GKS T. – Widzew 1:0 (koniec) | Dolcan – Termalica 3:1 (koniec) | Sandecja – Miedź 0:4 (koniec)
GKS K. – Flota 2:1 (koniec) | Arka – Stomil 4:1 (koniec)
Arka Gdynia
4:1 (3:0)
Stomil Olsztyn
Sobota 14.03.2015, 17:45 • Stadion Miejski, Gdynia • Fortuna 1 Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:45.

Przed nami 21. seria spotkań na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy. Zapraszamy na relacje na żywo, ze Stadionu Miejskiego w Gdyni. Rękawice skrzyżują, miejscowa Arka oraz Stomil Olsztyn. Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na 17:45.

Obie ekipy znajdują się w pobliżu siebie, w ligowej tabeli. Arkowcy zgromadzili do tej pory 29 punktów, co pozwala zajmować im siódmą lokatę. Stomil Olsztyn jest czwarty, z dorobkiem 33 "oczek".

W ostatniej kolejce zarówno Arka, jak i Stomil odniosły zwycięstwa. Gdynianie przed własną publicznością aż 4:0 odprawili GKS Tychy. Stomil też grał w domu i po zwycięstwie 2:0 nad Bytovią komplet punktów pozostał w Olsztynie.

Co ciekawe, dla ekipy z Olsztyna był to czwarty mecz z rzędu bez ligowej porażki. W Gdyni będzie ciężko podtrzymać taką passę. Arka bowiem wygrała ostatnie pięć spotkań przed własną publicznością.

Faworytem meczu, w oczach ekspertów jest Arka Gdynia. Stomil jednak tanio "skóry" nie sprzeda, a to gwarantuje nam emocje na najwyższym poziomie. Bądźcie Państwo z nami od 17:30, kiedy to przedstawimy wyjściowe składy obu ekip!

Arka Gdynia: Miszczuk – Warcholak, Marcjanik, Sobieraj, Stolc – Nalepa, Łukasiewicz – Wojowski, Marcus, Renusz – Abbott

Stomil Olsztyn: Skiba – Wełna, Czarnecki, Berezovskyj, Bucholc – Szymonowicz – Żwir, Jeguński, Skoba, Maczułenko – Koval.

Piłkarze wychodzą już na murawę!

1

1
    Rozpoczynają przyjezdni, którzy grają w granatowych strojach! Arka w żółto-niebieskim pasiaku!

2
    Piłkarze Stomilu starają się utrzymać w posiadaniu piłki, ale Arka wychodzi wyżej i w końcu odbiera futbolówkę. Od autu wznawiają miejscowi.

3
    Mamy pierwsze przewinienie Wełny, który po stracie piłki uciekł się do faulu. Arkowcy rozpoczną od własnej połowy ze stałego fragmentu gry.

4
    Abbott chciał zdziałać coś w ofensywie, ale nie mógł opanować w prawidłowy sposób piłki. Skiba zgarnia akcję! Spokojny początek spotkania i żadna z ekip nie potrafiła jeszcze zaatakować.

5
    Marcus chyba nieco pospieszył się z zakończeniem ofensywy! Niecelne uderzenie z dystansu zamiast rozegrania do środka pola! Coraz bardziej widoczna jest Arka.

7
    Uspokajają grę goście, którzy wymieniają sporo podań w środkowej strefie boiska. Nic specjalnego nie dzieje się na murawie, dzieje się natomiast na trybunach, gdzie panuje świetna atmosfera.

8
    Dobre dośrodkowanie Bucholca w szesnastkę rywali! Na posterunku był jednak Miszczuk, który wyłapał całkiem dobrą wrzutkę.

10
    Dobra akcja Stomilu! Skoba rozgrywa prostopadle za linię obrony, ale goście także teraz nie potrafią bardziej zagrozić Miszczukowi!

11
    Bardzo mało dzieje się w ostatnich minutach na murawie. Mamy sporo wrzutek zza linii bocznych, a także przerw wymuszonych faulami.

13
    Stomil znów przesuwa się do przodu i olsztynianie zyskują rzut rożny! Abbott przerywa dośrodkowanie i będzie powtórzenie akcji z narożnika.

14
    Skoba posyła trochę za długie piłki w stronę bramki Miszczuka. Bramkarz zgarnia do tej pory wszystko, a napastnicy nie mają najmniejszych szans dopaść do futbolówki.

15
    Kolejny faul, tym razem Kovala. Ten zawodnik musi uważać na ewentualną kartkę, bowiem taka będzie oznaczała pauzę w kolejnym spotkaniu. Pierwszy kwadrans już za nami!

16
    Abbott pozostał praktycznie bez asysty zawodnika Stomilu! Napastnik Arki rozpędził się kilka metrów z piłką i uderzył po ziemi! Interweniuje Skiba, który paruje na rzut rożny.

17
    Teraz to gdynianie przejęli inicjatywę i starają się oni zaatakować pozycyjnie.

18
    Gol dla Arki!

MICHAŁ NALEPA otwiera wynik dzisiejszego spotkania! Zawodnik Arki świetnie pokazał się w polu karnym rywali i dostał podanie od Abbotta! Pozostało tylko wpakować futbolówkę do siatki! Trzeci gol Nalepy w tym sezonie!

20
    Idą za ciosem Arkowcy, tym razem Warcholak, który myli się z kilkunastu metrów!

22
    Znacznie lepiej prezentują się miejscowi, który udokumentowali to już celnym trafieniem. Teraz czas na gości, którzy muszą gonić wynik!

23
    Ale Arka nie pozwala pograć Stomilowi, ponieważ gospodarze dobrze przesuwają się w linii defensywy. Futbolówka przekopywana jest z jednej strony boiska na drugą.

24

MICHAŁ RENUSZ podwyższa wynik, ale w jaki sposób! Pomocnik Arki zdobywa bramkę w stylu "stadiony świata" strzałem z dystansu! Piłka zmierza prosto w okienko bramki Skiby!

26

Fenomenalne minuty Arki Gdynia! Niesamowicie zakotłowało się teraz w polu karnym Stomilu, MARCUS DA SILVA znalazł się w odpowiednim miejscu i skierował piłkę do siatki głową!

28
    Po takich ciosach Stomilowi będzie wstać już bardzo ciężko! Gole padały praktycznie z niczego, ale najważniejsze, że miejscowi mają niesamowitą skuteczność w dzisiejszym meczu.

29
    Wciąż nie mogą otrząsnąć się goście, którzy w ciągu 9 minut stracili aż 3 gole. Arka jest na fali i stara się dalej atakować.

31
    Nie oddają pola miejscowi, którzy przestali się nawet bać rywali. Czy Stomil zdoła zagrozić Miszczukowi? Mija pierwsze pół godziny gry.

32
    Uspokoiło się nieco na Stadionie Miejskim w Gdyni. Stomil konstruuje atak pozycyjny, ale niezbyt dobrze się to prezentuje.

34
    Czas leci, a przyjezdni nie szukają zbytnio sposobu na odrabianie strat. Sporo błędów po obu stronach.

35
    Od rzutu wolnego rozpoczną gdynianie, którzy mogą stworzyć sobie całkiem groźną akcję w polu karnym przeciwników. Czekamy na dośrodkowanie.

36
    Warcholak dopada do piłki i uderza bezpośrednio ze stałego fragmentu gry! Sporo nad bramką Skiby, który może odetchnąć.

37
    Przenosimy się na drugą połowę i samolubnie postanawia zakończyć akcję Żwir! To był dobry pomysł, ale zabrakło celności w wykończeniu.

38
    Niedługo będziemy wchodzić w decydujące momenty pierwszej odsłony. Chyba w świetnych humorach skończą tą połowę gospodarze.

40
    Arkowcy wciąż dobrze przesuwają się w defensywie i spełniają nakreślenia trenerów. W końcu udaje im się opuścić połowę i rozpocząć własną akcję.

41
    Długie podanie w stronę Renusza, którego uprzedza Skiba. Dobra interwencja bramkarza, który zaasekurował piłkę. Spokojne ostatnie minuty w Gdyni.

43
    Abbott mógł zaliczyć drugą asystę! Zabrakło trochę dokładności i gospodarze nie powiększają prowadzenia!

44
    Chyba już nic wielkiego nie zmieni się w pierwszej części gry. Arka w pełni kontroluje grę i nie da strzelić sobie nawet jednej bramki!

45
    Mamy jeszcze przewinienie ze strony gości. Zdaje się, że gdynianie dokończą odsłonę wymianą podań. Spokojna końcówka.

45

Wręcz idealna połowa w wykonaniu Arki Gdynia skutkuje aż trzy-bramkowym prowadzeniem! Stomil został wręcz znokautowany, ale będzie miał okazję do rewanżu już po przerwie! Czekamy z niecierpliwością – zostańcie z nami.

Wracamy na Stadion Miejski w Gdyni! Zawodnicy powoli wracają na płytę boiska.

46

46
    Po przerwie mamy od razu dwie zmiany w Stomilu! Łukasik wbiega za Skobę, a Piotr Głowacki zmienia Żwira.

47
    Czy przyjezdnym uda się odrobić choćby część strat? Przed nami drugie 45 minut – oby równie emocjonujące!

48
    Dobra interwencja Miszczuka, który zgarnia dośrodkowanie. Ledwo pojawił się na boisku Głowacki, a już zgarnia kartkę za złośliwe zachowanie w stosunku do bramkarza.

49
    Arka kontroluje grę i nie oddaje piłki rywalom. Nawet jeśli Olsztyn wyprowadzi jakąś kontrę, to nie jest ona groźna.

50
    Do ofensywy przechodzą Arkowcy, którzy mogli ponownie zagrozić Skibie! Marcus ładnie zwiódł obrońcę, ale z kolejnym nie było już tak łatwo! Ostatecznie z opresji wychodzą olsztynianie.

51
    W drugiej połowie jeszcze nie zdarzyło się coś szczególnego. Wciąż czekamy, głównie na podjęcie rękawic przez Stomil!

53
    Nalepa rozpędza się z futbolówką i oddaje bardzo mocny strzał z granicy szesnastki! Zbyt dużo siły w to uderzenie włożył Nalepa, ponieważ futbolówka poleciała nad bramkę Skiby! A mogło być 4:0!

55
    Uciekają minuty, a obraz gry się w dalszym ciągu nie zmienia. Arka ma przewagę, Arka kontroluje grę. Zanosi się na kolejne punkty do ligowej tabeli po dzisiejszym wieczorze!

56
    Najlepsza okazja Stomilu w tym spotkaniu! Kilka ładnych podań wymienili goście, a Roman Maczułenko zakończył wszystko technicznym strzałem! Zabrakło dosłownie centymetrów!

57
    Goście w końcu coś pokazali. Brakuje jednak większych emocji, bowiem pojedyncze akcje to zbyt mało. Nie ma ciągłości gry.

58
    Stomil od kilku minut tworzy akcję pozycyjną. Arka przesuwa się zgodnie z ruchem rywali i przerywa każdą próbę.

60
    Marcjanik dokłada nogę na skrzydle i blokuje próbę dośrodkowania z prawej flanki! Będzie jeszcze rzut rożny dla przyjezdnych. Mija godzina gry, a druga połowa nie przypomina tej pierwszej!

63

Dobra akcja Renusza, który zagrywa do Wojowskiego. Ten wrzuca futbolówkę na 5. metr, gdzie znalazł się MARCUS DA SILVA zdobywając drugą bramkę tego meczu! 4:0 i szansa na pogrom!

64
    To drugi mecz Arki w tym sezonie, kiedy to gdynianie strzelają 4 gole! A może paść jeszcze więcej.

65
    Schodzi strzelec pierwszej bramki – Nalepa! W jego miejsce wpuszczony zostaje Michał Rzuchowski.

67
    Nie poddają się olsztynianie, którzy próbują grać piłką i przedostawać się w rejon pola karnego przeciwników. Czy coś z tego wyniknie?

68
    Kolejny stały fragment gry dla przyjezdnych. Dośrodkowanie pod linię końcową, ale zabrakło długości buta, aby sięgnąć to zagranie!

70
    Kolejne przewinienia ze strony Arkowców. To stwarza okazje dla Stomilu – żeby je tylko wykorzystywali, to byłoby dobrze.

71
    Maczułenko niesamowicie przestrzela ze stałego fragmentu gry. Olszynianie nie oddali w dzisiejszym spotkaniu ani jednego celnego strzału!

73
    Warcholak wpisuje się do notesu sędziego po niebezpiecznym faulu.

74
    Jest kolejna okazja do zmiany w Arce. Dobrego dzisiaj Abbotta zmienia Szubert.

75
    Koval jest kolejnym zawodnikiem z żółtą kartką! Sporo się tego zbiera.

78
    Gol dla Stomilu!

ROMAN MACZUŁENKO jednak wpisuje się na listę strzelców! Ładny gol zawodnika Stomila z ostrego kąta – czy to napędzi gości w końcówce spotkania?

80
    Jamróz wbiega za Kovala, który nie pokazał nic specjalnego w dzisiejszym meczu. Zostaje tylko 10 minut w tym spotkaniu!

81
    Dobrze ostatnimi minutami spisuje się Stomil, który nie składa broni! Arka nieco się cofnęła i pozwala grać rywalowi. Nie powinno się to źle skończyć dla Arkowców.

82
    Strzelec honorowej bramki dla Olsztyna zostaje ukarany żółtą kartką za zupełnie niepotrzebny faul na połowie rywala.

83
    Arka także jeszcze atakuje. W ataku pozycyjnym miejscowi, ale cały mecz zmierza już ku końcowi – karty zostały rozdane.

84
    Szykuje się ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy.

85
    Łukasiewicza zmienia kolejny z młodzieżowców – Gałecki.

86
    Stomil traci piłkę na połowie rywali i zawodnik Arki wyprowadza kontratak! Podanie do Marcusa, który zostaje sam na sam ze Skibą! Brazylijczyk powinien lepiej zakończyć tę ofensywę, a nie strzałem prosto w bramkarza!

88
    Całkiem emocjonujące minuty w końcówce spotkania! Rzuchowski wpada w pole karne olszynian, ale znów świetną interwencją popisuje się Skiba!

89
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry! Czy coś się jeszcze wydarzy na Stadionie Miejskim w Gdyni?

90
    120 sekund zadecydował doliczyć arbiter!

90+1
    Atakują Arkowcy, którzy jednak gubią się w ofensywie! Bardzo podoba mi się gra do ostatniego gwizdka – jeszcze nikt tutaj nie spaceruje po murawie!

90+2

Brawa żegnają piłkarzy Arki Gdynia, którzy rozmontowali w dzisiejszym dniu zespół Stomilu Olsztyn! Prowadzenie po pierwszej połowie aż 3:0 pozwoliło ustawić grę pod siebie i goście nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w dalszej części meczu. W drugich 45 minutach zobaczyliśmy jeszcze 2 trafienia, w tym honorowe dla olsztynian! (19:38:02)