Schalke 04 – Hannover 1:0 (koniec) | Mainz – Paderborn 5:0 (koniec) | Freiburg – Eintracht 4:1 (koniec)
Stuttgart – Borussia M. 0:1 (koniec) | Hamburg – FC Koln 0:2 (koniec) | Bayer – Borussia D. 0:0 (koniec)
FSV Mainz 05
5:0 (1:0)
SC Paderborn 07
Sobota 31.01.2015, 15:30 • Coface Arena, Mainz • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Historia.

Na inaugurację sezonu, na stadionie Paderbornu padł wynik 2:2. Był to drugi remis między tymi zespołami. Poprzedni miał miejsce na zapleczu Bundesligi. Na tym samym szczeblu Mainz potrafiło rozgromić swojego przeciwnika 6:1, a generalnie jeszcze nigdy nie dało się mu pokonać.

Absencje.

Więcej braków kadrowych ma Mainz. Na pierwszy plan wysuwa się nieobecność drugiego strzelca zespołu Jonasa Hofmanna. Na Puchar Azji wyjechał Joo-Ho Park, natomiast z urazami borykają się Christoph Moritz, Todor Nedelev i Ja-Cheol Koo. Paderborn wyjechał na Coface Arena bez Bertelsa, Duckscha oraz Lucka.

Jonas Hofmann:

Fot: allgemeine-zeitung.de

SC Paderborn 07.

SCP chce przerwać serię siedmiu meczów bez zwycięstwa. Przepracował okres przygotowawczy w Niemczach, nie przeprowadził nerwowych ruchów kadrowych. Na wyjazdach Paderborn radzi sobie średnio. Na razie wywalczyło sześć punktów, strzeliło tyle samo goli w dziewięciu występach, a aż 15 straciło. Nie jest to bilans, który może kogokolwiek wystraszyć.
    1. FSV Mainz 05.

Biało-czerwoni rozpoczęli sezon dobrze, ale z czasem stracili rezon. Nie mogą wygrać od dziewięciu kolejek i od października konsekwentnie obrali kurs na dół tabeli. Niewiele lepiej szło w sparingach. Być może forma FSV Mainz uległa poprawie w przerwie zimowej i dzięki nowym postaciom w kadrze. Szeroko komentowano zakontraktowanie Nicolasa Castillo. Do zespołu dołączyli także Christian Clemens oraz Pierre Bengtsson.

FSV spędziło część przygotowań w Hiszpanii:

Obie drużyny plasują się na razie w środku tabeli. Muszą jednak czujnie oglądać się za siebie, ponieważ bliżej im do spadku niż walki o wysokie cele w Bundeslidze. Paderborn zajmuje 10. miejsce z 19 punktami na koncie. Ma oczko przewagi nad FSV Mainz i... ledwie dwa nad 16. w Bundeslidze Werderem Brema. SCP strzeliło na razie więcej goli od swojego przeciwnika, ale też więcej straciło.

Fot: coface-arena.de

Zapraszamy na relację na żywo ze starcia ważnego dla układu dolnej połówki tabeli Bundesligi. Pierwszy gwizdek Roberta Hartmanna zaplanowano na godzinę 15:30.

Składy wyjściowe:

1. FSV Mainz 05:Karius – Brosinski, Bell, Jara, Bengtsson – Geis, Baumgartlinger – Clemens, Malli, De Blasis – Okazaki.

Rezerwowi: Kapino – Allagui, Samperio, Soto, Junior Diaz, Castillo, Bungert.

SC Paderborn 07: Kruse – Wemmer, Strohdiek, Hunemeier, Rafa – Ziegler – Stoppelkamp, Bakalorz, Rupp, Koc – Kutschke.

Rezerwowi: Nubel – Vrancic, Saglik, Meha, Heinloth, Hartherz, Lakic.

Sędzia: Robert Hartmann.

Spośród nowych zawodników FSV w wyjściowym składzie zameldowali się Pierre Bengtsson oraz Christian Clement. Na ławce zasiadł Nicolas Castillo – utalentowany napastnik wypożyczony z Brugii.
    Część kibiców już na stadionie, a część w drodze:

Na murawie trwa już rozgrzewka obu drużyn. Zobaczymy – która trafiła z formą na inaugurację rundy rewanżowej. Piątek w Bundeslidze i starcie Vfl Wolfsburg z Bayernem Monachium pokazało, że jest to pewna zagadka.
    Coraz bliżej do pierwszego gwizdka:

Zawodnicy wychodzą na murawę w towarzystwie dzieci. Za moment Robert Hartmann da znak do rozpoczęcia rywalizacji.

Minuta ciszy ku pamięci Juniora Malandy poprzedza mecze w Bundeslidze.

1

1
    FSV na czerwono-biało, przeciwnicy w ciemnych trykotach. Odbiór widowiska nie będzie zakłócony przez podobne stroje.

2
    Pierwsze dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Johannesa Gaisa zostało wypiąstkowane daleko przez Lukasa Kruse.

3
    Mainz rozgrywało spokojnie od tyłu. Wszyscy gracze w czerwono-białych trykotach przywitali się z futbolówką.

5
    Przyjezdni przedzierali się prawym skrzydłem. Nic nie wynikło z dwóch dośrodkowań posłanych w środek pola.

6
    Za bramką, którą obecnie chroni Loris Karius, zasiadła liczna grupa kibiców Paderbornu. Na stadionie jest głośno – kibice są spragnieni futbolu.

6
    Gol dla Mainz!
    Bramkę zdobył YUNUS MALLI. Pierwsze trafienie w sezonie tego zawodnika. 22-latek otrzymał piłkę na linii pola karnego i dobrym balansem ciała wypracował sobie miejsce do strzału. Krótką akcję indywidualną zakończył uderzeniem po drugim słupku, który był kompletnie odsłonięty przez Lukasa Kruse. FSV na prowadzeniu!
    Prowadzenie FSV! MALLI - 1:0

9
    Od razu trudna sytuacja SCP. Muszą gonić wynik po początku meczu, w którym niewiele zwiastowało gola. Wystarczył moment dekoncentracji w obronie i Malli skorzystał z okazji.

10
    Piłka wróciła do środka pola. Przewagę pod względem posiadania mają niezmiennie piłkarze Mainz.

11
    Clemens podłączył się do ataku na lewym skrzydle, ruszył dynamicznie i wywalczył korner dla Mainz.

13
    Po rzucie rożnym futbolówka wracała dwukrotnie w szesnastkę Paderbornu. Za każdym razem dobrze interweniowali obrońcy.

14
    Kibice Mainz raczą się napojami na trybunach. Na razie mają one słodki smak, bo i mecz układa się po myśli miejscowych.

15
    Johannes Geis zagrał piłkę z rzutu rożnego na 20. metr, skąd Pierre Bengtsson huknął z półwoleja daleko od słupka bramki Paderbornu.
    Kibice Mainz mieli powody do radości w 6. minucie.

17
    Lepsza akcja Paderbornu może zwiastować przebudzenie zawodników w ciemnych strojach. Na skrzydle szarżował Koc.

18
    Strzał na wiwat Moritza Stoppelkampa zwiastuje coś zupełnie odwrotnego. Inna sprawa, ze Paderborn zaczyna przenosić grę na połowę FSV Mainz.

20
    Lepsze minuty w wykonaniu Paderbornu. Coraz częściej zmuszają rywali do fauli, spychają ich pod własne pole karne. Powinno być jeszcze interesująco w tym spotkaniu.

21
    Faul na Stefanie Bellu w środku pola i gospodarze wznowili grę od rzutu wolnego.

22
    Stefan Bell główkował obok słupka po dośrodkowaniu z głębi pola. Piłkarze Mainz prezentują bogaty wachlarz wykonania rzutów różnych. W zasadzie nie biją przypadkowych piłek "na chaos" w środek szesnastki. Widać, że popracowali w przerwie zimowej.
    Mainz jest na dobrej drodze do przerwania serii dziewięciu meczów bez porażki.

25
    Paderborn niby stara się zaatakować i gonić wynik. Patrząc jednak czysto statystycznie Loris Karius złapał ostatnie groźne uderzenie na rozgrzewce.

26
    Mogło zrobić się 2:0! Christian Clemens sfinalizował szybki kontratak rozegrany w trójkącie płaskim strzałem sprzed pola karnego. Piłka przeleciała nieopodal słupka bramki Paderbornu!

28
    Rozważna gra w defensywie biało-czerwonych. Nie pozwalają przeciwnikowi na nic poza chaotycznymi zrywami.

30
    W końcu piłkarze Paderbornu dali nadzieję swoim kibicom. Dobra akcja Stoppelkampa, który zbiegł ze środka pola na lewe skrzydło i płasko dośrodkował. Piłka wylądowała pod nogami Kutschke. Sędzia uznał, że napastnik nieprzepisowo walczył o pozycję i użył gwizdka.

31
    W odpowiedzi strzał aktywnego Yunusa Malliego wprost w Lukasa Kruse.

32
    Spóźniony wślizg w nogi Malliego i żółta kartka dla Rafy.

34
    W odpowiedzi faul Stefana Bella i tym razem sędzia nie sięgnął do kieszonki.

35
    Loris Karius zmuszony do interwencji. Po rzucie wolnym zakotłowało się w polu karnym Mainz i płaskie uderzenie Uwe Hunemeiera zagroziło golkiperowi!

37
    Niezłe tempo tego meczu. Może momentami brakuje jakości i mówiąc kolokwialnie – fajerwerków, ale kilka akcji podniosło kibiców z miejsc.

38
    Następna akcja z serii ekscytujących i poprzeczka uratowała Mainz przed stratą gola. Po pechowym strzale Lukasa Ruppa dobijał jeszcze Moritz Stoppelkamp i został zatrzymany przez Kariusa! Pozostało schować twarze w koszulki zawodnikom Paderbornu. Szansa na wyrównanie była wyśmienita!
    Poprzeczka uratowała FSV przed stratą prowadzenia!

39
    Natychmiast skontrował Okazaki. To cecha wyróżniająca pierwszą połowę, że po niezłych akcjach Paderbornu natychmiast odpowiada Mainz.

41
    Sędzia Robert Hartmann nie uciekał z wuefu. Po wywrotce akrobatycznie uniknął przerwania akcji. Uczynił to dopiero po chwili, gdy zobaczył faul.

42
    Ładne rozegranie Mainz i Christian Clemens wybiegł sam na sam z Lukasem Kruse. Wymyślił sobie lob i nie wykonał go poprawnie. W ten sposób zmarnował drugą dogodną sytuację podbramkową.

43
    Dzieje się. Bomba Pierre'a Bengtssona z 17. metra obok bramki.

45
    Doliczona minuta.

45+1

Niezła, naprawdę niezła pierwsza połowa. Mogło paść podczas niej więcej niż jeden gol. Lepsze wrażenie sprawia FSV Mainz i zasłużenie prowadzi. Biało-czerwoni są lepiej zorganizowani w ataku i długo przytomnie hamowali ofensywne zapędy przeciwników. Mogli podwyższyć przewagę, ale przede wszystkim Christian Clemens marnował sytuacje strzeleckie. Paderborn długo budził się do rywalizacji. Nie oznacza to, że przespał całą pierwszą część. Po 20 minutach przestał statystować, a w 38. minucie nawet ostemplował poprzeczkę bramki Kruse. Powinno być ciekawie w drugiej połowie. Może nawet ciekawiej niż przed przerwą. Przekonamy się!
    Kibice Mainz zarażają się optymizmem w mediach społecznościowych.

Statystyczna pierwsza połowa należała do gospodarzy. Zarówno pod względem posiadania piłki, jak i strzałów niecelnych i celnych.

Deszcz pada na murawę w Mainz. Będzie opłacało się strzelać płasko z dystansu.

46

46
    Bramkę zdobył YUNUS MALLI. Drugie trafienie 22-latka! Modelowo rozegrana akcja spod własnej bramki przez Okazakiego i Gaisa. Malli wybiegł sam na sam i choć wygonił się nieco do boku, to zdołał strzelić płasko po drugim słupku do siatki!
    Podwyższenie prowadzenia! MALLI - 2:0

48
    Błyskawiczne otwarcie drugiej połowy w wykonaniu FSV. Mogą od 46. minuty grać spokojnie i kontrolować wydarzenia. Czy Paderborn stać na "come back" w sobotnim starciu?

50
    Jeszcze raz zaatakował środkiem pola Malli. Zaczyna się polowanie na hat-tricka!

53
    Ofensywna zmiana u przyjezdnych. Vrancic wbiegł na plac za Strohdieka.

55
    Miejscowi kibice zakapturzeni, ale uśmiechnięci. Dawno nie świętowali zwycięstwa swoich pupili, a zarówno wynik, jak i obraz meczu zapowiadają, że przełamanie nadchodzi.

57
    Po wybiciu Kariusa Jens Wemmer przejął futbolówkę i dał się sfaulować w środku pola. Natychmiastowe wznowienie i piłka trafiła w okolice Wemmera. Zawodnik Paderbornu padł w polu karnym i domagał się rzutu karnego. Sędzia nie podzielał tego stanowiska.

59
    Dośrodkowanie Christiana Clemensa w prawego skrzydła za głębokie, wprost w rękawice dobrze ustawionego Lukasa Kruse.

60
    Pojedyncze zrywy nic nie dadzą przyjezdnym. Teoretycznie w futbolu wszystko jest możliwe, ale praktycznie potrzeba zorganizowanego szturmu na bramkę Kariusa.

61
    Srdjan Lakic wbiegł w miejsce żegnanego gwizdami Koca.

62
    W międzyczasie Loris Karius wybrał się na przedpole po piłkę jak po ryby na pustyni. Stefan Kutschke był asekurowany przez defensora i nie skorzystał z momentu zawahania bramkarza Mainz.

64
    Dobrze w tym fragmencie meczu spisuje się Jens Wemmer. Może ten zawodnik poderwie jeszcze Paderborn do ataku.
    Bohater popołudnia w Mainz - Yunus Malli.

66
    Coraz mocniej pada w Mainz. Zaczyna nieco zacinać po twarzach i rywalizacja w takich warunkach może być mało przyjemna.

69
    Bramkę zdobył PABLO DE BLASIS. Jeszcze jeden zabójczy kontratak Mainz. Podanie w okolice narożnika pola karnego i De Blasis strzelił pięknie ponad wysuniętym bramkarzem w niemal samo okienko!
    Efektowne trafienie - De BLASIS - 3:0

70
    Sami Allagui zmienił pracowitego Okazakiego.

71
    Wszystko wskazuje, że w tym meczu jest już "po zawodach". I wynik i pewna bierność zawodników w ciemnych trykotach.

73
    Christian Clemens dopadł do miękkiego dośrodkowania i huknął z półwoleja. Nadał piłce złą rotację i ta nawet nie leciała w światło bramki Lukasa Kruse.

74
    Meha to ostatni zmiennik w zespole Paderbornu. Pojawił się za Stoppelkampa.

76
    Druga połówka meczu jednak mniej interesująca niż pierwsza. Piłka krąży między zawodnikami Mainz, którzy celebrują dogrywanie meczu.

78
    Piłka w pole karne w kierunku Baumgartlingera, lecz szybszy od zawodnika FSV bramkarz.

80
    Podwójna zmiana w Mainz: Niko Bungert zastąpił Baumgartlingera, a Elkin Soto – Malliego. Autor dwóch goli, które ustawiły spotkanie, był żegnany brawami na stojąco.

82
    Bramkę zdobył SAMI ALLAGUI. Dośrodkowanie Pierre'a Bengtssona z rzutu wolnego spadło w okolice Allaguiego, a ten z bliska wepchnął piłkę do bramki. Nokaut!
    Nokaut! ALLAGUI - 4:0

84
    Wysokie i zasłużone prowadzenie FSV. Stadion bawi się – kibice cieszą się z udanej inauguracji rundy rewanżowej.

85
    Rzut karny dla Mainz po faulu Zieglera na Allaguim...

87
    Bramkę zdobył JOHANNES GEIS. Bomba z 11. metra wpadła w narożnik bramki. Lukas Kruse wybrał dobrą stronę, jednak nie sięgnął futbolówki.
    Nokaut x 2 - GEIS - 5:0

88
    Piłkarze Paderbornu byli wściekli na sędziego za podyktowanie rzutu karnego. Nie brakowało bojowych gestów, a to chyba objaw frustracji po własnych wyczynach w drugiej połowie.

89
    Aktywny Jens Wemmer wpadł w pole karne i mógł strzelić gola honorowego. Płaskie wstrzelenie nie leciało między słupki.

90

Pan Hartmann zakończył mecz po upływie regulaminowych 90 minut. Jedni do świętowania, drudzy pod prysznic...

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem FSV. Było ono zasłużone, ale tak naprawdę niepewne, ponieważ Paderborn rewanżował się od czasu do czasu groźnymi akcjami. Krótko po przerwie Malli strzelił swojego drugiego gola i praktycznie "pozamiatał". Przyjezdni nie potrafili zebrać się do ataku. Jeden Wemmer to za mało, by cokolwiek ugrać. Pozostali statystowali w koncercie Mainz, które wygrało pierwszy raz od dziewięciu kolejek w efektownym stylu i wymiarze. Gospodarze świętują, goście mają o czym porozmawiać w szatni.
    Radość kibiców Mainz po 5:0.

Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne piłkarskie relacje z lajfy.com! (17:24:38)

Gole: 6. Malli, 46. Malli, 69. Blasis, 82. Allagui, 87. Geis (kar.)

Kartki:   32. Rafa (PDN)

FSV Mainz 05: Karius – Brosinski, Bell, Jara, Bengtsson – Geis, Baumgartlinger (80' Bungert) – Clemens, Malli (80' Soto), De Blasis – Okazaki (70' Allagui).

Zmiany: Kapino – Allagui, Samperio, Soto, Junior Diaz, Castillo, Bungert.

SC Paderborn 07: Kruse – Wemmer, Strohdiek (53' Vrancic), Hunemeier, Rafa – Ziegler – Stoppelkamp (74' Meha), Bakalorz, Rupp, Koc (61' Lakic) – Kutschke.

Zmiany: Nubel – Vrancic, Saglik, Meha, Heinloth, Hartherz, Lakic.

Sędziowie: Hartmann – Cortus, Beitinger