Błękitni – Lechia ZG 3:3 (koniec) | Górnik W. – MKS Kluczbork 2:5 (koniec) | Odra O. – Ostrów Wlkp. 2:0 (koniec)
Bytovia – Chrobry 2:1 (koniec) | Warta – Raków 1:1 (koniec) | Ruch Z. – Gryf 1:0 (koniec)
Kalisz – Rozwój 2:2 (koniec) | Zagłębie S. – Polonia B. 0:0 (koniec)
Calisia Kalisz
2:2 (1:1)
Rozwój Katowice
Sobota 10.05.2014, 18:00 • Stadion OSRiR, Kalisz • 2 Liga Zachodnia

W rozgrywkach 29 kolejki II ligi zachodniej drużyna Calisii Kalisz podejmuje na własnym boisku zespół Rozwój Katowice.

Zespół z Kalisza w ostatnim spotkaniu 28 kolejki rundy wiosennej zmierzył się na wyjeździe z Ruchem Zdzieszowice. Dla Calisii ta potyczka zakończyła się w tej rundzie pierwszym podziałem punktów, gdyż Kaliszanie w poprzednich meczach wyjazdowych zdobywali 3 punkty lub wracali z niczym. Mecz na Stadionie Miejskim w Zdzieszowicach zakończył się remisem 0:0.

Gospodarze z dorobkiem 28 punktów plasują się na 15 miejscu w klasyfikacji generalnej i nadal utrzymują się w strefie spadkowej.

Drużyna Rozwoju Katowice w meczu ostatniej kolejki podejmowała u siebie wicelidera II ligi zachodniej Bytovię Bytów. Rozwój Katowice rozegrał wspaniałe zawody na własnym boisku i odniósł wysokie zwycięstwo nad drugą drużyną w tabeli, wygrywając 3:0. Dzięki zwycięstwu na własnym stadionie zespół z Katowic zapewnił sobie praktycznie utrzymanie w II lidze.

Goście po ostatnim zwycięstwie u siebie i zdobyciu trzech punktów, zgromadzili do tej pory na własnym koncie 45 punktów, co daje im piątą lokatę w tabeli.

Spotkanie przy Stadionie Miejskim w Kaliszu dla obu drużyn jest bardzo ważne w walce o utrzymanie w II lidze. Zarówno Calisia Kalisz jak i Rozwój Katowice potrzebuje drogocennych 3 punktów, co zapowiada emocjonujący pojedynek.

O tym jaki będzie wynik tego spotkania przekonamy się w relacji online. Relacja jak zawsze na lajfy.com, zapraszam gorąco od godziny 18.00

Calisia Kalisz: Konrad Forenc, Jacek Paczkowski, Sebastian Fechner, Michał Bedronka, Mateusz Gawlik, Ivelin Kostov, Arkadiusz Kuciński, Stayko Stoychev, Adrian Cieślak, Andrey Atanasov, Ndubuisi Nnamani
    Rezerwowi: Marcin Ludwikowski, Piotr Wieczorek, Cezary Książek, Daniel Sobas, Bartosz Jasiński, Damian Drężewski, Marcin Wandzel

Rozwój Katowice: Maciej Budka, Damian Mielnik, Przemysław Szymiński, Prezmysław Gałecki, Łukasz Winiarczyk, Damian Gacki, Michał Gałecki, Robert Tkocz, Robert Mandrysz, Przemysław Szkatuła, Sebastian Gielza
    Rezerwowi: Damian Gieracz, Adrian Świerczyński, Szymon Kapias, Rafał Wawrzyńczok, Wojciech Król, Adam Żak, Maciej Ropiejko

Sędziowie: Grzegorz Pożarowszczyk, Rafał Wójcik, Michał Pastusiak, Karol Bancerz.

Obie drużyny rozgrzewają się na murawie. Przy Stadionie Miejskim w Kaliszu mały ładną, słoneczną pogodę.

Zapowiada się interesujące spotkanie i walka do samego końca o zwycięstwo. Jeszcze parę minut rozgrzewki i początek dzisiejszego pojedynku, w którym Calisia Kalisz podejmuje na własnym stadionie Rozwój Katowice.

Arbiter główny pan Grzegorz Pożarowszczyk wprowadza obie drużyny na murawę.

Calisia Kalisz zagra w niebieskich strojach, natomiast Rozwój Katowice w strojach białych.

1

1
    Mecz rozpoczynają goście. Przy piłce Gacki, który uderza z dystansu i piłkę blokuję obrońcy z Kalisza.

2
    Uderzenie Mandrysza zza pola karnego Calisii, futbolówka ponad bramką Forenca.

3
    Podanie do Stoycheva w pole karne, odegranie piłki i przejmują goście.

4
    Gielza podaje do Mandrysza, który uderza w polu karnym i piłka nad poprzeczką.

6
    Paczkowski podaje prostopadle do Atanasova na połowie rywala, który nie dochodzi do podania.

7
    Podanie do Gielzy w polu karnym gospodarzy. Wyjaśnia jeden z obrońców Calisii.

8
    Goście utrzymują przy piłce. Wrzutka w pole bramkowe Forenca, do podania dochodzi Gielza, który uderza prosto w bramkarza.

10
    Przyjezdni cały czas w natarciu na połowie rywala.

11
    Kolejne podanie Stoycheva do Atanasova. Tym razem na spalonym zawodnik z Kalisza.

12
    Mandrysz wywalczył na lewym skrzydle Calisii rzut rożny dla Rozwoju.

13
    Dośrodkowanie w pole karne, uderzenie Gałeckiego i piłka opuszcza linię końcową.

14
    Szybka kontra gospodarzy. Atanasov zagrywa do Cieślaka, który strzela wysoko ponad bramką Budki.

15
    Kolejna akcja Katowiczan na lewym skrzydle, wybicie futbolówki na aut.

16
    Gałecki fauluje zawodnika z Kalisza na własnej połowie i za to zagranie otrzymuje żółtą kartkę.

17
    Wznowienie po rzucie wolnym, podanie do Bedronki, który nie sięga głową piłki w polu karnym gości.

19
    Podanie do Paczkowskiego na prawe skrzydło. Zbyt mocne to podanie i piłka opuszcza boisko.

21
    Rozwój utrzymuje się przy piłce i prowadzi grę na połowie rywala.

22
    Faulowany jeden z graczy Rozwoju i mamy rzut wolny dla Katowiczan.

23
    Wznowienie i szybkie przejęcie przez Calisię. Podanie do Nnamaniego, dośrodkowanie w pole karne i piłka w rękach Budki.

24
    Tym razem Kaliszanie przez dłuższy moment w posiadaniu piłki. Rozegranie na prawym skrzydle i zbyt mocne podanie. Piłka opuszcza linię końcową.

26
    Szybka kontra gości, dośrodkowanie Mandrysza z lewej strony i paczkowski głową wybiją piłkę na rzut rożny.

27
    Gol dla Rozwoju!
    Dośrodkowanie Tkocza w pole karne Calisii. Do podania dochodzi PRZEMYSŁAW SZYMIŃSKI, który strzałem z najbliższej odległości pokonuje Forenca i zdobywa pierwszą bramkę dla Rozwoju.

29
    Kuciński na prawym skrzydle podaje w pole karne do Kostova, który uderza w obrońcę i piłka wychodzi na rzut rożny.

30
    Wznowienie gry, dośrodkowanie na 11 metr i futbolówka w rękach Budki.

32
    Szybkie wznowienie od własnej bramki przez Forenca. Kostov na połowie rywala podaje do Kucińskiego, który uderza z dystansu i mamy rzut rożny.

33
    Gol dla Calisii!
    Wrzucenie piłki w pole karne gości. MICHAŁ BEDRONKA otrzymuje futbolówkę na 11 metrze i pięknym strzałem pokonuje bramkarza przyjezdnych.

35
    Nnamani przejmuje piłkę na własnej połowie, zagrywa do Atanasova, który nie dochodzi do podania.

37
    Calisia na połowie rywala prowadzi grę.

38
    Przejęcie piłki przez Rozwój i akcja na prawym skrzydle gospodarzy.

40
    Uderzenie Stoycheva z 30 metrów. Piłka wysoko nad bramką Budki.

41
    Tkocz wpada z piłką w pole karne Calisii. Uderza z ostrego kąta i futbolówka opuszcza linię końcową boiska.

42
    Kaliszanie rozgrywają na połowie rywala, wycofanie piłki do Forenca.

43
    Tym razem Rozwój wymienia piłkę między zawodnikami i rzut z autu dla Katowiczan.

45
    Stoychev za brutalny faul na przeciwniku otrzymuje żółtą kartkę.

45

Pierwsze 45 minut gry za nami. Wyrównany poziom obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i goście zdobyli po jednej bramce.

Po pierwszej połowie mamy remis 1:1. Każdy z zespołów liczy na wygraną, co zapowiada kolejne 45 minut gry na bardzo dobry poziomie.

Kilka minut przerwy i wracamy na drugą połowę przy Stadionie Miejskim w Kaliszu.

46

46
    Calisia przy piłce, przejęcie przez gości na połowie rywala.

47
    Podanie Stoycheva do Nnamaniego w pole karne gości. Z bramki wychodzi Budka i wybija piłkę na aut.

49
    Calisia przy piłce, rozgrywa na własnej połowie.

50
    Faulowany Gawlik i rzut wolny dla gospodarzy przed własnym polem karnym.

52
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego na 11 metr Calisii, uderzenie głową i piłka w rękach Forenca.

53
    Wrzutka Nnamaniego w pole karne, wybicie przez obrońców.

55
    Rozwój prowadzi grę na połowie rywala, akcja na prawym skrzydle, podanie do Szkatuły i wybicie piłki przez obrońcę.

57
    Uderzenie Tkocza z rzutu wolnego, Paczkowski główkuje i rzut rożny dla Katowiczan.

58
    Dośrodkowanie i od bramki wznawia Forenc.

59
    Stoychev wrzuca piłkę za obrońców Rozwoju, do podania dochodzi Nnamani, który jest przewracany w polu karny. Od bramki Budka.

61
    Wznowienie przez Forenca. Nnamani podaje na lewym skrzydle do Stoycheva. Kolejny spalony.

62
    Rozwój w posiadaniu, akcja na prawym skrzydle. Przerzut do Szkatuły, który dośrodkowuje w pole karne. Do podania nie dochodzi Gielza.

64
    Pierwsza zmiana u gości. Schodzi Szkatuła, a pojawia się na murawie Adam Żak.

65
    Nnamani po raz kolejny w polu karnym gości. Z bramki wychodzi Budka i piłka od bramki.

66
    Strata Stoycheva i rzut wolny dla Rozwoju na własnej połowie.

67
    Dośrodkowanie Tkocza z prawej strony. Piłkę pewnie chwyta Forenc.

68
    Kolejna strata przez Kaliszan na połowie rywala.

69
    Kolejna zmiana u Katowiczan. Z boiska schodzi Sebastian Gielza, a w jego miejsce pojawia się Maciej Ropiejko.

71
    Długie podanie do Kucińskiego. Piłkę przejmuje Budka.

72
    Fechner powstrzymuje rywala faulując. Za to zagranie otrzymuje żółtą kartkę.

73
    Pierwsza zmiana u gospodarzy. Schodzi Atanasov, a pojawia się na murawie Daniel Sobas.

75
    Rzut rożny dla gości po wybiciu piłki przez Fechnera.

76
    Wrzucenie w pole karne Calisii. Faulowany Forenc, który wznawia grę od bramki.

77
    Gawlik długim podaniem uruchamia Kostova, który dochodzi do podania i po jego strzale piłka opuszcza boisko.

78
    Calisia utrzymuje się w posiadaniu futbolówki. Strata na połowie rywala i akcja Katowiczan.

80
    Szybkie rozegranie piłki na połowie rywala. Podanie do DANIELA MIELNIKA, który wpada w pole karne i umieszcza piłkę w siatce.

81
    Zmiana u gości. Schodzi Tkocz, a na murawie oglądamy w jego miejsce Szymona Kapiasa.

83
    Przejęcie przez gości na środku boiska. Nnamani powstrzymuje kontrę przeciwnika faulując i otrzymuje żółtą kartkę.

84
    Kolejna zmiana u gospodarzy. Boisko opuszcza Stoychev, a na boisku pojawia się Marcin Wandzel.

86
    Sobas faulowany na połowie rywala. Rzut wolny dla Kaliszan.

87
    Bezpośredni strzał Kostova wprost w ręce Budki.

88
    Zamieszanie przed polem karnym gości. MARCIN WANDZEL zwodem kiwa jednego z obrońców Rozwoju i strzałem z lewej nogi zza pole karnego pokonuje Budkę.

90
    Akcja Kucińskiego na prawym skrzydle. Podanie do Sobasa, który strzela i piłka minimalnie mija słupek.

90
    Sędzia techniczny dolicza 3 minuty do spotkania.

90+2
    Sobas główką zagrywa do Cieślaka. Piłkę przejmuje Budka.

90+3
    Zagranie do Nnamaniego. Podanie przecina bramkarz gości.

90+3

Dzisiejsze spotkanie przy Stadionie Miejskim w Kaliszu dobiegło końca.

Oba zespoły w drugiej połowie stwarzały sobie dogodne akcje i dzięki temu każda z drużyn zdobyła po jednej bramce w drugiej połowie.

Niestety żadna z ekip nie potrafiła postawić kropki nad "i' oraz przechylić szlę zwycięstwa na własną korzyść.

Mecz kończy się remisem 2:2. Kaliszanie po raz kolejny nie zwyciężyli na własnym stadionie i obie drużyny dzielą się punktami.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na LAJFY.COM (19:54:09)