Atletico – Deportivo 2:0 (koniec) | Sevilla – Granada 5:1 (koniec) | Córdoba – Villarreal 0:2 (koniec)
Valencia – FC Barcelona 0:1 (koniec)
Atletico Madryt
2:0 (1:0)
Deportivo La Coruña
Niedziela 30.11.2014, 12:00 • Estadio Vicente Calderón, Madryt • Hiszpańska LaLiga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.

W 13. kolejce spotkań Atletico Madryt na własnym obiekcie podejmie Deportivo La Coruna.

Na boisku spotkają się drużyny walczące w tym sezonie o zupełnie inne cele. Przypomnijmy, że gospodarze bronią mistrzowskiego tytułu, natomiast przyjezdni są beniaminkiem tegorocznego sezonu i za pewne będą chcieli ze spokojem się utrzymać.

Zespół Diego Simeone w tabeli zajmuję trzecią lokatę z 26. punktami na koncie. W rozegranych dwunastu spotkaniach zwyciężali ośmiokrotnie, dołożyli do tego dwa remisy, z boiska schodzili pokonani dwa razy. W ostatnim kolejce spotkań Atletico Madryt zwyciężyło z Malagą (3:1).

Deportivo La Coruna z Cezarym Wilkiem w składzie zajmuję w tabeli odległą 18. pozycję. Dotychczas uzbierali zaledwie dziesięć oczek. W dwóch spotkaniach sięgali po komplet punktów, czterokrotnie remisowali, sześciokrotnie uznawali wyższość rywala. W minionej kolejce podzielili się punktami z Realem Sociedad (0:0).

Na relację na żywo z tego spotkania zapraszamy kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem, kiedy to poznamy wyjściowe jedenastki obu zespołów!

Poznaliśmy składy obu zespołów! Na przeciwko Atletico Madryt w pierwszym składzie wybiegnie Cezary Wilk!

Atlético Madryt: Moya – Juanfran, Gimenez, Godin, Ansaldi – Koke, Tiago, Saul, Turan – Griezmann, Mandzukić.

Rezerwowi: Oblak – Mario Suarez, Raul Garcia, Jimenez, Gamez, Rodriguez, Cerci.

Deportivo La Coruña: Fabricio – Juanfran, Diakite, Sidnei, Insua – Wilk, Medunjanin, Jose Rodriguez, Ivan Cavaleiro, Luisinho – Helder Postiga.

Rezerwowi: Lux – Toche, Laure, Canella, Alex Bergantinos, Juan Dominguez, Cuenca.

Sędziowie: J. Teixeira – F. Lamsfus, C. Garcia..

Piłkarze w eskorcie trójki sędziowskiej pojawiają się na murawie. Za kilka chwil usłyszymy pierwszy gwizdek!

1

2
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gości. Sędzia liniowy unosi chorągiewkę. Mario Mandzukić na pozycji spalonej.

3
    Zagranie ręką Heldera Postigi. Gra przerwana, szybko rozegrany rzut wolny. Atletico przy piłce.

4
    Strata w środku pola Saula. Gra przeniosła się na prawą stronę w pole karne dośrodkował Insua. Piłka nie posiadała adresata. Grę od bramki wznowi Moya.

5
    Mandzukić otrzymał z lewej strony boiska, próbował urwać się defensywie gości, jednak nieskutecznie. Piłka ląduje za linią końcową boiska.

6
    Piłkarze Atletico Madryt szybko odzyskują futbolówkę, która wędruje do Griezmanna. Francuz posyła piłkę w pole karne, defensywa Deportivo zażegnała niebezpieczeństwo.

7
    Mandzukić w odbiorze fauluje, sędzia zatrzymuje grę. Rzut wolny dla La Coruny.

8
    Dośrodkowanie Juanfrana z prawej strony w pole karne gospodarzy zatrzymane przez Godina. Futbolówka ląduje za linią końcową boiska. Będziemy mieli rzut rożny.

8
    Moya pewnie łapie futbolówkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Gospodarze przy piłce!

9
    Dośrodkowanie w pole karne z prawego sektora boiska. Piłka ląduje wprost na głowie Mandzukicia. Chorwat trafia w lewy słupek bramki Deportivo, ależ goście mają szczęście, że ta piłka nie wpadła do siatki!
    Strzał Mandzukicia w słupek bramki rywali.

10
    Kolejna ofensywna akcja gospodarzy zatrzymana z lewej strony boiska. Griezmann indywidualnie, jednak jego zagranie wzdłuż bramki zatrzymane.

11
    Po zagraniu z narożnika pola karnego zakotłowało się w polu karnym gości. Na całe szczęści zespół Wilka wychodzi z opresji.

12
    Żółtą kartkę otrzymuje Juanfran (Deportivo La Coruña). Obrońca gości musiał ratować się faulem po tym jak odważnie poczynał sobie Ansaldi.

13
    Zagranie z rzutu wolnego zostało wybite za linię końcową boiska. Korner zagrany zbyt krótko, gra zostanie wznowiona z piątego metra.

14
    Goście rozgrywają futbolówkę na własnej połowie. Atletico tym razem wycofane czeka na przeciwnika.

15
    Gra przerwana. Sędzia główny prosi na boisko służby medyczne. Zawodnik gości – Juanfran, narzeka na ból w lewej nodze.

16
    Zmiana w drużynie Deportivo La Coruña: z boiska schodzi Juanfran, na boisku pojawia się Laure.

17
    Postiga zagrał do lewej strony do Luisinho. Zawodnik gości dośrodkował w pole karne, jednak jego próba została zablokowana.

18
    Helder Postiga po wznowieniu gry wyrzutem z autu dopuszcza się przewinienia. Atletico rozpoczyna grę z rzutu wolnego.

19
    Kombinacyjna akcja gospodarzy. Arda Turan zwiódł dwójkę obrońców, zagrał wsteczną piłkę do Griezmanna, który posłał piłkę na długi słupek. Saul czubkami butów sięgnął piłkę, jednak nie był w stanie jej utrzymać w boisku.

20
    Goście od dłuższego czasu rozgrywają piłkę wszerz boiska. Szukając sposobu na szczelnie ustawioną defensywę Atletico.

22
    Spokojny okres gry za nami, żadna z drużyn nie jest w stanie dłużej utrzymać się przy piłce. Notujemy wiele strat w środkowej części boiska.

23
    Długie podanie z głębi pola do wchodzącego z drugiej linii Turana zbyt mocne. Piłka ląduje za linią końcową boiska.

24
    Zespół gości nie jest w stanie dłużej utrzymać się przy piłce. Podopieczni Diego Simeone atakują rywala wysokim pressingiem.

26
    Cezary Wilk faulowany w środku pola, gra zostaje szybko wznowiona przez gości. Piłka w posiadaniu Deportivo.

27
    Mandzukić faulowany na 40. metrze od bramki rywala. Koke ustawia piłkę, będzie posyłał dośrodkowanie w pole karne gości.

28
    Dośrodkowanie w pole karne nie zagroziło bramce rywala. Gra szybko przeniosła się na połowę Atletico. Juanfran zatrzymuje kontrę rywala i posyła piłkę za linię boczną boiska.

29
    Akcja gości zatrzymana tuż przed polem karnym rywala. Deportivo nadal w posiadaniu piłki, jednak przy zagraniu na 16. metr przewinienia na Godinie dopuszcza się Cavaleiro.

30
    Długie podanie w kierunku urywającego się defensywie rywala Griezmannowi zbyt mocne. Fabricio wznawia grę dalekim wykopem, piłkę przejmują rywale.

31
    Z lewej strony powstrzymany Ansaldi. Gra zostanie wznowiona wyrzutem z autu przez zespół gości.

32
    Jose Rodriguez ostro potraktował aktywnego dziś z lewej strony Ansaldiego. Sędzia zatrzymuję grę, jednak nie ukarał zawodnika Deportivo żółtym kartonikiem. Piłka w posiadaniu zespołu z Madrytu.

33
    Gra na chwile zostaje przerwana. Diego Simeone zdenerwowany na kilka decyzję arbitra głównego. Pan J. Teixeira uspokaja szkoleniowca gospodarzy.

33
    Żółtą kartkę otrzymuje Mandzukić (Atlético Madryt). Napastnik gospodarzy również powiedział kilka słów za dużo w kierunku arbitra, za co musiał zostać ukarany.

34
    Dośrodkowanie Koke po głowie defensora gości przelatuje przez całe pole karne i ląduje za linią końcową boiska. Następnie zagranie z narożnika boiska nie zagroziło bramce rywala.

35
    Atletico szybko odzyskuje futbolówkę. Piłkę otrzymał Arda Turan, jednak jego zagranie w kierunku napastników niedokładne. Gra zostanie wznowiona od bramki.

37
    Gra głównie toczy się na połowie gości. Atletico zepchnęło rywala do defensywy.

38
    Zagranie w pole karne Saula dosyć groźne, jednak żaden z zawodników gospodarzy nie zdołał dość do piłki.

39
    Żółtą kartkę otrzymuje Gimenez (Atlético Madryt). Defensor gospodarzy zatrzymał faulem w środku pola rozpędzającego się Sidneia.

40
    Żółtą kartkę otrzymuje Insua (Deportivo La Coruña). Zawodnik gości pociągał za koszulkę rozpędzonego Griezmanna. Sędzia bez wahania sięgnął po kartonik.

41
    Miękka wrzutka Koke w pole karne pewnie złapana przez Fabricio. Źle rozegrany stały fragment gry przez zespół Atletico.

42
    Kolejna akcja gospodarzy zatrzymana faulem. Tym razem Arda Turan poturbowany przez Wilka. Dobra decyzja arbitra głównego. Atletico ma okazję z rzutu wolnego.

43
    Gol dla Atlético!
    Koke posyła piłkę w pole karne z rzutu wolnego, w zamieszaniu podanie przedłuż Mandzukić. Do piłki dopada w SAUL NIGUEZ, który umieszcza piłkę w siatce. Golkiper gości bezradny.
    SAUL - 1:0

44
    Szybko po wznowieniu gry ze środka pola piłkę przechwytują gospodarze. Dośrodkowanie Ansaldiego w pole karne wybite przez defensywę rywali.

45
    Koke zatrzymuję kontrę gości na ich połowie faulem. Deportivo wznawia grę stałym fragmentem gry.

45
    O jedną minutę dłużej potrwa pierwsza część spotkania.

45+1

Obie drużyny pojawiają się z powrotem na murawie.

46

47
    Długie podanie w kierunku napastników przejęte złapane przez defensywę Deportivo.

48
    Mandzukić aktywny w ofensywie, długie podanie w jego kierunku. Chorwat trącił piłkę, jednak ta nie leciała w światło bramki. Defensorzy Deportivo wybijają futbolówkę z dala od własnej bramki.

49
    Goście wywalczyli rzut rożny, jednak dośrodkowanie z narożnika boiska nie zagroziło bramce rywala. Atletico z powrotem w posiadaniu futbolówki.

50
    Z prawej strony boiska piłkę w pole karne zagrał Arda Turan. Jednak podanie Turka niedokładne, piłka ląduje na górnej siatce bramki gości.

51
    Zespół gospodarzy od dłuższego czasu utrzymuję się w posiadaniu piłki. Deportivo gra dziś bardzo statycznie.

53
    Nieudana próba strzału z dystansu Laure. Gra zostanie wznowiona przez Moyę od bramki.

54
    Nudny okres gry za nami, żadna z drużyn nie jest w stanie utrzymać się się dłużej przy piłce. Notujemy wiele strat z obu stron.

55
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego zostało zbyt krótko wybite przed pole karne Deportivo. Do piłki dopadł ARDA TURAN, który zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki. Ta po drodze odbija się od Diakite i wpada do bramki!
    Arda TURAN - 2:0

56
    Piłkarze z Madrytu szybko odzyskują futbolówkę i rozgrywają ją między sobą w środku pola.

58
    Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Mandzukić, na boisku pojawia się Jimenez.

59
    Akcja ofensywna gospodarzy zatrzymana tuż przed polem karnym. Nieudany drybling Ansaldiego.

60
    Zbyt długie podanie w kierunku Cavaleiro. Piłka przejmują na chwile gospodarze. Koke po stracie piłki dopuszcza się faulu.

61
    Dziś na Estadio Vicente Calderon w Madrycie zasiadło na trybunach 50 tysięcy widzów!

62
    Arda Turan z prawej strony boiska dośrodkował w pole karne. Najwyżej na 8. metrze wyskoczył Raul Jimenez. Uderzenie świeżo wprowadzonego zawodnika Atletico ląduje w rękach Fabricio.

63
    Zmiana w drużynie Deportivo La Coruña: z boiska schodzi Medunjanin, na boisku pojawia się Cuenca.

64
    Arda Turan po stracie futbolówki na połowie rywala dopuszcza się przewinienia i zatrzymuje kontrę zespołu z La Coruny.

65
    Piłka po wznowieniu gry wędruje wszerz boiska między zawodnikami Deportivo La Coruna. Próba długiego podania w kierunku napastników wybita głową przez Gimeneza.

66
    Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Saul, na boisku pojawia się Rodriguez.

67
    Rodriguez umiejętnie został wypchnięty przez defensorów Deportivo za linię boczną boiska. Goście wznowią grę wyrzutem z autu.

68
    Juanfran niedokładnie zagrał do prawej strony do Ardy Turana. Piłka ląduje za linią boczną boiska.

69
    Diakite przechwytuje piłkę w starciu z rywalem. Deportivo ma futbolówkę na połowie gospodarzy.

71
    Spokojny okres gry za nami. Gra toczy się głównie w środkowej części boiska. Nic ciekawe się nie dzieje na Vicente Calderon.

73
    Deportivo La Coruna od dłuższego czasu w posiadaniu futbolówki. Gra toczy się na połowie rywala. Dośrodkowanie Cuency przecięte przez defensywę Atletico.

74
    Arda Turan zalicza fatalna stratę w środku pola. Gra szybko przenosi się na połowę Atletico. Cuenca upada w polu karnym, jednak nie ma mowy o rzucie karny i faulu dla gości.

75
    Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Griezmann, na boisku pojawia się Cerci.

76
    Laure dopuszcza się przewinienia na 25. metrze od własnej bramki. Na murawę przez defensora gości został powalony Arda Turan.

77
    Koke zbyt mocno i za wysoko dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Fabricio pewnie łapie piłkę.

77
    Zmiana w drużynie Deportivo La Coruña: z boiska schodzi Ivan Cavaleiro, na boisku pojawia się Toche.

78
    Cerci z łatwością zatrzymany z prawej strony w indywidualnej akcji, Włoch jednak nadal utrzymał się przy piłce, którą wycofał do kolegi z zespołu.

79
    Cerci z prawej strony złapany na pozycji spalonej przez sędziego liniowego. Gra zostanie wznowiona przez Fabricio ze stałego fragmentu gry.

80
    Alesio Cerci po zespołowej akcji od wrócił się z futbolówką po przyjęciu i zdecydował się na uderzenie. Próba zawodnika Atletico po nogach rywala zostaje złapana przez golkipera Deportivo.

81
    Piłkę w pole karne dośrodkował Jimenez, ta została wybita zbyt krótko przez Laure. Do futbolówki dopadł Rodriguez, uderzenie Urugwajczyka przelatuje tuż koło lewego słupka bramki!
    Minimalnie niecelne uderzenie Rodrigueza.

82
    Juanfran z łatwością przeczytał podanie Jose Rodrigueza. Atletico wyprowadzało kontrę, która zakończyłą się niepowodzeniem. Po stracie piłki w środku pola faulem powstrzymana zostaje akcja gości.

83
    Moya z łatwością łapie dośrodkowanie z lewej strony boiska. Piłka w posiadaniu gospodarzy.

84
    Gospodarze ze spokojem wymieniają między sobą podania na połowie rywala. Deportivo jest już bezradne.

85
    Cuenca odważnie ruszył w stronę bramki rywala. Jednak na 25. metrze na wślizgu zatrzymuje go Diego Godin.

86
    Piłka przypadkowo spada pod nogi Sidneia. Defensor gości decyduję się na strzał, Moya na raty broni jego uderzenie.

87
    Jose Rodriguez podejmuję fatalna decyzję i uderza bardzo niecelnie. Jednak wydaje się, że piłka po drodze odbija się jeszcze od rywala.

88
    Dośrodkowanie z narożnika boiska niedokładne. Piłkę ze spokojem przechwytuje zespół gospodarzy.

89
    Rajd z własnej połowy Rodrigueza zatrzymany wślizgiem, piłka ląduje za linią boczną boiska. Gra szybko zostaje wznowiona wyrzutem z autu. Atletico konstruuje jeden z ostatnich ataków w tym spotkaniu.

90
    Prostopadłe podanie w kierunku Cerciego. Włoch wychodził na dobrą pozycje, jednak został złapany na pozycji spalonej. Sędzia przerwał akcję gospodarzy.

90
    Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza dodatkowe dwie minuty.

90+1
    Długie podanie w kierunku napastników Deportivo z łatwością zostaje przejęte przez defensorów Atletico.

90+2

Atletico Madryt bez niespodzianek pewnie pokonuje niżej notowanego rywala. Podopieczni Diego Simeone od pierwszej do ostatniej minuty dominowali na boisku i najmniejszym nakładem sił pokonali Deportivo La Coruna.

Występ Cezarego Wilka nie można zaliczyć do udanych. Polak podporządkował się reszcie zespołu i był zaledwie statystą w dzisiejszym pojedynku.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne emocję z Ligą Hiszpańska na Lajfy.com! Przed nami szlagierowy pojedynek Valencii z Barceloną! (13:51:41)