Atletico – Deportivo 2:0 (koniec) | Sevilla – Granada 5:1 (koniec) | Córdoba – Villarreal 0:2 (koniec)
Valencia – FC Barcelona 0:1 (koniec)
Cordoba CF
0:2 (0:1)
Villarreal CF
Niedziela 30.11.2014, 19:00 • Nuevo Arcángel, Córdoba • Hiszpańska LaLiga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Na Estadio Nuevo Arcangel miejscowa Cordoba zmierzy się dziś z Villarealem. Początek meczu o godzinie 19!

Gospodarze to czerwona latarnia ligi. Cordoba po dwunastu kolejkach z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Lepiej wygląda sytuacja gości, którzy mają na swoim koncie 18 punktów. Popularna "Żółta łódź podwodna" plasuje się na ósmej pozycji i traci trzy punkty do szóstej Malagi.

W ubiegły weekend Villareal pokonał na własnym terenie Getafe w stosunku 2:1. Cenny punkt z delegacji przywiozła z kolei Cordoba, która zremisowała z Elche 1:1.

Córdoba CF: Carlos – Pinillos, Deivd, Lopez, Campabadal – Bouzon, Gomez Moreno, Fidel, Garcia, Cartabia – Ghilas
    Rezerwowi: Caballero, Ekeng, Fede, Garai, Luso, Saizar, Xisco

Villarreal CF: Asenjo – Gaspar, Paulista, Ruiz, Marin – Bruno, dos Santos, Cherysev, Rukavina – Vietto, Moreno
    Rezerwowi: Costa, Dorado, Espinosa, Juan, Pina, Trigueros, Uche

Sędziowie: Javier Estrada Fernández – José Fernández, Francisco Martín.

Zawodnicy pojawili się już na boisku, trwa przywitanie stron.

1

2
    Gospodarze grają dziś w biało-zielonych strojach, Villareal na żółto.

4
    Szansa dla Cordoby, dośrodkowanie Campabadala z prawego skrzydła nie znalazło jednak adresata w polu karnym.

6
    W starciu z rywalem ucierpiał Iago Bouzon, potrzebna pomoc medyczna.

9
    Spokojny początek w wykonaniu obu drużyn, żadna ze stron nie kwapi się do szybkich ataków.

11
    Akcję Cordoby pewną interwencją przerywa Asenjo.

12
    Przy linii bocznej przewinił Adrian Marin, faulowany Cartabia.

14
    Trwa napór gospodarzy, podopieczni Miroslava Djukicia nie potrafią przedrzeć się jednak w pole karne Villarealu.

15
    Kolejna przerwa w grze, leży Dani Pinillos.

16
    Indywidualna akcja Cheryseva przerwana, piłka dla gospodarzy.

18
    Dwójkowa akcja Moreno z Cherysevem, uderzenie tego pierwszego zakończyło się niepowodzeniem.

20
    W ofensywie przewinił Borja Garcia, od rzutu wolnego goście.

23
    Długo i cierpliwie konstruują teraz swoje ataki piłkarze Cordoby, gospodarze nie spieszą się z przedostaniem pod bramkę rywali.

24
    Gol dla Villarrealu!
    Indywidualna akcja Cheryseva na lewym skrzydle, Rosjanin wyłożył piłkę LUCIANO VIETTO, który obrócił się z nią i mocno uderzył na bramkę! Carlos był bez szans!
    VIETTO - 0:1

26
    Szybko do wyrównania chcieli doprowadzić gospodarze, z uderzeniem Ghilasa z trudem poradził sobie jednak Asenjo!

29
    Próba Pinillosa nieudana, rzut rożny dla gospodarzy.

30
    Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia, po chwili kontra Villarealu skutecznie przerwana przez Deivida.

32
    Prostopadłe podanie Bouzona, na spalonym złapany Ghilas.

33
    W ofensywie przewinił Cherysev, nie uszło to uwadze arbitra.

35
    Dośrodkowanie Fidela skutecznie blokuje obrona Villarealu.

37
    Niespełna dziesięć minut do końca pierwszej połowy, mimo przewagi Cordoby na prowadzeniu wciąż utrzymują się goście.

40
    Przewinienie Inigo Lopeza, ucierpiał Gerard Moreno.

41
    Vietto nie zdołał dogonić zbyt mocno zagranej piłki, od bramki Carlos.

42
    Z rzutu rożnego dośrodkowywał Fidel, piłka padła łupem Asenjo.

44
    Gerard nie opanował piłki w obrębie placu gry, z akcją suną już gospodarze.

45
    Mocne uderzenie Abela Gomeza sprzed pola karnego, piłka w sporej odległości minęła bramkę gości.

45+1
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45+2
    Do uderzenia głową doszedł Vietto, strzał był jednak bardzo nieudany, od bramki rozpocznie Carlos.

45+2

Po pierwszej połowie Villareal prowadzi w wyjazdowym spotkaniu z Cordobą 1:0. Na boisku przeważają gospodarze, ale jedyną bramkę przed zmianą stron zdobył w 24. minucie Luciano Vietto.

Piłkarze wracają na boisko, za chwilę początek drugiej połowy.

Po przerwie na boisku w zespole Cordoby pojawi się Patrick Ekeng.

46

46
    Wspomniany już Ekeng zastąpił na placu gry Bouzona.

46
    Od razu do interwencji na przedpolu zmuszony Carlos, ucierpiał w tej sytuacji Vietto.

47
    Vietto podniósł się z boiska dopiero kiedy zorientował się, że w jego kierunku leci piłka! Strzelec pierwszej bramki w prostej sytuacji nie zdołał jednak trafić w futbolówkę!

47
    Vietto ukarany za to zachowanie żółtą kartką.

49
    Znów zwija się z bólu Vietto, tym razem sfaulował go jednak Inigo Lopez, za co został ukarany żółtą kartką.

51
    Indywidualna szarża Cartabii zatrzymana przez Denisa Cherysewa, żółta kartka dla zawodnika Villarealu.

53
    W starciu z Abelem Gomezem ucierpiał Vietto, tym razem obyło się jednak bez kartki.

54
    Kapitalna indywidualna akcja Cartabii, który minął kilku rywali i wyłożył piłkę Ghilasowi. Algierczyk został jednak w tej sytuacji złapany na spalonym.

56
    Ładna akcja dos Santosa nie przyniosła efektu w postaci bramki dla Villarealu.

58
    Nieporozumienie w defensywie gospodarzy chciał wykorzystać Cherysev. Inigo niezbyt dokładnie zagrał piłkę w kierunku swojego bramkarza, a Carlos pod naporem rywala nie zdołał utrzymać jej w boisku.

59
    Mocny strzał Bruno, piłka mija jednak bramkę gospodarzy.

60
    Zmiana w szeregach gospodarzy, Fede zastępuje na placu gry Fidela.

62
    W pole karne gości wpadł Cartabia, ładnie zabrał się z piłką, ale trafił prosto w Asenjo!

63
    Ikechukwu Uche pojawia się na boisku w miejsce Gerarda Moreno.

64
    Przy linii bocznej faulowany Cherysev, szansa na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

65
    Dośrodkowanie dos Santosa na głowę Vietto, ten nie zdołał jednak czysto trafić w piłkę i przeniósł ją wysoko ponad poprzeczką.

67
    Z rzutu wolnego uderzał Abel Gomez, piłka trafiła prosto w mur.

69
    Zbyt lekko piłkę w pole karne wrzucał Fede, żaden z zawodników Cordoby nie zdołał zamknąć tego dośrodkowania strzałem.

71
    Ależ niespodziewanie padła ta bramka dla gości! Z rzutu rożnego piłkę zbyt lekko dośrodkował Jonathan dos Santos, tor jej lotu końcówką buta przeciął jednak IKECHUWKU UCHE, który ku zaskoczeniu wszystkich skierował futbolówkę przy samym słupku do bramki!
    UCHE - 0:2

72
    Jaume Costa pojawia się na placu gry, boisko opuszcza zaś Cherysev.

73
    Mocne uderzenie Gaspara sprzed pola karnego, piłka wpada jednak w rękawice Carlosa!

75
    Na trybunach zasiadło dziś 15 998 kibiców.

77
    Po uderzeniu Campabadala tor lotu piłki przeciął jeszcze Borja Garcia, futbolówka mimo to nie zmierzała jednak w światło bramki.

78
    Boisko opuszcza Rukavina, którego zastępuje Trigueros.

81
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła zablokowane, za chwilę piłkarze Cordoby wykonają rzut rożny.

84
    Rzut wolny dla Villarealu, za chwilę dośrodkowania spróbuje Trigueros.

85
    Wrzutka na głowę Bruno, z jego uderzeniem poradził sobie jednak Carlos.

86
    Ostatnia zmiana w tym spotkaniu, Carlos Caballero zastępuje Borję Garcię.

88
    Na własnej połowie faulowany Ekeng, kontratak Cordoby powstrzymany.

89
    Dośrodkowanie na głowę Ghilasa, uderzenie Algierczyka zostało jednak zablokowane.

90
    Zbyt mocnego dośrodkowania nie zdołał przeciąć Fede, znów nic nie wyszło z akcji Cordoby.

90+1
    Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

90+2
    Mocny strzał Ekenga, piłka nie zmierzała nawet w światło bramki.

90+3

Po stojącym na niezłym poziomie meczu Villareal przywozi z Cordoby trzy punkty! Choć to gospodarze stworzyli sobie więcej podbramkowych sytuacji, lepszą skutecznością wykazali się przyjezdni. W 24. minucie wynik meczu otworzył Vietto, a na 20 minut przed końcem prowadzenie "Żółtej łodzi podwodnej" podwyższył Uche.

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Adam Delimat. (20:56:00)