Hull – Newcastle 0:3 (koniec) | Crystal Palace – Everton 0:1 (koniec) | Liverpool – West Ham 2:0 (koniec)
Man Utd – Leicester 3:1 (koniec) | Stoke – Queens Park 3:1 (koniec) | Sunderland – Burnley 2:0 (koniec)
West Bromwich – Tottenham 0:3 (koniec) | Chelsea – Man City 1:1 (koniec)
Stoke City F.C.
3:1 (2:1)
Queens Park Rangers F.C.
Sobota 31.01.2015, 16:00 • Britannia Stadium, Stoke-on-Trent • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Czas na sobotnią porcję wrażeń z angielską Premier League! W 23. kolejce i zmierzą się Stoke City oraz Queens Park Rangers.

W ostatnim spotkaniu Stoke City zmierzyło się na wyjeździe z Leicester City. Udało im się wyrwać komplet punktu z terenów obecnego spadkowicza, a jedyną bramkę zdobył Bojan Krkić. Niestety, doznał w tamtym meczu kontuzji, przez którą wypada na jakiś czas!

Queens Park Rangers podejmowało u siebie Manchester United w poprzedniej kolejce. Niestety, zespół Harrego Redknappa przegrał 0:2. Bramki dla 20-krotnego mistrza Anglii zdobywali Marouane Fellaini i James Wilson.

Oba zespoły mają zupełnie inne cele. Stoke walczy ze Swansea o 9. pozycję w tabeli, a za swoimi plecami ma Newcastle United. Queens Park Rangers jest na przedostatniej pozycji, wyprzedzając jedynie Leicester City. Tyle samo punktów mają Tygrysy z Hull.

Pamiętajmy jednak, że to jest Premier League – w tej lidze wszystko może się wydarzyć! Na relację z tego spotkania zapraszamy na godzinę 16 na lajfy.com!

Stoke City F.C.: Begović – Wilson, Wollscheid, Shawcross, Bardsley – N'Zonzi, Whelan – Moses, Ireland, Arnautovic – Jonathan

Rezerwowi: Butland, Muniesa, Adam, Diouf, Cameron, Sidwell, Crouch

Queens Park Rangers F.C.: Green – Hill, Onuoha, Dunne, Isla – Fer, Barton, Henry, Vargas – Krancjar, Austin

Rezerwowi: Zarate, Caulker, Zamora, McCarthy, Phillips, Suk-Young, Hoilett

Sędziowie: M.Dean – S.Burt, S.Child – A.Madley.

Spotkanie rozpocznie się za około 15 minut, a my już znamy składy obu drużyn!

1

2
    Wilson wygrał starcie z Krancjarem i nie pozwolił napastnikowi gości dostać piłkę. Od bramki rozpocznie Begović.

3
    Z bardzo dalekiej pozycji uderzał teraz ze stałego fragmentu gry Arnautović. Jego strzał był niecelny i nie mógł zaszkodzić bramce Greena.

4
    Fer wspomógł teraz Hilla i razem zatrzymali Arnautovica.

5
    Przerwana szybka kontra gości i z akcją ruszył Moses. Pomocnik Stoke szukał swoim podaniem Jonathana, ale było ono za mocne.

6
    Za mocne było to podanie Wollscheida na skrzydło do Victora Mosesa. Od autu rozpoczną Rangersi.

7
    Na nic zdało się do bardzo dalekie podanie Irelanda – Arnautović był dobrze kryty. Przejmuje piłkę Green.

9
    Bardzo aktywny jest na lewym skrzydle Moses – wywalczył w tej akcji rzut rożny dla swojego zespołu.

10
    Próbują teraz uspokoić grę zawodnicy Harry'ego Redknappa. Wysoki pressing piłkarzy Stoke City.

11
    Fatalnie wykonany korner przez Queens Park Rangers. Niko Krancjar musi się poprawić.

12
    Niezłe podanie Arnautovića na prawym skrzydle do Bardsleya. Obrońca gospodarzy walczył z Krancjarem i zdaniem sędziego nieprzepisowo zatrzymywał rywala.

14
    Rozgrywają teraz piłkę zawodnicy Stoke, którzy od pierwszych minut dominują w tym spotkaniu.

15
    Wysokim pressingiem wyszli teraz zawodnicy trenera Redknappa. Defensywa Stoke nie ma jednak z tym żadnych problemów – wymieniają podania między sobą defensorzy.

16
    Znów bardzo aktywny jest Arnautović, ale i znów zawiódł w ataku. Od bramki rozpoczyna Green.

17
    W końcu na dłużej zagościli z piłką w ataku Rangersi.

18
    Dość łatwo przerwali ją jednak gospodarze. Teraz na lewym skrzydle korner dla swojego zespołu wywalczył Moses.

19
    Z poświęceniem zagrał teraz Bardsley, który wywalczył wyrzut z autu dla Stoke.

20
    N'Zonzi ma teraz pretensje do sędziego Deana. Zdaniem piłkarza gospodarzy piłka należała się jego zespołowi.

21
    Gol dla Stoke!
    Bramkę zdobywa JONATHAN WALTERS!
    Mamy bramkę dla Stoke! Błąd w defensywie popełniają goście. Za mocne podanie do Henry'ego, któremu piłkę świetnym podaniem piętką zabiera Ireland, a piłkę do bramki Greena pakuje Walters!
    WALTERS - 1:0

23
    Uspokoili teraz grę na środku boiska gospodarze. Od początku dominują zawodnicy Marka Hughesa.

24
    Isla powala teraz na murawę Mosesa i Stoke City ma rzut wolny. Obrońca gości zobaczył żółty kartonik.

25
    Do piłki podszedł poszkodowany. Świetne uderzenie Victora Mosesa ląduje jedynie na bocznej siatce bramki Greena. Ależ byłaby to bramka!

26
    Steven Ireland faulowany w obronie przez Onuohę.

28
    Dośrodkowanie Mosesa z narożnika boiska zostaje szybko wybite. Po chwili rozgrywają piłkę zawodnicy Stoke. Moses zostawia futbolówkę Irelandowi, który uderza daleko od bramki Greena.

29
    Świetna postawa defensywy Stoke, która nie pozwala przeciwnikowi na rozegranie akcji na lewym skrzydle.

30
    Pół godziny gry za nami. Co widzimy do tej pory? Totalną dominację Stoke City i brak jakiegokolwiek pomysłu na grę zawodników trenera Redknappa.

32
    Świetna wrzutka Mosesa, ale ani Arnautović ani Jonathan nie mogli wpakować piłki do bramki Greena.

34
    Ależ fenomenalna akcja gospodarzy! Walters przejmuje piłkę i zgrywa ją na wolne pole do Irelanda. Ten ma przed sobą tylko jednego obrońcę i decyduje się oddać piłkę Waltersowi. Napastnik Stoke miał przy sobie aż trzech zawodników gości, ale szybko uciekł im i lewą nogą zdobywa drugiego gola w tym spotkaniu!
    WALTERS - 2:0

35
    Jak tak dalej pójdzie, to zobaczymy dzisiaj wiele goli. I to wszystkie dla gospodarzy.

36
    Gol dla QPR!
    Bramkę zdobywa Niko Krancjar!
    Za szybko wydałem werdykt – Queens Park Rangers jeszcze walczy. Pierwszy strzał Bartona zostaje obroniony przez Begovića, ale nie miał golkiper Stoke szans przy dobitce Krancjara. Niespodziewana bramka kontaktowa!
    KRANCJAR - 2:1

39
    Na murawie leży Shawcross. Są obok niego lekarze gospodarzy.

40
    Oklaskiwany Ryan Shawcross opuszcza na chwilę boisko. Nie wiemy, czy będzie w stanie kontynuować spotkanie.

41
    Steven Ireland złapany na spalonym!

42
    Koniec spotkania dla Shawcrossa. W jego miejsce pojawi się Muniesa.

43
    Mamy przepychankę między zawodnikami obu drużyn. Starli się ze sobą Austin i Wollscheid. Troszkę aktorsko zagrał teraz obrońca Stoke.

45
    Rozgrywają piłkę zawodnicy Rangersów na środku boiska. Mike Dean dolicza aż trzy minuty do pierwszej połowy.

45+1
    Moses wbiega na przedpole, piłkę zostawia mu Walters. Uderzenie pomocnika Stoke poszło tuż nad poprzeczką bramki Greena – to byłaby piękna bramka! Moses musi podregulować celownik i w końcu trafi.

45+2
    Wymieniają teraz podania zawodnicy Stoke. Będą chcieli dociągnąć taki wynik do końca pierwszej połowy.

45+3
    Zdaniem sędziego Charlie Austin był faulowany. Wolny dla QPR.

45+4

Koniec pierwszej połowy spotkania. Po 45. minutach o wiele lepsze wrażenie sprawiają gospodarze, którzy prowadzili już 2:0 po bramkach Waltersa. Dwa razy asystował Ireland. Tuż po drugiej bramce szybko odpowiedzieli goście za sprawą Krancjara. Wracamy za około 15 minut na Britannia Stadium.

46

46
    Zmiana w drużynie Queens Park Rangers F.C.: z boiska schodzi Henry, na boisku pojawia się Zamora.

48
    Bardsley zszedł ze skrzydła do środka i został powalony przez jednego z obrońców Queens Park Rangers.

49
    Świetną akcją na lewym skrzydle popisuje się teraz Moses, który pięknymi sztuczkami przechodzi dwóch zawodników QPR. Niepotrzebnie jednak przytrzymuje piłkę, gdyż po chwili ją traci.

51
    Obraz gry się nie zmienił – nadal dominują gospodarze.

52
    Mamy stały fragment gry dla Stoke. Potężny strzał Bardsleya, który podkręcił niesamowicie piłkę. Futbolówka zatrzymuje się tylko na bocznej siatce!

54
    Leżał na murawie Walters, ale nie przerwał gry sędzie Dean. Już kontynuuje grę napastnik Stoke.

55
    Muniesa fauluje Fera i mamy rzut wolny!

56
    Do piłki podchodzi Fer, jego strzał zostaje zablokowany. Piłkę lecącą w powietrzu uderza z pół-przewrotki Vargas, lecz trafia wprost w Begovića!

58
    Nadal bardzo aktywni są na środku boiska zawodnicy Marka Hughesa.

59
    A na lewym skrzydle rządzi dzisiaj Moses, który nęka swoimi rajdami Rangersów.

59
    Za symulowanie i wymuszenie faulu na arbitrze żółty kartonik ujrzał Moses.

60
    N'Zonzi próbuje przedrzeć się przed pole karne QPR, ale wysokim pressingiem wychodzą zawodnicy trenera Redknappa.

63
    Zmiana w drużynie Stoke! Schodzi z boiska Arnautović, a na boisku pojawia się Peter Crouch!

64
    Mauricio Isla nie mógł przejść teraz skrzydłem w pole karne – zaporą nie do przejścia okazał się Victor Moses!

66
    Ireland stracił piłkę i próbował sfaulować jeszcze Vargasa, ale sędzia puścił akcję dalej. Chilijczyk próbował znaleźć dalekim podaniem Zamorę, lecz było ono za mocne!

68
    Piąta żółta kartka w piątym meczu Bartona. Imponująca statystyka.

69
    Zmiana w drużynie Queens Park Rangers F.C.: z boiska schodzi Krancjar, na boisku pojawia się Hoilett.

70
    Strzał Bartona nie miał prawa zagrozić bramce Begovića, ale piłka dotknęła jeszcze jednego zawodnika Stoke.

72
    "Zakręcona" akcja Stoke! Bardsley-Whelan-Moses-Whelan-Crouch. Tak wyglądała ta akcja. Temu ostatniemu zabrakło precyzji, by pokonać Greena.

73
    Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Schodzi Ireland, który zaliczył dzisiaj dwie asysty. A w jego miejsce pojawia się Adam.

75
    Zmiana w drużynie Queens Park Rangers F.C.: z boiska schodzi Hill, na boisku pojawia się Suk-Young.

76
    Zdaniem sędziego Wollscheid faulował Islę. Powtórki pokazują jednak, że nie doszło między nimi do kontaktu.

77
    Co to było za uderzenie! Joey Barton mógł strzelić przepięknego gola! Potęzne uderzenie zawodnika QPR ląduje na poprzeczce!

78
    Defensywa Stoke wybija piłkę do dośrodkowaniu Isli z narożnika boiska.

81
    Charlie Adam fauluje rywala i mamy rzut wolny dla Stoke.

83
    Nieudany strzał Hoiletta. Ucieka czas Rangersom.

84
    Walters wbija piłkę do bramki, ale wcześniej dwukrotnie uciekła ona za końcową linię Crouchowi.

86
    Kapitalne uderzenie Fera! Ależ szczęście ma Stoke City, że ma w bramce Begovića – bramkarz gospodarzy po raz kolejny popisuje się świetną interwencją!

87
    Charlie Austin wygląda niczym ranny samuraj wracający z walki. Anglik gra z bandażem na głowie. Wciąż jednak walczy, by jego zespół wywiózł punkty z Britannia Stadium.

88
    Gospodarze wybijają piłkę po wrzutce Isly. Dobrze bronią się zawodnicy Marka Hughesa.

89
    Muniesa uprzedza teraz Zamorę, który był w świetnym miejscu, by pokonać Begovića! Korner dla gości.

90
    Aż cztery minuty doliczył Mike Dean.

90+2
    Zamora fauluje rywala na środku boiska. Powoli rozgrywają piłkę gospodarze.

90+3
    Dalekie dośrodkowanie w pole karne zostaje odbite przez Bartona. Do piłki wyskoczył Walters, którego zupełnie nie pokrył Suk-Young. Napastnik Stoke City kolekcjonuje pierwszego hat-tricka i przesądza o wyniku spotkania!
    WALTERS - 3:1

90+4
    Kolejna porażka Harry'ego Redknappa. Czy Rangersi pożegnają się z BPL?

90+4

Hat-trick Waltersa daje trzy punkty gospodarzom. Kapitalny mecz snajpera Stoke. Bramkę, jak się okazało honorową, zdobył Krancjar.

Dziękuję, że byliście z nami. Na inne relacje zapraszamy was na lajfy.com! (17:55:53)