Bordeaux – Lille 1:0 (koniec) | Évian TG – Guingamp 2:0 (koniec) | Saint-Étienne – Lyon 3:0 (koniec)
Girondins Bordeaux
1:0 (0:0)
Lille OSC
Niedziela 30.11.2014, 14:00 • Stade Chaban-Delmas, Bordeaux • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Już w najbliższą niedzielę będziemy świadkami jednego z najciekawszych pojedynków 15. kolejki francuskiej Ligue1. Lille OSC wybiera się bowiem do Bordeaux, aby na Stade Chaban-Delmas zawalczyć o trzy punkty w starciu z ekipą Girondins.

Gospodarze tego pojedynku w tym sezonie grają bardzo ambitny futbol. "Żyrondyści" zaliczyli bowiem w ostatnim czasie dwa zwycięstwa i remis, a także dwukrotnie przegrywali z OM oraz PSG. W każdym razie ogólnie dobra forma byłej ekipy Ludovicia Obraniaka pozwoliła im na zajęcie 5. miejsca z 24. punktami na koncie.

Jeżeli chodzi o Lille, to tam atmosfera nie wygląda już tak komfortowo jak u rywala. "Mastify" w ciągu pięciu ostatnich kolejek zdołały uratować zaledwie remis, czterokrotnie przegrywając przy tym rywalizację z innymi ekipami. Taki obrót spraw pozwolił im na 16. oczek i dopiero 14. miejsce nad strefą spadkową.

Już teraz zapraszamy Państwa na naszą relację live z tego meczu, która poprowadzimy już w najbliższą niedzielę od godziny 13:30. Jedyna taka relacja tylko na portalu Lajfy.com!

Znamy wyjściowe składy obu drużyn:

Bordeaux: Carrasso – Mariano, Sane, Pallois, Contento – Traore, Plasil – Rolan, Maurice – Toure, Diabate

Rezerwowi: Jug, Ilori, Sertić, Saivet, Kaabouni, Khazri, Poundje

Lille: Enyeama – Soumaoro, Kjer, Basa, Sidibe – Mavuba, Delaplace, Gueye – Martin, Roux, Origi

Rezerwowi: Kone, Balmont, Rodelin, Frey, Elana, Mendes, Rozehnal

Sędzia główny: Nicolas Rainville

1

2
    Został teraz mocno poturbowany Origi pod własnym polem karnym i piłkarze Lille muszą wybić piłkę. Po chwili napastnik wstaje o własnych siłach.

4
    Świetne zejście z lewej strony Rolana i uderzenie, po którym piłka trafia w słupek! Futbolówka odbija się tak, iż leci do Toure, ale ten był na ofsajdzie i gol nie zostaje uznany!

6
    Contento ostatkami sił wybija jeszcze piłkę dalej w aut, aby goście nie mieli szansy bezpośredniego wrzutu w pole karne. Dobra decyzja.

7
    Świetne wyjście Enyeamy z bramki pozwoliło gościom na utrzymanie bezbramkowego remisu. Wyprzedził on w biegu Diabate.

9
    Mają problemy z atakami na skrzydłach przyjezdni. Świetnie spisują się bowiem po obu stronach Contento, a także Mariano.

10
    Ależ bomba autorstwa Origi'ego poleciała na bramkę Carrasso. Belg nie potrafił jednak wymierzyć na tyle, aby trafić do siatki.

12
    Kapitalny rajd Diabate prawą stroną, ale nie widział do końca, co chciał zrobić z piłką. Ostatecznie górą wycofuje na 11. metr, gdzie mamy stratę.

14
    Bordeaux dziś wyszło w swoich granatowych strojach z dodatkiem białego paska na koszulce. Jeżeli chodzi o Lille, to tu widzimy żółte trykoty.

16
    Dał się łatwo zatrzymać Sidibe, ale nie pogodził się z tym i ponownie starał się o futbolówkę. Sędzia uznał, że Francuz faulował.

18
    Wydawało się, że Diabate zobaczy żółty kartonik, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Sędzia postanowił go jednak oszczędzić.

20
    Zbyt mocne dośrodkowanie Martina z prawej strony i piłka przechodzi całe zgromadzenie w polu karnym. Przejmuje to po drugiej stronie Contento.

22
    Nie chciał dłużej rozgrywać akcji i zdecydował się uderzyć z ponad 25. metrów Diabate. Futbolówka wędruje nad poprzeczką.

24
    Dalekie zagranie na dobieg i Mariano z problemami, ale ostatecznie powstrzymuje rywala. Jeszcze po jego nogach puszcza piłkę poza boisko.

26
    Kapitalne zagranie na 11. metr, gdzie czeka już niepilnowany Diabate, ale źle przyjmuje futbolówkę i ta leci poza boisko! Byłby sam na sam z golkiperem!

27
    Carrasso wyskakuje do piłki, zderzając się przy tym z Rouxem. Zawodnik w różowej koszulce ląduje na plecach, ale nic mu się nie stało.

29
    Nie wiadomo, czy chciał uderzyć świadomie teraz Delaplace, ale piłka ląduje obok słupka. Na miejscu był już czujny bramkarz Bordeaux.

31
    Pół godziny gry za nami i trzeba przyznać, że nie ma dziś zaskoczenia. To gospodarze w dużej mierze kontrolują przebieg gry i są bliżej pierwszego trafienia.

33
    Toure stwierdził, że sam postara się podejść pod linię końcową boiska z rywalem u boku. Francuz szybko zostaje jednak ograny.

35
    Świetna centra z prawej flanki i Roux nie trafia w futbolówkę. Łapie się Francuz za twarz, jakby chciał powiedzieć, iż jest z siebie niezadowolony.

37
    Świetny powrót Contento nie pozwolił rywalom na przeprowadzenie groźnej kontry. Wślizg Niemca mógł się bardzo podobać.

39
    Diabate złapany został na ofsajdzie, choć powtórki pokazują, że nie było takiego zdarzenia. W każdym razie mamy rzut wolny.

41
    Potężne uderzenie napastnika Lille po zamieszaniu w polu karnym i fenomenalnie paruje to w bok Carrasso! Może być z siebie dumny reprezentant Francji!

43
    Niezwykle widoczny jest dziś na boisku Diabate. Napastnik Bordeaux często schodzi także na prawe skrzydło, aby wspomóc kolegów.

45
    Mamy zmianę dla gości. Rozehnal zastąpi Basa.

45+1

Do przerwy Bordeaux zaledwie remisuje na Stade Chaban-Delmas z Lille 0:0. Mieliśmy kilka ciekawych sytuacji, ale piłka nie chciała trafić do siatki.

46

47
    Zagranie na lewo do Diabate, ale ten musi gonić piłkę, przez co mamy wycofanie na środek. Ponownie akcję rozpoczną gospodarze.

49
    Centra z rzutu rożnego i Sane podbijając piłkę główką starał się skierować ją do siatki. Nic jednak z tego, przelatuje ona obok słupka.

50
    Dwukrotnie próbowali uderzać zawodnicy gospodarzy na bramkę Enyeamy! Pierwsza próba odbija się od nóg, a druga o twarz rywala.

52
    W przerwie żaden z trenerów nie przeprowadził żadnych zmian dzięki czemu, obaj zachowali niemal wszystkie na końcowe minuty gry.

53
    Mariano został kopnięty w nogę przez Sidibe i będzie żółta kartka.

54
    Mimo, że był jedynym graczem pod własnym polem karnym, Sane jeszcze ofiarnie ze szczupaka podaje do własnego bramkarza.

56
    Rolan najpierw trafia w nogę rywala, a po chwili dopiero uderza w piłkę. Sędzia tego jednak nie widzi, a więc mamy jedynie rzut rożny.

58
    Gueye w pełnym pędzie przyrzucił sobie piłkę na prawą stronę i huknął ponad bramką. Nie była to dobra decyzja gracza z "Czarnego Lądu".

60
    Świetna klepka na jeden kontakt, ale Martin nie znalazł już sposobu na to, aby uprzedzić rywala. Będzie kolejny korner.

62
    Gol dla Bordeaux!

Podanie na dobieg do Toure, który z prawej strony po linii posyła piłkę na 5. metr, a tam ustawiony za plecami rywala CHEICK DIABATE nie daje żadnych szans bramkarzowi!
    Cheick DIABATÉ - 1:0

63
    Sertić zmienia natychmiast Traore w ekipie gospodarzy.

65
    Już tylko 25. minut do końca spotkania, ale nie wygląda na to, aby Lille miało powalczyć tutaj o zwycięstwo. Czekamy jedynie na ewentualny podział punktów.

67
    Fatalne uderzenie Kjera z rzutu wolnego, kozłuje gdzieś na 10. metrze i bez problemu wlatuj w dłonie bramkarza. To nie byłą dobra próba.

70
    Zamieszanie pod polem bramkowym, długo ze strzałem zwleka blokowany Toure, ale nagle udaje mu się uderzyć prosto w bramkarza.

72
    Wydaje się, że Lille nieco przejęło inicjatywę i będzie prowadzić grę przez kilka następnych minut. Zobaczymy co z tego dziś wyniknie.

73
    Zmiana dla gości. Martin opuszcza boisko, a zamieni go Balmont.

74
    I rotacja u gospodarzy. Maurice opuszcza boisko, a czas na Saiveta.

76
    Fatalna, dużo za mocna centra z prawej strony Mavuby i przelatuje piłka na drugą stronę boiska. Tam nie potrafi jej przyjąć pomocnik Lille.

78
    Potężne uderzenie Sidibe z dystansu i piłka omal nie ociera się o poprzeczkę bramki! Carrasso nie miałby w tej sytuacji nic do powiedzenia!

80
    Za moment będziemy świadkami kolejnej zmiany dla ekipy Bordeaux. Już się szykuje jeden z zawodników, którzy zaczęli na ławce rezerw.

81
    Wcześniej zmiana dla Lille. Rodelin za Origi.

83
    Za kilka minut przekonamy się, czy sędzia doliczy chociażby minutę do drugiej części spotkania. Ma ku temu kilka dobrych powodów.

85
    Ze świetną kontrą trzech na trzech wyszli gospodarze, ale fatalne podanie Rolana zakończyło rywalizację już na środku pola.

87
    Zmiana dla gospodarzy. Rolan schodzi a zastąpi go Kaabouni.

90
    Mmay oficjalną informację, iż sędzia postanowił doliczyć trzy minuty lub nieco więcej. W każdym razie nadal jest szansa dla Lille.

90+3

Bordeaux po długich męczarniach ostatecznie pokonuje u siebie Lille 1:0 i zagrania trzy bardzo ważne punkty w kwestii walki o mistrzostwo kraju! (15:54:58)

Gole: 62. Diabate

Kartki:   53. Sidibe (LIL)

Girondins Bordeaux: Carrasso – Mariano, Sane, Pallois, Contento – Traore (63' Sertić), Plasil – Rolan (87' Kaabouni), Maurice (74' Saivet) – Toure, Diabate

Lille OSC: Enyeama – Soumaoro, Kjer, Basa (45' Rozehnal), Sidibe – Mavuba, Delaplace, Gueye – Martin (73' Balmont), Roux, Origi (81' Rodelin)

Sędziowie: Nicolas Rainville