Genoa – Fiorentina 1:1 (koniec) | AS Roma – Empoli 1:1 (koniec)
Sobota 31.01.2015, 18:00 • Luigi Ferraris, Genoa • Włoska Serie A

Dziękuje serdecznie za śledzenie relacji z tego spotkania, które pokazało wszystko co najlepsze w Serie A. Na resztę relacji w dniu dzisiejszym zapraszam na nasz portal lajfy.com (20:08:00)

90+5
    Perin ratuje jeden punkt Genui!
    Świetna okazja dla gospodarzy w samej końcówce meczu!

90+4
    Świetne dwie okazje mieli zawodnicy obu zespołów! Wpierw futbolówkę z linii bramkowej wybił Vargas, a za moment strzał Gilardino obronił Perin, który uratował jeden punkt w ostatnich sekundach meczu!

90+3
    Dobrze przed własne pole karne piąstkował Perin, który stworzył sytuacje dla Lestienne, lecz czystym wślizgiem popisuje się Richards.

90+2
    Zamknięci na własnej połowie są gracze Genui, którzy w ostatnich minutach muszą bronić się przed oblężeniem przez graczy "Fiołków".

90+1
    Goście konstruują atak pozycyjny, a gospodarze całkowicie wycofani pod własne pole karne.

90
    Druga połowa potrwa dodatkowe 4 minuty.

90
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Sturaro, na boisku pojawia się Izzo.

89
    Miękka wrzutka w pole karne Genui i źle zachowują się obrońcy gospodarzy, ale na ich szczęście w całej sytuacji poślizgnął się gracz Fiorentiny, który mógł się znaleźć w dogodnej sytuacji.

88
    Prostopadłe podanie do Lestienne i przed polem karnym musiał interweniować Tatarusanu, który wybił futbolówkę na aut.

87
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Falque, na boisku pojawia się Rosi.
    Strzał Lestienne wprost w ręce bramkarza.

86
    Wrzutka w pole karne Fiorentiny i Lestienne główką z bliskiej odległości strzelił wprost w Tatarusanu!

85
    Goście rozgrywają futbolówkę przed polem karnym Genui i ostatecznie na strzał zdecydował się Joaquin, który trafił w defensora gospodarzy.

84
    Zmiana w drużynie ACF Fiorentina: z boiska schodzi Rodriguez, na boisku pojawia się Richards.

83
    Sturaro (Genua) tym razem nie uniknie żółtej kartki i sędzia pokazuje, że to był nie pierwszy faul w jego wykonaniu i jest zmuszony go ukarać żółtym kartonikiem.
    Za ten faul Burdisso obejrzał drugą żółtą kartkę!

81
    Burdisso (Genua) fauluje w środkowej strefie boiska rywala i w pełni zasłużona druga żółta kartka dla gracza Genui i zawodnicy gospodarzy ostatnie dziesięć minut będą grali w osłabieniu.

80
    Prostopadłe podanie do Gilardino, który znalazł się na pozycji spalonej, a sędzia liniowy ma "sokole oko", bo dostrzec tak minimalnego spalonego, to sztuka.

79
    Prostopadłe podanie do Lestienne, który chciał wycofać do stojącego obok Sturaro, ale Belg niedokładnie wycofuję i przejmuję futbolówkę zawodnik Fiorentiny.

78
    Prawą stroną boiska próbowali gospodarze i podanie w pole karne otrzymał Sturaro, który kryty przez defensora "Violi" niewiele mógł zrobić i ostatecznie traci futbolówkę na rzecz zawodnika gości.

77
    Dośrodkowanie w pole karne i zamykający akcję Gilardino był bliski dojścia do strzału głową, lecz uprzedził go obrońca Genui wybijając futbolówkę głową poza własne pole karne.

76
    Sturaro fauluje nie po raz pierwszy, jednak ponownie ma szczęście i nie obejrzy żółtej kartki, co może dziwić.

75
    Uderzenie z rzutu wolnego po ziemi Kucki i futbolówka po rykoszecie dobry metr od bramki Fiorentiny.

74
    Zmiana w drużynie Fiorentiny: z boiska schodzi Babacar, na boisku pojawia się Gilardino.

73
    Valero (Fiorentina) zostaje ukarany żółtą kartką, a Genua ma rzut wolny z około 20 metrów od bramki "Fiołków"!
    Strzał Lestienne trafia w słupek!

72
    Świetna akcja gospodarzy! Edenilson przyjmuję górną piłkę po czym zagrywa prostopadłe podanie do Lestienne, który mocnym strzałem w polu karnym Fiorentiny trafia w słupek bramki strzeżonej przez Tatarusanu!

71
    Faul w środkowej strefie boiska zawodnika Fiorentiny i gospodarze wznowią od rzutu wolnego.

70
    Zmiana w drużynie ACF Fiorentina: z boiska schodzi Diamanti, na boisku pojawia się Kurtic.
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Niang, na boisku pojawia się Lestienne.

69
    Wrzutka w pole karne z lewej strony boiska Nianga i piłkę pewnie chwyta Tatarusanu.

68
    Podanie przed pole karne otrzymał Kucka, który zamiast uderzać wdał się w niepotrzebny drybling i stracił futbolówkę na rzecz obrońcy "VIoli".

67
    W ataku pozycyjnym gospodarze, którzy próbują przedrzeć się w pole karne Fiorentiny.

66
    Uderzenie z dystansu Diamantiego i Perin pewnie chwyta ten strzał, który nie zrobił na pewno na nim wrażenia.
    To powinna być druga bramka dla Genui!

65
    Przenosimy się szybko pod pole karne "Fiołków" i w świetnej okazji znalazł Sturaro, który uderzył po długim rogu, lecz minimalnie chybił!
    Kopia sytuacji bramkowej dla Fiorentiny po której ujrzeliśmy bramkę!

64
    Krótko rozegrany rzut rożny i wrzutka w pole karne Genui, a tam ponownie świetnie odnalazł się Gonzalo, który minimalnie przestrzelił nad poprzeczką!

63
    Prawym skrzydłem atakują goście i podanie w pole karne do Fernandeza, który wywalczył rzut rożny.

62
    Ponad godzina gry za nami, a obaj trenerzy jak na razie nie zdecydowali się na korekty w składzie.

61
    Prostopadłe podanie do Nianga, który miał małe szanse dojścia do piłki i futbolówkę od bramki wznowi Tatarusanu.

60
    W środkowej strefie faulowany gracz Genui, który wyprowadzał kontratak gospodarzy i sędzia jednak nie decyduje się pokazać żółtej kartki.

59
    Prawą stroną atakują goście i Diamanti próbował wejść w drybling z dwoma zawodnikami Genui, co było niedobrą decyzją.

58
    Gracze Fiorentiny konstruują atak pozycyjny i futbolówka zostaje wycofana do własnego bramkarza, któremu nie śpieszy się ze wznowieniem gry.

57
    Przerwana gra przez sędziego, gdyż Falque znalazł się na pozycji spalonej, z czym rzecz jasna całkowicie nie zgadza si gracz Genui.

56
    Faulowany na 35 metrze Diamanti i goście szybko wznowili grę i po krótkiej wymianie podań poszkodowany zdecydował się na uderzenie, lecz futbolówka wylądowała wysoko nad bramką Perina.

55
    Wydawało się, że gospodarze kontrolują spotkanie, jednak wystarczył jeden drobny błąd przy stałym fragmencie gry i mecz nam się wyrównał. Ciekawe, czy gospodarze będą chcieli teraz jak najszybciej wyjść ponownie na prowadzenie?
    GONZALO - 1:1

54
    Krótko rozegrany rzut rożny przez gości i dośrodkowanie w pole karne trafia na dalszy słupek, gdzie niekryty GONZALO JAVIER RODRIGUEZ umieszcza główką piłke w bramce!

53
    Szybko przenosimy się pod pole karne gospodarzy, bo tam rzut rożny będą mieli gracze Fiorentiny.

52
    Niang otrzymuje podanie przed pole karne gości i wbiega z piłką w pole karne gości po czym próbuje uderzyć po długim rogu i Tatarusanu wybija przed siebie piłkę, lecz nie ma kto jej dobić!

51
    Sturaro przedziera się prawą stroną boiska i traci futbolówkę na rzecz rywali. Gracz Genui stara się szybko odzyskać straconą futbolówkę, ale przy okazji fauluje rywala.
    Trzecie uderzenie Kucki w tym meczu i ponownie wysoko w trybuny.

50
    Spore zamieszanie w polu karnym gości i piłkę starali się wybić obrońcy "Fiołków", a ta spadła wprost pod nogi Kucki, który zbyt odchylił się do strzału i futbolówka wylądowała wysoko nad bramką Tatarusanu.

49
    Faul w środkowej strefie boiska wykonaniu gracza Fiorentiny, który uniemożliwił szybkie rozegranie kontrataku gospodarzom.

48
    Zdecydowanie bardziej żywi na drugą połowę wyszli gracze Fiorentiny, którzy starają się już na połowie rywala odebrać futbolówkę.

48
    Centra w pole karne gospodarzy i dobrze ustawiony Burdisso wybija futbolówkę z własnego pola karnego.

47
    Faul w środkowej strefie boiska i goście wznowią od rzutu wolnego.

46
    W pierwszym ataku w drugiej połowie gracze Genui, którzy źle rozgrywają futbolówkę i od wrzutu piłki z autu wznowią gracze Fiorentiny.

46
    Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły bez zmian.

46

45+4

45+4
    Faul w ataku Diamantiego i sędzia główny za moment zakończy pierwszą połowę.
    Uderzenie Kucki, który zmusił do pokazania swoich umiejętności Tatarusanu!

45+3
    Świetne uderzenie z dystansu Kucki i futbolowka nabrała kozła tuż przed Tatarusanu, któremu w ostatniej chwili udaje się przenieść piłkę obok bramki!

45+2
    Z szybkim kontratakiem próbowali wyjść gracze Genui, ale Edenilson niedokładnie podaje do Perottiego i podanie przejmuje obrońca Fiorentiny.

45+2
    Uderzenie gracza Fiorentiny trafia w mur i pewnie chwyta po rykoszecie piłkę Perin.

45+1
    Rzut wolny dla Fiorentiny z około 25 metrów i czterech graczy gości szykuje się do strzału na bramkę.

45
    Pierwsza połowa potrwa dodatkowe 4 minuty.

45
    Burdisso (Genua) zostaje ukarany żółtą kartką, jednak nie miał wyjścia, bo gdyby minął go zawodnik Fiorentiny, to znalazłby się w dogodnej sytuacji.

44
    Chwilowa przerwa w grze, bo na boisku leży gracz przyjezdnych i mamy kolejną wymuszoną przerwę.

43
    Prostopadłe podanie do Nianga, który mija obrońce Fiorentiny i uderza na bramkę, ale na wprost wychodzącego Tatarusanu, który pewnie interweniuje.

42
    Wrzutka z głębi pola i zbyt mocna centra opuszcza boisko, a od bramki wznowi Perin.

41
    Zagrożenie pod bramką Genui oddalają dalekim wybiciem na połowę przyjezdnych obrońcy gospodarzy.

40
    Zagranie na prawą stronę do Perotiego i wracający Vargas dobrze przyblokował piłkę i od wrzutu z autu wznowią gracze Fiorentiny.

39
    Podanie do Perotiego spada na głowę obrońcy Fiorentiny, który odgrywa głową do swojego bramkarza.

38
    Będziemy mieli kolejny z rzędu rzut rożny, który został tym razem krótko rozegrany przez graczy Fiorentiny.

38
    Pierwsze dośrodkowanie z rzutu rożnego zostaje wybite przez defensora Fiorentiny na kolejny róg.

37
    Perotti szarżuje prawą stroną boiska i wywalcza rzut rożny dla swojego zespołu.

36
    Sędzia główny zamienił arbitrem przy bramce, bo tam nie będzie musiał zbytnio biegać.

35
    Nadal trwa przerwa w związku ze zmianą sędziego głównego i na pewno będzie doliczono sporo minut do pierwszej połowy.

34
    Nadal trwa przerwa i będzie zmiana sędziego głównego, a z grymasem bólu stadion opuszcza Nicola Rizzoli.

33
    Mamy niecodzienną sytuacje na boisku. Pomocy medycznej potrzebuje arbiter główny, który chyba nie będzie mógł kontynuować gry.

32
    Świetne podanie otrzymał Babacar, który z bliskiej odległości uderza wprost wychodzącego Perina, który ratuje swoją drużynę przed utratą bramki!

31
    W ataku pozycyjnym gracze Fiorentiny, którzy nie potrafią skonstruować składnej akcji, bo bardzo dobrze przesuwają się gracze Genui, którzy na za dużo nie pozwalają "Fiołkom".

30
    Faul na około 40 metrze i sędzia główny przyznaje rzut wolny dla Genui. Szybkie wznowienie gry i futbolówkę tracą gracze gospodarzy.

29
    Długa piłka zagrana do Perottiego, który znalazł się na pozycji spalonej, a przed momentem ostrym wejściem popisał się gracz Genui, który powinien obejrzeć żółtą kartkę.
    Uderzenie Kucki zupełnie nieudane.

28
    Wysoki pressing wykonaniu gospodarzy i Tatarusanu zmuszony był wykopać futbolówkę na połowę rywali by oddalić zagrożenie od własnej bramki.

27
    Bardzo aktywny od samego początku meczu jest Niang, który szarżuje lewą stroną boiska i ponownie wywalcza aut dla swojego zespołu na wysokości pola karnego rywali.

26
    Podanie na lewą stronę do Nianga, który wycofuję piłkę przed pole karne do Kucki, a ten decyduje się na strzał, który ląduje wysoko na trybuny.

25
    W ataku pozycyjnym gospodarze, którzy wycofują futbolówkę na własną połowę skąd od nowa będą konstruować atak pozycyjny.

24
    Lewym skrzydłem biegnie Niang, który wywalczył wrzut piłki z autu na wysokości pola karnego Fiorentiny dla swojego zespołu.

23
    Długie podanie między dwójkę obrońców "Fiołków" do Nianga, który niepewnie wychodzi do piłki i rzeczywiście był na pozycji spalonej.

22
    Goście starali się odzyskać piłkę w środkowej strefie boiska, jednak Basanta zbyt agresywnie starał się odebrać futbolówkę i popełnia faul.

21
    Zbyt mocne zagranie na prawą stronę do Diamantiego, który wrzuca z krańca boiska i piłka zbyt wysoko poszybowała i ostatecznie wylądowała na aucie.

20
    Nieudane długie podanie w pole karne Genui i futbolówka opuszcza plac gry, a od bramki wznowi grę Perin.

19
    Wrzutka z rzutu rożnego w pole karne Fiorentiny i Niang uderza swoja słabszą nogą i futbolówka ugrzęzła na moment w polu karnym gości, lecz radzą sobie z nią obrońcy przyjezdnych.

19
    Podanie na lewą stronę do Nianga i uprzedza go obrońca "FIołków" wybijając piłkę na rzut rożny.

18
    Podanie na prawą stronę boisko do Perottiego, który musi zwolnić tempo akcji i podaje przed pole karne do swojego, ale Iago popełnia faul w ataku.

17
    Na pozycji spalonej znalazł się Niang i sędzia liniowy podniósł chorągiewkę do góry.

16
    Podanie na lewą stronę do Vargasa, który po raz kolejny centruje w pole karne Genui i z problemami łapie Perin.

15
    Od środka rozpoczęli goście, którzy są na pewno zaskoczeni takim przebiegiem meczu.
    Stefano STURARO - 1:0

14
    Świetne podanie wzdłuż piątego metra w polu karnym i zamykający całą sytuacje Stefano Stuaro uderzył trafiając w słupek, a następnie piłka trafiła niefortunnie CIPRIANA TATARUSANU, który zalicza przypadkowe trafienie samobójcze!

13
    Chwilowa przerwa w grze, gdyż na murawie pojawiła się raca i trzeba ją znieść z murawy.

12
    Długie podanie w kierunku Vargasa, który nie jest w stanie dojść do zbyt mocno zagranej piłki i od bramki wznowi Perin.

11
    Na stadionie pojawiają się kibice gospodarzy, którzy protestowali przeciwko fatalnym decyzjom w ostatnim meczu arbitrów.

10
    Futbolówka po rzucie rożnym wróciła na połowę Genui skąd gospodarze będą od nowa konstruować atak pozycyjny.
    Pierwsza uderzenie na bramkę przez gospodarzy w tym spotkaniu.

9
    Świetnie przedarł się Perotti i zszedł z futbolówką przed pole karne "Fiołków" po czym zdecydował się na strzał, lecz piłka przelatuje kilka metrów od bramki gości, jednak będzie rzut rożny, bo piłka ostatnia dotknęła obrońce przyjezdnych.

8
    Długie zagranie w pole karne Fiorentiny i kryty Niang nie ma szans by dojść do piłki.

7
    Diamanti fauluje w środkowej strefie boiska zawodnika gospodarzy i sędzia przyznaje rzut wolny Genui.

6
    Wrzutka z prawej strony boiska w pole karne Genui i pewnie piłkę ponownie w tym meczu łapie Perin.

5
    Długa piłka w kierunku pola karnego gospodarzy i futbolówkę pewnie przejmuje rosły obrońca Genui, który oddaje piłkę za darmo rywalom.

4
    Kolejna centra z lewej strony boiska wykonaniu Vargasa, jednak tym razem przelatuje wzdłuż piątego metra pola karnego Genui.

3
    Zagranie na lewą stronę do Vargasa, który wrzuca w pole karne i pewnie chwyta Perin.

2
    Krótko rozegrany rzut rożny i dośrodkowanie z głębi pola pewnie łapie Tatarusanu.

2
    Pierwsza sytuacja dla gospodarzy i futbolówka wślizgiem zostaje wybita na rzut rożny.

1
    Mecz rozpoczęli goście, którzy wyszli do tego spotkania ustawieniem 3-5-2, a z przodu wystąpi kupiony niedawno Diamanti.

1

Obie jedenastki pojawiają się właśnie na płycie głównej boiska i za moment zaczynamy spotkanie.

Genoa CFC: Perin – Roncaglia, Burdisso, De Maio – Edenilson, Rincon, Sturaro, Kucka – Iago,Niang,Perotti

ACF Fiorentina: Tatarusanu – Tomovic, Gonzalo, Basanta – Joaquin, Mati Fernandez, Badelj, Borja Valero, Vargas – Diamanti, Babacar

Sędzia: N. Rizzoli
    Asystenci: G. Cariolato, G. Dobosz
    Sędzia techniczny: G. Tasso.

Podsumowanie:

Na przystawkę 21 kolejki Serie A zapowiada się arcyciekawe spotkanie, w którym faworytem są goście, którzy są w obecnej chwili w zdecydowanie wyższej formie niż gospodarze, ale miejscowi na pewno "tanio skóry nie sprzedadzą", a ostatnie dwa spotkanie potwierdzają jak wyrównane są to mecze. Jak będzie na Luigi Ferraris w sobotni wieczór? Przekonają się państwo śledząc relacje na portali lajfy.com

Historia spotkań:

Obie drużyny spotkały się ze sobą 20-krotnie i jak nikogo nie powinno dziwić lepszy bilans posiadają goście, którzy wygrali 9-krotnie. Gracze Genoa wygrali zaledwie 3-krotnie, natomiast 8-krotnie obie drużyny musiały dzielić się punktami między sobą. W rundzie jesiennej padł wynik 0-0. Ostatni raz gospodarze wygrali zawodnikami Fiorentiny w 2009 roku (2-1) i zapewne będą chcieli wygrać po sześciu latach z “Fiołkami”.

Przed zawodnikami Vincenzo Montelli kolejne ciężkie spotkanie. W ostatniej kolejce spotkań spotkali się na własnym stadionie ze świetnie spisującymi się w tym sezonie graczami AS Romy, z którymi ostatecznie udało im się zremisować 1-1. Głównym celem Fiorentiny na pewno na ten sezon jest gra w Lidze Mistrzów, jednak sprawa nie wygląda prosto. Do trzeciego miejsca gwarantującego grę w Lidze Mistrzów tracą pięć oczek. Dlatego też działacze “Violi” nie przespali okienka styczniowego i do klubu zostali zakupieni Alberto Gilardino, który ma pomóc w zdobywaniu bramek, gdyż Mario Gomez nie zdobywa bramek na zawołanie. Kolejnym zakupem było kupno Alessandro Diamanti, który będzie służył zapewne za zmienika Matiego Fernandeza.

Ekipa prowadzona przez Gian Piero Gasperini w ostatnim czasie nie gra najlepiej notowania trenera po doskonałym początku sezonu zdecydowanie spadły. Brak wygranych przyczynił się również do spadku w ligowej tabeli. Po rozegraniu 21 spotkań gospodarze zdobyli 28 oczek, co sprawia, że gra w następnym sezonie w europejskich pucharach coraz bardziej się oddala. W styczniowym okienku transferowym do klubu zostali do klubu zakupieni Tino Costa, który w ostatnim czasie bronił barw Spartaka Moskwa, oraz M’Baye Niang z AC Milanu. Genoa nie wygrała żadnego spotkania od sześciu kolejek przy czym dwukrotnie zremisowała. Oprócz porażki 3:1 z Interem Mediolan każda klęska nie była większa, jak różnica jednej bramki. Czy najbliższe spotkanie okaże się przełomowe i gospodarze przełamią fatalną serię?

Wstęp:

Przed nami spotkanie 21 kolejki włoskiej Serie A, w której zmierzą się ze sobą sąsiadujące w tabeli ekipa Genoa, a ich rywalem będzie jedną pozycje wyżej drużyna Fiorentiny. Mecz zostanie rozegrany na stadionie Stadio Comunale Luigi Ferraris, który jest w stanie pomieścić blisko 37 tysięcy widzów i zapewne podczas tego meczu ujrzymy komplet publiczności