Hellas Verona – Udinese 2:2 (koniec) | Inter – Lazio 4:1 (koniec)
2:2 (1:0)
Udinese Calcio
Sobota 10.05.2014, 18:00 • Marc'Antonio Bentegodi, Verona • Włoska Serie A

Przedostatnia kolejka Serie A. Zapraszamy na relacje live ze starcia Hellas Verona – Udinese Calcio.

Obie ekipy plasują się w środku stawki i są już pewne swojej ligowej przyszłości. W przypadku Udine, wynik w tym sezonie jest wielkim rozczarowaniem.

Hellas zgromadziło do tej pory 53 punktów, a Udinese tylko 42 "oczka".

Gracze z Verony w ostatniej kolejce zremisowali 3:3 na Stadio Olimpico w Rzymie, z tamtejszym Lazio. Co ciekawe, jeszcze do 90 minuty zanosiło się na komplet oczek dla gości, ale w ostatnich minutach meczu wyrównał Mauri. Obie ekipy mecz kończyły w dziesiątke.

Udine sprawiło swoim kibicom spektakl strzelecki, pokonując 5:3 Livorno. Dwa gole zdobył Di Natale, a po trafieniu, kolejno dorzucili Badu, Pereyra, Gabriel Silva.

Hellas Verona FC: Rafael – Agostini, Rafael Marques, Moras, Pillud, Halffredsson, Marquinho, Cirigliano, Sala, Toni, Gomez Taleb.
    Rezerwowi: Cacia, Janković, Nicolas, Donsah, Rabusic, Maietta, Gonzalez, Cacciatore, Donadel, Borra, Fares, Zaccagni

Udinese Calcio: Scuffet – Danilo, Domizzi, Heurtaux, Gabriel Silva, Pinzi, Lazzari, Pereyra, Allan, Di Natale, Lopez.
    Rezerwowi: Brkic, Naldo, Bubnjić, Agyemang-Badu, Mlinar, Jadson, Yebda, Widmer, Kelava, Beleck

Sędziowie: D. Tommasi.

Obie ekipy już na murawie.

1

3
    Spokojny początek spotkania. Gra toczy się głównie w środkowej strefie.

4
    Rzut rożny dla Udinese. Mocno bite dośrodkowanie i jeszcze raz, z narożnika boiska goście.

4
    Tym razem już niecelna wrzutka i ze spokojem wyjaśniają obrońcy Hellas Verona.

4
    Pinzi faulowany w środkowej strefie.

6
    Wrzutka niemalże pod samą bramkę Udine, ale tam w powietrzu królują defensorzy gości.

8
    Rzut wolny dla Hellas Verona. Piłkę ustawił sobie już Marquinho.

8
    Dośrodkowanie w pole karne Udine, ale ponownie górą defensorzy przyjezdnych.

10
    10 minut gry w Veronie za nami, jak na razie bez bramek.

11
    Na spalonym Antonio Di Natale.

12
    Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu. Heurtaux napomniany za faul w środkowej strefie.

13
    Allan podcina wbiegającego w pole karne Agostiniego. Rzut karny dla Hellas Verona!

14
    Gol dla Verony!

Doświadczony LUCA TONI bez trudu myli bramkarza i precyzyjnym strzałem, zamienia rzut karny na bramkę!

15
    Próba szybkiej odpowiedzi Udine, ale uderzenie Di Natale powędrowało wprost do koszyczka Rafaela.

19
    Dobrze ustawieni teraz w defensywie gospodarze. Bezradne w swoich atakach jest Udine, które próbuje pozycyjnego rozpracowania rywali.

20
    Za mocny przerzut na wolne pole do Heurtauxa i piłka opuszcza boisko.

22
    Po zdobyciu bramki Hellas oddało inicjatywę Udinese, jednak, jak na razie nic z tego nie wynika.

23
    Dobra interwencja bramkarza Udinese, który uprzedza strzelca pierwszego gola Toniego.

24
    Nieudane dośrodkowanie Pereyry na pole karne i bezpańska piłka opuszcza plac gry.

27
    Ładne uderzenie z dystansu Pinziego, ale dobrze przygotowany też Rafael wyłapuje piłkę.

27
    Udine niemalże w ciągłym ataku, ale jak na razie kompletnie nie przekłada się to na wynik meczu.

30
    Pół godziny gry za nami. Gospodarze prowadzą 1:0, choć od dłuższej chwili to Udine w natarciu.

32
    W ostatniej chwili zablokowana próba uderzenia Di Natale.

34
    Okres niezbyt ciekawej gry. Jedni i drudzy nie potrafią zbliżyć się w okolice bramki rywala.

35
    10 minut do końca pierwszej odsłony meczu. Czy ataki Udine przyniosą bramkę?

36
    Teraz z kolei atak Hellas Verona i Toni wywalczył rzut rożny.

36
    Dobrze na bliższym słupku interweniują defensorzy przyjezdnych.

38
    Ależ szczęście Udinese! Toni wypatrzony na 7. metrze, uderza, piłka mija bramkarza i z linii bramkowej wybija ją Danilo! To powinno być 2:0!

40
    Rzut wolny dla Udine na wysokości pola karnego, po faulu Marquinho.

41
    Próba strzału Di Natale, ale Rafael nie dał się zaskoczyć doświadczonemu egzekutorowi Udinese.

42
    Zdawało się, że za chwilę Pereyra stanie oko w oko z Rafaelem, ale odskoczyła futbolówka Argentyńczykowi i bramkarz Hellas dobiegł do niej pierwszy.

44
    Centra w pole karne, jednak tam Di Natale tylko musnął futbolówkę włosami.

45
    Teraz z dystansu jeden z graczy Udine, ale bardzo niecelnie.

45
    Toni sprytnie próbował uruchomić Gomeza, ale Scuffet był na posterunku.

45

Do przerwy Hellas Verona prowadzi z Udinese Calcio 1:0. Jedyną, jak na razie bramkę, w 14 minucie spotkania zdobył doświadczony Luca Toni. Snajper Hellas bardzo pewnie wykorzystał rzut karny.

46

46
    Zmiana w drużynie Hellas Verona FC: z boiska schodzi Pillud, na boisku pojawia się Cacciatore.

48
    Spokojny początek drugiej odsłony. Faul w ofensywie graczy Udinese.

50
    W ostatniej chwili od piłki odcięty Di Natale. Korner dla Udine.

50
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i przedłużeniu piłki na bliższym słupku niewiele brakowało, a wpakowałby ją do bramki z najbliższej odległości Heurtaux, który ostatecznie nie trafia czysto w piłkę!

52
    Jak na razie w drugiej połowie nic interesującego się nie dzieje. Małe przepychanki na środku boiska pomiędzy Tonim a Domizzim.

53
    Domizzi ląduje w notesie za odepchnięcie Toniego.

54

2:0 dla Hellas Verona! Autorem bramki EMIL HALLFREDSSON! Mocno bita wrzutka w pole karne, na dalszym słupku uderza Hallfredsson i "przełamuje" bezradnego Scuffeta!

56
    Gol dla Udinese!

Błyskawiczna riposta Udinese! ANTONIO DI NATALE przyjmuje piłkę w polu karnym, podbija ją na wysokość klatki piersiowej, obraca się i uderza nie do obrony, tuż pod poprzeczkę! Przepiękny gol!

57
    Hallfredsson brzydko potraktowany przez Danilo. Kartka dla gracza Hellas.

60
    Godzina gry za nami. Czy Udine pójdzie za ciosem?

60
    Rzut rożny dla Hellas.

61
    Nic z tego nie wynika.

64
    Świetna interwencja Rafaela, który ratuje swoją drużynę przed stratą prowadzenia! Broni strzał z bliskiej odległości!

66
    Żółtko dla Allana, za faul na Morasie, który zdecydował się na indywidualny rajd i miał przed sobą tylko dwóch zawodników Udine.

67
    Nic nie wyszło z tego rzutu wolnego. Piłka szybuje nad bramką po uderzeniu Hallfredssona.

68
    Di Natale szukał miejsca w polu karnym, ale skutecznie zastopował go obrońca Hellas.

69
    Zmiana w drużynie Hellas Verona FC: z boiska schodzi Gomez Taleb, na boisku pojawia się Donadel.

71
    Kolejna szansa na gola dla Udinese i głową minimalnie chybi Heurtaux!

73
    Korner dla Hellas Verona.

73
    Toni! Trudna pozycja, ale świetnie przymierzył głową zdobywca pierwszej bramki, a piłka minimalnie mija słupek od zewnętrznej strony!

75
    Kwadrans do końca meczu, czy Udinese będzie stać na jeszcze jedną bramkę i doprowadzenie do wyrównania?

75
    Zmiana w drużynie Udinese Calcio: z boiska schodzi Lopez, na boisku pojawia się Yebda.

76
    Zmiana w drużynie Udinese Calcio: z boiska schodzi Heurtaux, na boisku pojawia się Widmer.

78
    Próba indywidualnej akcji Di Natale, ale nie udało mu się wedrzeć w pole karne Hellas.

81
    Donadel ląduje w notesie sędziego.

81
    Zmiana w drużynie Hellas Verona FC: z boiska schodzi Hallfredsson, na boisku pojawia się Maietta.

82
    Rzut wolny dla Udine, ale jego rozwiązanie kompletnie nieudane. Dośrodkowanie Di Natale nie tylko mija wszystkich graczy w polu karnym, ale też wychodzi na aut bramkowy.

85
    Niecelna próba Di Natale.

87
    Zmiana w drużynie Udinese Calcio: z boiska schodzi Allan, na boisku pojawia się Badu.

88
    Ucierpiał w przepychankach w polu karnym Widmer. Mamy przerwę w grze. Wcześniej gracz Udine próbował uderzać przewrotką, ale futbolówka poleciała wprost w Rafaela.

89
    Gramy dalej.

90
    4 minuty doliczone przez sędziego.

90+1
    Jeszcze korner dla Udine, ale bronią się dobrze gospodarze.

90+1

A jednak, jest gol! Piłka po zamieszaniu wraca w pole karne, skąd precyzyjnym strzałem, tuż przy słupku popisuje się EMMANUEL AGYEMANG-BADU! A więc chyba będziemy świadkami podziału punktów!

Hellas Verona remisuje przed własną publicznością z Udinese Calcio 2:2. Przez większość meczu prowadzili gospodarze, a wyrównujący gol padł w doliczonym czasie gry. (19:52:05)