MKS Kluczbork – Zagłębie S. 1:1 (koniec) | Rozwój – Chojniczanka 1:3 (koniec) | GKS Bełchatów – Zawisza 2:1 (koniec)
Sandecja – Chrobry 1:1 (koniec) | Arka – Wigry 0:2 (koniec) | Olimpia G. – Dolcan 1:1 (koniec)
GKS Bełchatów
2:1 (0:1)
Zawisza Bydgoszcz
Środa 26.08.2015, 17:30 • GIEKSA Arena, Bełchatów • Fortuna 1 Liga • Runda 5

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.
    W bydgoskim klubie cały czas poszukują zawodników, którzy mogliby wzmocnić zespół w walce o awans.

Posted by zawisza24.pl on 25 sierpnia 2015

Za 15 minut na GIEKSA Arenie rozpocznie się pojedynek GKS-u Bełchatów z Zawiszą Bydgoszcz czyli dwóch spadkowiczów z Ekstraklasy.

Dzisiejszy mecz będzie na pewno ważny również dla bramkarza bydgoskiego Zawiszy – Łukasza Sapeli, który jest wychowankiem GKS-u Bełchatów.

Zawodnicy właśnie zakończyli przedmeczową rozgrzewkę, już za 10 minut rozpoczynamy hit 6 kolejki 1 ligi.

Sędzia dzisiejszego pojedynku Jarosław Przybył właśnie wyprowadza obydwie jedenastki na murawę. Zawisza w strojach białych natomiast GKS na zielono-czarno.

Trwa przywitanie arbitra z kapitanami Patrykiem Rachwałem oraz Kamilem Drygasem.

1

1
    Od środka rozpoczęli gospodarze.

2
    Jak zawsze w tym sezonie bywa w Bełchatowie początek spotkania jest zawsze spokojny dopiero po przerwie piłkarze rozkręcają się. Oby tym razem było inaczej.

3
    GKS miał już okazję na sytuacje pod bramką Sapeli lecz rzut wolny wykonany wprost w mur rywali.

6
    Gol dla Zawiszy!
    Pierwsza akcja Zawiszy i od razu głową do siatki trafia SZYMON LEWICKI.

12
    Zawisza nie prezentuje specjalnie wysokiego poziomu. To gospodarze mają większy apetyt na skonstruowanie bramkowej akcji.

14
    Oprócz bramkowej sytuacji Zawiszy nic ciekawego się przy Sportowej 3 nie dzieje.

16
    Ciekawie zrobiło się pod bramką GKS, ale z trudem piłkę na rzut rożny po strzale Łukowskiego wybija Michalski.

17
    Znów szansa dla Zawiszy, ale na spalonym Panayotov.

19
    Sapela zabawił się z Hirkiem Gierszewskim, ale na szczęście dla Zawiszy nie skończyło się to niczym groźnym.

20
    Warto przypomnieć, że GKS nigdy w historii nie pokonał bydgoskiego Zawiszy, i narazie nie zapowiada się na to by to się zmieniło, ponieważ po 20 minutach gry Zawisza prowadzi po golu Lewickiego.

23
    Piąstkuje Sapela dośrodkowanie z rzutu wolnego Marcina Flisa, po czym goście wychodzą z kontrą, którą przerywa kapitan GKS-u.

26
    Dobrze powalczył na prawej flance Gierszewski, po czym dośrodkował, a minimalnie obok słupka uderza Stanisławski. To była najlepsza okazja GKS-u jak dotychczas.

28
    Druga okazja Szymona Stanisławskiego, tym razem obok drugiego słupka uderzył z dystansu.

30
    Smektała pięknie okiwał na prawym skrzydle Kubana po czym uderzył w boczną siatkę bramki gospodarzy. Nieumyślne zachowanie skrzydłowego Zawiszy.

32
    Ależ klops Macieja Krakowiaka. Wybija piłkę pod nogi Drygasa, ten podaje do Łukowskiego, który strzela w ręce bramkarza GKS.

34
    Piękny strzał z rzutu wolnego z okolic 25 metrów Bartosiaka mija lewy słupek bramki Zawiszy.

37
    Mogła być to bramkowa kontra dla GKS-u, ale Bartosiak trzymany za koszulkę w dogodnej sytuacji.

39
    Zawisza zaczyna troszkę się motać na boisku.

42
    Zawisza powinien prowadzić 2:0 po uderzeniu w poprzeczkę pusta bramka na którą nie trafia Drygas. Coś nieprawdopodvnego.

45

Myślę, że jeśli akcje, które miały obydwa zespoły w pierwszej połowie przekują się na bramki w drugiej połowie to możemy obejrzeć nie lada ciekawe widowisko.

46

46
    W przerwie nie doszło do żadnych zmian w drużynach.

49
    Bardzo dużo niedokładności w grze GKS-u jak i Zawiszy w drugiej części spotkania.

50
    Czwarta żółta kartka tego piłkarza w tym sezonie co oznacza, że w następnym meczu będzie on pauzował.

54
    Dośrodkowanie z lewej strony Bartosiaka i wprost w ręce Sapeli.

55
    Coraz groźnej się robi pod bramką Zawiszy. Tym razem próbował Stanisławski, ale uprzedził go bramkarz gości.

57
    Będzie dobra okazja z rzutu wolnego dla GKS.

58
    Zmiana w drużynie Zawisza Bydgoszcz: z boiska schodzi Łukowski, na boisku pojawia się Żylski.

61
    Dziś z całej meczowej osiemnastki Zawiszy jest w niej aż siedmiu młodzieżowców, natomiast w GKS-ie czterech.

62
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Stanisławski, na boisku pojawia się Zięba.

64
    W GKS-ie brakuje dzisiaj pomysłu na skonstruowanie konkretnego ataku.

66
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Flis, na boisku pojawia się Serafin.

68
    Mecz nabiera powoli typowego charakteru kopania się po nogach.

70
    Dobre uderzenie z pierwszej piłki Pawła Zięby, ale obrona Zawiszy blokuje strzał.

72
    Wyśmienita okazja Michalskiego uderzenie głową zablokowane przez obrońcę Zawiszy, a następnie po dośrodkowanie Zięby uderza pięknie po raz drugi Seweryn Michalski, ale wprost w Sapelę. Najlepsza okazja GKS w drugiej połowie.

74
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Bartosiak, na boisku pojawia się Flaszka.

75
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Smektała, na boisku pojawia się Gajewski.

75
    Bardzo groźnie po raz kolejny GKS tym razem indywidualna akcja Flaszki, i po uderzeniu na bramkę jest rzut rożny dla GKS.

77
    GKS Bełchatów wyraźnie przyciska zespół gości.

78
    Po zagraniu piłki klatką piersiową przez Lewickiego do Gajewskiego strzał bardzo niecelny.

80
    Opatrywany poza boiskiem Kona wraca do gry.

81
    Kapitan Zawiszy Kamil Drygas faulowany w środku pola.

82
    Piekne uderzenie PAWŁA ZIĘBY po podaniu górą przez pół boiska od Michalskiego i mamy remis będą emocje w końcówce.

86
    Gol dla GKS-u!
    Co za szał w Bełchatowie, GKS odbudowuje się w końcówce i po asyście Wrońskiego strzela gola HIERONIM GIERSZEWSKI.

88
    GKS wciąż walczy. Trwa natarcie na bramkę Sapeli.

90
    Jeśli tutaj coś się ma zmienić to chyba tylko ilość bramek dla GKS-u.

90
    Sędzia dolicza do drugiej połowy 3 minuty.

90+2
    Zawisza złamana, a na trybunach kibice skandują imię i nazwisko wychowanka GKS-u Łukasza Sapeli.

90+3
    Koniec spotkania Zawisza po dwóch szybkich ciosach GKS-u nie podniosła się już i przegrywa w Bełchatowie 2:1

Dziękuję za uwagę. To wszystko z mojej strony. Dobranoc.