Ajaccio – Reims 2:1 (koniec) | Bordeaux – Olympique 1:1 (koniec) | Évian TG – Nice 2:0 (koniec)
Guingamp – Toulouse 2:0 (koniec) | Lille – PSG 1:3 (koniec) | Lyon – Lorient 0:1 (koniec)
Montpellier – Bastia 0:2 (koniec) | Nantes – Saint-Étienne 1:3 (koniec) | Rennes – Sochaux 1:2 (koniec)
Valenciennes – Monaco 1:2 (koniec)
FC Nantes
1:3 (0:3)
AS Saint-Étienne
Sobota 10.05.2014, 21:00 • Stade de la Beaujoire, Nantes • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Po bardzo żywym meczu AS Saint-Étienne pokonuje FC Nantes na ich własnym boisku 3:1. Gospodarze mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale nie potrafili potwierdzić tego zdobyciem bramki. Goście natomiast raz po raz groźnie kontratakowali i wykorzystywali proste błędy rywali.

MVP dla Erdinça za zdobycie dwóch bramek.

Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na lajfy.com! (22:51:33)

90+3
    Gakpé strzelał z ponad 20 metrów, ale próba ta nie mogła zagrozić pewnemu dzisiaj Ruffierowi.

90+2
    Kolejne dośrodkowanie z lewego skrzydła. Znowu zabrakło dokładności i z kontratakiem ruszyli goście. Gradel uderzał z woleja, ale Riou pewnie to broni.

90+1
    Nicoliţă dogrywał w pole karne do Aristeguiety, ale ten niepotrzebnie przepychał się z jednym z rywali,w efekcie czego stracił piłkę.

90
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie decyzją arbitra.

88
    Wysoka piłka, trochę na oślep, w szesnastkę Saint-Étienne. Tam zdołał ją dotknąć Aristeguieta, ale nie skierował jej w światło bramki.

87
    Seria kilku dośrodkowań w pole karne Saint-Étienne. Ostatnie daje gospodarzom corner.

85
    Zerwali się do ataku miejscowi, ale czy nie jest już za późno? Niewiele ponad 5 minut do końca.

84
    Wydawało się, że świetne podanie otrzyma Brandão, ale arbiter liniowy zasygnalizował spalonego.

83
    Ostatnia roszada w tym pojedynku. Tabanou za Hamoumę.

83
    Kolejny kartonik. Tym razem dla Aristeguiety.

83
    Ruffier obejrzał przy okazji jeszcze żółtą kartkę.

82
    Gol dla Nantes!
    Nicoliţă wbiegał w szesnastkę rywali na prawej stronie i dośrodkował na 5. metr do SERGE GAKPE, który głową pokonuje Ruffiera!

81
    Rzut rożny dla miejscowych. Nicoliţă dograł z narożnika prosto na głowę Aristeguiety, ale ten uderzył ponad poprzeczkę.

80
    Około 10 minut do końca meczu. Niewiele wskazuje na to, aby goście mieli stracić dzisiaj jakieś punkty.

78
    Ostatnia zmiana w Nantes. Bessat wchodzi z Bedoyę.

77
    Kolejna głupia strata Nantes. Vizcarrondo szukał podaniem Gakpé, ale włożył zbyt dużo siły w to zagranie.

Sławomir Szczęch

Gole: 82. Gakpé – 10. Erdinç, 23. Gradel (kar.), 45+2. Erdinç

Kartki:   22. Djidji (NNT), 51. Veretout (NNT), 83. Aristeguieta (NNT) – 60. Perrin (SET), 83. Ruffier (SET)

FC Nantes: Riou – Veigneau, Vizcarrondo, Cissokho, Djidji (37' Gomis), Nicoliţă, Déaux, Bedoya (78' Bessat), Veretout, Gakpé, Shechter (68' Aristeguieta)

Rezerwowi: Gomis, Aristeguieta, Bangoura, Touré, Alhadhur, Dupé, Bessat

AS Saint-Étienne: Ruffier – Brison, Perrin, Sall, Zouma, Clément, Lemoine, Hamouma (83' Tabanou), Corgnet (72' Cohade), Erdinç (61' Brandão), Gradel

Rezerwowi: Pogba, Brandão, Cohade, Baysse, Tabanou, Diomandé, Moulin

Sędziowie: O. Thual – E. Danizan, C. Saint-Cricq Lompre