowskiego, a ten niewiele się pomylił!

66
    Centra Malinowskiego z lewej strony boiska wybita na aut przez Pietrasiaka.

63
    W ostatnich minutach tego spotkania dużo strat z obu stron.

61
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Damian Chmiel, na boisku pojawia się Marcin Wodecki.

59
    Co za mecz w Kielcach! Trzy bramki w trzy minuty!

56
    Gol dla Korony!
    FABIAN PAWELA z tego samego miejsca, z którego kilka minut temu Korzym strzelił bramkę, pakuje piłkę do własnej siatki! Co za pech zawodnika gości!

55
    Gol dla Podbeskidzia!
    I już mamy remis! Precyzyjne uderzenie sprzed pola karnego FABIANA PAWELI, Zbigniew Małkowski tylko odprowadził piłkę wzrokiem! 1:1!

54
    W końcu pokonany Richard Zajac! Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bliższy słupek, tam jest MACIEJ KORZYM i napastnik gospodarzy precyzyjnym strzałem głową umieszcza piłkę w siatce!

52
    Tym razem Deja trafia w szczelnie ustawiony mur!

51
    Staňo fauluje Malinowskiego na 20. metrze, będzie rzut wolny dla Podbeskidzia! W pierwszej połowie Deja uderzył w poprzeczkę, jak będzie teraz?!

50
    Znów świetna okazja, uderzał Kiełb i z problemami wybronił Zajac!

49
    Świetne dośrodkowanie Kiełba na bliższy słupek, tam wbiegał Pyłypczuk, pomocnik gospodarzy musnął piłkę, a Zajac ją wybił na korner!

46

Koniec pierwszej połowy! Po bardzo żywych pierwszych 45. minutach Korona bezbramkowo remisuje z Podbeskidziem 0:0, choć gospodarze mają wyraźną przewagę!

Po więcej emocji i bramek na Stadion Miejski w Kielcach wracamy za niecały kwadrans!

44
    Mocne uderzenie Golańskiego, piłka przelatuje wysoko nad bramką!

43
    Na pozycji spalonej złapany Malinowski.

42
    Z prawej strony centruje Sobolewski, a piłkę na korner wybija Pietrasiak.

40
    Kilka minut do końca pierwszej połowy. Bramek już chyba nie zobaczymy, oby mecz się otworzył w drugiej połowie!

38
    Staňo fauluje Zajaca w polu bramkowym i ogląda żółtą kartkę.

36
    Znów dwie świetne okazje dla Korony! Znów kapitalnie broni Zajac! Ma swój dzień golkiper Podbeskidzia!

35
    Telichowski fauluje Golańskiego i ogląda żółty kartonik.

33
    Mgła na Stadionie Miejskim w Kielcach. Widoczność na ten moment na poziomie optymalnym.

31
    Kapitalne uderzenie Adama Deji w fantastycznym stylu na poprzeczkę sparuje Zbigniew Małkowski!

30
    Malinowski faulowany 25. metrów od bramki Małkowskiego, rzut wolny dla Podbeskidzia.

29
    Znów duże zamieszanie w szesnastce Podbeskidzia, znów jednak wybijają piłkę goście!

26
    Sobolewski centruje piłkę w pole karne, radzą sobie jednak defensorzy gości.

24
    Korona przeważa! Goście bezbarwni! Czy gospodarze obejmą prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie?

23
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Tomasz Górkiewicz, na boisku pojawia się Adam Deja.

21
    Bramka dla Korony wisi w powietrzu! Tym razem po centrze Golańskiego głową uderzał Sylwestrzak, jednak znów świetnie na linii bramkowej broni Zajac!

19
    Świetna kontra Korony, piłka wystawiona na 6. metr do Kiełba, który mocno uderza i trafia w Zajaca! To powinno być 1:0!

16
    Piłka w siatce gości, jednak wcześniej uderzający Maciej Korzym na spalonym!

15
    Kwadrans gry za nami! Jak na razie ciekawe spotkanie w Kielcach.

14
    Chmiel ukarany żółtym kartonikiem.

12
    Z kornera piłkę wrzucał Chmiel, głową uderzał Kupczak, jednak zawodnik Podbeskidzia źle złożył się do strzału i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

10
    Nieporozumienie Golańskiego i Sobolewskiego, od autu wznowią grę goście.

9
    Znów starli się Golański i Łatka, będzie rzut rożny dla gospodarzy.

8
    Chmiel fauluje Golańskiego, rzut wolny dla Korony Kielce.

6
    Błąd Staňo, piłkę przejmuje Malinowski, wpada w pole karne i... uderza tuż obok słupka!

5
    Wślizg Łatki w ostatniej chwili zatrzymał szarżującego na prawej flance Golańskiego.

3
    Sytuacyjne uderzenie Pyłypczuka, piłka przelatuje nad poprzeczką bramki gości.

2
    Będzie stały fragment gry dla Korony, Paweł Golański ustawia sobie piłkę.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Witamy zawodników i arbitrów na murawie!

Korona Kielce: Małkowski – Golański, Dejmek, Staňo, Sylwestrzak – Kiełb, Jovanović, Sobolewski, Marković, Pyłypczuk – Korzym (C).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Zajac – Górkiewicz, Pietrasiak, Konieczny, Telichowski – Sokołowski (C), Łatka, Kupczak, Chmiel, Malinowski – Pawela.

Sędziowie: Krzysztof Jakubik – Jakub Wójcik, Tomasz Niemirowski.

Na spotkanie zapraszamy już od godziny 15:00 kiedy to poznamy pierwsze jedenastki, które wybiegną na murawę.

Mecz zapowiada się bardzo ciekawie, a faworytem dzisiejszego spotkania są raczej gracze Scyzoryków, którzy ostatnio prezentują niezły futbol.

W swoich ostatnich meczach Korona wygrała z Lechem 1:0 by następnie zremisować po niezłym meczu z Piastem Gliwice 1:1. Podbeskidzie z kolei najpierw przegrało z Zagłębiem Lubin 2:3, a w ostatniej kolejce wywalczyło jeden punkt po bezbramkowym remisie z Zawiszą.

W tabeli ligi sytuacja obu zespołów nie wygląda dobrze. Korona jest na miejscu 13, a Podbeskidzie na miejscu przedostatnim – 15. Obie ekipy dzieli różnica sześciu punktów.

W spotkaniu 21. kolejki Ekstraklasy, Korona Kielce podejmie na własnym stadionie Podbeskidzie Bielsko – Biała.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.