Monaco – Saint-Étienne 1:0 (koniec) | Angers – Bordeaux 1:1 (koniec) | Olympique – GFC Ajaccio 1:1 (koniec)
PSG – Lyon 5:1 (koniec)
AS Monaco
1:0 (0:0)
AS Saint-Étienne
Niedziela 13.12.2015, 14:00 • Stade Louis II • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 18

Druga połowa nas nie zachwyciła, ale przynajmniej mogliśmy zobaczyć gola! Monaco po trudnym meczu pokonuje Saint-Etienne 1-0. Bramkę z rzutu karnego zdobył Fabinho. Ważnym wydarzeniem dla gospodarzy była czerwona kartka dla zawodnika gości, która ułatwiła im zadanie. Monaco umacnia się w czołówce ligi. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji! (15:52:43)

90+3

90+3
    Zmarnowana kontra przez Monaco! A była sytuacja 3 na 1! Poślizgnął się w kluczowym momencie Costa.

90+2
    Ostro potraktowany Pierre-Gabiel przez Toulalana. Żółta kartka!

90+1
    Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry. Tymczasem Carvaho fauluje w polu karnym rywala.

90
    Silva nabija Pajota. Jeszcze raz Monaco od narożnika boiska.

90
    Kolejny korner dla Monaco po interwencji Salla.

89
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Hélder Costa, na boisku pojawia się Bernardo Silva.

89
    Costa wbiega w pole karne! W ostatniej chwili powstrzymuje go Sall, tylko rzut rożny!

88
    Moutinho powalony przez Hamoumę.

87
    Maupay w pierwszym swoim kontakcie z piłką. Nie udało mu się przejść Carvalho.

86
    Zmiana w drużynie AS Saint-Étienne: z boiska schodzi Nolan Roux, na boisku pojawia się Neal Maupay.
    Zmiana w drużynie AS Saint-Étienne: z boiska schodzi Kévin Monnet-Paquet, na boisku pojawia się Benjamin Corgnet.

85
    Padł strzał na bramkę Nardiego, ale wcześniej arbiter odgwizdał faul na Moutinho.

85
    Bomba Polomata z ponad 30 metrów zablokowana! Kolejny korner!

84
    Rzut rożny dla Saint-Etienne po akcji Hamoumy.

83
    Ambitnie do ataku ruszyli goście. Czy są w stanie grając w osłabieniu, wyrównać stan meczu?
    82. FABINHO - 1:0

82
    Fabinho pewnie wykorzystuje jedenastkę! 1-0!
    81.

81
    Karny dla Monaco! Polomat zagrywa ręką we własnym polu karym!

80
    To była dobra akcja Monaco! Strzał Moutinho broni Ruffier!

79
    Fabinho przewinił na Hamoumie. Kartka!

78
    Znakomite prostopadłe podanie Lemara do Costy! Wychodzący z bramki Ruffier uprzedza skrzydowego Monaco.

77
    Na spalonym złapany Lemar. Ruffierowi nie spieszy się ze wznowieniem gry.

76
    Z akcji gospodarzy nic nie wynika. W dodatku Elderson traci piłkę.

75
    Zamieszanie w szesnastce gości wyjaśnione wybiciem Perrina.

74
    Gdy piłkarze Galtiera odzyskają piłkę starają się przy niej jak najdłużej utrzymywać. Dla nich w tej chwili remis jest korzystnym rezultatem.

73
    Monaco przed okazją! Podanie Fabinho nie dociera do żadnego jego kolegi!

72
    Toulalan traci piłkę po rzucie rożnym. Na szczęście dla gospodarzy Wallace przerywa kontrę Pierre-Gabriela.

71
    Lemaine fauluje Lemara. Sedzia tylko upomina pomocnika przyjezdnych.

70
    Wciąż przy piłce starają się utrzymywać goście. AS Monaco od czasu czerwonej kartki dla Malcuita nie stworzyło żadnej sytuacji podbramkowej.

69
    Renaud Cohade już poza boiskiem. W jego miejsce, w drużynie Sain-Etienne, Ronael Pierre-Gabriel.

68
    Co dziwne, teraz częściej przy piłce goście, którzy przecież grają w osłabieniu.

67
    Monnet-Paquet mija na skrzydle Fabinho, jednak powracający Dirar nie pozwala mu dokończyć swojej akcji.

66
    Podrażnieni zawodnicy Saint-Etienne próbują przedostać się pod pole karne gospodarzy.

65
    Toulalan przerywa kontrę Hamoumy.

64
    To znakomita wiadomość dla AS Monaco! Dla nich to duże ułatwienie w budowaniu akcji oskrzydlających.

63
    Malcuit wylatuje z boiska! Faulował Heldera Costę i otrzymał za to żółtą kartkę. To jest druga żółta kartka tego zawodnika, a w konsekwencji czerwona!

62
    Dobra interwencja Salla, który kryje Traore jak własny cień.

61
    Rzut wolny dla Monaco i okazja na dobre dośrodkowanie.

59
    Wciąż bez goli na Stade Louis II. W ostatnich minutach to Monaco bliskie gola. Czy doczekamy się bramek w tym meczu?

58
    Znów w roli głównej Lemar! Zdecydował się samodzielnie wykończyć akcję strzałem z woleja! Nie trafił w bramkę.

57
    Cóż za sztuczka techniczna Lemara! Zawodnik gospodarzy uwalnia się spod opieki Pajota i odgrywa piłkę do Eldersona. Centra lewego obrońcy Monaco ląduje w rękach Ruffiera.

56
    Dobra wrzutka Hamoumy! Bliski gola Monnet-Paquet, którego "główka" minimalnie mija słupek!

55
    Role się odwróciły. Tym razem to Traore fauluje Salla. Rzut wolny.

54
    Wejście Dirara nakładką w nogi Polomata. O dziwo bez kary dla zawodnika Monaco.

53
    Strzał głową Costy zdecydowanie obok słupa.

52
    Lemar podaje do Traore! Tylko interwencja Lemaine'a we własnym polu karnym i wybicie piłki na rożny uratowało sytuacje!

51
    Jeremy Toulalan uderza z ponad 30 metrów. Bardzo niecelnie.

50
    Żółta kartka dla Moustaphy Salla, który stąpnął na nogę Laciny Traore.

49
    AS Monaco w tej minucie miało aż dwa kornery. Żaden nie przyniósł żadnego zagrozenia bramki Ruffiera.

49
    Kolejny raz wykazał się Sall. Obrońca Sain-Etienne wybija piłkę na rzut rożny.

48
    Imponujacy rajd Laciny Trore. Powstrzymuje go dopiero przy linii bocznej Sall.

47
    Roux bliski przejęcia piłki w polu karnym Monaco. Na posterunku Ricardo Carvalho, który oddala zagrożenie.

46
    No i proszę! Dobre uderzenie z dystansu Thomasa Lemara! Nad poprzeczką!

46

Pierwsza połowa za nami! W Monaco na razie bez goli. Mimo takiego wyniku nie możemy narzekać na atrakcyjność pierwszych 45 minut. Mecz jest żywy, a oba zespoły szukają swoich szans na zdobycie bramki. Czekamy na drugą część spotkania!

45

45
    Ostatnie minuty należą do Saint-Etienne.

44
    Carvalho na rzut rożny. Znów goście przed szansą.

43
    Utrzymują się po tym stałym fragmencie gry przy futbolówce przyjezdni.

42
    Akcja Monnet-Paquet – Polomat po lewej stronie boiska. Korner dla Saint-Etienne.

41
    Monaco w natarciu! Najpierw centra Fabinho, potem tego samego próbował Lemar. Nieskuteczne zagrania podopiecznych trenera Jardima!
    40.

40
    Nieudany korner w wykonaniu Monaco. Wznowią grę goście.

39
    Joao Moutinho zdecydował się na strzał z okolic 20 metra! Dobre uderzenie Portugalczyka! Spisał się między słupkami Ruffier! Tylko rzut rożny.

38
    Traore naciska Ruffiera. Bramkarz gości nie popełnia oczekiwanego przez Iworyjczyka błędu.

37
    Monnet-Paquet dał się sfaulować Fabinho. Inteligentne zachowanie skrzydłowego Saint-Etienne.

36
    Wyrównane spotkanie na Stade Louis II. Od jakiegoś czasu nie było żadnych klarownych sytuacji po jednej, czy drugiej stronie.

35
    Helder Costa znów szukał w polu karnym Laciny Traore. Dobre wybicie Perrina.

34
    W powietrzu, po centrze Hamoumy, górą Wallace.

33
    Kolejne przewinienie. I to na granicy pola karnego! Costa powala na ziemię Malcuita. Szansa dla Saint-Etienne!

32
    Sporo fauli po obu stronach. W tej akcji przewinił Lemar.
    Posiadanie piłki po stronie Monaco.

30
    Lemar zakręcił obrońcami gości po prawej stronie boiska i posłał piłkę w pole karne. Tam wybił ją Perrin.

29
    Pajot z żółtą kartką! Niebezpieczne wejście wyprostowaną nogą w Lemara. Na szczęście piłkarz Monaco wraca do gry.

28
    Konstruują atak pzycyjny podopieczni trenera Galtiera, ale zawodnicy Monaco nie pozwalają im przedostać się pod bramkę Nardiego.

27
    Źle wyszli z kontrą piłkarze Monaco. Traore niedokładnie podaje do Costy i akcja spaliła na panewce.

26
    Dośrodkowanie Moutinho z rzutu wolnego wprost na głowę rywala. Nic nie wskrórali po tym stałym fragmencie gry gospodarze.

25
    Costa mija na skrzydle Malcuita, który musiał zakończył jego akcję faulem. Za to przewinieniem prawy obrońca Saint-Etienne obejrzał żołty kartonik.

24
    Roux założył "krzesełko" Toulalanowi. Brzydki upadek na murawę zaliczył pomocnik Monaco.

23
    Świetny wślizg Wallace'a we własnym polu karnym! Wyłuskał piłkę spod nóg przymierzającego się do strzału Cohade.

22
    Hamouma zdecydował się na centro-strzał z rzutu wolnego. Piłka bezpiecznie mija bramkę Nardiego.
    21. Żółta kartka

21
    Faul taktyczny Ricardo Carvalho. Żółta kartka dla stopera AS Monaco.

19
    Kolejny faul Cohade, który spowodowal upadek Wallace'a. Bez kartki.

18
    Znakomita szansa na gola dla Monaco! To Costa stanął przed szansą zdobycia bramki! Jednak jej nie zdobywa! Broni Ruffier!

17
    Joao Moutinho dośrodkowuje piłkę po rzucie wolnym. Piłka wybita.

16
    Piękna akcja Saint-Etienne. Lemaine doskonale uruchamia na lewej flance Polomata, który wrzuca piłkę w szesnastkę rywala. Tam do piłki dopada Roux, którego strzał zostaje zablokowany przez Wallace'a!

15
    Cohade fauluje Carvalho w walce o górną piłkę. Zawodnik gości niezadowolony z decyzji arbitra, który upomina go za to zdarzenie.

14
    Pomimo tego, że Monaco jest więcej czasu przy piłce, to drużyna Saint-Etienne jak na razie, stworzyła najlepsze akcje podbramkowe.

13
    Piękna wrzutka Hamoumy w pole karne Nardiego! Nie trafił czysto w piłkę Monnet-Paquet i oddał bardzo niecelny strzał!

12
    Centra Costy. Znów blisko piłki był Traore, ale tym razem uprzedził go Ruffier pewnie wyłapując futnolówkę.

11
    Gol Traore słusznie nieuznany. Napastnik gospodarzy na kilkumetrowym ofsajdzie.

10
    Dośrodkowanie Cohade w kierunku Roux'a. Wybijają obrońcy Monaco.

9
    Środek pola zdominowany przez miejscowych. Toulalan i Moutinho dzielą i rządzą w tej części boiska.

8
    Bardzo trudno zawodnikom Saint-Etienne wyjść z własnej połowy. W walce o piłkę Pajot fauluje Carvalho. Piłka dla Monaco.

7
    Kolejne dalekie zagranie Fabinho. Główka Polomata nie pozwala Traore dopaść do piłki.

6
    Uwidocznia się na murawie przewaga gospodarzy w posiadaniu piłki.

5
    Pojedynek Dirar-Polomat. Górą obrońca gości, który dał się sfaulować.

4
    Zamieszanie w okolicach szesnastki Saint-Etienne. Toulalan nie oddaje jednak strzału!

3
    Żywy mecz od początku. Rzut rożny dla Monaco po oskrzydlającej akcji Costy.

2
    Kontra zespołu gości! Monnet-Paquet posyła piłkę w pole karne i tylko interwencja Edersona spowodowała, że Nardi nie musiał interweniować. Korner!

1
    Pierwsza próba podania do Traore. Zagranie Fabinho nie trafia do adresata.

1

AS Monaco: Subašić – Fabinho, Wallace, R. Carvalho, Elderson Echiéjilé – Toulalan, Moutinho – Dirar, Lemar, Costa – L. Traoré.
    Rezerwowi: Sy – Lottin, B. Silva, Bakayoko, Pasalić, El Shaarawy, Boschilia.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Malcuit, Perrin, Bayal Sall, Polomat – Lemoine, Pajot – Hamouma, Cohade, Monnet-Paquet – Roux.
    Rezerwowi: Moulin – Pierre-Gabriel, Clément, Corgnet, Maupay, Bamba, Brison.

Sędziowie: Lesage – Denis, Mouysset -Palhies.

Oba zespoły w tabeli dzielą trzy lokaty. Jednakże AS Monaco jest tylko dwa oczka wyżej od Saint-Etienne. Czy po niedzielnym spotkaniu kolejność tych drużyn w stawce ulegnie zmianie? Początek zmagań już o 14! Zapraszamy!

AS Saint-Etienne:
    Saint-Etienne to z kolei zespół, który zdecydowanie lepiej prezentuje się przed własną publicznością. W tabeli meczów "u siebie" zajmują bowiem wysokie 2 miejsce! Na wyjazdach radzą sobie nieco gorzej. W ośmiu meczach trzy razy okazywali się lepsi od rywali, pięć razy schodząc z murawy pokonani. Jak widać, ekipa gości w meczach poza domem, jak dotąd, albo wygrywała albo przegrywała. Czy to znaczy, że nie będzie remisu? Saint-Etienne od dwóch kolejek nie może zwyciężyć. Po porażce z Lille i remisie z Rennes zawodnicy Christophe'a Galtiera będą chcieli udowodnić, że siódma lokata w tabeli nie jest z przypadku.
    Gospodarze z niecierpliwością czekają na niedzielny mecz.

AS Monaco:
    Trudno uwierzyć, że AS Monaco w tabeli meczów "u siebie" zajmuje 19 miejsce! W dotychczasowych ośmiu spotkaniach rozgrywanych na Stade Louis II podopieczni Leonardo Jardima wygrali tylko dwa razy. Wówczas ogrywali Nantes i Angers po 1-0. Oczywiście 19 miejsce w tej klasyfikacji spowodowane jest mniejszą ilością meczów na własnym boisku od innych drużyn. Nie mniej, faktem jest, że Monaco w tym sezonie lepiej radzi sobie na wyjazdach. Ostatnia forma AS Monaco prezentuje się całkiem nieźle. Czwarta ekipa tabeli nie przegrała od czterech spotkań.

Przed nami mecz 18 kolejki Ligue 1, w którym zmierzą się ekipy AS Monaco i Sanint-Etienne, czyli czwarta i siódma drużyna ligi francuskiej.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Wiktor Strzelczyk

Gole: 82. Fabinho (kar.)

Kartki:   21. R. Carvalho (ASM), 79. Fabinho (ASM), 90+2. Toulalan (ASM) – 25. Malcuit (SET), 29. Pajot (SET), 50. Bayal Sall (SET)   63. Malcuit (SET)

AS Monaco: Nardi – Fabinho, Wallace, R. Carvalho, Elderson Echiéjilé – Toulalan, Moutinho – Dirar (69. Boschilia), Lemar, Costa (89. B. Silva) – L. Traoré.
    Zmiany: Sy – Lottin, B. Silva, Bakayoko, Pasalić, El Shaarawy, Boschilia.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Malcuit, Perrin, Bayal Sall, Polomat – Lemoine, Pajot – Hamouma, Cohade (69. Pierre-Gabriel), Monnet-Paquet (86. Corgnet) – Roux (86. Maupay).
    Zmiany: Moulin – Pierre-Gabriel, Clément, Corgnet, Maupay, Bamba, Brison.

Sędziowie: Lesage – Denis, Mouysset -Palhies