Wolfsburg – Augsburg 0:2 (koniec) | Stuttgart – Borussia D. 0:3 (koniec) | FC Koln – Darmstadt 4:1 (koniec)
Hertha – Bayern 0:2 (koniec) | Ingolstadt – Hannover 2:2 (koniec) | Schalke 04 – Bayer 2:3 (koniec)
1. FC Koln
4:1 (2:1)
SV Darmstadt 98
Sobota 23.04.2016, 15:30 • RheinEnergieStadion, Kolonia • Niemiecka Bundesliga • Runda 31

To już wszystko co przygotowaliśmy dla Państwa! Zapraszamy na inne relacje ze sportowych aren na lajfy.com! (17:20:37)

Sędzia nie zdecydował się doliczyć nic od siebie do tego spotkania. Wygrywa FC Koeln wyraźnie i trzeba przyznać, że tę różnicę klas było wyraźnie widać. Bohaterami meczu na pewno trzeba okrzyknąć strzelców bramek – Anthony Modesta i Marcela Risse.

90

90
    Szybki atak Koeln, pokazał się nam Paweł Olkowski, ale piłka wybita.

89
    Powoli kończy się spotkanie. Wszystko jest już jasne, toteż emocje opadły wyraźnie na boisku.

88
    Rzut wolny dla Darmstadt. Dośrodkowanie w pole karne. Górą obrońcy Koeln.

86
    Platte zastępuje Wagnera. Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu.

84
    Koeln panuje nad tym co dzieje się na boisku.

83
    Bardzo dobry mecz Koeln doprowadza do tego, że tabela live wskazuje, ze gospodarze dzisiejszego spotkania awansują na 8. pozycję.

81
    Gondorf brzydko fauluje Hectora i otrzymuje upomnienie w postaci żółtego kartonika.

80
    Garics zastępuje Vrancicia.

79
    Paweł Olkowski zastępuje Sorensena. Polak dostaje dziś nieco więcej czasu na pokazanie swoich umiejętności.

78
    Rzut wolny dla Koeln z niebezpiecznej odległości. Dośrodkowuje Risse, jednak bardzo źle. Od bramki zacznie bramkarz Darmstadt.

76
    Jeszcze kibice Koeln nie zdążyli się nacieszyć czwartym golem, a Anthony Modeste wyszedł sam na sam z Mathenią. Górą jednak bramkarz Darmstadt do spółki z jednym z obrońców który wybił podbitą piłkę na rzut rożny.
    75. Marcel Risse ustala wynik meczu!

75
    Gol dla Köln!
    Strzelcem bramki MARCEL RISSE. Drugi raz już z resztą! Zawodnik Koeln strzelił po murawie z narożnika pola karnego. Nie do obrony.

72
    Lehmann ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

70
    Diaza zastępuje Kempe.

69
    Gerthardt opuści boisko. W jego miejsce wejdzie Jojić.

67
    Znów Anthony Modeste! Ależ ten zawodnik ma łatwość znajdowania się w dogodnych sytuacjach. Jego strzał z okolic 15 metra musnął słupek Darmstadt!

65
    Przerwa w grze. Na boisku leży dwóch zawodników.

64
    Kolejny korner dla Darmstadt. Trzeba przyznać, że bramka Koeln jest oblężona przez kilka ostatnich minut.
    61. Júnior Díaz miał świetną okazję do zdobycia bramki kontaktowej!

61
    Darmstadt nie zwalnia tempa. Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Do piłki dopada na długim słupku Junior Diaz i trafia w słupek! Jak to nie wpadło wie chyba tylko sam gracz gości.

60
    Dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego. Wielkie zamieszanie pod bramką Koeln i najtrzeźwiej zachował się Sorensen. Rzut rożny.

59
    Będziemy mieć groźny rzut wolny dla Darmstadt z prawej strony boiska.

59
    Upomnienie dla Gerhardta.

58
    Piłka dośrodkowana w pole karne Koeln, ale przeturlała się tak przez całą szerokość boiska i nikt nie zdołał do niej dopaść.

55
    Bardzo brzydko faulowany Osako. Sędzia nie sięgnął po kartkę, a wydaje się, że powinien. Mamy przerwę w grze.
    52. Marcel Risse strzela bardzo dziwną bramkę!

52
    MARCEL RISSE skierował piłkę w stronę bramki z prawego skrzydła i wydawałoby się, że Mathenia będzie mieć bardzo łatwe zadanie, ale blokowany przez Modesta upada na murawę i Darmstadt traci kolejną bramkę.

51
    Dobrze zapowiadała się akcja Darmstadt, ale wyjaśniaja wszystko gracze Koeln.

49
    Atakował Gerhardt, ale za długo holował futbolówkę przy nodze i tylko rzut z autu dla Koeln.

48
    Z dużym animuszem rozpoczęli drugą połowę zawodnicy z Darmstadt.

47
    Na spalonym Modeste.

46
    Heinz zastępuje Mladenovicia.

46

Pierwsza połowa za nami. Prowadzenie Koeln 2:1. Wydaje się, że ten wynik jest sprawiedliwy, bo to gospodarze mieli więcej z gry. Czekamy na drugą połowę i kolejne emocje!

45

45
    Rzut wolny dla Darmstadt. Z dośrodkowania w pole karne wychodzi strzał i Horn pewnie broni.

43
    Będziemy mieć korner dla Koeln. Piłka zmierzała do Modesta, ale sytuacja wyjaśniona.
    42. Świetna okazja Modesta!

42
    Druga połowa zbliża się ku końcowi. Prowadzenie Koeln, wydaje się ono w pełni zasłużone.

39
    Było bardzo niebezpiecznie! Strzelał Risse dwukrotnie – raz został zablokowany, a chwilę później piłkę sparował Mathenia jednak wprost pod nogi Modesta. Napastnik Koeln z kilku metrów nie trafił w bramkę! To powinna być bramka!

37
    Darmstadt rusza z odwetem! Wielkie zamieszanie w polu karnym, ale sędzia uznał, że Junior Diaz dotknął piłkę ręką i przerwał akcję.
    35. Anthony Modeste znów trafia!

35
    Co się nie udało przed chwlą udało się teraz! ANTHONY MODESTE pięknie uciekł obrońcom i w sytuacji sam na sam strzela obok bezradnego Mathenii.

34
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego, zamieszanie w polu karnym. Piłka trafia do Modesta i ten w bardzo dobrej sytuacji pudłuje. Wystarczyło jedynie trafić w światło bramki.

33
    Faul Holland i będzie groźna okazja ze stałego fragmentu gry dla Koeln.

33
    Raush ładnie przymierzył zza pola karnego i Horn odprowadził piłkę wzrokiem. Na szczęście dla gospodarzy, piłka za bramką.

30
    Pół godziny gry za nami. Mamy remis 1:1. Mecz może się podobać, chociaż w ostatnich minutach mamy trochę mniej okazji do bramek.

28
    Szybka odpowiedź Darmstadt. Jednak dośrodkowanie Hollanda odrobinę za mocne, a później defensorzy Koeln uporali się już z zagrożeniem.

26
    Główkuje Hector, bardzo ładny strzał z okolic 11 metra, ale pewnie broni Mathenia. Gdyby piłka była uderzona ciut precyzyjniej byłoby bardzo ciekawie.

23
    Dośrodkowanie w stronę Modesta, ale zbyt mocne i od bramki zacznie Mathenia.

21
    Po mocnym początku, mamy teraz chwilę przestoju. Dużo walki w środki pola, a mało składnych zagrań.

20
    Od bramki rozpocznie grę Mathenia. Zbyt mocne podanie do Modesta.

18
    Dużo walki teraz w środku pola. Faulował Osako i zacznie od rzutu wolnego Mathenia.

17
    Będziemy mieć rzut wolny dla Koeln pod własną bramką. Zacznie Horn.

16
    Z atakiem pozycyjnym ruszają gospodarze. Bardzo dokładnie wymieniają podania między sobą. Bramka stracona utemperowała trochę ich pewność siebie.

15
    Długie zagranie w pole karne Koeln, ale wyjaśniają obrońcy gospodarzy.
    12. Jerôme Gondorf i mamy remis!

12
    Zespół Darmstadt właśnie zdobył gola! Strzelcem bramki JERÔME GONDORF, który bardzo ładnie znalazł się w polu karnym i pewnie pokonał Horna. Bardzo szybka odpowiedź gości.

6
    Znów było groźnie! Znów Modeste miał swoją okazję, ale po jego strzał bardzo ładnie broni bramkarz gości!
    4. Anthony Modeste otwiera wynik!

4
    Strzelcem bramki ANTHONY MODESTE! Bardzo szybka bramka dla Koeln!

1
    Dwa kornery dla Darmsradt. Dwukrotnie górą obrońcy Koeln.

1
    Czekamy na pierwszy gwizdek!

Trzeba przyznać, że mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Niestety prawdopodobnie nie zobaczymy żadnego Polaka od pierwszej minuty, ale mimo to serdecznie zapraszamy na relację o 15:30. Chwilę wcześniej podamy wyjściowe jedenastki!

Również w ekipie gości występuje Polak. Chociaż powiedzieć, że występuje to trochę za dużo. Łukasz Załuska jest ciągle rezerwowym bramkarzem. Pewnym punktem drużyny jest Christian Mathenia.

Przypomnijmy, że w drużynie FC Koeln występuje nasz rodak – Paweł Olkowski. Niestety w ostatnim czasie Polak stracił w oczach Petera Stoegera, bo bardzo rzadko dostaje szansę gry, a jak już się na boisku pojawia to w samej końcówce. Trzeba jednak przyznać, że w dobrej dyspozycji znajdują się obecnie Marcel Risse i Frederik Soerensen.

Pierwsze spotkanie między tymi zespołami zostało rozegrane na boisku Darmstadt. Wtedy padł wynik bezbramkowy. Dzisiaj wydaje się jednak, że obie drużyny będą musiały postarać się o strzelenie bramki i przeważenie szali zwycięstwa na swoją korzyść, gdyż przewaga nad miejscem szesnastym (baraże o pozostanie w lidze) to tylko 6 i 4 punkty!

Obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli. Gospodarze, Fc Koeln jest na 11 miejscu z dorobkiem 37 punktów. Darmstadt natomiast o pozycję niżej z dwoma punktami mniej.

Zapraszamy na 31. kolejkę Bundesligi. W sobotnie popołudnie zmierzą się ze sobą FC Koeln i SV Darmstadt. Mecz odbędzie się w Koloni na RheinEnergieStadion.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Lukasz Samek

Gole: 4. Modeste, 35. Modeste, 52. Risse, 75. Risse – 12. Gondorf

Kartki:   59. Gerhardt (KLN), 72. Lehmann (KLN) – 81. Gondorf (DAM)

1. FC Koln: Horn – F. Sørensen (79. Olkowski), Mavraj, Maroh, Mladenović (46. Heintz) – Hector, Lehmann (C) – Risse, Ōsako, Gerhardt (69. Jojic) – Modeste.
    Zmiany: Kessler – Heintz, Jojic, Olkowski, Švento, Vogt, Zoller.

SV Darmstadt 98: Mathenia – Jungwirth, Sulu, Caldirola, J. Díaz (70. Kempe) – Gondorf, Holland – Heller, M. Vrančić (80. Garics), Rausch – Wagner (86. Platte).
    Zmiany: Załuska – Sirigu, Sailer, Kempe, Platte, Gorka, Garics.

Sędziowie: Christian Dingert, Tobias Christ, Aarne Aarnink, Christian Gittelmann