Łowicz – Olimpia Z. 2:2 (koniec) | Limanovia – Stal Rz. 2:1 (koniec) | Stal M. – Siarka T. 1:1 (koniec)
Pelikan Łowicz
2:2 (0:0)
Olimpia Zambrów
Niedziela 13.04.2014, 11:15 • Stadion Miejski, Łowicz • 2 Liga Wschodnia

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:15.

Pelikan gra ostatnio w kratkę: wyjazdowe zwycięstwa i domowe przegrane. W niedzielne przedpołudnie stanie przed szansą na przerwanie serii dwóch wiosennych porażek w Łowiczu.

Rywalem Pelikana będzie Olimpia Zambrów – w rozegranym 8 września 2013 r. meczu siódmej kolejki Olimpia wygrała w Zambrowie 2-0 po dwóch trafieniach Łukasza Grzybowskiego.

W ostatniej kolejce Olimpia gładko uległa u siebie Legionovii 0-3, Pelikan spokojnie pokonał Świt w Nowym Dworze Mazowieckim 2-0. Zespół gospodarzy chcąc walczyć o pierwszą ósemkę musi zacząć wygrywać domowe spotkania.

Serdecznie zapraszamy na relację prosto ze stadionu w Łowiczu, początek meczu o 11.15, relacja wystartuje kilkanaście minut wcześniej. Emocji nie powinno zabraknąć!

Witamy ze stadionu w Łowiczu, zawodnicy Olimpii i Pelikana rozpoczęli już rozgrzewkę. Za około pół godziny początek meczu.

Pelikan wystąpi dziś bez Mariusza Soleckiego, Macieja Wyszogrodzkiego, Pascala Ekwueme, Damiana Nowaka, a także leczącego się już dłuższy czas Damiana Ceglarza.

Cala ławka rezerwowych Pelikana to młodzieżowcy, jest to skutek osłabień kadrowych.

W zespole gości w pierwszym składzie aż czterech młodzieżowców: Sobótka, Kuczałek, Kosiński, Jastrzębski.

Maciej Bartoszek, trener Pelikana, po raz trzeci poprowadzi swój zespół w domowym meczu. Poprzednie dwa zakończyły się porażkami. Czy ta passa zostanie przełamana? Czy okaże się do trzech razy sztuka?

Pelikan zakończył już rozgrzewkę, zawodnicy zeszli do szatni. Piłkarze gości właśnie udają się do szatni. Za niecałe 10 minut początek meczu.

Sędzia Szymon Lizak wyprowadza zespoły na murawę. Pelikan na zielono, Olimpia w niebieskich strojach.

1

1
    Rozpoczęli goście z Zambrowa.

2
    Akcja prawą stroną Bojańczyka i Kowalczyka, groźny strzał tego drugiego odbił Czapliński!

3
    Pelikan utrzymuje się na połowie gości.

4
    Dośrodkowanie Dardy, główkował Dremliuk a ręką zagrał Kowalczyk. Rzut wolny spod linii końcowej.

5
    Piłkę wybił Brodecki. Kontra Pelikana...

5
    Dośrodkowanie z lewej za głębokie. Faul na Golańskim i kolejna szansa na centrę dla Adamczyka.

6
    W zamieszaniu obrońcy wybili piłkę, próba dobitki Komana niecelna.

7
    Dobry, szybki początek meczu w Łowiczu.

8
    Strzelał po indywidualnej akcji Jastrzębski, ale w bezpiecznej odległości od słupka.

10
    Pelikan spokojnie od tyłu rozgrywa akcje.

11
    Rzut z autu dla gospodarzy, Akcja wciąż w okolicach środka boiska.

13
    Rzut wolny, dośrodkowywał będzie Adamczyk. Źle wybita piłka i bez zagrożenia.

14
    Okazja do wrzutu dla Pelikana w pole karne gości.

15
    Akcja Pelikana. Gamla do Derbicha, centra, ale obrońca ubiegł Bojańczyka.

16
    Faulowany Golański. Rzut wolny z 35 metrów.

17
    Strzał Derbicha celny ale zbyt lekki by zaskoczyć Czapińskiego.

18
    Strata Świątka, kontra Olimpii ale bardzo dobra interwencja Dremliuka.

19
    Próba rozciągnięcia akcji przez Kuczałka kończy się za linią boczną.

21
    Próba akcji Golańskiego z Kowalczykiem zakończona niecelnym odegraniem.

22
    Dobra próba podania do Świątka ale nie sięgnął on piłki.

23
    Strzał z 20 metrów Kuszałka wysoko ponad bramką

24
    Kontra Pelikana i będzie rzut rożny. Zablokowano dośrodkowanie Adamczyka.

25
    Strzał Brodeckiego niecelny.

26
    Jastrzębski z lewej strony prosto w ręce Olszewskiego.

28
    Pelikan wciąż dłużej rozgrywa, ale nie stwarza szans na strzały.

30
    Kolejna akcja Pelikana której brakuje ostatniego podania, niecelnie Derbich.

31
    Rzut rożny dla Olimpii z lewej strony boiska.

31
    Dośrodkowanie Hryszki o wiele za głębokie.

33
    Zderzenie głowami Dremliuka i Jastrzębskiego, potrzebna interwencja lekarzy.

34
    Wciąż leży Mykola Dremliuk ale chyba będzie w stanie za chwilę kontynuować grę.

35
    Dremliuk wraca na plac gry, a piłkę ma Pelikan.

36
    Rzut rożny dla Olimpii. Tym razem centra Stecia.

36
    Podanie na 18 metr, skąd strzelał Jastrzębski ale bez komentarza.

38
    Strzał Hryszko zablokował Gamla.

39
    Kolejny rzut rożny dla Olimpii, tym razem z prawej strony. Kolejne złe dośrodkowanie.

40
    Spokojniejszy fragment spotkania.

41
    Kolejne dośrodkowanie Jastrzębskiego ponad bramką. Ten zawodnik stara się, ale na razie całkowicie bezskutecznie.

43
    Kolejny niecelny strzał Olimpii, tym razem Steć.

44
    Akcja Olimpii, na spalonym Jastrzębski.

45
    Jedna minuta dodana do pierwszej połowy.

45+1
    Żółtą kartkę za ostre wejście w środku pola otrzymał Dremliuk (Pelikan Łowicz).

45+1

Przerwa w spotkaniu w Łowiczu. Jest to słabe spotkanie, Pelikan dłużej utrzymuje się przy piłce ale nie ma pomysłu jak sforsować obronę gości. Olimpia skupia się właśnie na defensywie i próbuje kontrować. W całej pierwszej połowie był tylko jeden groźny, celny strzał Konrada Kowalczyka i to na samym początku spotkania. Pelikan rozpoczął z większym animuszem ale im dłużej trwał mecz tym mecz stawał się bardziej jednostajny.

Już za chwilę początek drugiej części meczu. Zawodnicy powoli wracają na boisko.

Zawodnicy Pelikana wyszli jako pierwsi, w tej chwili prowadzą rozgrzewkę. Ostatnie dwa domowe mecze przyniosły po dwie szybkie bramki dla gości na początku drugiej połowy stąd taka decyzja.

Bez zmian w obu zespołach.

46

46
    Strzał Gamli z 23 metrów i dobra interwencja Czaplińskiego!

47
    Gol dla Pelikana!
    Dośrodkowanie Adamczyka i z najbliższej odległości bramkę zdobywa Adrian ŚWIĄTEK!

48
    Mocne otwarcie drugiej połowy w wykonaniu Pelikana! Może sprawi to, że mecz stanie się lepszy.

50
    Chwila chaosu na środku boiska, nikt nie może opanować piłki.

51
    Kontra Olimpii, dobre dośrodkowanie Hryszki ale strzał głową Jastrzębskiego niecelny.

52
    Na boisku leży Kosiński.

53
    Mecz ożywił się, piłkarze gości nie mogą już skupiać się już tylko na obronie.

54
    Świątek sam na sam ale jego lob okazał się zbyt delikatny i obrońcy wybili piłkę sprzed linii!

55
    Zmiana w drużynie Pelikan Łowicz: z boiska schodzi Golański, na boisku pojawia się Kosiorek.

56
    Bojańczyk w trudnej sytuacji, ale sam na sam, podnosi piłkę ponad bramką!

58
    To były dwie świetne okazje gospodarzy, kibice nie mogą uwierzyć, że wynik się nie zmienił.

59
    Rzut wolny spod linii bocznej dla Olimpii. Będzie kolejne wstrzelenie piłki w pole karne.

60
    Gol dla Olimpii Zambrów!
    Ostre dośrodkowanie Sobótki, piłkę trącił jeszcze HRYSZKO!

62
    Strzelony gol rozochocił gości, zaczęli grać odważniej.

63
    Seria autów dla Pelikana po lewej stronie, w końcu dośrodkowanie Kosiorka, ale wybite.

65
    Od bramki Czapliński, po dalekim wybiciu Olszewskiego.

66
    Żółtą kartkę za symulowanie otrzymał Steć (Olimpia Zambrów).

68
    Za wysoko podniesiona noga zawodnika Olimpii. Rzut wolny, ale około 40 metrów do bramki.

68
    Brodecki nie sięgnął piłki.

69
    Rzut rożny dla Olimpii...

70
    Piłkę łapie Olszewski, dalekie wybicie do Świątka ale niecelne.

71
    Wrzut w pole karne Olimpii, wybita piłki. Po poprawce na spalonym Koman.

72
    Zmiana w drużynie Olimpia Zambrów: z boiska schodzi Jastrzębski, na boisku pojawia się Jakuszewski.

74
    Zmiana w drużynie Pelikan Łowicz: z boiska schodzi Gamla, na boisku pojawia się Pomianowski.

75
    Pelikan stara się zaatakować. ale akcja tylko do 30 metra.

76
    Ostatni kwadrans, czy któryś zespół zdobędzie jeszcze bramkę?

76
    Na spalonym Adamczyk.

78
    Piotr Koman do Świątka, jego strzał odbił bramkarz ale dobitka Patryka BOJAŃCZYKA była już celna!!

79
    Akcja Olimpii, ale dośrodkowanie w linię boczną.

80
    Na spalonym Kosiorek po długim wybiciu Olszewskiego.

81
    Kolejny spalony Świątka, bardzo rwana gra.

82
    Akcja Pelikana, Świątek źle dośrodkował.

83
    Zmiana w drużynie Olimpia Zambrów: z boiska schodzi Kosiński, na boisku pojawia się Mleczek.

84
    Chaotyczna gra, oba zespoły nerwowo.

85
    Kolejny raz na spalonym Świątek.

85
    Żółtą kartkę otrzymał Pomianowski (Pelikan Łowicz).

86
    Rzut karny dla Olimpii Zambrów!

86
    Czerwona kartka dla Pomianowski (Pelikan Łowicz). Faul taktyczny w polu karnym.

87
    STEĆ w lewo, Olszewski w prawo.

87
    Zmiana w drużynie Pelikan Łowicz: z boiska schodzi Świątek, na boisku pojawia się Bończak.

87
    Kolejny spalony Pelikana, nerwowe reakcje na trybunach.

88
    Kolejny faul Pelikana, dośrodkowanie..., znowu zbyt mocne. Ale sędzie gwiżdże kolejny faul i jeszcze jedna wrzutka.