Siarka T. – Świt NDM 1:0 (koniec) | Stal S. W. – Motor 3:2 (koniec) | Olimpia Z. – Wisła Pu. 3:5 (koniec)
Limanovia – Garbarnia 0:1 (koniec)
Limanovia Limanowa
0:1 (0:1)
Garbarnia Kraków
Sobota 08.03.2014, 15:002 Liga Wschodnia

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Sobotni dzień upłynie nam pod znakiem pierwszych spotkań w rundzie wiosennej rozgrywanych pod banderą II ligi wschodniej. Na własnym stadionie o godzinie 15:00 Limanovia Limanowa podejmie Garbarnię Karków.

W poprzedniej, osiemnastej kolejce Limanovia zremisowała ze Stalą Stalową Wolą 1:1.
    Drużyna przyjezdna- Garbarnia Kraków pokonała Radomiaka Radom strzelając 2 bramki, przy jednej strzelonej przez zespół z Radomia.

Przed początkiem rundy wiosennej Limanovia z dorobkiem 27 punktów plasuje się na ósmej pozycji z bilansem bramkowym 18:21. Ostatnie osiem spotkań zespołu z Limanowej to passa zwycięstw i remisów, czy Garbarnia ją zakończy?

Krakowski zespół z kolei w czterech ostatnich spotkaniach zanotował 3 zwycięstwa oraz jeden remis. Obecnie na swoim koncie krakowianinie posiadają 20 punktów, co daje im 15 pozycję w ligowej tabeli. Stosunek bramkowy tego zespołu to 17:33.

W jesiennym pojedynku tych zespołów zwyciężył beniaminek- Limanovia, wygrywając na terenie Garbarni 3-0.
    Czy po dzisiejszym meczu odnotujemy na koncie zespołu z Limanowej kolejne zwycięstwo nad zespołem z Krakowa? Przekonamy się już niebawem.

Limanovia Limanowa: D. Bomba- P. Czajka, A. Garzeł, R. Kulewicz, M. Niechciał, P. Pyciak, M. Byszewski, A. Skiba, M. Sadio, Ł. Pietras, A. Serafin.

Rezerwowi: H. Bieda, B. Hudecki, J. Downar-Zapolski, J. Piwowarczyk, R. Komorek, D. Majcher, G. Kmiecik.

Garbarnia Kraków: J. Sypniewski- P. Byrski, M. Pluta, M. Kowalski, N. Piszczek, J. Górecki, K. Kalemba, T. Metz, K. Kostrubała, P. Kaczor, M. Górecki,

Rezerwowi: A. Jękot, A. Fedoruk, M. Gjentijan, Ł. Cichy, T. Kalicki, S. Kokosza, P. Senderski.

Sędziowie: Mariusz Jasina (Wrocław).

Limanovia w biało-czerwonych barwach, Garbarnia w strojach biało-brązowych.

1

2
    Byszewski ruszył z kontratakiem, potknął się jednak przy linii bocznej, piłka dla Garbarni.

5
    Piłka w środkowym sektorze boiska, żadna z drużyn nie stworzyła sobie sytuacji, badają wzajemnie swoje możliwości.

7
    Metz zagrał do Michała Góreckiego przenosząc piłkę nad obrońcami z Limanowej, dobrze wyszedł jednak Bomba z bramki.

10
    Kilka niedokładnych podań po obu stronach, walka w środkowej części boiska. Częściej przy piłce Garbarnia.

12
    Strzał Niechciała z około 20 metrów wysoko ponad bramką.

14
    Niebezpieczny strzał z lewej strony na bramkę Sypniewskiego.

15
    Nieporozumienie między obrońcą a Bombą i prawie dopadł do piłki Michał Górecki w szesnastce drużyny z Limanowej.

18
    Metz niedokładnie do M. Góreckiego i powstrzymana kontra Garbarni.

19
    Michał Górecki z około 20 metra wprost w ręce Bomby.

22
    Gol dla Garbarnii!

Kosturbała na skrzydło lewe do Kaczora, ten uderzył na bramkę, odbił Bomba i dopadł jej Michał GÓRECKI pakując ja wprost do siatki.

25
    Długa przerwa w grze, Arkadiusz Serafin opuszcza plac gry, jednak nic poważnego mu się nie stało i zaraz powróci na boisko.

27
    Tym razem Kaczor opuszcza boisko, wykopali piłkę Limanowianie, tym samym w geście fair play odwdzięczyli się piłkarze z Krakowa.

28
    Piłkarze obu drużyn już w kompletnych składach na boisku.

31
    Strzał Kuby Góreckiego wybity z linii bramkowej prawdopodobnie przez Kulewicza.

35
    Wymiana podań, walka w środkowej części boiska- tak w skrócie wygląda sytuacja na placu gry.

38
    Kuba Górecki do brata Michała- strzał w prawy dolny róg, słupek i łapie piłkę Bomba. Bardzo groźna akcja Garbarni.

40
    Marcin Byszewski leży na murawie, potrzebna interwencja sztabu medycznego, opuszcza plac gry.

42
    Arkadiusz Serafin w rajdzie lewą stroną zapędził się pod bramkę Sypniewskiego gdzie oddał strzał w boczną siatkę.

42
    W wyniku odniesionej kontuzji Piwowarczyk zmienia Byszewskiego.

45
    Dużo przerw w grze, pierwsza połowa przedłużona o przynajmniej 2 minuty.

45+1
    Strzał Skiby z 16 metrów zablokowany przez obrońcę Garbarni, jedna z groźniejszych sytuacji Limanovii.

45+3
    Zamieszanie w polu karnym Garbarni! Trzy strzały w bramkę w jednej akcji, wszystkie niecelne. Dużo szczęścia miała teraz drużyna z Krakowa, to mogło, a nawet powinno skończyć się wyrównaniem!

W pierwszej połowie grę prowadziła Garbarnia, stworzyła sobie więcej sytuacji, była częściej przy piłce a także w polu karnym Limanovii. Limanowska drużyna bez pomysłu na grę chociaż w ostatnich minutach stworzyła sobie kilka klarownych sytuacji. Czekamy z niecierpliwością na drugą połowę.

46

46
    Zmiana w drużynie Limanovia Limanowa: z boiska schodzi Sadio, na boisku pojawia się Komorek.

46
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Piszczek, na boisku pojawia się Fedoruk.

47
    Mocny strzał zza pola karnego zawodnika Limanovii, która zdecydowanie lepiej "wchodzi" w drugą połowę.

49
    Błąd arbitra, nie był na spalonej pozycji Piwowarczyk.

51
    Niechciał świetnie dośrodkował z rzutu wolnego, jednak nikt nie sięgnął piłki.

52
    Z lewej strony znajdując się w polu bramkowym uderzał Serafin, złapał jednak piłkę Sypniewski.

55
    W pierwszych 10 minutach drugiej połowy nie obserwowaliśmy żadnej składnej akcji Garbarni na połowie przeciwnika, trwa napór Limanovii.

58
    Sypniewski dobrze w bramce, jest pewnym punktem w defensywie.

61
    Goście zamknięci na swojej połowie, rozpędza się Limanovia. Garbarni zostaje tylko gra z kontrataku.

64
    Paweł Pyciak przenosi piłkę nad bramką po uderzeniu głową z kilku metrów. Mnożą się szanse Limanovii.

66
    Krzysztof Kalemba potężnie z dystansu, jednak obok bramki.

70
    Zmiana w drużynie Limanovia Limanowa: z boiska schodzi Czajka, na boisku pojawia się Kmiecik.

72
    Michał Górecki obok bramki z piątego metra!

73
    Strzał Kmiecika z lewego narożnika pola karnego niecelny- piłka przeleciała kilka metrów obok bramki.

74
    Żółtą kartkę otrzymał Metz (Garbarnia Kraków).

75
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Kostrubała, na boisku pojawia się Cichy.

75
    Żółtą kartkę otrzymał Komorek (Limanovia Limanowa).

76
    Fedoruk zażegnał zagrożenie wybijając piłkę poza linię końcową. Rzut rożny w wykonaniu Limanovii nie przyniósł efektu.

78
    Kmiecik nie trafił z kliku metrów! Mając przed sobą tylko bramkarza uderza obok bramki! Niesamowite, to była sytuacja na wagę wyrównania.

81
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Kaczor, na boisku pojawia się Kokoszka.

83
    Z lewego narożnika wkręcać piłkę próbował Michał Górecki, tylko boczna siatka.

85
    Zmiana w drużynie Limanovia Limanowa: z boiska schodzi Serafin, na boisku pojawia się Majcher.

87
    Ustały ataki Limanovii, częściej to goście są przy piłce utrzymując ją z dala od własnej bramki.

89
    Paweł Byrski leży na boisku, potrzebna interwencja sztabu medycznego.

90
    Arbiter główny spotkania doliczył jeszcze minimum trzy minuty do podstawowego czasu gry.

90+2
    Gdyby sędzia nie odgwizdał spalonego, mogła paść bramka dla Limanovii.

W poprzednim pojedynku Garbarnia uległa Limanovii na własnym stadionie, teraz role się odwróciły. Mimo dobrej drugiej połowy w wykonaniu Limanovii nie zdołała ona odwrócić losów tego spotkania. Garbarnia wykorzystała jedną sytuację, jak widać, tyle wystarczyło do zwycięstwa na obcym terenie.
    MVP meczu został rozgrywający swój pierwszy mecz w barwach Garbarni Michał Górecki.