Korona – Podbeskidzie 2:1 (koniec) | Śląsk – Piast 0:0 (koniec) | Górnik Z. – Lechia 0:0 (koniec)
Korona Kielce
2:1 (0:0)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Sobota 14.12.2013, 15:30 • Stadion Miejski, Kielce • PKO Ekstraklasa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

W spotkaniu 21. kolejki Ekstraklasy, Korona Kielce podejmie na własnym stadionie Podbeskidzie Bielsko – Biała.

W tabeli ligi sytuacja obu zespołów nie wygląda dobrze. Korona jest na miejscu 13, a Podbeskidzie na miejscu przedostatnim – 15. Obie ekipy dzieli różnica sześciu punktów.

W swoich ostatnich meczach Korona wygrała z Lechem 1:0 by następnie zremisować po niezłym meczu z Piastem Gliwice 1:1. Podbeskidzie z kolei najpierw przegrało z Zagłębiem Lubin 2:3, a w ostatniej kolejce wywalczyło jeden punkt po bezbramkowym remisie z Zawiszą.

Mecz zapowiada się bardzo ciekawie, a faworytem dzisiejszego spotkania są raczej gracze Scyzoryków, którzy ostatnio prezentują niezły futbol.

Na spotkanie zapraszamy już od godziny 15:00 kiedy to poznamy pierwsze jedenastki, które wybiegną na murawę.

Korona Kielce: Małkowski – Golański, Dejmek, Staňo, Sylwestrzak – Kiełb, Jovanović, Sobolewski, Marković, Pyłypczuk – Korzym (C).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Zajac – Górkiewicz, Pietrasiak, Konieczny, Telichowski – Sokołowski (C), Łatka, Kupczak, Chmiel, Malinowski – Pawela.

Sędziowie: Krzysztof Jakubik – Jakub Wójcik, Tomasz Niemirowski.

Witamy zawodników i arbitrów na murawie!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

2
    Będzie stały fragment gry dla Korony, Paweł Golański ustawia sobie piłkę.

3
    Sytuacyjne uderzenie Pyłypczuka, piłka przelatuje nad poprzeczką bramki gości.

5
    Wślizg Łatki w ostatniej chwili zatrzymał szarżującego na prawej flance Golańskiego.

6
    Błąd Staňo, piłkę przejmuje Malinowski, wpada w pole karne i... uderza tuż obok słupka!

8
    Chmiel fauluje Golańskiego, rzut wolny dla Korony Kielce.

9
    Znów starli się Golański i Łatka, będzie rzut rożny dla gospodarzy.

10
    Nieporozumienie Golańskiego i Sobolewskiego, od autu wznowią grę goście.

12
    Z kornera piłkę wrzucał Chmiel, głową uderzał Kupczak, jednak zawodnik Podbeskidzia źle złożył się do strzału i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

14
    Chmiel ukarany żółtym kartonikiem.

15
    Kwadrans gry za nami! Jak na razie ciekawe spotkanie w Kielcach.

16
    Piłka w siatce gości, jednak wcześniej uderzający Maciej Korzym na spalonym!

19
    Świetna kontra Korony, piłka wystawiona na 6. metr do Kiełba, który mocno uderza i trafia w Zajaca! To powinno być 1:0!

21
    Bramka dla Korony wisi w powietrzu! Tym razem po centrze Golańskiego głową uderzał Sylwestrzak, jednak znów świetnie na linii bramkowej broni Zajac!

23
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Tomasz Górkiewicz, na boisku pojawia się Adam Deja.

24
    Korona przeważa! Goście bezbarwni! Czy gospodarze obejmą prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie?

26
    Sobolewski centruje piłkę w pole karne, radzą sobie jednak defensorzy gości.

29
    Znów duże zamieszanie w szesnastce Podbeskidzia, znów jednak wybijają piłkę goście!

30
    Malinowski faulowany 25. metrów od bramki Małkowskiego, rzut wolny dla Podbeskidzia.

31
    Kapitalne uderzenie Adama Deji w fantastycznym stylu na poprzeczkę sparuje Zbigniew Małkowski!

33
    Mgła na Stadionie Miejskim w Kielcach. Widoczność na ten moment na poziomie optymalnym.

35
    Telichowski fauluje Golańskiego i ogląda żółty kartonik.

36
    Znów dwie świetne okazje dla Korony! Znów kapitalnie broni Zajac! Ma swój dzień golkiper Podbeskidzia!

38
    Staňo fauluje Zajaca w polu bramkowym i ogląda żółtą kartkę.

40
    Kilka minut do końca pierwszej połowy. Bramek już chyba nie zobaczymy, oby mecz się otworzył w drugiej połowie!

42
    Z prawej strony centruje Sobolewski, a piłkę na korner wybija Pietrasiak.

43
    Na pozycji spalonej złapany Malinowski.

44
    Mocne uderzenie Golańskiego, piłka przelatuje wysoko nad bramką!

Koniec pierwszej połowy! Po bardzo żywych pierwszych 45. minutach Korona bezbramkowo remisuje z Podbeskidziem 0:0, choć gospodarze mają wyraźną przewagę!

Po więcej emocji i bramek na Stadion Miejski w Kielcach wracamy za niecały kwadrans!

46

49
    Świetne dośrodkowanie Kiełba na bliższy słupek, tam wbiegał Pyłypczuk, pomocnik gospodarzy musnął piłkę, a Zajac ją wybił na korner!

50
    Znów świetna okazja, uderzał Kiełb i z problemami wybronił Zajac!

51
    Staňo fauluje Malinowskiego na 20. metrze, będzie rzut wolny dla Podbeskidzia! W pierwszej połowie Deja uderzył w poprzeczkę, jak będzie teraz?!

52
    Tym razem Deja trafia w szczelnie ustawiony mur!

54
    Gol dla Korony!
    W końcu pokonany Richard Zajac! Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bliższy słupek, tam jest MACIEJ KORZYM i napastnik gospodarzy precyzyjnym strzałem głową umieszcza piłkę w siatce!

55
    Gol dla Podbeskidzia!
    I już mamy remis! Precyzyjne uderzenie sprzed pola karnego FABIANA PAWELI, Zbigniew Małkowski tylko odprowadził piłkę wzrokiem! 1:1!

56
    FABIAN PAWELA z tego samego miejsca, z którego kilka minut temu Korzym strzelił bramkę, pakuje piłkę do własnej siatki! Co za pech zawodnika gości!

59
    Co za mecz w Kielcach! Trzy bramki w trzy minuty!

61
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Damian Chmiel, na boisku pojawia się Marcin Wodecki.

63
    W ostatnich minutach tego spotkania dużo strat z obu stron.

66
    Centra Malinowskiego z lewej strony boiska wybita na aut przez Pietrasiaka.

67
    Znów centra z lewej strony na głowę Telichowskiego, a ten niewiele się pomylił!

68
    Zmiana w drużynie Korony Kielce: z boiska schodzi Jacek Kiełb, na boisku pojawia się Michał Janota.

71
    Wodecki wywalczył piłkę na lewym skrzydle, zagrał do Paweli, który szybko futbolówkę stracił. Już ruszają z kontrą gospodarze!

73
    W miejsce Macieja Korzyma na murawie melduje się Daniel Gołębiewski.

75
    Faul taktyczny Golańskiego, żółta kartka dla obrońcy gospodarzy.

75
    Ostatnia zmiana w zespole Podbeskidzia. Za Piotra Malinowskiego na boisku pojawia się Dariusz Kołodziej.

77
    Akcja Podbeskidzia na lewym skrzydle powstrzymana przez Sylwestrzaka.

79
    Uderzenie z dystansu Dariusza Kołodzieja zablokowane przez Dejmka.

82
    Zawodnik gości faulowany 29 metrów od bramki Korony. Będzie rzut wolny.

83
    Tym razem uderzał Dariusz Kołodziej, który trafił w mur. Piłkę przejęli gospodarze i faulem musiał powstrzymać akcję Korony Kołodziej. Żółta kartka.

84
    Żółty kartonik również dla Dejmka.

85
    Centra z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy wybita i już z kontrą rusza Korona!

88
    Korona teraz głównie się broni. Gospodarze chcą, żeby trzy punkty zostały w Kielcach.

89
    Ostatnia zmiana w tym meczu. Za Pyłypczuka pojawia się na murawie Janiec.

90
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90+1
    Michał Janota ukarany żółtym kartonikiem.

PODSUMOWANIE

Koniec! Po bardzo dobrym meczu Korona Kielce pokonuje Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1! Trzy bramki w tym spotkaniu padły w trzy minuty! Najpierw strzelił Maciej Korzym, minutę później wyrównał Fabian Pawela, a jeszcze minutę później prowadzenie i, jak się później okazało zwycięstwo gospodarzom strzelając bramkę samobójczą zapewnił Fabian Pawela!

MVP MECZU

Na to miano zasłużyć mógł jedynie Richard Zajac, który był dziś w kapitalnej dyspozycji! Podbeskidzie z innym golkiperem w bramce przegrało kilkoma bramkami więcej!

Dziękuję za uwagę, żegna się Paweł Szymański! (17:27:03)