Schalke 04 – Hannover 1:0 (koniec) | Mainz – Paderborn 5:0 (koniec) | Freiburg – Eintracht 4:1 (koniec)
Stuttgart – Borussia M. 0:1 (koniec) | Hamburg – FC Koln 0:2 (koniec) | Bayer – Borussia D. 0:0 (koniec)
Hamburger SV
0:2 (0:0)
1. FC Koln
Sobota 31.01.2015, 15:30 • Imtech Arena, Hamburg • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Po świąteczno-noworocznej przerwie do gry wraca niemiecka Bundesliga. Jednym z sobotnich spotkań w tej lidze będzie rywalizacja Hamburgera SV z 1. FC Köln.

HSV:

Podopieczni Josefa Zinnbauera dzięki zwycięskiemu barażowi z Greuther Fürth utrzymali się w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tym sezonie również będą walczyć o pozostanie w szeregach Budneslidze. Obecnie zajmują 14. miejsce i zgromadzili 17 punktów. Z klubem z Hamburga pożegnali się Valmir Nafiu (Apoel Nikozja) i Tolgay Arslan (Besiktas), jednak ostatnio powędrował do nich Ivica Olić. Chorwat grał w barwach HSV w latach 2007-2009.

(Źródło: hsv.de)

FC Köln:

Beniaminek z Kolonii spisuje się lepiej od swojego rywala z Hamburga. Do tej pory ugrali 19 oczek, które dają im 11 pozycję. Gracze z Północnej Westfalii powalczą o zajęcie miejsca pod koniec górnej połowy tabeli. Jedyne ruchy transferowe w tej drużynie to odejścia Simona Zollera do Kaiserslautern i Tomasa Kalasa do Chelsea.

1:5 Bayer Leverkusen

Oba kluby mierzyły się ze sobą 86 razy. Hamburger wygrał 34 mecze, 23 kończyły się remisem, 29 spotkań wygrało FC Köln. Na start tego sezonu zanotowali bezbramkowy remis.

Z ciekawością będziemy spoglądać na ekipę gości. W Sobotę dowiemy się czy na murawie pojawią się Sławomir Peszko, Paweł Olkowski i Adam Matuszczyk.

Która ekipa lepiej zainauguruje 2015 rok? Dowiemy się po zakończeniu spotkaniu, które rozpocznie się o 15:30. Serdecznie zapraszamy na kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem, kiedy podamy wyjściowe składy.
    Kibice zajmują miejsca na Imtech Arena

Hamburger SV: Drobny – Gotz, Djourou, Rajković, Jansen – Westermann – Muller, Van Der Vaart, Jiracek, Gouaida – Olić

Rezerwowi: Adler – Beister, Lasogga, Rudnevs, Stieber, Marcos, Kacar

1. FC Köln: Horn – Olkowski, Maroh, Wimmer, Hector – Vogt, Lehmann – Halfar, Risse, Peszko – Ujah

Rezerwowi: Kessler – Brecko, Osako, Mavraj, Finne, Svento, Gerhardt

Sędziowie: Wolfgang Stark – Mike Pickel, Martin Petersen – Daniel Siebert.

Paweł Olkowski i Sławomir Peszko wystąpią od pierwszej minuty w Hamburgu
    Graficzne ustawienie zawodników

Zawodnicy przeprowadzają rozgrzewkę, a widzów coraz więcej

Za 20 minut rozpoczynamy mecz na Imtech Arena

Ivica Olić wraca do HSV. Fanatycy tego klubu właśnie skandują jego imię

Czwórka sędziowska wyprowadza piłkarzy na boisko

Przed meczem mamy minutę ciszy i braw upamiętniającą tragicznie zmarłego Juniora Malande

1

2
    Dobrze zaczynają gospodarze. Linia pomocy stopniowo przesuwa się pod bramkę gości

3
    Pierwszy strzał HSV. Jansen znalazł na lewej stronie OIicia. Chorwat, który był źle powstrzymywany przez Peszkę oddaje strzał z pierwszej piłki. Ta zatrzymuje się na bocznej siatce

5
    Były gracz Lecha Poznań w niegroźnej sytuacji faulował Jansena. Peszko nie może początku tego meczu zaliczyć do udanych

7
    Druga szansa dla gospodarzy. Westermann przejmuję futbolówkę na prawym skrzydle i podaje do Mullera. Ten momentalnie wrzuca w pole karne. Djourou asekurował lot piłki i wybija ją przed Oliciem

8
    HSV dominuje na murawie. Van der Vaart centruje z rzutu wolnego. Westermann uderza na bramkę i parada Horna zapobiega utracie gola przez Köln
    Główka Westermanna i parada Horna

10
    Olkowski dobrze interweniuje na prawej stronie i rozpoczyna akcję gości

12
    Początek meczu bez wątpienia należy do graczy z Hamburga. Goście nie zdołali jeszcze zagrozić bramce Drobnego

14
    Ujah niespodziewanie otrzymał piłkę na lewej stronie, ale nie dał rady wrzucić jej w szesnastkę

16
    Ostre wejście Risse w Van der Vaarta, doświadczony Holender rusza z kontrą i fauluję Peszkę. Po żółtej kartce otrzymali Polak i reprezentant Oranje

18
    Dwa rzuty rożne dla HSV nie przyniosły bramki, w odpowiedzi FC Köln. Vogt wrzuca futbolówkę na Ujaha. Nigeryjczyk mije się z tym zagraniem

20
    Müller ponownie centruje w okolice 10. metra do Olicia. Chorwat przenosi piłkę nad poprzeczką

22
    Starcie Halfara i Rajkovicia. Zawodnicy gości domagają się rzutu wolnego, jednak sędzia jest innego zdania i gra jest kontynuowana

23
    Wszystkie okazje HSV mogły się zemścić. Po dobrej piłce od Olkowskiego Ujah stanął oko w oko z Drobnym i strzelił po ziemi. Czeski bramkarz zachował zimną krew i broni to uderzenie
    Olić minimalnie przestrzelił

25
    Van der Vaart na raty dośrodkował w pole karne. Bez problemu wyłapuje to Horn

27
    Ujah zbiegł na prawe skrzydło. Peszko wbiegł w pole karne i otrzymał dobrą piłkę. Polak za mocno uderza głową i futbolówka ląduje za bramką

29
    Ponownie Peszko. Tym razem świetnie urwał się zza pleców obrońców i miał okazję sam na sam. Ale źle przyjmuję piłkę i tą łapię Drobny

31
    Zapowiada nam się dobre spotkanie w wykonaniu Polaków. Peszko szuka swoich okazji, a Olkowski ładnie rozrzuca piłki po boisku

33
    Peszko dobrze zagrał do Ujaha, ten jednak traci piłkę. Olkowski niepotrzebnie kiwał się z Gouaidą i w łatwy sposób HSV przeprowadza swoją akcję. Olić niedokładnie wrzucał i od piątego metra gra Horn

35
    Ujah ma spore problemy z minięciem Rajkovicia na prawej stronie. Po raz kolejny w tym pojedynku lepiej zachowuję się obrońca gospodarzy

38
    Lehmann zepsuł akcję Köln fatalnym dośrodkowaniem. Za darmo piłkę dostaje Drobny

40
    Olić przedłuża wrzut z autu Jansena. Van der Vaart wyskakuje do piłki, ale Horn uprzedza go. W dodatku sędzia Stark odgwizduje faul Holendra

41
    Właśnie Van der Vaart wykonywał rzut wolny, piłka poszybowała w okolice 15. metra. Zagranie wybijają obrońcy, jednak na uderzenie z woleja skusił się Müller. Wykonał to delikatnie mówiąc niecelnie

43
    Dwójkowa akcja Peszko – Ujah zakończone strzałem tego drugiego, jednak trafił w Rajkovicia

45

Po pierwszej połowie HSV remisuje bezbramkowo z FC Köln. Początek meczu zdecydowanie należał do gospodarzy. Za sprawą Horna udało się nie wpuścić gola. Z czasem goście dochodzili do sytuacji strzeleckiej. Strzały Peszki i Ujaha nie znalazły drogi do bramki. Mamy nadzieję, że druga odsłona będzie również ciekawa. Zapraszamy za kilka minut.
    Atmosfera na Imtech Arena stoi na wysokim poziomie

Piłkarze FC Köln już na murawie, czekamy na gospodarzy

Zawodnicy HSV zameldowali się na boisku

46

46
    Akcja gości. Halfar podał do Ujaha, jednak źle przyjął piłkę. Nigeryjczyk przytomnie wycofał futbolówkę, do której dopadł Peszko. Ten uderzył wprost w Drobnego

48
    Van der Vaart ustawia piłkę na 30. metrze. Miękko podał do Müllera, ten zgrał do Götza. Ten ostatni miał wolny cały bliższy słupek, ale przestrzelił
    Próba Götza

50
    Gospodarze dostali wiatr w żagle i znów przeważają na murawie

52
    Jak to nie wpadło! Hector podał do Halfara, ten kropnął na bramkę Drobnego. Bramkarz "wypluwa" piłkę, do której dochodzi Peszko. Polak z 2. metra trafił w leżącego golkipera

54
    HSV rusza z kontrą. Obrońcy zatrzymują Olicia

57
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Gouaida, na boisku pojawia się Stieber.

59
    Kolejny błąd Drobnego, który mija się z piłką. Na szczęście ta wychodzi na rzut rożny

61
    Lehmann z ostrego kąta ze stałego fragmentu gry zdecydował się na bezpośredni strzał. Łatwo interweniuje bramkarz HSV

62
    Gol dla Köln!
    Peszko zanim był faulowany przez Müllera zdołał wypuścić MARCELA RISSE. Niemiec zbiegł na bliższy słupek i pokonał Drobnego płaskim strzałem pomiędzy nogami golkipera
    Marcel RISSE - 0:1

64
    Köln chce iść na ciosem. Świetnie rozgrywają piłkę, a defensywa HSV robi wszystko, aby ich zatrzymać

66
    Peszko zostaje zmieniony przez Svento. Były gracz Lecha był ostro zatrzymywany przez rywali. Z reprezentantów Polski na murawie został Olkowski

68
    Stieber adresuje piłkę do Olicia. Chorwat nie miał szans w rywalizacji z Marohem, który głową wybija to zagranie

70
    Olkowski w tempo zagrywa do Lehmanna, ten drugi wywalczył aut na wysokości pola karnego

72
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Jiracek, na boisku pojawia się Lasogga.

74
    Hector i Risse chcieli w dwójkę rozmontować obronę HSV. W ostatniej chwili podaje przecina Rajković

75
    Gospodarze mieli świetną okazję do wyrównania. Olić z ostrego kąta uderzał na bramkę. Horn wybiega do rywala i wybija piłkę

76
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Müller, na boisku pojawia się Beister.

77
    Po raz drugi MARCEL RISSE! Tym razem na połowie boiska Ujah zauważył wybiegającego Niemca. Gol bliźniaczy do pierwszego, również zbiegł na bliższy słupek. Jednak teraz uderzył po przekątnej
    Marcel RISSE - 0:2

79
    Bohater Köln schodzi z murawy. Gernardt zmienia Risse

81
    Goście będą teraz szanować piłkę i nie patrząc na czas kontrolować wydarzenia na boisku

82
    Żółtą kartkę otrzymuje Djourou (1. FC Köln).

84
    Obrońcy z pominięciem drugiej linii posyłają piłki do napastników. Do końca zostało 6 minut

86
    Köln ma szansę na powiększenie przewagi. Ujah był faulowany na 20. metrze przez Djourou

87
    Krótko rozegrany rzut wolny. Vogt podaje do Halfara, a ten obija mur i wywalczył rzut rożny

89
    Mogło być 3:0 dla Köln. Halfar podaje do Gerhardta. Ten drugi traci równowagę i wślizgiem kopie piłkę. Ta przelatuje obok bramki

90
    Spotkanie potrwa dłużej o 2 minuty
    W sektorze gości kibice gratulują sobie zwycięstwa i radośnie śpiewają

90+2

FC Köln wyjeżdża z Hamburga z pełną pulą. Druga połowa równie zacięta jak pierwsza, tym razem już z bramkami. Dwa gole Marcela Risse sprawiają, że goście awansowali na 10. miejsce. HSV znajduję się tuż nad kreską na 15. pozycji. Warta uwagi jest asysta Sławomira Peszki przy pierwszym golu. Dobre zawody rozegrał też Paweł Olkowski. To wszystko z Imtech Arena. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na lajfy.com. (17:29:08)