Rekord – Lublin 2:1 (koniec) | TAF Toruń – Bochnia 2:2 (2:3 po rz. karnych) | Głogów – Unisław 2:5 (koniec)
Wieliczka – GAF Gliwice 4:1 (koniec) | Rekord – Unisław 1:2 (koniec) | Bochnia – Wieliczka 1:6 (koniec)
Rekord – Bochnia 4:1 (koniec) | Unisław – Wieliczka 1:1 (2:3 po rz. karnych)
koniec po rz. karnych (2:3)
Unisław Team PBDI
1:1 (1:0)
MKF Solne Miasto Wieliczka
Niedziela 20.12.2015, 16:00 • Hala Sportowa, Gliwice. • Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-20 • Finał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Unisław Team w kapitalnym stylu zameldował się w finale. We wcześniejszych fazach zespół ten mierzył się z mocnymi rywalami, ale odprawiał kolejno Euromaster Chrobry Głogów oraz Rekord Bielsko Biała. MKF Solne Miasto z kolei rozprawiło się 6:1 z BSF Bochnia i dzięki temu z pewnością zapewnią nam najwyższego lotu emocje w wielkim finale!

Unisław Team bardzo dobrze spisuje się na tym turnieju. Wyróżnić należy postawę Rakowskiego, Mielniczka czy Belzyta. Z pewnością ich wygrana z Rekordem w półfinale zasługuje na miano jednej z największych niespodzianek całego turnieju.

MKF Solne Miasto Wieliczka dzisiaj urządziło sobie prawdziwy festiwal strzelecki. Najpierw rozprawili się bez większego trudu z Euromasterem, a później odprawili drużynę BSF Bochnia. Z pewnością powalczą w wielkim finale o pełną pulę!

Na wielki finał MMP U-20 zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już 20.12.2016 o godzinie 16:00 do relacji Lajfy.com!

Skład:

Unisław Team PBDI: Mielniczek, Szydłowski – Czyszek, Belzyt, Kaniewski, Kortas, Kocieniewski, Palmowski, Moranowski, Rakowski.

MKF Solne Miasto: Jaszczyński – Bębenek, Czajkowski, Czubin, Filipek, Górski, Grochalski, Kociołek, Korcala, Musiał, Pilch, Przybył, Siwiecki, Ślęczka.

Sędziowie: Krupa, Koloczek – Rybol.

1

0:20
    Mecz rozpoczął zespół MKF Solne Miasto Wieliczka od środka boiska. Szybko jednak uciekła im piłka za linię boczną.

0:35
    Niezłą akcją w odpowiedzi chciał się popisać na skrzydle Czyszek, ale jego centra nie znalazła adresata.

1:00
    Z bardzo wysokim pressingiem wychodzą gracze MKF Solne Miasto Wieliczka i przynosi to pozytywny efekt.

1:16
    Sami jednak nie zdołali wyjść z dobrą akcją w ataku pozycyjny. W efekcie piłkę wyprowadzają gracze z Unisławia.

1:44
    Gol dla Unisława!
    Bardzo szybko DANIEL KORTAS wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie!!! Uderzał on z czterech metrów i skierował piłkę pod poprzeczkę bramki rywali!!!

2:11
    Źle zachował się teraz przy rozegraniu akcji Wojciech Przybył, ale później umiejętnie wywalczył piłkę w odbiorze.

2:32
    Strasznie dużo mamy przerw od początku tego spotkania. Oba zespoły starają się wyprowadzać szybkie akcje.

3:00
    Na parkiecie leżał dłuższą chwilę Kocieniewski, ale sędziowie słusznie nakazali kontynuować grę.

3:33
    W końcu mamy próbę dłuższego rozegrania akcji w wykonaniu drużyny MKF Solne Miasto, jednak bez żadnego skutku.

4:15
    Grzegorz Kociołek nieźle przyjął teraz piłkę na klatkę piersiową, ale potem już gorzej przymierzył z ostrego kąta.

4:25
    Pierwszy faul na swoim koncie zapisują piłkarze MKF Solne Miasto Wieliczka. Rywale nadal bez przewinienia.

5:01
    Mijają powoli kolejne minuty tego pojedynku. Póki co mieliśmy jedną groźniejszą sytuację i od razu została ona zamieniona na bramkę.

5:42
    Gracze z Wieliczki próbują kombinacyjnymi atakami podejść pod bramkę przeciwnego zespołu. W odpowiedzi Belzyt uderza z ostrego kąta wprost w bramkarza.

6:00
    Połowa tej części gry już za nami. Sędziowie przerwali chwilowo grę, gdyż trzeba wyczyścić nawilżony parkiet.

6:28
    Kapitalną okazję na wyrównanie miał teraz Wojciech Przybył! Był on sam na linii pola karnego i nieatakowany przez nikogo uderzył obok słupka!

7:10
    Ambitnie walczą obie ekipy. Szczególnie da się zauważyć bardzo dobrą grę w defensywie tych drużyn.

7:13
    Znowu blisko szczęścia był Przybył! Tym razem huknął on precyzyjnie z dalszej odległości, a fenomenalną robinsonadą popisał się Jaszczyński!

7:33
    MKF Solne Miasto Wieliczka jest coraz bliżej doprowadzenia do remisu. Drużyna ta stwarza sobie w ostatnim czasie całą masę podbramkowych sytuacji.

8:00
    Cztery minuty pozostały do zakończenia pierwszej części meczu. Od dłużej chwili gracze Unisław Team nie zdołali wyjść z akcją ofensywną.

8:52
    Kolejna nieudana próba wyjścia z kontrą drużyny dowodzonej przez Jerzego Siemienieckiego.

9:12
    Boiskowe wydarzenia zostały kompletnie zdominowane przez graczy z Wieliczki. Warto podkreślić, że mamy tylko jeden faul w tym meczu.

10:30
    Gracze MKF Solne Miasto wyszli z bardzo szybką kontrą, ale świetnie ustawieni w defensywie gracze Unisław Team zablokowali strzał.

10:49
    Od bramki za moment grę wznowi Jaszczyński. Bramkarz ten nie miał w tym meczu jeszcze zbyt wiele do roboty.

11:05
    Ostatnia minuta tej połowy. Bardzo szybko znowu pozbywają się piłki gracze Unisław Team i muszą skupić się na obronie.

11:25
    W końcu została sprawdzona czujność Jaszczyńskiego! Na strzał po ziemi z daleka zdecydował się Belzyt, ale udanie interweniuje bramkarz MKF Solne Miasto!

11:48
    Niesamowicie szybką kontrę wyprowadzili teraz zawodnicy z Wieliczki! Finalnie piłkę nad poprzeczką przenosi Wojciech Przybył strzałem z najbliższej odległości!

12

To już koniec pierwszej połowy Wielkiego Finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20! Do przerwy Unisław Team prowadzi 1:0 z MKF Solne Miasto Wieliczka. Jedyne trafienie było autorstwa Daniela Kortasa. Czekamy więc na dalsze emocje po przerwie!

13

12:30
    Sytuacja na początku drugiej połowy nie zmieniła się ani trochę! Wojciech Przybył uderzył potężnie z ostrego kąta, a piłka po interwencji bramkarza trafia w słupek!

12:50
    Już z kolejną akcją sunie zespół z Wieliczki! Niesamowicie broni dzisiaj jednak Mielniczek, który tym razem zatrzymał uderzenie Grochalskiego!

13:15
    Unisław Team broni się całym zespołem. Jednobramkowe prowadzenie w tej fazie meczu jest bardzo znikome.

13:37
    Cały czas na połowie przeciwnego zespołu znajduje się drużyna MKF Solne Miasto. Tym razem jednak zawodnik tej ekipy faulował.

14:00
    W końcu mamy odpowiedź Unisław Team! Paweł Kaniewski spróbował swoich sił strzałem z dystansu, ale świetnie piąstkuje na korner Jaszczyński!

14:17
    Niewiele roszad dokonują w tym meczu obaj trenerzy. Zaufali oni swoim wyjściowym piątkom niemal w pełni.

15:05
    Niesamowite jest to, że nadal MKF Solne Miasto Wieliczka nie zdobył bramki! Tym razem Czubin najpierw trafił w słupek, a dobijając z bliska chybił celu!

15:08
    Krystian Belzyt został napomniany za przewinienie na własnej połowie boiska.

15:11
    Póki co wygląda to niemal jak obrona Częstochowy! Z rzutu wolnego huknął Przybył, a instynktownie obronił przed siebie ten strzał Mielniczek!

15:29
    Paweł Kaniewski za zagranie piłki ręką ogląda żółtą kartkę.

16:00
    Mijają właśnie cztery minuty drugiej odsłony tego spotkania. Stan przewinień na chwilę obecną wynosi 2:1.

16:15
    Michał Mielniczek trafił z formą idealnie na czas finału. Znowu udanie interweniuje ten bramkarz po uderzeniu z dystansu.

16:33
    Teraz popełnij jednak bramkarz Unisław Team fatalny błąd i od rzutu wolnego pośredniego wznowią rywale na linii pola karnego!

16:35
    Przekombinowali teraz niesamowicie z tym rzutem wolnym zawodnicy MKF Solne Miasto Wieliczka. Chcieli to rozegrać koronkowo, a wystarczyło po prostu uderzyć!

17:20
    Czas upływa teraz strasznie powoli dla zawodników Unisław Team! Sytuację sam na sam marnuje z kolei Karol Czyszek!

18:06
    To już ostatnie sześć minut spotkania. Skurcze łapią już zawodnika Unisław Team i z tego powodu mamy przerwę w grze.

18:11
    O czas prosi trener Unisław Team PBDI Jerzy Siemieniecki.

19:00
    Trzecie przewinienie na koncie notuje zespół Unisław Team. Każdy kolejny faul będzie skutkować przedłużonym karnym.

19:20
    Trzeba przyznać, że drużyna z Wieliczki walczy niesamowicie, ale ma fatalną skuteczność. Tym razem z dystansu pomylił się Korcala.

20:03
    Strasznie teraz zaprzepaścili kapitalną okazję zawodnicy Unisław Team. Poszli dwóch na bramkarza, a nie oddali nawet strzału.

20:23
    Korcala otrzymuje żółtą kartkę za protesty w kierunku sędziego.

20:34
    Już coraz bliżej zakończenia tego meczu. Trener Wieliczki nie musi wycofywać bramkarza, bo jego zespół stwarza sobie wiele sytuacji.

21:00
    Drugie przewinienie zanotowali na swoim koncie zawodnicy MKF Solne Miasto, ale nie wykorzystali tego rywale, którzy zbyt długo zwlekali z wykonaniem stałego fragmentu gry.

21:15
    Unisław Team nadal prowadzi 1:0 po bramce zdobytej z początkowych fragmentów spotkania przez Kortasa.

21:33
    Przybył ratował się w tej sytuacji faulem i wiedział, że ryzykuje żółtym kartonikiem.

21:41
    Karol Czyszek otrzymuje napomnienie!

21:42
    Wojciech Przybył z przedłużonego rzutu karnego trafia potężnym strzałem prosto w bramkarza zespołu przeciwnego! Niesamowita nieskuteczność drużyny z Wieliczki!

22:06
    O czas prosi szkoleniowiec Solnego Miasta Wieliczka.

22:23
    Gol dla Wieliczki!
    KRYSTIAN GROCHALSKI trafia do siatki z najbliższej odległości!!! Wykorzystał on grę w przewadze z lotnym bramkarzem swojego zespołu!!!

23:00
    Jeśli ta minuta nie przyniesie rozstrzygnięcia to będziemy świadkami dogrywki. Przy piłce MKF Solne Miasto Wieliczka.

23:39
    Unisław Team PBDI wyszedł jeszcze z trójkową akcję, ale nie zdołali nawet oddać finalnie strzału.

24
    Druga połowa skończona.

Druga połowa nie przyniosła rozstrzygnięcia i zapowiada nam się kolejna dawka sportowych emocji w pięciominutowej dogrywce!

25
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

24:15
    Unisław Team PBDI starał się przedostać z ofensywną akcją na prawym skrzydle, ale bez powodzenia.

24:50
    Od rzutu rożnego grę wznowią za moment zawodnicy z Unisławia. Przy piłce znajduje się Krystian Belzyt.

25:23
    Wymieniają kolejne podania na połowie rywali piłkarze z Wieliczki, ale nie dochodzą do pozycji strzeleckiej.

26:00
    Dwie minuty dogrywki za nami. Nadal żadna z ekip nie zdołała skierować piłkę do bramki i zdobyć decydującego gola.

26:21
    Ciężar rozgrywania akcji wziął na swoje barki teraz Belzyt, ale po szarży został ostatecznie zablokowany.

27:11
    Bardzo dobrze zachował się teraz w defensywie Rakowski i zatrzymał uciekającego mu na skrzydle Przybyła.

27:42
    Powoli mija regulaminowy czas trwania dogrywki. Jeśli w najbliższych chwilach nie padnie bramka, będziemy świadkami rzutów karnych.

28:00
    Ostatnia minuta dogrywki. Strzał oddawał w tej sytuacji niepilnowany Daniel Kortas, ale wybronił umiejętnie Jaszczyński!

28:30
    Piłkę meczową miał teraz Kamil Czajkowski! Minął on już bramkarza i z piątego metra nie potrafił skierować piłki do niemal pustej bramki!

28:37
    Przedłużony rzut karny dla Wieliczki!

28:38
    Lepiej uderzył teraz Wojciech Przybył z tego przedłużonego rzutu karnego, ale niesamowicie zdołał obronić nogą Mielniczek!

29
    Pierwsza dogrywka skończona.

Już za moment będziemy świadkami rzutów karnych! To właśnie one zadecydują o tym kto zostanie Młodzieżowym Mistrzem Polski U-20!

Rozpoczynają się rzuty karne.

1. serie
    1:0
    Paweł Kaniewski bardzo pewnym uderzeniem trafia do siatki!

1. serie
    1:1
    Również Robert Ślęczka pewnie strzela do bramki!

2. serie
    2:1
    Kocieniewski Szymon również trafia do siatki!

2. serie
    2:2
    Krystian Grochalski nie myli się z rzutu karnego!

3. serie
    2:2
    Uderzenie Krystiana Belzyta broni golkiper rywali!

3. serie
    2:3
    Wojciech Przybył trafia do siatki i zapewnia tryumf MKF Solne Miasto Wieliczce!

To był naprawdę kapitalny finał! Ostatecznie tryumfuje zespół z Wieliczki, który dopiero w serii rzutów karnych pokonał świetnie walczących graczy Unisław Team PBDI. Bardzo długo wydawało się, że to gracze w czerwonych strojach sięgną po to trofeum, ale na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Grochalski dał nadzieję swojej drużynie. MKF Solne Miasto Wieliczka Młodzieżowym Mistrzem Polski U-20! (17:13:05)