Hull – Newcastle 0:3 (koniec) | Crystal Palace – Everton 0:1 (koniec) | Liverpool – West Ham 2:0 (koniec)
Man Utd – Leicester 3:1 (koniec) | Stoke – Queens Park 3:1 (koniec) | Sunderland – Burnley 2:0 (koniec)
West Bromwich – Tottenham 0:3 (koniec) | Chelsea – Man City 1:1 (koniec)
Manchester United
3:1 (3:0)
Leicester City
Sobota 31.01.2015, 16:00 • Old Trafford, Manchester • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Przed nami spotkanie 23 kolejki Premier League w którym Manchester United podejmować będzie na Old Trafford Leicester City.

Źródło: Telegraph

Sytuacja w tabeli po 22 kolejkach wygląda następująco:

Źródło: soccerway.com

Jak więc widać starcie jest ważne dla obu ekip. United toczą zażartą walkę o pierwszą czwórkę w tabeli i takie spotkania musi bezwzględnie rozstrzygać na swoją korzyść. Leicester natomiast broni się przed spadkiem i musi szukać punktów gdzie się tylko da.

Dyspozycja Czerwonych Diabłów w ostatnim czasie nie wygląda zachwycają. W pięciu ostatnich spotkaniach ligowych wygrali ledwie 2 razy, notując tyle samo remisów i porażkę u siebie z Southampton. Wygrane miały miejsca jeszcze przed świętami z Newcastle u siebie oraz w ostatniej serii spotkań QPR na wyjeździe. Przed tygodniem podopieczni Van Gaala mierzyli się z Canbridge United w FA Cup i poszło im bardzo słabo, z zespołem z niższej ligi zremisowali ledwie na wyjeździe i czeka i powtórka na OT.

Forma Leicester w Premier League wygląda bardzo podobnie jak Czerwonych Diabłów. Pięć ostatnich spotkań to dwie wygrane, 1 remis i dwie porażki. Po dobrej przełomie roku gdy mieli serię trzech spotkań bez porażki gdzie pokonali Hull i Aston Ville oraz zremisowali na wyjeździe z Liverpoolem ulegli w ostatniej serii spotkań z Stoke u siebie 0:1. Świetnie im za to idzie w Fa Cup w trzeciej rundzie ograli u siebie Newcastle 1:0, a przed tygodniem sprawili sensacje na White Hart Lane i pokonali Tottenham 2:1.

Pierwsze starcie pomiędzy oboma zespołami było kapitalnym widowiskiem. United prowadzili już 3:1, Leicester zaliczyło jednak doskonałą końcówkę spotkania i ograli Czerwone Diabły 5:3. Miejmy nadzieję, że i to widowisko będzie stało na wysokim poziomie.

Źródło: BBC

Nieobecności:

Oba zespoły przystąpią do tego spotkania osłabione. W United brakować będzie Younga i Carricka. Niepewni występu są zaś Smalling i Evans. W Leicester nie zobaczymy Schmeichela, Upsona i Mahrez oraz zawieszonego Jamesa. Niepewni występu są zaś Moore i Wood.
    Przewidywane składy na to spotkanie prezentują się więc następująco:

Źródło:whoscored.com

Jak więc widać na Old Trafford powinniśmy oglądać jednego naszego rodaka Marcina Wasilewskiego. Polak na początku sezonu nie należał do ulubieńców szkoleniowca. Gdy jednak wskoczył do składu na początku Listopada nie oddał już miejsca i stał się pewnym punktem defensywy Leicester. Zobaczymy jak spiszę się w Teatrze Marzeń.

Źródło: telegraph

Źródło: dailymail

Podsumowując zapowiada się niezłe widowisko. Bez wątpienia faworytem są Czerwone Diabły. Kurs na nich wynosi 1.3, podczas gdy na Lisy10.00. Czy potwierdzi to się na boisku? Przekonamy się w sobotnie popołudnie. Początek spotkania o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego spotkania na lajfy.com!
    Fani United powoli zmierzają na Old Trafford

W dniu dzisiejszym 22 urodziny obchodzi Liam Moore. Nie będą one zbyt udane z racji urazu nie może dziś zagrać na OT.

Znamy już składy w jakich wystąpią oba zespoły. Zgodnie z przewidywaniami w Leicester zobaczymy Marcina Wasilewskiego! Początek spotkania za około 45 minut. Bądźcie z nami!

Manchester United F.C.: De Gea- Valencia, Jones, Rojo, Shaw- Blind- Rooney, Januzaj- Di Maria- Falcao, Van Persie

Rezerwowi: Valeds- McNair, Smalling, Mata, Herrera, Fellaini, Wilson

Leicester City F.C.: Schwarzer- Simpson, Wasilewski, Morgan, De Leat- Vardy, Drinkwater, King, Schlupp- Ulloa, Karmaric

Rezerwowi: Hamer- Konchesky, Upson, Hammond, Albrighton, Cambiasso, Nugent

Sędziowie: M. Atkinson- M. Mullarkey, H. Lennard.
    6.02 przypada rocznica katastrofy w Monachium w 1958 roku, w której zginęli najlepsi gracze United. Fani Czerwonych Diabłów oddali dziś hołd poległym.

Na Old Trafford nie zabraknie również fanów Leicester.

Tak prezentowały się obie ekipy podczas przyjazdu na stadion.

Obie ekipy już w tunelu prowadzącym na boisko.

I piłkarze pojawiają się na murawie. United zagrają na czerwono, Leicester na niebiesko. Obie strony więc w swoich pierwszych zestawach.

Na sektorach fanów United mamy okolicznością sektorówkę, upamiętniająca zmarłych podczas katastrofy w Monachium.

Zaczną Czerwone Diabły.

1

2
    Od początku w inicjatywie United. Gracze Van Gaala podeszli wysokim pressingiem i już kilkanaście sekund po rozpoczęciu, błąd popełnił jeden z defensorów Leicester, który zbyt słabo zagrał piłkę do swojego golkipera, ten jednak dobrze zaareagował i uprzedził szarżującego Falcao. Po chwili Kolumbijczyk po prostopadłym zagraniu Di Mari znalazł się na czystej pozycji w szesnastce, arbiter dopatrzył się jednak spalonego i przerwał grę.

4
    Po ataku pozycyjnym Czerwone Diabły wywalczają na 30 metrze rzut wolny. Van Persiego faulował Wasilewski.

5
    Podopieczni Van Gaala zdecydowali się na krótkie rozegranie wolnego i spokojnie rozgrywają nadal atak pozycyjny.
    Tak na rozgrzewce prezentowały się gwiazdy United.

7
    Lewym skrzydłem ruszył Di Maria dobiegł do pola karnego, tu jednak po starciu z Drinwaterem padł na murawę. Arbiter uznał jednak, że nic nie było i futbolówkę przejęli defensorzy Leicester.

9
    Pierwszy atak gości. Na prawym skrzydle piłka trafiła do Simpsona, ten zacentrował w pole karne tu futbolówkę głową wybił jednak Valencia.

10
    Po chwili identyczna akcja gości. Ponownie piłka trafiła na prawej stronie do Simpsona ten zacentrował na długi słupek gdzie jednak do futbolówki dopadł Valencia i wybił ją na korner.

11
    Zbyt słaba centra z niego i futbolówkę na krótkim słupku wybijają defensorzy United.

12
    Odpowiadają Czerwone Diabły i wywalczają na lewym skrzydle rzut wolny.

13
    Niezła centra z niego Rooney'a, w polu karnym najwyżej do piłki wyskakuje jednak Morgan i wybija futbolówkę. Dodatkowo Falcao był na spalonym i Leicester zacznie od wolnego.

14
    Szybka kolejna akcja United i wywalczają rzut wolny tym razem bliżej prawej strony w okolicach 30 metra.

15
    Z niego uderzył Di Maria jednak jedynie w mur.

17
    Czerwine Diabły w inicjatywie. Wymieniają podania na połowie gości, nie wynika jednak z tego nic groźnego.
    Jak na razie na boisku mamy więcej walki niż ładnej gry.

19
    Rooney długim zagraniem próbował dostarczyć futbolówkę w szesnastkę do Falcao, podał jednak zbyt mocno i piłka wylądowała w rękach Schwarzera.

20
    Po chwili Di Maria zebrał na 20 metrze piłkę wybitą przez defensorów Leicester, natychmiast uderzył jednak ponad bramką.

22
    Po dłuższej chwili odpowiadają goście. Przejęli futbolówkę na połowie United, szybkie zagranie na lewą stronę do Schluppa, który uderzył sprzed pola karnego, jednak obok bramki De Gei.

24
    Ponownie ruszają podopieczni Van Gaala. Di Maria zagrał na lewe skrzydło do wbiegającego Shawa, ten na wysokości pola karnego zagrał na 11 metr gdzie był Van Persie, który uderzył z pierwszej piłki, jednak bardzo nieczysto i bez problemu broni Schwarzer.

27
    Gol dla United!
    Bramkę zdobył ROBIN VAN PERSIE.

Chociaż gra Czerwonych Diabłów nie powala na kolana, obejmują oni prowadzenie! Doskonała postawa Blinda. Przejął futbolówkę na połowie gości, a następnie zagrał kapitalną górną piłkę za plecy obrońców, dopadł do niej niepilnowany ROBIN VAN PERSIE i precyzyjnym uderzeniem z woleja pokonał Schwarzera!
    Robin Van Persie - 1:0

29
    United chcą iść za ciosem. Wychodzą z kolejnym atakiem pozycyjnym po którym wywalczają na lewym skrzydle rzut wolny.

30
    Zbyt słaba jednak centra z niego Rooney'a i futbolówkę wybijają defensorzy Leicester.
    Nie ma w Premier League w ostatnich 4 latach lepszego strzelca niż Robin Van Persie.

32
    Bramkę zdobył RADAMEL FALCAO.

I United szybko udaje się podwyższyć prowadzenie! Świetnie w okolicach 30 metra defensorów gości zwiódł Van Persie, a następnie zagrał na lewą stronę do niepilnowanego Di Marii, ten wpadł w szesnastkę i mocno uderzył, Schwarzer zdołał odbić futbolówkę przed siebie, dopadł jednak do niej RADAMEL FALCAO i wślizgiem wpakował do siatki!
    Radamel FALCAO - 2:0

33
    Podopieczni Van Galla chcieli wyjść z kolejnym atakiem. Brzydkim faulem na Shawie przerwał go jednak Drinkwater i mamy pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartkę.

36
    Spokojne tempo po dwóch golach. United z wolna wymieniają podania w środku pola.
    Czerwone Diabły nie przegrały jeszcze spotkania w którym do siatki trafiał Falcao.

39
    Nadal na boisku nie dziej się zbyt wiele ciekawego. Gra toczona w środku pola. United mają prowadzenie nie spieszą się z atakami, Leicester może by ich chciało wyjść z natarciem, brakuje im jednak umiejętności.

41
    Goście wywalczyli teraz w okolicach koła środkowego rzut wolny. Z niego długa centra, w szesnastce United walczył Wasilewski, ostatecznie jednak futbolówkę wybijają defensorzy Czerwonych Diabłów.

42
    Podopieczni Van Gaala wyszli natychmiast z kontrą. Piłka trafiła przed polem karnym do Di Marii, który zagrał w szesnastkę do Falcao, ten próbował zagrywać na 5 metr, tu jednak dobrze ustawieni byli defensorzy Leicester i wybili futbolówkę na korner.

43
    Po centrze z niego nie wynikło jednak nic ciekawego.

43
    United szybko ponowili atak i wywalczyli kolejny korner.

44
    Own goal scorer is WES MORGAN.

I Czerwone Diabły zdobywają przed przerwą trzeciego gola! Po centrze z rożnego Rooney'a, na krótkim słupku zagranie przedłużył Blind, czym zaskoczył stojącego na 5 metrze WESA MORGANA, który nie zdołał dobrze ułożyć głowy i skierował nią futbolówkę do własnej bramki!
    Wes MORGAN - 3:0

45
    Arbiter dorzucił minutę do regulaminowego czasu gry.

45+1
    I jeszcze w ostatnich sekundach pierwszej połowy z atakiem wychodzą goście, po którym wywalczają na prawej stronie rzut rożny.

45+1
    Nie wynikło jednak z niego nic groźnego.

45+1

Po niezłej pierwszej połowie Manchester United prowadzi z Leicesterem City 3:0. Zasłużone prowadzenie Czerwonych Diabłow, chociaż może ich gra nie rzuca na kolana, są zespołem lepszym od gości i udowodnili to trzykrotnie trafiając do siatki. W drugiej połowie podopieczni Van Gaala pewnie będą chcieli podwyższyć prowadzenie. Goście zaś zrobią wszystko aby odwrócić losy tego widowiska. Zapraszamy za kwadrans.
    Doskonałe ujęcie trafienia RVP.

A tak Holender cieszył się wraz z kolegami z trafienia.

Jeszcze garść statystyk po pierwszej połowie.

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek drugiej połowy.

46

46
    W przerwie jedna roszada w Leicester. W miejsce Vardy'ego na boisku pojawia się Cambiasso.

48
    Spokojny początek drugiej połowy. Czerwone Diabły wymieniają podania w środku pola.

50
    Ładnie teraz lewym skrzydłem ruszył Januzaj, dobiegł do pola karnego i zagrał po ziemi na 5 metr gdzie wbiegał Falcao. Kolumbijczyk nie zdołał jednak dopaść do futbolówki i tą pewnie chwycił Schwarzer.

51
    Odpowiadają szybko Lisy i wywalczają na lewym skrzydle rzut wolny.

52
    Zbyt słaba jednak centra z niego Cambiasso i futbolówkę spokojnie wybija Van Persie.

52
    Leicester szybko ponowiło atak. Na prawej stronie znalazł się Morgan, posłał centrę w pole karne tu dopadł do niej Kramaric i uderzył nożycami, jednak ponad bramką.

55
    Czerwone Diabły ponownie w ataku pozycyjnym. Bez ryzyka szukają czwartego trafienia.

57
    Niezła próba podopiecznych Van Gaala. Na prawej stronie do piłki dopadł niepilnowany Rooney, wpadł w szesnastkę i zagrał na 5 metr do Falcaco, ten nie zdecydował się na uderzenie z lewej nogi, tylko oddał futbolówkę do Van Persiego, który szukał miejsca do strzału, otoczony przez defensorów gości stracili jednak futbolówkę.

58
    Po chwili na 25 metrze znalazł się Januzaj, mając sporo miejsca mocno huknął na bramkę, jednak ponad poprzeczką.

60
    Kolejny atak United. Na lewym skrzydle znalazł się Shaw posłał centrę na 5 metr, zbyt jednak głęboką i spokojnie futbolówkę wyłapuje Schwarzer.
    Gracze Leicester robią co mogą aby zdobyć honorowe trafienie, brakuje im jednak umiejętności.

61
    Po chwili przed polem karnym piłka trafiła do Rooneya ten natychmiast uderzył został jednak zablokowany. Leicester szybko wyszedł z kontrą. Przed szesnastką do futbolówki dopadł Ulloa, wpadł w pole karne i próbował zwieść Rojo, padł jednak na murawę domagając sie odgwizdania jedenastki. Arbiter pozostał jednak niewzruszony i jak pokazały powtórki podjął słuszną decyzję.

63
    Podwójna roszada w Leicester. Boisko opuścili Kramaric i Ulloa, a pojawili się na nim Nugent i Albrighton.

66
    Czerwone Diabły ponownie spokojnie rozgrywają atak pozycyjny na połowie gości.

67
    Błąd na własnej połowie popełnia Jones i szansę na gola mieli goście! Anglik zbyt krótko zagrał do De Gei, do futbolówki dopadł Nugent i uderzał obok Hiszpańskiego golkipera, ten jednak popisał się doskonałym refleksem i chwycił piłkę!

68
    Pierwsza roszada w United. W miejsce Van Persiego na boisku pojawia się McNair.

71
    Ponownie podopieczni Van Gaala z wolna wymieniają podania na połowie gości.

73
    Futbolówka po wymianie trafiła na lewej stronie do Januzaja ten wpadł w szesnastkę i próbował centry, został jednak zablokowany. Korner dla Czerwonych Diabłów.

74
    Zbyt słaba jednak centra z niego Rooney'a i na krótkim słupku piłkę wybijają defensorzy Leicester.
    Dobry występ zalicza dzisiaj Luke Shaw. Jego procent podań to aż 97%.

76
    Po kolejnym ataku pozycyjnym przed polem karnym znalazł się Di Maria próbował uderzenia, został jednak zablokowany przez Wasilewskiego.

77
    Druga zmiana w United. W miejsce Valencii na boisku pojawia się Mata.

79
    Jeszcze o honorowe trafienia walczą goście i wywalczają na prawej stronie rzut rożny.

80
    Gol dla Leicesteru!
    Bramkę zdobył MARCIN WASILEWSKI.

I Leicester zdobywa honorowego gola! A do siatki po raz pierwszy od 23 lat na boiskach Premier League trafia Polak! Po centrze z kornera futbolówkę wybili defensorzy United. Przed polem karnym zebrały ją jednak Lisy. Trafiła na prawej stronie do Cambiasso który odegrał do partnera, a ten spod końcowej linii zacentrował na 5 metr, gdzie do piłki najwyżej wyskoczył MARCIN WASILEWSKI i precyzyjnym uderzeniem głową pokonał De Gea!
    Marcin WASILEWSKI - 3:1

81
    Ostatnia roszada w United. W miejsce Falcao na boisku pojawia się Wilson.
    Wasyl miło będzie wspominać spotkanie na Old Trafford.

83
    Goście nie zamierzają poprzestawać na jednym trafieniu. Niezły atak kończy uderzeniem sprzed pola karnego Albrighton, jednak ponad bramką.

85
    Odpowiadają United i powinni po raz czwarty trafić do siatki! Po długim zagraniu w polu karnym futbolówkę ładnie przyjął Di Maria i miał przed sobą jedynie Schwarezera, uderzył jednak ponad bramką!
    8200 dni minęło od ostatniego trafienia Polaka w Premier League. Zrobił to 19 sierpnia 1992 Robert Warzycha również na Old Trafford.

88
    Wydawało się, że Leicester pójdzie za ciosem. Czerwone Diabły opanowały jednak sytuacje i spokojnie ponownie wymieniają podania w środku pola.

90
    Arbiter dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Jeszcze szukają gola United. Na lewej stronie znalazł się Januzaj, zagrał na 11 metr do Wilsona, ten miast strzelać przyjmował jeszcze futbolówkę i na uderzenie zdecydował się z dość ostrego kąta. Dobrze jednak spisuje się Schwarzer i odbija futbolówkę na korner.

90+2
    Krótkie rozegranie kornera i była jeszcze jedna szansa dla podopiecznych Van Gaala. Piłka trafiła przed polem karnym do Di Marii, ten zagrał na 5 metr do wbiegającego Blinda, który natychmiast uderzył, czujny jednak był ponownie Schwarzer.

90+3

Po niezłym spotkaniu Manchester United pokonuje Leicester City 3:1. Zasłużona wygrana Czerwonych Diabłów, byli dzisiaj zespołem lepszym co udowodnili przed przerwą. W drugiej połowie spotkanie było momentami nudne, obudził nas jednak gol Marcina Wasilewskiego. Wasyl trafił do siatki jako pierwszy Polak w Premier League od 19 Sierpnia 1992 gdy do siatki trafiał Robert Warzycha czyli od 8200 dni. Długo musieliśmy czekać na to trafienie, obu kolejne przyszły szybciej! Czerwone Diabły zdobywają więc cenne trzy punkt, Lisy muszą szukać ich w innych starciach. (17:52:54)
    Sporo zmieniło się w kraju od czasu ostatniego trafienia Polaka w Premier League.

To wszystko z Old Trafford. Dziękuje za uwagę.