Man City – West Bromwich 3:0 (koniec) | Aston Villa – Swansea 0:1 (koniec) | Newcastle – Arsenal 1:2 (koniec)
Southampton – Burnley 2:0 (koniec) | Stoke – Crystal Palace 1:2 (koniec) | Tottenham – Leicester 4:3 (koniec)
West Ham – Sunderland 1:0 (koniec)
Southampton F.C.
2:0 (1:0)
Burnley F.C.
Sobota 21.03.2015, 16:00 • St Mary's Stadium, Southampton • Angielska Premier League
    To wszystko z St Mary's. Dziękuje za uwagę.

Tak ze swoich trafień cieszyli się gracze Soton:

Po dobrym spotkaniu Southampton pokonał Burnley 2:0. W drugiej połowie nie oglądaliśmy już tak spektakularnego widowiska. Wprowadzenie w przerwie przez R. Koemana Wanyamy do środka pola ograniczyło zapędy gości. Soton kontrolowało sytuację, dołożyło drugiego gola i zdobyło ważne trzy punkty. (17:55:53)

90+3

90+2
    Z niego mocno nad murem uderzył Wallace jednak obok bramki.

90+1
    Jeszcze walczy Burnley. Goście wywalczają na 25 metrze rzut wony na wprost bramki.

90
    Arbiter dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Goście przejęli teraz futbolówkę na połowie Soton, następnie szybkie zagranie przed pole karne do Jutkiewicza, który oddaje uderzenie, jednak obok bramki.

88
    Ostatnia zmiana w Burnley. W miejsce Ingsa na boisku pojawia się Sordell.

85
    Spokojnie na boisku. Southampton kontroluje sytuacje. Czy gości stać jeszcze w końcówce na odmienienie losów tego widowiska?

82
    Druga roszada w Burnley. W miejsce Barnesa na boisku pojawia się Wallace.

80
    Po centrze z niego głową uderzał Shackell futbolówka leci jednak ponad bramką.

79
    Odpowiada Burnley i wywalcza na prawym skrzydle rzut wolny.

77
    I było groźnie! Z wolnego mocno obok muru uderzył Alderweird i futbolówka leci minimalnie ponad poprzeczką!

76
    Podopieczni Koemana nadal szukają trzeciego trafienia. Na lewej stronie znalazł się Mane, ściął do środka i oddał mocne uderzenie. Tuż przed linią szesnastki ręką zablokował je Arfield i arbiter dyktuje wolnego. Dobra szansa dla Świętych.

73
    Pierwsza roszada w Burnley. W miejsce Vokesa na boisku pojawia się Jutkiewicz.

71
    Kolejna próba Świetych i była szansa na trzeciego gola! W prawym narożniku znalazł się Davis posłał dobrą centrę na długi słupek gdzie najwyżej wyskoczył Pelle i uderzył głową, nieco jednak zbyt słabo i futbolówkę pewnie chwyta Heaton!

69
    Po centrze z niego głową uderzał Fonte, jednak ponad bramką.

68
    Ponownie w natarciu podopieczni Koemana. Po długim ataku pozycyjnym wywalczają i oni na prawym skrzydle rzut rożny.

66
    Po dośrodkowaniu z niego ponownie jednak w powietrzu górują defensorzy Soton.

65
    Kolejna próba gości i wywalczają kolejny korner. Centry próbował wbiegający Mee został jednak zablokowany przez Alderweirda.

63
    Po centrze w szesnastce górą są jednak defensorzy Świętych.

62
    Odpowiada Burnley i wywalcza na prawym skrzydle rzut rożny.

60
    Soton próbuje iść za ciosem. Szybki kolejny atak. Na lewej stronie znalazł się Tadic posłał centrę w pole karne gdzie dopadł do niej Davis i uderzył, futbolówka rykoszetem odbiła się jednak od jednego z defensorów Burnley i ostatecznie bez problemu wyłapuje ją Heaton.
    Jason SHACKELL - 2:0

58
    Gol dla Southampton!
    Own goal scorer is JASON SHACKELL.

Ponownie do ataku ruszyli gospodarze i podwyższają swoje prowadzenie! Davis w lewym narożniku zagrał doskonale do wbiegającego Bertranda ten spod końcowej linii posłał mocną centrę na 5 metr, tą chciał przeciąć JASON SHACKELL zrobił to jednak tak niefortunnie, że skierował futbolówkę do własnej bramki!

56
    Po centrze z niego w polu karnym górą są jednak defensorzy Świetych.

54
    Odpowiadają goście i wywalczają na lewym skrzydle rzut wolny.

52
    W końcu próba Świętych. Po długim zagraniu przed szesnastką futbolówkę wybili defensorzy Burnley, na 20 metrze zebrał ją jednak Long natychmiast mocno uderzył, jednak obok bramki.

50
    Spokojniejszy fragment. Gra toczona w środku pola.

47
    Pierwsi do ataku po przerwie ruszają gospodarze i od razu dobra szansa! Po centrze z lewego skrzydła w polu karnym futbolówkę zgrał Pelle, dopadł do niej Davis i mocno uderzył, ląduje ona jednak na bocznej siatce!

46
    W przerwie druga zmiana w Southampton. W miejsce Tadica na boisku Wanyama.

46

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek drugiej połowy.
    Bramka zdobyta przez Longa była jego pierwszą z akcji od 624 minut.

Po świetnej pierwszej połowie Southampton prowadzi z Burnley 1:0. Oglądamy doskonałe widowisko na St Mary's. Skazywani na pożarcie goście nie przestraszyli się gospodarzy i stawiają im czoła. Przegrywają minimalnie bo Święci wykazali się lepszą skutecznością, wynik mógł wyglądać jednak całkiem inaczej. Wszystko w tym starciu jest jeszcze możliwie. Zapraszamy za kwadrans.

45+5

45+4
    Po centrze z niego górą w szesnastce tym razem defensorzy Soton.

45+4
    Niesamowita końcówka pierwszej połowy na St Mary's. Tym razem blisko wyrównania Burnley! Po centrze z prawego skrzydła w polu karnym futbolówkę głową zgrał Barnes, dopadł do niej Vokes i mocno uderzył, świetnie Davis odbija futbolówkę jednak na korner!

45+3
    Z kornera tym razem nie wynikło jednak nic ciekawego.

45+2
    Kolejna dobra okazja Świętych! Po centrze z lewego skrzydła w polu karnym do futbolówki dopadł Davis mocno uderzył głową, piłka zmierzała pod poprzeczkę doskonałą interwencją ponad nią wybija ją jednak Heaton!

45
    Arbiter w związku z urazem Forstera dolicza 5 minut do czasu gry pierwszej połowy.

45
    Wymiana ciosów pod koniec pierwszej połowy! Ponownie szansa gospodarzy! Wywalczyli korner. Chytre rozegranie. Piłka zagrana przed pole karne do Clyne'a, ten dobrze ją przyjął i mocno kropnął na bramkę, w polu karnym futbolówka rykoszetem odbiła się od jednego z graczy czym kompletnie zmyliła Heatona i poleciała minimalnie obok słupka!

43
    Natychmiastowa odpowiedź Burnley! Po kontrze w polu karnym futbolówka trafiła do Ingsa, ten oddał mocne uderzenie, kapitalną interwencją popisuje się jednak Davis!

42
    I gospodarze o krok od drugiego gola! Po centrze z wolnego ogromne zamieszanie w polu karnym gości w końcu do futbolówki dopada Pelle mocno uderza i poprzeczka ratuje Burnley przed utratą gola!

41
    Kolejna próba Świętych i wywalczają na prawej stronie rzut wolny.

39
    Soton idzie za ciosem. Prawym skrzydłem ruszył Mane, zagrał ostro po ziemi na 5 metr gdzie znalazł się Pelle i próbował uderzenia piętką, zrobił to jednak nieczysto i bez problemu futbolówkę chwyta Heaton.
    Shane LONG - 1:0

37
    Bramkę zdobył SHANE LONG.

I Święci obejmują prowadzenie! Po centrze z lewego skrzydła Tadica spore zamieszanie w szesnastce, w końcu futbolówkę wybijają defensorzy Burnley, jednak zbyt krótko. Przed polem karnym dopada do niej Clyne i mocno uderza, piłka rykoszetem odbija się od jednego z graczy gości i trafia pod nogi stojącego na 5 metrze SHANE'A LONGA, który bez problemu z najbliższej odległości kieruje ją do siatki!

35
    Southampton po słabszym fragmencie powoli coraz mocniej naciska. Goście coraz bardziej zepchnięci w swoje pola karne.

32
    Po centrze z niego w polu karnym górą są jednak defensorzy Burnley.

31
    W końcu natarcie Świętych i wywalczają na lewym skrzydle rzut rożny.

29
    Po natarciach gości, spokojniej na boisku. Gospodarze wymieniają podania w środku pola.

26
    Po kolejnym rożnym spora kontrowersja w szesnastce Soton! Piłkę początkowo wybili defensorzy Świętych, trafiła ona jednak przed szesnastką pod nogi graczy Burnley, stąd szybkie zagranie na lewą stronę pola karnego do Boyda, który zwodem na zamach chciał zwieść Fonte, po starciu z nim padł jednak na murawę. Arbiter nie zdecydował się jednak na wskazanie na wapno!

25
    A po centrze z niego znowu groźnie przed bramką Świętych! Do piłki dopadł Boyd i oddał mocne uderzenie, tuż przed bramką na kolejny korner piłkę wybija Pelle!

24
    I świetna okazja Burnley! Po centrze spore zamieszanie w polu karnym w końcu do futbolówki dopada Vokes i oddaje mocne uderzenie, doskonałą interwencją popisuje się jednak Davis, który odbija futbolówkę na korner!

22
    Dobry moment gości. Rogrywają atak pozycyjny na połowie Southampton.

19
    Po chwili przestoju na boisku z pierwszym atakiem w tym spotkaniu wychodzą goście. Po długim zagraniu w polu karnym piłka trafiła do Ingsa, ten szukał miejsca do uderzenia, futbolówkę wybijają mu jednak defensorzy gospodarzy.

16
    Groźnie w polu karnym gości! Mane zagrał do Pelle, który składał się już do strzału, w ostatniej chwili futbolówkę spod nóg wybijają mu jednak defensorzy Burnley.

14
    I mamy zmianę. Forster opuszcza wśród burzy braw boiska na noszach. W jego miejsce pojawia się Davis.

12
    Uraz byłego golkipera Celticu wygląda na bardzo poważny. Opuści on murawę na noszach.

11
    Do wejścia gotowy Davis, wygląda na to, że Forster nie będzie zdolny do dalszej gry.

9
    W jednym ze starć ucierpiał Forster. Podczas wybijania futbolówki zaatakował go jeden z graczy Burnley i golkiper gospodarzy potrzebuje pomocy fizjoterapeutów. Chwila przerwy w grze.

7
    Po centrze z niego w szesnastce futbolówkę wybijają defensorzy Burnley, dopada jednak do niej na 20 metrze Schneiderlin i natychmiast oddaje uderzenie, ale obok bramki.

6
    Kolejna próba Świętych i wywalczają na lewej stronie rzut rożny.

4
    Z pierwszym atakiem ruszają gospodarze. Ładna wymiana na prawej stronie Longa i Clyne'a. Ten drugi w końcu posyła centrę w pole karne, tu jednak Pelle przegrywa pojedynek główkowy z jednym z defensorów Burnley, który wybija futbolówkę.

2
    Spokojny początek spotkania. Gra toczona w środku pola.

1

Zaczną Święci.

Obie ekipy już na murawie. Southampton zagra w tradycyjnych biało-czerwonych strojach, Burnley natomiast na czarno.
    Rozgrzewka na St Mary's skończona. Za moment początek spotkania!

Znamy składy w jakich wystąpią obie ekipy! Początek spotkania za około 10 minut. Bądźcie z nami!

Southampton F.C.: Forster – Bertrand, Jose Fonte, Alderweireld, Clyne – Schneiderlin, David – Mane, Long, Tadić – Pellè

Rezerwowi: Davis – Yoshida, Gardoş, Wanyama, Ward-Prowse, Elia, Duričić.

Burnley F.C.: Heaton – Mee, Shackell, Duff, Trippier – Barnes, Jones, Arfield, Boyd – Ings, Vokes

Rezerwowi: Gilks – Keane, Jutkiewicz, Reid, Sordell, Kightly, Wallace..

Źródło: bookie7.co

Podsumowując zapowiada się dobre widowisko. Bez wątpienia faworytem jest Southampton. Kurs na ich wygraną wynosi 1.46, podczas gdy na Burnley7.84. Czy potwierdzi to się na boisku? Przekonamy się w sobotnie popołudnie. Początek spotkania o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego widowiska na lajfy.com!
    W 2009 roku na St Mary's w starciu obu ekip padł remis 2:2. Jak będzie tym razem?

Forma Burnley prezentowała się słabo na przestrzeni paru ostatnich tygodni, jednak w minionej serii odnieśli oni spektakularną wygraną. Po siedmiu spotkaniach bez zwycięstwa, dwóch porażkach z rzędu ograli oni mistrza kraju Manchester City 1:0.

Dyspozycja Southampton w ostatnim czasie wygląda przeciętnie. W pięciu ostatnich spotkaniach wygrali ledwie raz. Szczególnie słaba była końcówka Lutego gdy ulegli najpierw Liverpoolwi, a następnie West Bromowi. W kolejnej serii ograli Crystal Palace, a przed tygodniem urwali punkty liderowi Chelsea, remisując na Stamford Bridge 1:1.

Sytuacja w tabeli wygląda następująco:

Źródło: soccerway.com

Jak więc widać starcie ważne jest dla obu ekip. Southampton wciąż wierzy w zajęcie miejsca w pierwszej czwórce i aby nie stracić całkowicie kontaktu z czołówką musi to starcie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Burnley z kolei toczy zażarta walkę o utrzymanie. Jest więc o co grać.

Przed nami spotkanie 30 kolejki Premier League w którym Southampton podejmować będzie na St Mary's Burnley.

Źródło: fcsaints.pl

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.