Ajaccio – Reims 2:1 (koniec) | Bordeaux – Olympique 1:1 (koniec) | Évian TG – Nice 2:0 (koniec)
Guingamp – Toulouse 2:0 (koniec) | Lille – PSG 1:3 (koniec) | Lyon – Lorient 0:1 (koniec)
Montpellier – Bastia 0:2 (koniec) | Nantes – Saint-Étienne 1:3 (koniec) | Rennes – Sochaux 1:2 (koniec)
Valenciennes – Monaco 1:2 (koniec)
FC Nantes
1:3 (0:3)
AS Saint-Étienne
Sobota 10.05.2014, 21:00 • Stade de la Beaujoire, Nantes • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Po bardzo żywym meczu AS Saint-Étienne pokonuje FC Nantes na ich własnym boisku 3:1. Gospodarze mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale nie potrafili potwierdzić tego zdobyciem bramki. Goście natomiast raz po raz groźnie kontratakowali i wykorzystywali proste błędy rywali.

MVP dla Erdinça za zdobycie dwóch bramek.

Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na lajfy.com! (22:51:33)

90+3
    Gakpé strzelał z ponad 20 metrów, ale próba ta nie mogła zagrozić pewnemu dzisiaj Ruffierowi.

90+2
    Kolejne dośrodkowanie z lewego skrzydła. Znowu zabrakło dokładności i z kontratakiem ruszyli goście. Gradel uderzał z woleja, ale Riou pewnie to broni.

90+1
    Nicoliţă dogrywał w pole karne do Aristeguiety, ale ten niepotrzebnie przepychał się z jednym z rywali,w efekcie czego stracił piłkę.

90
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie decyzją arbitra.

88
    Wysoka piłka, trochę na oślep, w szesnastkę Saint-Étienne. Tam zdołał ją dotknąć Aristeguieta, ale nie skierował jej w światło bramki.

87
    Seria kilku dośrodkowań w pole karne Saint-Étienne. Ostatnie daje gospodarzom corner.

85
    Zerwali się do ataku miejscowi, ale czy nie jest już za późno? Niewiele ponad 5 minut do końca.

84
    Wydawało się, że świetne podanie otrzyma Brandão, ale arbiter liniowy zasygnalizował spalonego.

83
    Ostatnia roszada w tym pojedynku. Tabanou za Hamoumę.

83
    Kolejny kartonik. Tym razem dla Aristeguiety.

83
    Ruffier obejrzał przy okazji jeszcze żółtą kartkę.

82
    Gol dla Nantes!
    Nicoliţă wbiegał w szesnastkę rywali na prawej stronie i dośrodkował na 5. metr do SERGE GAKPE, który głową pokonuje Ruffiera!

81
    Rzut rożny dla miejscowych. Nicoliţă dograł z narożnika prosto na głowę Aristeguiety, ale ten uderzył ponad poprzeczkę.

80
    Około 10 minut do końca meczu. Niewiele wskazuje na to, aby goście mieli stracić dzisiaj jakieś punkty.

78
    Ostatnia zmiana w Nantes. Bessat wchodzi z Bedoyę.

77
    Kolejna głupia strata Nantes. Vizcarrondo szukał podaniem Gakpé, ale włożył zbyt dużo siły w to zagranie.

75
    Dużo niedokładności po stronie miejscowych. Zbyt mocne dogranie na wolne pole do Déauxa, a ten w trudnej sytuacji nie zdołał nawet dośrodkować.

74
    Coraz częściej słyszymy gwizdy na trybunach. Gospodarze chyba tracą powoli wiarę w odwrócenie losów tego spotkania.

72
    Jeszcze jedna zmiana. Na boisko wchodzi Cohade, zmieniając zmęczonego Corgneta.

71
    Zouma walczył na prawym skrzydle z dwoma rywalami. Obrońca próbował wymusić rzut rożny, ale arbiter przyznał piłkę gospodarzom.

70
    Dobre dośrodkowanie Gredela, ale jeszcze lepiej interweniuje defensywa Nantes. Rzut rożny dla gości.

69
    Rzut wolny dla Saint-Étienne na wysokości 18 metrów, tuż za narożnikiem szesnastki.

68
    Druga roszada w składzie Nantes. Aristeguieta zmienia na placu gry Shechtera.

67
    Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne gości. Tam najlepiej odnajduje się Sall i wybija piłkę jak najdalej od własnej bramki.

66
    Hamouma zapoczątkował kontratak Saint-Étienne, ale mimo tego że miał bardzo dużo miejsca na prawym skrzydle, to nie zdołał precyzyjnie dograć do wbiegającego Gradela.

64
    Brzydki fragment meczu. Dużo walki w okolicy linii środkowej, sporo fauli i mnóstwo strat. Zagrożenia pod którąkolwiek z bramek brak.

63
    Co ciekawe, w statystyce strzałów jest... 16 – 4 na korzyść Nantes.

62
    Gakpé zdecydował się na bezpośredni strzał na bramkę, ale posłał piłkę wysoko ponad poprzeczkę.

61
    Pierwsza zmiana w ekipie gości. Erdinça zmienia Brandão.

60
    Żółta kartka dla Perrina za ścięcie równo z trawą Shechtera. Okazja dla gospodarzy i rzut wolny na wysokości około 22 metrów.

59
    Prawie 2/3 meczu za nami, Saint-Étienne gra póki co niemal po profesorsku, zmuszając gospodarzy do biegania za piłką.

58
    Gakpé miał trochę miejsca na 25. metrze i po chwili namysłu zdecydował się na uderzenie. Świetnie tę próbę odbija Ruffier!

56
    Próba rozciągnięcia gry do niepilnowanego na lewej flance Veigneau fatalna. Zdecydowanie zbyt mocne dogranie.

55
    Nicoliţă ruszył prawą stroną, ale nie pierwszy raz dzisiaj nie do przejścia okazał się Brison.

53
    Rzut wolny dla Nantes na wysokości 24 metrów. Dośrodkowanie Nicoliţy spadło na głowę Corgneta, którego słupek uratował przed wpakowaniem piłki do własnej bramki!

52
    Gradel dogrywał na lewym skrzydle do Brisona, ten posłał futbolówkę w pole karne, ale pewnie łapie to Riou.

51
    Druga żółta kartka w tym meczu. Ukarany nią Veretout za bardzo brzydki wślizg w nogi rywala.

50
    Ładna akcja Shechtera, który położył rywala i miał przed sobą tylko Ruffiera. Znowu golkiper gości górą!

49
    Bardzo odważna akcja Brisona lewą flanką, ale zabrakło ostatniego, dokładnego podania w pole karne.

48
    Znowu bliscy utraty gola gospodarze. Zawodnicy tej drużyny aż ośmioma zawodnikami atakują rywali na ich połowie i po raz kolejny omal nie skończyło się to zabójczą kontrą.

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na zmiany w przerwie. Warto przypomnieć, że w pierwszej odsłonie z powodu urazu Djidjiego zmienił Gomis.

46

Po pierwszych 45 minutach mamy pogrom w Nantes. Saint-Étienne prowadzi już 3:0 i wydaje się kontrolować ten mecz. Gospodarze utrzymują przewagę w posiadaniu piłki, ale póki co nijak to przekłada się na sytuację na boisku. Czy miejscowi będą w stanie podnieść się po przerwie?

45+2

45+2
    Gol dla Saint-Étienne!
    Piękna bramka gości! MEVLUT ERDINÇ dostał podanie na 20. metr od Zoumy i z pierwszej piłki uderzył całkowicie zaskokując Riou!

45
    Dwie minuty doliczone przez arbitra do regulaminowego czasu pierwszej połowy.

44
    Hamouma przewracany w środku pola. Teraz to goście będą konstruować swoją akcję.

43
    Cissokho włączył się do akcji ofensywnej na prawej flance. Brison dobrym wślizgiem pzejmuje futbolówkę.

42
    Opadło nam trochę tempo meczu. W grze obu ekip widać powoli wyczekiwanie na przerwę.

40
    Erdinç w walce z Vizcarrondo. Tym razem defensor Nantes skutecznie odebrał piłkę napastnikowi gości.

39
    Nie spieszy się ze wznowieniem gry Ruffier. Bardzo agresywnie grają gospodarze, zawodnicy Saint-Étienne są atakowani już we własnej strefie obronnej.

38
    Piąty, szósty i siódmy corner w tym meczu dla Nantes. Żaden z nich nie przyniósł gospodarzom okazji bramkowej.

37
    Mamy pierwszą zmianę w tym spotkaniu, niestety wymuszoną. Gomis w miejsce Djidjiego.

35
    Mamy chwilową przerwę w grze. Wygląda na to, że jakiegoś urazu doznał Djidji. Po chwili obrońca zostaje zniesiony z boiska na noszach.

33
    Kontra przyjezdnych i w roli głównej znowu Erdinç. Zawodnik wykorzystał nie pierwszy dzisiaj błąd Djidjiego, ale nie był w stanie skierować piłki do bramki z bardzo ostrego kąta.

32
    Podanie na prawe skrzydło w kieunku Nicoliţy bardzo niedokładne. Do tego połapali się w tym defensorzy gości i przejęli futbolówkę.

31
    Nantes amibtnie próbuje strzelić bramkę kontaktową, ale goście jak narazie grają niemal perfekcyjnie i co ważne, nie cofają się pod własną bramkę mimo pewnego prowadzenia.

30
    Veretout zdecydował się na uderzenie z dystansu. Nie była to najlepsza próba i piłka leci ponad poprzeczkę. Od bramki Ruffier.

28
    Błyskawiczne wyjście z kontrą gości i przez moment wydawało się że mają przewagę liczebną. Szkoda tylko, że znowu poślizgnął się Gradel.

27
    Prostopadłe podanie w kierunku Gradela, zawodnik Saint-Étienne był jednak na centymetrowym spalonym.

26
    Seria niedokładnych podań w środku pola z obu stron. Bardzo nerwowo zaczynają grać gospodarze, z kolei coraz wyżej podchodzą piłkarze gości.

24
    Znowu drużyna Nantes została ostro skarcona ze błędy w defensywie! Bardzo groźne są kontrataki Saint-Étienne!

23
    MARK ALAIN GRADEL bardzo pewnie z jedenastu metrów pokonuje Riou!

22
    Djidji obejrzał kartonik za faul w polu karnym.

22
    Coś niebywałego! Erdinç był osamotniony w ataku, ale zdołał ograć dwóch rywali i został faulowany w szesnastce! Mamy rzut karny!

20
    Jedna z nielicznych akcji gości w ostatnim czasie, ale mimo przewagi liczebnej nie potrafili oni wykorzystać sytuacji. Fatalne zagranie Hamoumy.

18
    Shechter odważnie wbiegał w pole karne rywali, ale defensorzy Saint-Étienne bez chwili namysłu wybili piłkę poza linię boczną.

17
    Kolejny rzut rożny dla Nantes. Gospodarze przez ponad 62% czasu gry mają futbolówkę w swoim posiadaniu.

16
    Prostopadłe podanie w szesnastkę do Nicoliţy, który miał przed sobą tylko bramkarza, ale arbiter liniowy pokazał spalonego.

15
    Nienajlepsze rozegranie rzut rożnego i chwila oddechu dla piłkarzy Saint-Étienne.

14
    Rzut wolny dla gospodarzy w okolicy narożnika boiska. Nicoliţă technicznym strzałem próbował zaskoczyć Ruffiera, ale ten paruje futbolówkę na corner.

12
    Ten stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia w szesnanstce Saint-Étienne. Goście przy piłce.

11
    Szybka odpowiedź miejscowych i głową z 11 metrów strzelał Vizcarrondo, ale Ruffier znowu popisuje się fenomenalną interwencją! Corner dla Nantes.

10
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego Gradela, do piłki najwyżej skacze MEVLUT ERDINÇ i głową pokonuje Riou!

9
    Pierwsza, bardzo groźna sytuacja w tym meczu! Veretout dostał piłkę na prawą stronę, ale jego uderzenie fantastycznie broni Ruffier. Futbolówka trafia jeszcze do Shechtera, ale i on nie jest w stanie wbić jej do siatki!

8
    Kontratak gości, na 20. metrze dryblował Hamouma, ale szybko stracił piłkę.

7
    Futbolówka zagrywana na długi słupek, tam zdołał doskoczyć do niej Bedoya, ale uderzał obok bramki.

6
    Pierwszy rzut rożny w tym meczu. Gospodarze mają okazję na stworzenie zagrożenia pod bramką Saint-Étienne.

5
    Długa piłka do Gradela. Ten w asyście dwóch rywali bardzo bliski opanowania piłki. Niestety, w ostatniej fazie poślizgnął się.

3
    Spokojny poczatek obu ekip, przy piłce utrzymują się zawodnicy Nantes, ale goście stosują wysoki pressing.

2
    Gospodarze grają dzisiaj na żółto. Goście z kolei w biało- zielonych strojach.

1

FC Nantes: Riou – Veigneau, Vizcarrondo, Cissokho, Djidji, Nicoliţă, Déaux, Bedoya, Veretout, Gakpé, Shechter

Rezerwowi: Gomis, Aristeguieta, Bangoura, Touré, Alhadhur, Dupé, Bessat

AS Saint-Étienne: Ruffier – Brison, Perrin, Sall, Zouma, Clément, Lemoine, Hamouma, Corgnet, Erdinç, Gradel

Rezerwowi: Pogba, Brandão, Cohade, Baysse, Tabanou, Diomandé, Moulin

Sędziowie: O. Thual – E. Danizan, C. Saint-Cricq Lompre.

Mecz poprowadzi O. Thual. Na liniach pomagać mu będą E. Danizan i C. Saint-Cricq Lompre.

Na relację zapraszamy w sobotni wieczór, tylko na lajfy.com!

W poprzedniej serii spotkań, która miała miejsce 4. maja, Nantes zremisowało 1:1 z Tuluzą. Saint-Étienne natomiast na własnym stadionie rozprawiło się z Montpellier 2:0.

Zdecydowanym faworytem wydaje się być drużyna z Saint-Étienne. Kiedy jednak przyjrzymy się niedawnym poczynaniom obu zespołów można dojść do wniosku, że Nantes tanio skóry nie sprzeda, zwłaszcza przed własną publicznością. Spośród ostatnich ośmiu spotkań goście zdobyli zaledwie 2 punkty więcej aniżeli gospodarze, co więcej każda z ekip przegrywała tylko raz.

Jest to pojedynek między ekipami nieźle radzącymi sobie w tegorocznych rozgrywkach. Gospodarze uzbierali do tej pory 45 punktów, co daje im 11. lokatę. Goście z kolei mając 63 oczka i plasują się na 4. miejscu.

Przed nami 37. kolejka francuskiej Ligue 1. Na stadionie Stade de la Beaujoire – Louis Fonteneau zmierzą się ze sobą FC Nantes i AS Saint-Étienne.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Sławomir Szczęch

Gole: 82. Gakpé – 10. Erdinç, 23. Gradel (kar.), 45+2. Erdinç

Kartki:   22. Djidji (NNT), 51. Veretout (NNT), 83. Aristeguieta (NNT) – 60. Perrin (SET), 83. Ruffier (SET)

FC Nantes: Riou – Veigneau, Vizcarrondo, Cissokho, Djidji (37' Gomis), Nicoliţă, Déaux, Bedoya (78' Bessat), Veretout, Gakpé, Shechter (68' Aristeguieta)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Brison, Perrin, Sall, Zouma, Clément, Lemoine, Hamouma (83' Tabanou), Corgnet (72' Cohade), Erdinç (61' Brandão), Gradel

Sędziowie: O. Thual – E. Danizan, C. Saint-Cricq Lompre